Herečka Nikki Graceová dostane vytouženou roli v novém filmu režiséra Kingsleyho Stewarta. Před natáčením se dozví několik zneklidňujících věcí: připravované dílo je remakem polského filmu, který nebyl nikdy dokončen. Jeho dva hlavní protagonisté byli totiž zavražděni. Nikki se během natáčení postupně začne převtělovat ve svou hrdinku Sue a setkává se s mnoha záhadnými lidmi, včetně podivné lidsko-králičí rodinky z ještě podivnějšího sitcomu. Do natáčení se navíc prolíná příběh původního filmu… Taková je ústřední situace, na níž vystavěl své tříhodinové dílo kultovní americký režisér David Lynch. Ve vytváření nejasných, halucinačních a významově mnohovrstevných obrazů zašel autor ještě dál než ve svém předcházejícím díle Mulholland Drive. Inland Empire z názvu odkazuje na skutečně existující obydlenou pouštní oblast nedaleko Los Angeles, avšak má samozřejmě i přenesený význam: Lynch se při tvorbě koneckonců inspiroval svými zážitky z transcendentální meditace. Film vznikal bez scénáře, herci měli k dispozici každý den jen několik stránek s textem. Tvůrce tentokrát použil digitální kameru, u které chce podle vlastních slov již zůstat. (Česká televize)

fefee

Tento film sa nedá ani opísať, slová sú zbytočné. To čo predvádza D.Lynch je neskutočné a priamo triafa do čierneho. Pokiaľ ide o svet podvedomia, je to génius. Nikdy jeho diela nebudú docenené, pretože človek si pripadá ako blázon keď vidí jeho film. Lynch je ako S.Dalí v maľbe, je to človek ktorý nám poodhaľuje pravdu o podvedomí, pravdu ktorú potláčame alebo nechceme o nej vedieť. Svet surreálna kde je možné všetko... ()

Brain-D

Milióny scének, které do sebe mají rádoby zapadat. Jestli ostatní Lynchovky nedávají smysl- co je pak tohle ? Rozhodně nejhorší Lynchovka vůbec. Digitální kemera strašná a celé to působylo amatérsky. Tohle prostě nemělo vzniknout. První hodina byla celkem v poho, takže bych to tak neodsuzoval, ale co se dělo dál.... Souhlas s uživatelem: Renton. ()

Angelic-77

Zbytečně dlouhá podívaná. David Lynch je vynikající režisér, ale s tímhle snímkem to trochu nevychytal. První hodina filmu naprostá bomba, v těch následujících dvou hoďkách (hlavně v té poslední) jsem se musel přemlouvat, abych to vůbec dokoukal. Nejvíc mě tak jako vždy zaujala vizuální stránka, nejrůznější abstraktní obrazy a záběry, Lynch je v tomhle ohledu naprostý šílenec, v tom nejlepším slova smyslu. ()

Mishqo

Mindfuck epických rozmerov. Od Lyncha ten najväčší čo som kedy videl. Kto nie je oboznámený s jeho tvorbou alebo ju vyslovene nemá rád, tak toto rozhodne nie je film pre neho. Kto sa ukája na nezrozumiteľných, ujetých, psychologických vtákovinách si príde na svoje. Ale trojhodinová stopáž je fakt premrštená. Zo začiatku to človeka upúta svojou atmosférou a nepochopiteľným príbehom. No čím ďalej sa dostávame tým nudnejším sa film stáva. Nevadí. 70% ()

Macbeth

Timto filmem David Lynch prekrocil ramec jeho doposud mistrne tajemnych, nerozlustitelnych, bizarnich, uchylnych filmu. Veskere jmenovane aspekty jsem na jeho filmech zboznoval. Jeho nejnovejsi samoucelna masturbace, ktera je navic neuveritelne nudna, me utvrzuje v faktu, ze je potreba mit obavy z prichodu dalsiho filmu od mistra. 2 hvezdy za Lauru Dern, sousedku, a mozna za pocit, ze jedna hvezda a Lynch je pro me dost kuriozni spojeni. ()

jitrnic

Rozumím tomu, že pro leckoho může být tenhle film nestravitelný čurbes a tak trochu Lynchovo honění si trika, jak moc nepochopitelný umí být a kdo všechno hraje v jeho filmu (je pravda, že např. William H. Macy, který pronese dvě věty a zmizí, mi přišel už trochu moc). Taky se přiznám, že jsem se tu a tam kouknul na hodiny. Taky je to ale fascinující podívaná (ne celou dobu, film mě střídavě pohlcoval a vyplivoval, občas jsem se musel přenést přes nějakou tu hlušší pasáž), jejíž děj a význam dokážu stěží popsat, ale kterou mě Lynch dokázal opět (a opět trochu jinak) dostat. Máme tu opět nějaké to stěhování identit, bloudění různými realitami a polorealitami, ale tentokrát je klíč k rozlousknutí tohoto surrealistického oříšku skryt mimořádně hluboko (a možná taky vůbec žádný není) . Nevadí, že tuhle hádanku nerozluštím, zážitek to byl i tak silný. Kritika vizuální stránky je podle mě irelevantní, roztřesený, rozšuměný a "ošklivý" obraz je součástí hry s divákem. Ještě bych vyzdvihl skvělý králičí sitcom a trochu se pozastavil nad těmi tančícími prostitutkami nebo co to bylo - nějak se mi to tam nehodilo, už to bylo trochu příliš. ()

Ichabod odpad!

Začne to jako porno, pak tam jsou herci v maskách zajíců a než uběhne 20 minut, jsem už příliš otrávený a znuděný.... Tak pouštím rychlo posun a zjišťuji, že nejde o nic jiného než o onanii režiséra (jak nečekané pro mne), který nemá myšlenku a ani formu už neudrží. Mullholand drive měl pár vynikajících scén (ačkoliv vlastně neměli smysl), toto nemá nic. Zkoušet něco jako že film má myšlenku je jako mne přesvědčovat o existenci Boha. ()

hot_spot

Ultrabizarní exkurze do vnitrozemní říše Lynchovy choré mysli, kde nic není dostatečně nenormální a obskurní, aby se to nedalo přenést na plátno a nemohlo dělat divákům v hlavě absolutní guláš. Inland Empire je jako uzavřený cyklus, do něhož nemůžete nahlédnout, ale jen ho letmo z venku sledovat a nechat se unášet absurdní krásou nepochopitelnosti - nebo to je experiment, poslepovaný ze všeho možných nápadů a vizí, které Lynch neprotlačil do dřívějších filmů? Osobně jsem se tuhle podivnost plnou digitálního šumu, šroubováků v břiše, tančících prostitutek, lekaček, nevkusných střihů, nervních hereckých výkonů, bizarních kamerových záběrů a her s realitou přestal snažit pochopit kolem druhé hodiny stopáže a jen jsem tupě zíral. V mých očích Inland Empire zdaleka nedosáhl kvalit geniálního Mulholland Dr. a jedná se jen o hru s divákovou hranicí snesitelnosti. Ale o pekelně hypnotizující hru. P.S. Doporučuju tuhle analýzu... ()

Philoun1

WTF? To byl prosím další režijní koncert Davida Lynche, odpusťte, že budu trochu skákat mezi klady a zápory filmu. Z prvnu sem si říkal doprčic ja tomu nerozumim, ale je to husty, ty vole to je fakt husty, inland je asi dílo které se dá ze všech ,,lynchovek" co sem viděl rozkousnout nejhůř. O tom vypovídá už jen střídání obrazů králičí rodiny v sitcomu a ruské mafie, ale to bych zařadil do plus docela mě to dostalo, taky se mi hodně líbila autentická kamera a to že sem vážně nemohl poznat kdy je to film ve filmu a kdy jen obyčejný film, ale bylo to nesnesitelně zdlouhavý ke konci sem to už téměř nevydržel a to už sem byl fakt úplně mimo a nezanechalo to ve mě tak hluboké zážitky jako Mulholland drive, ale pořád je to Lynch a toho blázna jinak brát nemůžete:) ()

deckardx

Tak tohle je strasnej vymaz.. Kdybych nevedel, ze to toci Lynch a ze tam hraje par znamejsich hercu, vypnul bych to ve tricaty minute a ani bych nemrknul... Sam jsem si na sebe uplet bic, protoze po tom DVDcku sem s chuti sahnul, ale az doma sem poznal, ze tohle se proste neda.. Urcite to je pro nekoho pecka, ja mu to neberu, ale ja jsem se v tom totalne ztracel a kdybych odesel treba na dve hodiny ven,tak by se nic nestalo, protoze po shlednuti jsem o tom filmu vedel asi stejne, jako kdyz jsem stal u trafiky s DVD... Chvilkama jsem si myslel, ze uz bych se mohl chytat, ale hned zase prisel (pro me) nesmyslny zlom a ja zase nic nevedel.. Ani nevim za co davam ty dve hvezdicky, ale preze vsecko to na me nejak zapusobilo.. Takze shrnuti: vubec nevim, na co jsem se to dival, netusim, o cem to bylo, ale vim, ze to trvalo tri hodiny a ja jsem si musel dat dve prestavky... Lituju ty, co to videli v kine... Priste si zas moc dobre rozmyslim, jestli si nejakeho Lynche pustim.. ()

Krasus

Hodnocení Lynchovy tvroby je až na výjimky směsí kompromisu a alibismu. Proč se divák dopouští tohoto chování, ač ví, že si z něj tvůrce dělá vyloženě prdel, je zvláštní jev, nparosto unikátní u současných velikánů světové kinematografie. Inland Empire je absurdním vrcholem Lynchovy představy o smyslu filmové iluze a imaginace. prvních 25 minut je naprosto otřesných a nekoukatelných. Najednou se však zorinetujeme a přejeme si, aby to chvíli vydrželo. Nevydrží. Do konce opulentního konce se nechytíme, nemá smysl hledat " v příběhu" jinotaje či dvojsmysly. Nemá cenu se příliš zabývat formální ani obsahovou stránkou filmu.Nejde totiž ani tak o film, jako spíše o tři hodiny práce s kamerou. Práci, jenž by nedokázal argumetančně ohodnotiti ani zarytý akademický filmový kritik. Lynch si hraje a opět opět vyhrává, ale tentokrát jen u někoho. Já osobně však jeho šílenosti uděluji plný počet bodů. Film má prostě čas od času vytrhnou člověka z reality a duševně ho rozsekat. 2 a půl hvězdy pro Lynche a 2 a půl hvězdy pro mě, že jsem cestu do Lynchových rozmarů přes rozporuplné emoce přežil. ()

ethos

Klasicky Lynch, film som si pozrel cely, ale aj tak vam neviem povedat o com vlastne bol. Ale malo to tu neopakovatelne ujetu atmosferu. Hlasky a postavy co nemali z nicim nic a aj tak sa mi pacili, proste Lynch. ()

bloodvomit

Tak tohle už Davidovi nesežeru. První Lynchův film co na mne zapůsobil tak jako kdyby D. zkoušel co všechno mu divák ještě snese. Přitom je to hloupé, nesmyslně natahované a celkově je to ztráta času sledovat. Časy Lost Highway (kvalita) jsou už asi navždy pryč ;o) ()

ondrech

Kamera: David Lynch... Jupiii, to je konecne dilo... fakt nemam slov, nema cenu v tom hledat vubec nic... jsou to takove male stripky beze smyslu a dalsi vtip Davida Lynche, aby si v nem intelektualove csfd hledali ty svoje vyznamy:-) tuuudlee.. ()

BMAJTZ

Filmy Davida Lynche hltam jeden za druhým a surrealismus je opravdu na urovni ktere se zatim nikdo nevyrovnal. Kazdopadne tento film mi tak nejak do jeho tvorby nezapada. Mysteriozita se scvrkla na prumernou hoodnotu a neprijde mi ani nicim prilis poutava. Pri sledovani jsem mel stale pocit ze neco takoveho tu uz bylo a mel jsem i chvilky kdy jsem nektere pasaze chtel preskakovat. Delka filmu je rozhodne jednim z velkych minus 172 min uz bylo i na me moc. Filmu bych vytkl jeste dve veci a to je velice pochybny herecky vykon Laury Dern ktery byl natolik neprirozeny a grimasy tak kycovite ze mi to az rusilo veskery dobry pocit z filmu. Posledni vytkou by pak byla kamera, digitalni styl kamery se ke snimku tohoto typu vazne nehodi a pripadalo mi ze spise koukam na domaci video nezli na plnohodnotny film. Pres vsechny zapory vsak nemuzu rici ze jde o spatny film ba naopak a pro vsechny vyznavace Davida Lynche je povinnost na nej kouknout. Film by vas mel vsak udrzet v pozoru i kdyz mu moc nerozumite a to tenhle rozhodne nedela. Pro priste doufam ze se David vrati ke skvostum typu Lost highway a nebo tolik obdivovanému Twin Peaksu. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů