Šinobi

• Japonsko 忍 SHINOBI (více)

Příběh filmu nás zavede do souboje dvou znepřátelených vesnic, kde obyvatelé oplývají super schopnosti. Po dlouhých bojích přijde doba míru, která je ovšem po určité době narušena příkazem Hatori Hanza, že 5 vybraných zástupců z každé vesnici se utká v boji o čest vesnice. Na pozadí těchto událostí se ještě odehrává milostný příběh dívky a muže ze znepřátelených vesnic. Příběh nabírá obrátky poté, co zástupci obou vesnic vkročí do lesa. Do paláce k císaři totiž může přijít jen jeden. (sheen)

MartX

Inu, v rámci toho, že jsem viděl anime musím dát pouze průměr. Děj je značně ořezaný, částečně pozměněný, konec je úplně přidaný. Charaktery postav jsou zde zobrazeny velice slabě, což diváka ochuzuje o filmový zážitek. Gennosuke působí jako pubertální vůl, Oboro pro změnu jako bezohledná mrcha což popírá charaktery ztvárněné v anime. Co táhne film nahoru, je hudba a krásné záběry Japonské přírody, které člověka donutí, vypnout a relaxovat u tohoto filmu. Takže z klasické ninjovské vyvražďovačky se nám stává, lehce stupidní násladlý film, který člověk jednou schlédne a následně už nemá chuť si ho pustit někdy v budoucnu znovu. ()

Al44...

Řekl bych, že velmi podařený akční snímek s překrásným vizuálním ztvárněním a tak trochu připomínající starší film Azumi. Hodně se mi líbilo dostatečné představení hlavních postav filmu, kde zaujali hlavně různorodí zabijáci. Každý z nich má nějakou zvláštní schopnost, pomocí které jsou shopni zneškodnit protivníka. Takto nějak by měl vypadat komplexní bojový film typu Mortal Kombat a podobně. ()

radagast

"Si nesmrtelny?" -"Nie, iba mi nejde umieranie." Mozno hodnotim prilis vysoko, ale je to uz nejaka doba co som videl skutocne kvalitny film. A tu mi nechybalo nic. Ako vzdy som do toho isiel s prilis vysokym ocakavanim a (takmer) ako vzdy ma dokazali japonci prekvapit. Ziadne trapne sceny pred ktorymi si hovorite "Preboha, len nech sa toto nestane!". Extra plus za scenerie. A extra plus za chlapika s dlhymi rukavmi ;) ()

Luckyman

Možno to tu už niekto spomínal, ale mňa vážne tento japonský pohľad na Rómea a Júliu dostal. Najviac sa mi páčili súboje, ktoré som si naozaj vychutnával. Schopnosti jednotlivých postáv boli zaujímavé a hlavne tá, ktorou disponoval hlavný hrdina. Každému by sa občas hodilo spomaliť čas okolo nás, čo poviete? ()

Karmin

Nejlepší je rozhodně konec s audiencí u šóguna Tokugawy (a nikoli císaře, jak se píše v Infu). Tam divák vidí krásně japonskou mentalitu. Ten mortal combat předtím je jenom taková sladká výplň. Ale klidně bych snesl nějakou prodlouženou verzi, kde by se člověk dozvěděl více o jednotlivých bojovnících obou klanů. ()

Tamten

Něco v tom filmu není to pravé. Prostředí krásné, kamera dobrá, příběh "klasický". Ale člověka to moc nebere. Hlavní část filmu je založena na soubojích postav s nadpřirozenými schopnostmi a to bude zřejmě kámen úrazu. U soubojů "běžných" lidí si divák říká, jak je ten který dobrý, jak skvěle skáče, kope, že je fakt odolný, když takovouhle ránu vydrží atp. Ale tady? Když nevíte, jaké schopnosti postava má, tak vás nijak nepřekvapí, že po propíchnutí mečem zase vstane, že tahá z kapsy nekonečné množství nožů atp. Těžko čekat nějaké napětí, když nejsou definované žádné podmínky. A bez napětí nebude bojový film nikdy zábavný. ()

danielwanderer

Nečakal som, že budem k tomuto snímku až taký tvrdý, pretože manga predloha pod názvom Basilisk patrí do môjho zlatého rebríčka. No film ma sklamal a to hneď vo viacerých smeroch; dá sa síce pochopiť, že časové obmedzenie spôsobí osekanie, ale zrušiť až polovicu ninjov z mangy? Kruté (najviac mi chýbala Akeginu, ale to ecchi by možno niektorý nerozdýchali :)). Dokonca niektorý členovia Iga/Koga majú iné schpnosti (to až tak nevadí), alebo úplne inú povahu (Gennosukeho charizma je totálne preč) ale to, že dokonalo zmenili záver ma sklamalo veľmi. Pri mange som zostal stáť pri "tej" strane možno aj 10 minút. Safra a ešte tá kopa nudnej vaty. Myslím, že keby sa do toho Shimoyama Ten pustil prušie, dokázal by tu natrepať všetky naše postavy a ešte aj dať do úst jednej z nich to kúzelné "Milujem Ťa". Samozrejme boje, byť niekedy okato umelé, sú krásne na pohľad a Basilisk je síce samo o sebe malé universium, ale má niečo do seba. ()

Lavinia

Velmi povedená asiatika, s typickou logikou, že si člověk klepe na čelo, ale bitky skvělé, to nadpřirozeno ok, kostýmy a prostředí super. A ta romantika je taky typicky po asijsku. Doporučuji. ()

LuNaj

Asijské filmy jsou pro mnoho českých diváků nepochopitelné. Jiná klutura, jiný způsob pohledu na filmy. Takový byl pro mě přeceňovaný Hrdina, takový je i skvělý Shinobi. Vynikající bojovníci mající nadpřirozené schopnosti. Konec neměl chybu, opravdu emotivní zážitek. Doporučuju každému, kdo chce shlédnout něco nového a neotřelého. ()

Cikinko

Povinná jazda pre fanúšikov Naruta a všetkých Ninja filmov :D ... Nie ,srandujem..bol to na môj vkus slabší priemer , ale aj napriektomu sa mi páči táto tematika a preto tento film nezavrhujem do večných lovíšť a slušne som ho dopozeral :) Pár momentov ma milo prekvapilo , no ako celok som čakal VIAC!....Príbeh + , Hudba - , Prostredie + , Napätie - , Efekty + , Dialogy - , Kostýmy + , Záver - . 3* ()

Vykuk

2 hvězdičky jen za nějaké to chabé vizuálno a nostalgii ke skvělému anime seriálu "Bazilisk", který je však tisíckrát lepší, než tento paskvil. Nakonec jsem se přeci jen dodíval, ale jen proto, že se mi ještě nechtělo spát a nic lepšího jsem neměl. Navíc kdo neví oč jde, moc si neužije ani to málo, co film nabízí. ()

Pavoll

Neviem prečo sa večšina ľudí stažuje na to že tam boli prehnane akčné scény. Keby sa v profile filmu nepísalo že je to fantasy tak by to asi vadilo aj mne, ale kedže sa to tam píše tak neviem čo riešia. Po akčných scénach, ktoré boli podla mna vynikajúce, sa mi ešte pačila kamera a hudba. ()

Kenshin

Vynikající film, jak po vizuální stránce, tak po hudební (Tarô Iwashiro) a samozřejmě příběhové. Během prvních asi pěti minut jsem měl zvláštní pocit. "Tohle," řekl jsem si, "jsem už někde viděl." A nemýlil jsem se. Po dalších zhruba 10 minutách jsem již věděl kde. Film Shinobi je zpracován podle předlohy, kterou napsal Futaroh Yamada. Stejně, jako tomu bylo asi o rok dříve (r. 2004) se vznikem anime jménem "Basilisk: Kouga Ninpou Chou". Viděl jsem tohohle výjimečného (24 dílného) anime zatím 7 dílů. A nutno říci, že od první minuty se mi velmi líbilo. Budu ho muset v nejbližší době dokoukat ;) Každopádně zpět k filmu. Ten se nese v téměř stejné dějové lince, jako již zmiňované anime. Vlivem délky filmu tu jsou samozřejmě rozdíly. Bojovníků proti sobě stojí 5 na každé straně, v anime jich bylo 10 a podobně. Je navíc jasné, že při natáčení hraného filmu, si tvůrci nemohli dovolit takové zvrhlosti a typy postav, které se objevovaly v anime. I když v dnešní pokrokové době ;) Film alespoň nepůsobí tak monstrózně a rozhodně je lépe stravitelný pro běžného diváka, který má takto jedinečnou příležitost vidět, že fantazie některých spisovatelů je opravdu bezmezná. Nezbývá, než vřele doporučit. I kdyby jen pro to mytologické spodobnění s historickým Japonskem. Drobnou vadou na kráse je asi jen to, že se mi zdály méně rozebrané postavy. Což je ovšem při asi 15 hlavních charakterech a 107 minutové stopáži docela pochopitelné. Opět to "bohužel" porovnávám s anime. I to všem vřele doporučuji, pokud se vám bude Shinobi líbit... Každopádně film byl pro mě příjemně stráveným časem a určitě neprohloupíte ani vy, kdo se na tu hodinu a tři čtvrtě zahledíte do "možných" dob dávných, kdy slovo "samuraj" mělo obrovský význam. V tomto případě spíše slovo "shinobi". Do dob, které přetrvají léta, ruku v ruce s motivem, který je věčný, jako lidstvo samo. A tím je "láska". (9/10) ()

muti

vidiet ze Hanzo a Tokugawa vedeli ako sa robi vojna a ako vyhrat aj proti "mutantom". zacacali tym ze ich postavia proti sebe navzajom s prislubom dedictva kralovstva... schopnosti a ultimatky shinobiovcov boli miestami posobive a miestami "zname" (spomalenie rychlosti utoku superov poznal uz aj Peter Parker, unlimited throwing daggers bolo v Xmenoch...). ako aj uzivatel Shit aj ja som cakal ze koniec bude trochu akcnejsi. a duel milencov bol ohromne predvidatelny :-/ 4* davam za podobnost postav s M:tG planeswalkermi ako Liliana, Sorin, Giddeon, Garruk ci Sarkhan :) ()

Cyberboy

Japonská romantika v čisté formě. Po shlédunutí jsem se cítil naměko a zamyšlený nad tím co jsem to vlastně viděl. Všechno do sebě pěkně zapadá a chování hrdinů dává smysl (je třeba si uvědomit sociální pohnutky místa a doby ve které se děj odehrává a díky tomu odlišné psychologické postoje postav, než by zaujal evropan). Kdo se nechá unášet dějem bez předsudků a bude vnímat srdcem, bude dojat. ()

Keen.lady

Zmatek. Který je který zmetek? Kam kdo míří? Kdo na koho útočí? Kdo teda umřel a kdo ne? Proč? A tohle proč? Jakto? Bohužel jsem očekávala mnohem lepší podívanou. Hodně vykrádání a hodně nesmyslů. Zasadit do filmu postavu Hatoriho Hanza mi přišlo až snad jako znesvěcení. Málo boje, málo příběhu, málo romantiky, troška napětí, žádný humor. Žádný dynamický prvek. Povrchní. ()

Hrus

Jeden z mála asijských filmů, kde mě zaujaly jak souboje, tak příběhově-citová linka filmu. Film končí dost překvapivě (nikoliv vybitím všech záporáků) a dojemně. Jediná škoda je, že někdy plyne děj dost pomalu a na jeho úkor jsou zkráceny souboje ninjů a je jim dán malý prostor k předvedení jejich schopností. Film mě zaujal natolik, že ačkoliv nesleduju anime/manga, zkouknul sem celý seriál Basilisk, kterým byl film inspirován. Dostal sem mnohem více ninjů (10 na každé straně), mnoho dalších (nebo jiných - mnohem ultimátnějších) zvláštních schopností a zamotanější děj. ()