• Master19

Jestli byly předchozí morality Věry Chytilové rozmělněné a částečně kryté za nějakým příběhem, tak tohle jsou syrové flákoty, bez ladu a skladu vršené jedna na druhou. Asi už byla režisérka naštvaná, že si každý spíše všímá něčeho jiného, než poselství jejich filmů a tak předložila - jakoby amaterský natočený - sestřih případů postarší psycholožky, aby všem ukázala, jak jsou naše vztahy odporně zdegenerované. Budiž, ale mě to nezaujalo.(1.8.2007)

• Martin741

Reziserku Veru Chytilovu /Dedictvi aneb Kurvahosi gutntag, Panelstory/ mam rad, ale mam obrovsky problem s jej tvorbou po roku 1999 a teda po reziserkinej 70 -ke. Cize filmy ako Vyhnani z Raje a tato ubohost. Nuda vladne filmu, herecke vykony su tragicke - snad len pan Polivka vie hrat, hral tu aj Ivan Vyskocil /Kandrt z Prodavaca Humoru/, prazdne tliachanie o medziludskych vztahoch a emociach nemam rad. Dejova linia, to je tiez skor vakuum ako realita. Skoda : 6 %(18.1.2014)

Nejsem bezvýhradnou ctitelkou paní režisérky a zvlášť jejích posledních filmů, ale tohle mne tedy fakt dostalo. Možná proto, že jsem cca ve věku paní psycholožky a vždycky jsem si říkala, že by mne to povolání zajímalo... a možná proto, že ty dvojice, co v poradně defilují jsou i ve své panoptikálnosti "ze života". Dokonce mi připadá, že ve filmu nebyla tolik "roztřesená kamera", která mě vždycky dost rozčiluje nejen u paní Chytilové. Fakt dobré, ale rozhodně ne optimistické!(28.4.2008)

• Ravi

Na mě toto nepůsobí vůbec vtipně, ve vetšině situací spíš trapně. Nemohu zapřít skvělou hlavní roli. Dialogy jako ze života možná, ale trocha nadsázky jim nesluší. A když si k tomu přičtu nevhodnou kameru, která je roztřesená bez jakéhokoli uměleckého nebo výtvarného záměru, vyjde mi z toho rozpačitý podprůměrný snímek, na který s klidem můžu zapomenout hned, jak tohle dopíšu. 40% = 2/5(29.8.2010)

Deprese, skepse, bezmoc a pocit marnosti... tohle všechno je v tomhle filmu. Komplikovanost lidských - a hlavně partnerských - vztahů je nekonečná, a to paní Chytilová ukazuje. Újmou je neherečnost a jakejsi amatérismus, kterej ze snímku čiší, což bych od téhle režisérky nečekal. A opět se objevuje česká snaha kombinovat drama s komedií, ale tohle jde fakt hodně špatně k sobě nebo se to musí umět. Kdyby to bylo čistokrevný drama (bez mladýho Krause), hodnocení by bylo v jiných výšinách.(16.8.2012)

• - David Kraus ztvárnil syna postavy Jany Krausové, své skutečné matky. (M.B)

• - Po 12 letech před kamerou Eva Kačírková. (M.B)

• - Igor Bareš o natáčení jedné ze scén a o režisérce uvedl: „V jedné scéně jsme jedli a jí se to nelíbilo, jak do sebe láduju knedlíky. Tak na mě naléhala: ‚Žerte víc, jste málo prase!‘ Nechtěl jsem ji zklamat, tak jsem se snažil. A až po úspěšném natočení jsem jí řekl, že kvůli své nemoci, vážné Crohnově chorobě, při které je třeba přísná dieta, vlastně knedlíky vůbec nesmím. Pověděla mi ale, že jsem jí to měl říct, že by se to zvládlo jinak." (Zdroj: super.cz) (funhouse)