Pulse je natočený ako remake úspešného japonského hororu „Kairo“. Film hovorí o skupine mladých študentov, ktorá sa musí vyrovnať so záhadnou smrťou svojho kamaráta. Už čoskoro však zistia, že to nebola samovražda. Cez monitory, displeje telefónov a rádiové vlny im nedajú spávať duchovia. Čo keď bezdrôtová mobilná technológia môže sprostredkovať kontakt s iným svetom? A čo keď tento svet využije túto technológiu, aby sa dostal k nám? Ak zapnete mobil alebo mail, ste infikovaný a začnete zabíjať. Práve toto sa stane na školských internátoch... (oficiální text distributora)

Phobia

Původní japonské "Kairo" jsem neviděla, ale vzhledem k tomu, že mi jen málokterý japonský film sedne, to nepovažuji za důležité. V americkém remaku jsem viděla jistý potenciál, ale nakonec je z toho mírné zklamání. Atmosféra ještě jakž-takž ujde, ikdyž mohla být hustější a děsivější. Po trikové stránce horor neohromil ani neznechutil, prostě snesitelný standard. Osobně mě vůbec nezaujalo herecké obsazení, postavy (jakož i jejich osud) mi bohužel byly naprosto volné, ba spíše jsem při sledování pociťovala "tak už zdechni" efekt. Naopak příjemně překvapil apokalyptický rozměr příběhu... jsem zřejmě sociopat, zkáza lidstva mi ve filmech vyloženě dělá radost :-D 60% s odřenýma ušima. ()

tombac

Americký remake kultovního japonského horroru Kairo se s nějakým postupným budováním drásavé atmosféry bezútěšnosti a beznaděje, na kterých je postaven jeho vzor, moc nepáře - během prvních minut tu máme knihovnu a ječícího ducha v akci. Remake totiž obsahuje několik klasických lekaček (třeba tu trailerovou z prádelny) a tím se asi nejzásadněji liší od japonského bratříčka. Všemožně se snaží napodobit jeho depresivnost (rozvláčné tempo, nepříjemné zvuky, tmavé filtry, záběry na dění na počítačových monitorech, na vybydlené město aj.) , chvílemi se mu to i daří, ale kvalit Kaira nedosahuje. Přesto jsem byl s filmem poměrně spokojen. Vrcholné scény z Kaira - duch, jenž si to plandavým pohybem nezadržitelně šine k bezmocné oběti, havárie letadla, sebevražda skokem z věže - to vše je v americké verzi přítomno a vyznívá to opět působivě. Američané nekopírovali Kairo políčko po políčku, ale i tak se pokusili o podobně inteligentní horror (i když v akčnějším balení), jenž asi těžko uspěje u mas (prozatímní hodnocení na IMDb tomu nasvědčuje), což je mi na něm sympatické a byl bych rád, kdybych se na něho mohl podívat i u nás v kině. Není vyloučeno, že mu pak tu jednu hvězdu přidám... 7/10 ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je remakom vydareného japonského originálu. Má výborný príbeh o skupinke študentov, ktorých priateľ spácha samovraždu, ale postupne zisťujú, že to nebola len obyčajná samovražda, ale spôsobil ju postupný prechod duchov z druhej strany prostredníctvom elektroniky a tí postupne spôsobujú smrť celej populácii. Ale priateľka prvého mŕtveho a a jej nový známy ešte majú jednu možnosť to celé zastaviť. Spracovanie je na tom pomerne dobre, ešte spočiatku sa tu nájde aj viacero slabších miest, za čo môže hlavne to, že väčšina hlavných postáv sú len mladíci a tak ich scény čiastočne nudia, ale táto tématika je veľmi zaujímavá a postupne sa jej venuje stále viac priestoru a tak aj kvôli krátkej dĺžke až na tých pár scén z úvodu film baví po celý čas. Hororových scén je tu plno, ale sú iba priemerné. Sú dobre natočené a zostrihané, ale prídu mi až príliš akčné, čo sa tu vôbec nehodí. Havária lietadla a tých niekoľko kľudnejších scén s postupným približovaním ducha sú dobre zvládnuté, ale scény typu vychádzanie z práčky alebo naskákanie duchov na auto len narúšajú serióznosť filmu. Celkom spokojný som aj po stránke typických hororových prvkov, síce napätie mohlo byť aj lepšie, ale aspoň atmosféra si po väčšinu času drží slušnú úroveň. Herecké obsadenie ma vôbec nezaujalo, ako som spomínal, sú tu hlavne mladíci a tí vôbec nezaujmú, ale aspoň hlavné duo Kristen Bell a Ian Somerhalder si ten priemerný žánrový štandard udržia. Réžia je celkom dobrá, len mi príde až moc orientovaná na teenagerov, dospelejšie vyznenie by filmu určite prospelo a technická stránka sa mi páči. Puls je jeden z tých lepších remakov japonských hororov, dobre sa na to pozerá, ale Kairo je predsa len kvalitnejší a dospelejšie pôsobiaci film. Objektívna kvalita filmu- 61%, film sa páči mne na 65%. ()

Morholt

Byl to nápis "necenzurovaná verze" co mě u novinového stánku zaujalo a i přes špatné zkušenosti, které s necenzurovanými verzemi mám, jsem potom sáhnul. Docela by mě zajímalo, co na tomhle kdo cenzuroval. Nějakých brutálních krvavých scén či lekaček jsem se tu nedočkal, depresivní atmosféra, tolik vychvalovaná u původní japonské verze, se tu také neobjevila a tak jediné, co bylo k cenzurování, byly velmi špatné herecké výkony všech zúčastněných. Pravda - dvě nebo tři scény s duchy byly poměrně povedené, ale to samo o sobě stačí sotva na 20%. ()

Astaroth12

Film by bol kvalitný,keby sa držal len duchárskej tematiky.Ale prechádzať cez televíziu,mobily a televízne média je prehnané.Koncepcia by aj tak nemusela byť zlá,keby sa sústreďoval na pár jedincov ako napr.zmeškaný hovor ale na toľko ľudí to bolo veľmi chaotické a veľakrát aj zmetené.Mal pár veľmi dobrých nápadov ale ako celok to bol chaos v priamom prenose.Ako film postupoval už mi bolo jedno čo sa stane z postavami,čím menej postáv tým lepšia orientácia v príbehu.Ale hovno robím si srandu. ()

• V traileri sú zábery z japonského originálu Kairo - konkrétne scéna padajúceho lietadla, ktorá bola nakoniec pre film prerobená. (ladko)