Puls

• Belgie

Pulse

Horor / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi

USA, 2006, 90 min

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o jeden z dlhej rady typicky amerických remakov či už na staré horory z domácej kuchyne alebo čerpajúci inšpiráciu z azijských projektov, jedná sa o solidné remeslo. Nevadili mi dokonca ani otravné pekné ksichtíky priamočiaro fungujúce na násťročné publikum. Ale ak porovnám s japonským originálom, je to už trošku iné kafe. Už ten sa vyznačoval okrem originality aj typickou "divnotou" (ono už ten nebol pre hocikoho), kde miesto vizuálnych a maskérskych orgií viac dominoval pojem ,plíživý des', a zaobišiel sa bez kvapky krvi. A práve v tom je ten rozdiel medzi americkým a japonským spracovaním. Sonzero je pokiaľ viem, videoklipár a v 90tich minútach predostrie Ringovský tuctový thriller s niekoľkými fajn scénami, kdežto japonský originál sa vyznačuje práve tou správnou depresiou a skľučujúcou apokalyptickou atmosférou, nuž a tá remaku výrazne chýba.(14.5.2007)

Americký remake kultovního japonského horroru Kairo se s nějakým postupným budováním drásavé atmosféry bezútěšnosti a beznaděje, na kterých je postaven jeho vzor, moc nepáře - během prvních minut tu máme knihovnu a ječícího ducha v akci. Remake totiž obsahuje několik klasických lekaček (třeba tu trailerovou z prádelny) a tím se asi nejzásadněji liší od japonského bratříčka. Všemožně se snaží napodobit jeho depresivnost (rozvláčné tempo, nepříjemné zvuky, tmavé filtry, záběry na dění na počítačových monitorech, na vybydlené město aj.) , chvílemi se mu to i daří, ale kvalit Kaira nedosahuje. Přesto jsem byl s filmem poměrně spokojen. Vrcholné scény z Kaira - duch, jenž si to plandavým pohybem nezadržitelně šine k bezmocné oběti, havárie letadla, sebevražda skokem z věže - to vše je v americké verzi přítomno a vyznívá to opět působivě. Američané nekopírovali Kairo políčko po políčku, ale i tak se pokusili o podobně inteligentní horror (i když v akčnějším balení), jenž asi těžko uspěje u mas (prozatímní hodnocení na IMDb tomu nasvědčuje), což je mi na něm sympatické a byl bych rád, kdybych se na něho mohl podívat i u nás v kině. Není vyloučeno, že mu pak tu jednu hvězdu přidám... 7/10(4.9.2006)

• Dannysek4U

ALe jo, tech par filtru udela slusny ponuro, stejne tech par roztetelenejch duchu. Nebylo ale ty japonsky atmosfery prece jen uz dost? Dobre, ve vyslednym uctovani prinasi Puls trochu jiny finale, ale jinak je to porad to samy. Zlo se siri pres nejruznejsi media a site a nikdo ho nedokaze zastavit - to uz jsme prece videli. Stejne jako vsechno v tomhle hororu - a ze je to pallmall jako svin. 40% je az dost.(10.9.2007)

• Gilmour93

Lidstvo a Veronicu Mars s tunou make-upu na tváří hodlají zamordovat bubáci skrze elektronická zařízení, což se z počátku přes modré filtry jak z patologie tváří zajímavě a snad i atmosféricky, nicméně směrem k apokalyptickému vyústění začne být Puls ve své napínavosti stále více nitkovitý, neboť zjevení 125. ducha z (asijské) kopírky je už méně děsuplné, než cesta do sklepa pro zavařeninu..(17.11.2010)

• ivishka

Spíše než působivou ukázku toho jak se vyšvihli počítačoví animátoři jsem byla svědkem naprosté nudy. Banda lidí očividně asi psychicky labilních se celý film bojí něčeho co nabírá nějakou frekvenci ze spotřebičů nebo co a zalepují před tím červenou páskou skleněné předměty. Místo toho, aby hlavní postava Kristen Bell zahodila mobilní telefon, který evidentně takové věci přitahuje si ho nechá celou dobu u sebe a stále se diví, že se ty postavy a podobné výjevy objevují. Role Iana Somerhaldera mi byla také trochu cizí - nechápala jsem k čemu tam vlastně byl? K tomu, aby nebyla hlavní postava tak sama? Škoda jen, že jediné lekačky, které se mi dostalo bylo hned v úvodních minutách v knihovně v suterénu(no uznejte, že už není podivuhodné, že postavy častěji v amerických hororech vlezou úplně všude). A další díly? Tak na to okamžitě zapomeňte(podle mě je to prodlužování trápení podobně jako u Paranormal Activity).(13.3.2013)

• - V traileri sú zábery z japonského originálu Kairo - konkrétne scéna padajúceho lietadla, ktorá bola nakoniec pre film prerobená. (ladko)

• - Hlavnú rolu mala hrať pôvodne Kirsten Dunst. (ladko)