Bonniesgun

Tak schválně – kam se schoval Michal Viewegh dnes? Ano. Samozřejmě. Obletovaná rocková hvězda, zde ztvárněná sympatickým mladým Polákem je ve skutečnosti stárnoucí populární spisovatel. Ale nechci hodnotit předlohu – film je to v rámci svých možností dobrý. Tak nějak si v něm člověk připadá, jako v autobuse plném termosek z osmdesátých let a řízků v alobalu. Někomu takové prostředí připadá přirozené, někdo si myslí, že sám je lepší a dává to okatě najevo a někdo se usměje, nad vše se povznese a jízdu si prostě užije. A bavit se svým způsobem bude každý… ()

nula87

Po románu pro ženy další slabá komedie podle Viewegha. Málokdy vtipné, jediná Polívková působí jako živá postava, jinak pouze karikatury. Pár dobrých hlášek a několik odhalených ňader to nemůže absolutně zachránit. ()

Maxmilian

No tak tohle mě dostalo. Tomu se říká pravá česká komedie. Mé přirovnání: "Vesničani jedou do světa". Celý autobus českých turistů mířících na Jadran. Každý z nás to zná, jaké to je. Jednou za rok k moři a převážně autobusem do Chorvatska. Autobus byl plný rozlišných a od sebe odlišných lidí. Důchodci, paštikáři, rodinky, puberťáci, prostě od každého trošku. No a tento mix tomu dodal ten pravý spád. No a PAMELA? Ta je k nezaplacení, tu bych snad chtěl taky jako delgátku. ()

LaValse

Já nevím, jak to vystihnout. Možná je to dobrý námět, snad i ten román měl něco do sebe. Někdo prostě umí udělat ze špatného románu filmový trhák, někdo má k dispozici dobré téma a nějak to neumí uchopit. Účastníci zájezdu se pohybovali někde na pomezí těchto dvou možností, ke konci pomalu sklouzávali k té druhé až tam nakonec zůstali. Viewegh je možná trochu prasák, ale v knize se to čte lépe. Na film se sprostými slovy a sexem ve frekvenci každých pět minut se ale kouká hůře, pokud to není správně uchopené. Tohle moc nebylo. Ale byly tam i dobré scény. ()

Pai-Mei

Priemerná komédia, dialógmi pripomínajúca nešťastný Kameňák. Na rozdiel od neho sa tu však dalo občas zasmiať, hlavne teda v skorších minútach filmu. ()

Ayssan

Adaptace knih Viewegha jsou vesměs vždy průměrné (ostatně lze těžko natočit dobrý film na základě průměrných knih), ale tohle je i v těchto měřítcích vyloženě podprůměrné. Nucená komedializace typických českých vlastností. Tohle už zavání Troškou. ()

DeaconMoss odpad!

Českým filmům nepřijdu na chuť asi nikdy... Toto byl odpor, utrpení a humál v jednom. Jako by se tam předháněli, kdo je horší a trapnější herec. Fakt nevím na koho tu špínu naházet, prostě demence toto => 0% - suxxorz ! ()

amyth

Viewiegh není jen špatný spisovatel. Je mimořádně dobrý v tom být špatný a nenápaditý. Jakmile hrozí nějáká vtipná myšlenka tak jí hned v zárodku ve svých knihách udusí. Není se pak co divit, že ty filmy vypadají jak vypadají. Zkuste uvařit slepičí polévku z tenisky. Stejně tak nejde natočit kvalitní film podle takové předlohy ()

hull

Taková česká letní komedie. Už chápu, že jsem dokázal dva roky tomu unikat. 5 minut s Liškou a Krobotem a pak... s přibývajícím časem ubývá humoru stejně rychle jako kondomů v automatu. Postavit dvouhodinový film na trapnosti a nedostatcích čecháčků to chce odvahu. Dvě hvězdy dávám hvězdám za zásluhy + taky jsem již byl účastníkem zájezdu. ()

Marrianna

Herecké obsazení bylo naprosto dokonale vybráno. Příjemná česká komedie, která pobaví, vždyť ty situace jsou nám tak známe. ()

Vikinec

Moje žena mě přinutila(ani se neptejte čím), abych dal za pět. Já jsem film viděl jednou a samozřejmě mě nejvíc upoutaly kelímky. Řekl bych solidní oddychovka, kdy se ale režisérovi nepodařlo dát všem postavám věrohodný charakter a tak se vtipné okamžiky ztrácely v monotónnosti davu a zase to zůstalo všechno na Liškovi. Ten už zachránil nejeden film. Takže za pět, ale pro mne za 3. (pst) ()

Bajisek

Tenhle film prostě miluju... Vždy si u něj tak krásně odpočinu a naladím se na dovolenou. Bob Klepl s paní Holubovou jako vždycky víteční...Anna Polívková vs. Pamala (Jitka Kocurová)...Pamelina písnička na dobrou noc...Třešničkou na dortu celého filmu jsou Karel a Karel...Pokaždé, když jedu na zájezd s cestovkou autobusem, vzpomenu si na scénu z autobusu, kdy Pamela oba pány představuje....Karel..a Karel...Hnědé podšálky snad už i zlidověli...Film založený na skutečných detailech z dovolených...A právě tyto detaily na tomto filmu (krom zmíněných herců) tak miluju....nemůžu jinak než pět***** ()

Nessos

Jeden velký megatrapas. Velmi toporné snahy o humor, o příběhu snad ani nelze hovořit. Herci, o kterých jsem se domníval, že mě rozesmějí mě spíš šokovali. No, zkrátka.."jdu blejt" ()

B.Jay

Chtěl jsem dát víc, ale...začněme od těch lepších věcí. Musím vyzvednou skvělé herecké výkony a to zejména Anny Polívkové, která zde naplno potvrdila, že patří mezi českou extratřídu. Sebeironizující role jí prostě sedí. Bob Klepl a Eva Holubová si odehráli to svoje. Nic víc, nic míň. Uznání si zajisté zaslouží za své velké-malé role oba páni řidiči - Krobot a Liška. Scéna s podšálky je prostě nezapomenutelná. Ale bohužel ne všichni si zaslouží pochválit. Za totální propadák bych označil výkon Jitky Kocurové. Nejde tak ani o postavu (i když ta mi opravdu nesedla) ale spíš o to, že pojetí bylo takové nemastné, neslané. Prostě mi přišlo, že do postavy nedala nic ze sebe. Vyloženě přišla na platz, přečetla text und das ist alles. Jinak rád bych ještě ocenil strukturu účastníků, která naprosto odpoví průměrnému, českému autobusu, který se vydává na cestu za mořem. To nic ale nezmění na tom, že jako celek působí Účastníci příliš křečovitě. Vtipné epizody se střídají s vyloženě trapnými a když trošku odstoupíte od obrazovky, zjistíte, že film postrádá jednu důležitou věc a to je děj. No ale pokud se chcete pobavit a nevadí vám výše zmíněné nedostatky tak Účastníky můžu jen doporučit, protože se stále jedná o nadprůměr dnešní české filmové tvorby. ()

Stejšn

Nebylo to tak blbý, jako třeba Trhala fialky dynamitem, ale blbý to bylo. Polívková je strašná, párek bukvic, starý báby jsou trapný taky a navíc to je prolezlý otravnou reklamou na prášky na erekci. Určitě jsou horší filmy, ale tohle už podruhý vidět nechci. ()