Pekelně zábavná variace na osvědčenou zápletku „monstrum ohrožuje nesourodou skupinu lidí daleko od civilizace“. Krvavá hostina si pohrává s konvencemi tohoto žánru a s tím, co od něj zkušený divák očekává. Ale jen proto, aby ho pak zavedla jinam. Stejně tu už všechno bylo, takže jde jen o to, jak to k sobě poskládat, a hlavně se u toho dobře pobavit. Potoky krve, těsná trička hrdinek, plky místních ochmelků, zrovna nefungující telefon, záhadný cizinec a monstrum neznámého původu. Všechno je tak, jak má být, a přece jinak. Odkud se vzali? Kam jdou? Podobné nesmysly se v tomto filmu určitě nedozvíte. Ovšem plátno se rychle zbarví doruda, jak se příšery prokusují svým krmivem. Dočká se vůbec někdo rána? (Festival otrlého diváka)

_DAVE_

Absolutne beckovy splatter u ktereho se ani poradne nezleknete. Zaporaci/emzaci byli zoufale neoriginalni, stejne jako bandicka sedlaku v jakesi opustene hospode ktera se jim branila. ()

lennyd

Zcela nesourodá skupina návštěvníků jedné polozapomenuté hospody (na Mýtince) je ze svého poklidného popíjení vyrušena příjezdem chlapíka se zakrvácenou hlavou nějaké mimozemské potvory. Řečem o ohrožení nikdo z osazenstva nevěří, až do okamžiku, kdy je hospoda napadena bratříčky a sestřičkami mrtvé potvory, kteří nehledají nic jiného než pomstu ... Musím říct, že jsem se na tento film docela těšil - nalákaly mne hlavně vcelku pozitivní komentáře místních recenzentů. I film začal docela vtipně - představení jednotlivých hrdinů, o nichž je jasné, že se ve větší míře konce filmu nedožijí. Jenže pak to začalo lítat, kameraman, střihač a rejža ruku v ruce vytvořili z filmu skoro nekoukatelnej paskvil (hlavně se asi na začátku měli domluvit, jestli budou točit horor nebo komedii). Pár světlých míst ukázalo, že tu potenciál na zábavný film byl, ale bohužel zůstal nevyužit.. ()

Diego odpad!

Zběsilá kamera, která mi při vyvražďování připomínala čekého Otesánka, mutanti, který byli nějaký mix Vetřelců.. a několikrát ohráná zápletka, která se snažila být místy vtipná či snad parodická, pokud to mělo narážet třeba na Od soumraku do úsvitu, v téhle době bych čekal kvalitnější nážez v tomhle žánru. ()

Stodvacet

Vcelku podařená komedie ale jako horor to za moc nestáto:( Nezjistíte odkud ste ty zmrdi (příšery) vzaly atd...... Je to hodně chaoticky ale ujde to.Prostě dobry béčko. ()

Danny F.

Tak po zhlédnutí tohohle jsem usoudil že jde o podprůměr. ''Děj'' je jednoduchý. Jediným kladem jsou dokonale vytvořená monstra. Dobré "B" 30% ()

zdenny

Hodnocení velmi, velmi vysoké. Film, který byl zábavný jen dialogem: "Do mého auta se vejde šest, maximálně sedm lidí", "Musí se tam vejít deset", Tam se nevejde ani deset akrobatů". Film, u kterého jediná hnusárna byly housenky v oční bulvě živého člověka. Film, kde ještě stály za to klíčky hozené do rozmačkaného vetřelcova penisu. Jinak naprostá hovadina. Takže jediné, co mě nutí na ten film myslet, je toto gigantické hodnocení. Včera jsem si pročítal některá hodnocení k nekonečným jihoamerickým telenovelám. Myslím, že jsou zábavnější a v kontextu toho filmu jejich hodnocení velice podhodnocená. PS: Tu jednu hvězdu jen za ty tři výše uvedené věci. ()

Brain-D

Začalo to jako vtipný horůrek, pustupně to byl krvavej horor s rychlými monstry, který byly obdrženy chtivostí a ojely co se dalo. Divoká kamera to u mě celkem sráží, ale určitě jde o jeden z těch lepších gore. ()

liuk

Od splatterového fanouška pro splatterové fanoušky. Porovnávání s Hady není moc na místě, nejen protože nejsou klasický splater, ale ani nesází na klasicky rozhádanou hororovou obětní squadru tolik jako Feast. A to je škoda, z téhle skutečnosti totiž Feast vyhrává na celé čáře a moc nechápu, že se někomu nezdály akční sekvence, o ty tady opravdu v žádném případě nejde v první řadě. Tta idea tvůrců, že prostě půjdou proti všem žánrovým klišé je možná trochu nucená, a "dozvíme" se o ní příliš brzy, ale ani to moc nevadí. Feast je svými hláškami děsivě vtipný, slušně, ale ne prvoplánově, brutální, má jednou dobrou a jednu božskou femme fatale a to mi stačí. A nesmím opomenout ani perfektní rockový soundtrack. Ač to zní podivně, Feast je ve výsledku děsně optimistický horor, po jehož dokoukání vám zůstane úsměv na tváři. Ať se jdou všechny pitomé haunted houses a duchařiny zahrabat, takhle se tento žánr dělá. 4,5* ()

drackula

Pošahane krásne divadlo ! Tento film paroduje všetky tzv. "barikádovacie" horrory a skrz svoj miestami dosť nechutný humor si neberie servítku pred ústa. Neuveriteľne jednoduché postavy púšťajú jednu hlášku za druhou a skvele im sekundujú monštrá, ktoré sú divné, trápne, nechutné... Tento film určite nesadne každému, ale ak sa divák naladí na tú správnu vlnu, bude sa skvele zabávať :D 70 % ()

Ravi

Sebereflexní hororová vyvražďovačka s monstry, které obcházejí venku. Film překvapí diváka tím, že narozdíl od jiných podobných předhodí charaktery postav dopředu tak teatrálně, že pak člověk během filmu neví, co si má o tom všem vlastně myslet. Sem tam nějaká úchylárna, sem tam překvapení ve formě dobré hororové atmosféry vzápětí s odlehčením situace. Dobře zvládnutá a tak trochu jiná hororová parodie, která se tváří jako čistokrevný horor. 70% = 4-/5 ()

hot_spot

Feast mohl být opravdu příjemným překvapením na poli vyvražďovaček. Bohužel se jaksi nemůže rozhodnout, jestli chce být oddychovkou se zdravým nadhledem nebo přehlídkou vytrhaných vnitřností a potoků krve. Začátek ještě působí svižně a vtipně (představování obětí, Hero), potom už ale nevíte na čem jste. Popcornová kravina na entou, kterou jistě cílová skupina diváků ocení. ()

Specs

Hlášky:- Hrdina: - "Nějaké otázky?" Barman: - "Jo. Kdo k čertu jsi?" Hrdina: - "Jsem chlápek, kterej ti zachrání prdel." & Honey Pie: - "Kriste... vydrželo to všechno? Všechny ty kulky?" Beer Guy: - "Ten že je malej?! Nemůžeme ty věci zabít! Nikdy!" Heroine: - "Hele, musíme s nima bojovat. Akorát to musíme udělat chytře." Coach: - "Možná s nimi vůbec nemusíme bojovat." Bozo: - "Jo. Proč na ně prostě nezavoláme jmény?" & Coach: - "Oh, proboha." Honey Pie: - "Co? Co dělá?" Bozo: - "Oni šukaj!" Beer Guy: - "Oh, člověče. Ta monstra to dělaj zezadu." Hot Wheels: - "Sex monster." ()

Soweek

Za dávných časů, kdy krev tekla rychleji než voda, lidé umírali bolestně,filmy se odehráli na cca 30m čtverečních,slovo "děj" ještě nebylo vyřčeno a herecké školy zřejmě neexistovaly, byl natočen FEAST!.........hrozná kravina ()

sedm.1

Wow,tak to je jízda.Žádná zdržovačka s úvodem,k čertu s nějakým představováním postav,vysvětlováním, kde,kdo,kdy,proč.Jeden bar,jedna noc,několik hostů,několik monster a můžem jít na věc.Máme na to necelou hoďku a půl,hostů i monster je dost,začnem vybíjet rychle a krvavě.Á,heleme hlavní hrdina se sem připletl.No nevadí,neměl se tu motat,s hlavou pryč.A co s hlavní hrdinkou?Zmasakrovat,hostů je dost,ona se najde hrdinka jiná.A další mrtví.A další zakousnutý.A blíží se závěr,dáme na prdel i monstrům,přece jen máme ještě dost umělé krve,použijem ji!Skutečně masakrální jízda bez přestávky s minimem lokací a maximem akce a napětí.Šlo by sice všechno udělat ještě o dost líp,ale stejně i tahle jízda za to stojí! ()

ArdathBay

Premisa Feastu by byla tuctová a malinko trapná, ale to by tento horrůrek nemohl obsahovat ingredienci (hlavně ji nedávejte Babicovi :) tak skvělou jakou měl už Slimák. Sice dle mého je Slimák lepší, ale to neznamená, že tuto Gulagerovku nemá smysl sledovat. Politická nekorektnost, kontra klišé, dobré hlášky a špičkový prostorový zvuk. Garantuji každému, že jít sbírat jahody do lesa by nešel (a poslal bych ho tam v noci). Některé lekačky jsou sice lehce odhadnutelné, ale zvuky, kde nevidíte (však Vy mi rozumíte) fungují dokonale. Kdyby vznikalo podobných snímků více, měl bych na současnou americkou horrorovou scénu lepší náhled. Má závěrečná rada : Budete se trochu bát a ještě se příjemně pobavíte. Co více si může fanoušek horroru přát ? ()

Šakalík

Nejklasičtější béčko, jaké si lze vůbec představit. Ale je to solidně natočené a docela i úsměvné, pač to cíleně paroduje veškerá klišé levných hororů. Začátek je docela povedený, časem to ale přece jen začíná trochu nudit a postav tam je asi zbytečně moc. Stranou ponechme i slaboučký příběh, s čímž se ale v daném žánru musí počítat. Samotní vetřelci – nebo co to vlastně je – vypadají dost neohrabaně a jejich masky jsou hodně o ničem, v čemž byl ale patrně záměr jako jedno z parodovaných klišé. Celkově to neurazí, i když v podstatě není o co stát. ()

PfefferSalz

Série WTF momentů střídají mnohé další rozmanité pocity a dojmy, které jsem z Krvavé hostiny měl. Po skončení titulků mě film nechal sedět se stejným pocitem, s kterým se rozjel. WTF? ()

Festival otrlého diváka III.

Festival otrlého diváka III.

09.03.2007