Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil mnohonásobné přesile. Připojí se k nim také Arkaďan Daxos se svými vojáky. Zatímco se muži připravují k boji, Gorgo, kterou jeden z radních varoval před zrádným Thérónem, se snaží přesvědčit radu, aby Leonidovi vyslala na pomoc posily. Leonidas odmítne s Xerxem vyjednávat. Svou zemi nevydá do rukou nepřítele. Sparťané beze ztrát odrazí první perský útok. Zatímco Leonidas znovu odmítne s Xerxem vyjednávat, Gorgo se s velkým sebezapřením poddá Thérónovu chtíči, ve snaze získat ho na svou stranu. Podlý rádce ji však opět zradí. Zradí také uražený Efialtés, který Xerxovi ukáže, kudy by se jeho vojsko mohlo dostat Sparťanům do zad. Leonidas se odmítne vzdát, a tak se schyluje k rozhodující bitvě. (TV Nova)

SonG

5 hvězd z jediného prostého důvodu...nenudil jsem se ani vteřinu...naprosto ojedinělé zpracování akce, které mne prostě dostalo! ()

Cl3ricK

Tohle Je Kurevsky Dobrá Řežba! Butler jako spartský král kosí nepřátelé hlava nehlava a přitom je cool. Plno krve, plno monster, plno zábavy. Ještě teď mě mrazí z Leonidasova zvolání THIS IS SPARTA! ()

Diamant odpad!

Kde sú pozitívne vzory?! Sparťania tu nevyznievajú o nič lepšie ako Peržania. Chorých a slabých chlapcov zabíjajú hneď po narodení, ďalší zomierajú pri prehnane ťažkých skúškach, zabíjajú nepriateľských poslov len preto, že ich urazia, nežnosť považujú za slabosť. Toto má byť cesta k slávnemu hrdinstvu?! Zbytočná posteľná scéna vo filme už len potvrdzuje jeho morálnu úbohosť. Ale ani umelecká stránka filmu nie je na tom o moc lepšie. Zvláštne sfarbenie filmu skôr vytvára umelý gýč ako realitu dávnych vekov. Nedočkáte sa ani veľkolepých záberov na boje obrovskej armády proti 300 Sparťanom. Ani tých 300 poriadne nevidíte, skôr máte dojem, že je ich tam 20, 50, možno 100. Keď sú boje zblízka, na bojisku to často vyzerá ako keby tam proti sebe bojovalo len niekoľko vojakov, tak sú od seba ďaleko jednotlivé súboje. A časté spomaľovanie boja to robí ešte okatejším. ()

Katarine

No, těžko hodnotit film, kterému šlo hlavně o vizuální stránku. Ale když už skvělá vizuální stránka, proč tedy Leonidovo vojsko vypadalo ne na 300, ale na nějakých zhruba 30 lidí? Zato Xerxovo dvou set tisícové vojsko, to už byla jiná. Zpomalené bitevní scény byly určitě pastva pro oko, bohužel i těch pak bylo příliš. Ale tak od historických faktů film příliš neustupoval, což je fajn. Ovšem ta rocková hudba, to byl asi vtip ne? Zkrátka, dost věcí mi vadilo, dost věcí se mi líbilo, takže slabší 3*. ()

easaque

Nečekal bych, že tomuto „hrdinskému eposu“ podle komiksu bych mohl dát tak „vysokou“ 3hvězdičkovou známku. Sice jsem se musel naladit na jinou vlnu s velkou dávkou nadhledu, ale díky výraznému a efektnímu vizuálu a svým záběrem především na čest, statečnost a jednotu, mě to i „bavilo“. Okolnostmi jsem byl donucen si ho vybrat, ale znovu bych si ho nepustil ... přesto to byl pro mě zajímavý kousek, který vyčnívá mezi jínými ubohými drsňáckými akčními a bojovnými filmy, které žádného ducha většinou nemají [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Necron

epicka nadhera, hezci nez puvodni komiks od franka millera. ten kozel byl bozi! vubec nevim, kde se tam vzal - ja chci poster domu na stenu :-) ...nemluve o end titles. ()

Jango_Fett

Někdo tenkrát řekl že 300 je jako Sin City a Trója dohromady. Nebyl daleko od pravdy, takovýhle film tu ještě nebyl, každá scéna která se v něm objeví je něčím impozantní a hezká, skoro jako obraz, opravdu se na to pěkně kouká. Bitvy jsou kolikrát i přehledné a občasné zpomalení tomu dává ještě šťávu. Dále je skoro neuvěřitelné jak se člověk dokáže vcítit do hlavních hrdinů a fandit jim, a to že se na konci obětují mu pak připadá správné a souhlasí s nimi že se rozhodli dobře. Celý příběh nakonec vychází ze skutečné události, věřím že tímhle způsobem se o dějepis začne zajímat i jeho největší odpůrce. Nakonec je tu poslední přeživší jednooký sparťan (kterého hraje Faramir), který vypráví tento příběh ostatním a slouží i zároveň jako vypravěč, podle mě to není na škodu. Občasný komentář do bitvy potěší. A aby člověk nebyl tím rubáním za chvíli znuděný, tak se tam občas hodí záběr do Sparty a menší dějová linie s Lionidasovou manželkou. ()

Chen

Už z trailerů bylo jasné, že tady půjde hlavně o to, aby zrak a sluch dostali do extáze a vše ostatní už je druhořadé. I když příběh zase nebyl tak plochý, jak jsem předpokládal. Nejde sice o přehlídku scénáristických smyček, ale funguje vcelku slušně. Ale přesto, řeknemě si to narovinu, vizuální stránka je tak výjimečná, že absenci děje bychom si uvědomoli až tři hodiny po návratu z kina. Možná forma vítězí nad obsahem, ale je to vítězství, které by se mělo zapsat do dějin. Sice trošku (hodně) závidím fyzické dispozice hercům, kteří tu předváděli své pečlivě vybudované svalstvo, ale to už sem vůbec nepatří :D ()

HappySmile

Po vizuální stránce nádherné, jenom mi přišlo od věci dělat z Peršanů zrůdičky a transsexuály (nebo co byl probůh zač ten jejich velitel s dokresleným obočím)... Na ty odhalené svalnaté hrudníky se dobře dívalo, ale při bitvě s protivníkem to muselo být teda celkem nepraktické... (jestli to tak bylo už v komiksu, tak ok no, ale stejně). Ale to moje rýpání si nevšímejte, byl to parádní film :) ()

rakovnik

Úžasná podívaná. Skvělá vizuální stránka. Hrdinsky hrdinští hrdinové. Krásné ženy, které na ně doma čekají, ale ne všechny mají ruce v klíně (ve slušném slova smyslu :-) ). Vynikající záporní hrdinové, v jejichž čele je podmanivý Xerxes. Tento mix mi dal dohromady ****. ()

Gee.Rocks

Film především vizuálně dobře zpracovaný. Opravdu dobrý film, který mnoho lidí potěší, dávám vysoké hodnocení ovšem téma filmu mě nějak nelíbá. Možná tak to motivační "This is Spartaaaa!" ()

Martin741

300 : Bitva u Thermopyl je nadherne filmove spracovanie davno znamej udalosti z grecko-perzskych vojen. Vyborna bola skupinka asi 300 vojakov, co odisla do Thermopyl bojovat proti Perzskej Risi, lebo ta sa prilis zacala rozdrapovat a tak sa Leonidas /Gerard Butler/ rozhodol, ze jej treba pristrihnut kridelka, obcas aj trochu brutalnejsim sposobom. 95 % ()

Aljak

Dlho som sa tohto filmu stránil, keďže ma vždy od toho odlákal už len pohľad na zopár filmových záberov v galérii, ale tak povedal som si, že nebudem povrchne súdiť na základe pár obrázkov celý film, radšej sa presvedčím sám aké to je. Najprv pozitíva (a tých je bohužiaľ pomerne málo): bitka pri Termopylách patrí medzi najzaujímavejšie bitky celej antiky a vždy ma táto udalosť fascinovala, takže chválim námet, aj to, že sa to v rámci možností držalo historických faktov, no čo chválim ešte viac sú vynikajúce dialógy, ktoré dokonalo vystihli situáciu a odhodlanie. Bohužiaľ celé toto "výnimočné" spracovanie plné prehnanej akčnosti a extrémneho využitia vizuálnych efektov - to mi vôbec nesadlo a vôbec mi takýto štýl nepasuje. Je to maximálne a extrémne prehnané... ()

dezorz

Polopatisticky dejepisne nasilu vzdelavajuci film, ktory aj napriek modernemu vizualu nudi rovnako ako vsetky dejepisne ucebnice a jedine,c o si divakodnesie je, ze v antickom grecku sa rozprava anglictinou s britskym akcentom. ()

Rocky88

Perfektní. Snyder svou úlohu zvládl naprosto bravurně a naservíroval nám neskutečnou řežbu plnou krve, kopí, štítů, svalů, končetin (ať už držících kopí či štít, nebo jen tak volně pohozených) a drsných heroických keců. Jeho cit pro zpomalení a zrychlení obrazu je dokonalý, díky čemuž jsem při sledování bitev (byť nejsou tolik monumentální, jako například v LOTRovi) máchal rukama nohama a řval stejně jako Sparťani. Triky jsou samozřejmě perfektní, kamera mrdová, a hudba Tylera Batese všechny scény podněcuje k dosažení vrcholu. Scénář je pro tento typ filmu naprosto dostačující, ne-li nadstandartní, jelikož od "jenomřežby" jsem čekal daleko méně, co se příběhu týče. Herci jsou taky výborní, hlavně Gerard Butler je ten správný "tough guy", který v každé chvíli dokáže skrýt své city, jak to má správný Sparťan umět. Jedinou výtku bych měl, a to je začátek bitvy. Třístovka si vyjde na "procházku" a najednou je uprostřed bitvy. Když to srovnán s takovým Pánem prstenů, kde nás Jackson před bitvou naplnil pocity a emocemi, a až poté nás hodil do víru bitev a slávy, zde to Snyderovi moc nevyšlo. Hold ještě nemá ty správné zkušenosti. S jeho talentem jich však nabyde daleko rychleji, než kterýkoli nováček, kterého si vybavíte. Jaká tedy bude ve finále známka? 94% ()

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

Chystá se Snyderův návrat ke Sparťanům

02.06.2024

Když to s originalitou nevyšlo, je potřeba se vrátit k osvědčeným postupům. Právě tak asi přemýšlí Zack Snyder (Armáda mrtvých), který se po nepříliš vřele přijatých dvou dílech své vysněné sci-fi… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

01.06.2017

Romeo a Julie: Bitva u Verony

Romeo a Julie: Bitva u Verony

22.03.2015

Dopočítat se filmových zpracování nejslavnějšího Shakespeara není vůbec jednoduché. Adaptací jsou vyloženě desítky, v paměti ale nejspíš máte tu od Baze Luhrmanna a možná podivnost Tromeo and Juliet… (více)