Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Isherwood
  ***

  Mám rád Rudišovy knižní post-punkery i Ondříčkovy vizuály jdoucí na volnou úroveň schengenského prostoru. Ale tahle fúze libereckých divnolidí drhne jak tramvaj na nebroušené koleji. Prvoplánové hlášky i chladně vysoustružená romance prostě nezakryjí, že pod povrch to jde jenom s německým oficírem a zbytek tím pluje jak ručně šitý balón. Ladně, ale pěstí na oko.(13.2.2017)

 • BoPo
  **

  Jednorázovka. Za dva dni človek ani nevie, že to vlastne pozeral. Teda čo sa týka príbehu. Grandhotel však disponuje dvomi postavami, ktoré dojem ako tak zachraňujú a sú schopné dačo vydlabať do pamäte. Patka v podaní Plesla a Issová ako Ilja. On je typický cool boy z malej prdele a ona je typická chlapmi nedocená peknosť. Inak málokedy sa stane, že mi vo filme vadí hudba, ale tu som si ju v negatívnom zmysle často uvedomoval, vôbec nekorešpondovala. Miestami ako keby robená pre thriller, ktorým Grandhotel nie je ani omylom.(24.2.2010)

 • Sofia
  ***

  Pro mě nejslabší Ondříčkův film, kterého táhne k zemi především debilita všech zúčastněných postav – taková přehlídka se snad ani na tom Ještědu nedá najít :-) Pozitivně hodnotím Muchowovu hudbu, ostatně jako ve všech Ondříčkovo filmech. Celý film působil strašně nudně a zpomaleně. Asi se budu muset vrhnout na knižní předlohu, abych pohnutky hlavních hrdinů lépe pochopila...(19.5.2008)

 • Jakubisko
  *****

  LFŠ 2007 ... Přemýšlím kdy mě naposledy dokázal nějaký film takhle dostat...to už bude víc jak rok...a i tak se ten zážitek nepodobal tomu z pondělí 23.7. z Masarykova náměstí... Andělé všehomíra mě uchvátili beznadějí, Magnolia odhalením jakési "životní pravdy", Shawshank zase úžasným příběhem...ale až v Grandhotelu jsem měl pocit, že jsem se zhlédl jak v tom nejčistším zrcadle...během celého filmu jsem měl otevřenou pusu a koukal na ty dokonalé a přesto čitelné metafory...které jakoby mi někdo ukradl z hlavy...a ještě mnoho desítek minut po skončení závěrečných titulek jsem tu pusu nezavřel...pro mě jednoznačný emocionální vrchol letošního slováckého festivalu, navíc umocněný tím, že tohle jsem od filmu fakt nečekal... vstávám a vestoje tleskám...a tleskám...tleskám..........(29.7.2007)

 • Fr
  ***

  ,,A kdybys večer jako někam chtěla, tak si vem pláštěnku. Bude pršet“..... Českej film o lidech, o vztazích, ale jinak! Vztahy jako počasí, čekající na ten správnej vítr, kterej rozežene tu spoustu mraků v duši. ALE CO KDYŽ TO POČASÍ OVLIVNUJEME SAMI? Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci vidět výbornýho J. DULAVU, M. TACLÍKA a nemocnou popelnici. 2.) Ještě jsem neviděl Ještěd (ani zprava, ani od Boleslavi, ani od Růžodolu...). 3.) Jsem Liberečák. 4.) Nevím, jakej se v Liberci připravuje elixír lásky. PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne(9.11.2010)

 • - Na natáčení tohoto filmu spolupracoval i režisérův otec, kameraman Miroslav Ondříček, který natáčel oscarový snímek Amadeus. (EMMY)

 • - Snímek se natáčel přibližně tři měsíce v Liberci. Po dotočení scén se filmaři přesunuli do Pražských filmových laboratoří Barrandov dotočit některé akce. (EMMY)

 • - Na začátku filmu Fleischman (Marek Taclík) smrká do kapesníku a vítr mu ho odfoukává směrem doprava. Hned v dalším záběru je ale možné spatřit, že letí opačným směrem. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace