Krutá rasa

• Jihoafrická republika The Breed (více)

Chtěli strávit týden dovolené na exotickém ostrově. Jednoho z nich napadl zmutovaný pes a letadlo, kterým přiletěli, našli v troskách... Bratři Matt (Eric Lively) a John (Oliver Hudson) spolu plánují strávit týden dovolené. Společně se svými přítelkyněmi Nicki (Michelle Rodriguez), Sarou (Taryn Manning) a jejich kamarádem Noahem (Hill Harper) si chtějí užít trochu legrace a odpočinku na exotickém ostrově. Na místě je však brzy jeden člen výpravy brutálně napaden psem. Proto se rozhodnou, že ostrov raději opustí, jenže letadlo, kterým do tohoto ztraceného ráje přiletěli, nacházejí v troskách. A to není ta nejhorší zpráva. Mnohem děsivější je, že útok šelmy nebyl náhodný. Po ostrově se totiž pohybuje smečka zmutovaných psů, která rozhodně nemá zájem na tom, aby se výpravě podařilo uniknout... (oficiální text distributora)

Morholt

Kanárské ostrovy trošku jinak aneb bylo to tak blbé, že se to skoro dokoukat nedalo. Člověk si kolikrát řikal, že by ta smečka oprávněně naštvanejch hafanů měla to trápení ukončit co nejrychleji. Bohužel to nevyšlo. Přesto čoklíci potěšili a Michelle Rodriguez, pro kterou mám slabost, taky. A to je tak všechno. 15% ()

Richie666 odpad!

To měla být parodie na Jurský park?! Udělit odpad! v tomto případě znamená film vysoce nadhodnotit. Je to k zblití. ()

Litsarch

Jedno musím opravdu pochválit. A to že místo nějakého maniaka, příšery, mutanta a kdoví co ještě jsou "zabijáci" normální čoklíci. Dodává to filmu jistý punc realističnosti a hned to člověk jinak prožívá, jelikož si živě dokáže představit, že na něj smečka psů někde na dovolené vystartuje. Problém ale nestává ve chvíly, kdy divák zjišťuje, že nejlepší na tomto snímku je právě ta krásná smečka psů, která tak nevinně kouká ale i nemilosrdně cupuje oběť. Metál těm psům, zahráli to skvěle! A to ostatní. No, máme tu další partičku v chatce, 20 minut nudy a koukání na to, jak přijíždějí, jak paří, jak se líbají, jak člověka nudí svými dialogy a v neposlední řadě jak své role hrají. Ok, jejich jednání když už byli v průseru bylo víceméně logické, ale dal bych facku scénáristovi, popřípadě odmítl takové idiotské dialogy ve filmu říkat. Režisér by si měl hlídat detaily, kdy například postava bere ze sklepa jedno ze starých, zaprášených vín, ale zrovna to co sebere je bez zrnka prachu. Maličkost, ale do očí bijící. Celkově ale nějak nenalézám, kromě skvělých psů, nic, proč bych se na snímek kdy koukl znova. A dabing Lucie Vondráčkové to opravdu nebude. Maximálně si připomenout, jakou má John (Oliver Hudson) s lukem super trefu. :D ()

Nick Tow

Svižne odsýpajúce béčko, nakrútené s istotou ostrieľaného "horrormakera". Keby sa autori čo len trošičku snažili vymaniť z osídiel žánrového klišé, bolo by to o hviezdičku viac. Vzhľadom k tomu, čím nás kŕmia distribútori v poslednom čase, ide o celkom milé prekvapenie. ()

corpsy

Hlboká poklona ľudom, ktorý tých psov cvičili. Sú to maníci. Ich pričinením sa totižto chlpáči stali rovnocennými hereckými partnermi ľudských predstaviteľov a dá sa povedať, že nebyť ich odovzdaných ,,hereckých výkonov,, film by za veľa nestál. ()

ledzepfan

..jedna stár za dobré herecké výkony psů a jedna za jejich dobře a vtipně napsané dialogy :D -jinak ten film stojí za starou belu=50% ()

fcreading

Tento horor sa natáčal v Južnej Afrike a toto prostredie do tohto filmu pekne zapadne. Tie psi mi prišli trošku smiešne ale strach z nich išiel. Dej: Psi sa chcuú dostať do domu kde žijú parta mladých ludi a chcú ich pohrýzť pretože majú nejakú nákazu a ztoho sú agresíívni. Koniec mi prišiel dosť dobrý, nasadnutie na loď a zistenie že sa tam ukrývajú psi. Je to priemerný horor s priemernými psami. ()

Krt.Ek

"Hráli si na Boha" - a změnili psy v... zuřivější psy. A jak to bylo dál? Vždyť to znáte to: čiň čertu dobře, peklem se Ti odmění, pozvi mladšího bratra na dovolenou, zjebe Tě, že jsi nezodpovědný kokot (létáš si přeci po světe letadlem... jež pilotuješ). A do toho všeho tam nadto pobíhají ještě ti zmutování, krvelační psi. Azore, trhej! 50% ()

Z0oMb3E

Náš malý pes Boby, stále zle mi robí, vyskočil na regál a kusol do Matta... Na horory takmer vôbec nekukám, ale juhoafrickej produkcii sa jednoducho odolať nedalo. Pseudohoror, ktorý kazí meno tak ťažko nadobudnuté filmovými psami ako Rex či Lessie. Čo sa tíka hlavného deju tak čitateľný scenár, že som ho prekukol dokonca i ja, čo tích hororov veľa za sebou nemám. Príslovie "pes, ktorý šteká nehryzie" sa tu ukázalo ako slušne zavádzajúce. Inak tu máme opäť film, pri ktorom sa dá krásne tipovať: ten zomrie ako prvý a tú zožerú hneď za ním. Neviem, či som nebol správne hororovo naladený, ale prskanie nedeľnej polievky z nosa asi nebol pôvodný zámer tvorcov. Mám psy veľmi rád, a to je asi dôvod tak vysokého hodontenia. Pre všetkých ostatných je to film pod psa. ()

Vyrida

Bohužel veřejností příliš neznámé, ale zato jedno z mých nejvíce oblíbených vyvražďovacích zvířecích béček. Největší kladné body film dostává za reálnou předlohu, protože si nikterak nechce hrát na sci-fi zmutovanou bestii, která si podá jednoho studentíka zadruhým. Pejsci ve filmu jsou opravdoví bez nějakých počitačových příkras, pěkně vycvičení a hlavně umí poslechnout to co po nich pan režisér chce, aby předvedli na filmovém plátně. Když se rozhlédnete i nad tím kusem krásné lesní přírody okolo, je to krása pohledět. Herecké obsazení se taktéž nemá za co stydět a když už nic, tak alespoň Michelle Rodriguezová je symbolem nějaké stupňové kvality. Scénář není nikterák složitý a spíše je prošpikován akčními i překvapujicími momenty. Závěrečná scéna je možná trochu zbytečná, ale třeba si Nicholas Mastandrea nechal otevřená vrátka pro případné pokračování a pokud jde o mě já bych se mu ani moc nebránil. Pokud máte rádi zvířatka a zvlášť pejsky, určitě si nenechte tento film ujít, byla by to škoda už jen z faktu, že The Breed je naprosto ideální odpočinkový počin. ()

Freemind

Je to béčko, o tom není pochyb ... kamera, herectví, scénář i střih se pohybují na vratké hraně průměru a podprůměru, s několika malými překvapeními a několika trapasy, které uhasí ty drobné jiskřičky naděje na lepší podívanou. Snad bych to hodnocení i zvedl, už jen kvůli těm pejsanům (a pár dost realisticky natočeným scénám jejich likvidace - opravdu je nerozjela tím Mercedesem?), nakonec mne ale spolehlivě zkopla dolů poslední scéna. Tož zase někdy příště, pane rejžo. ()

IceQueen

Navzdory periodicky sa objavujúcej donebavolajúcej idiocii si u mňa svorka vychytralých "oni nás tu nechcú" psíčkov tie tri granule predsa len vyslúžila. ()

ilemas

Spousta trapných dialogů a absence napětí v krásném prostředí. Nejlepší herecké výkony podávají psi.Jinak to mohl být docela slušný horor. ()

Martin741

Zeby som sledoval juhoafricke filmy, to sa uz vobec neda povedat, ale vynimku som spravil pri The Breed. A dobre som spravil. Vyborny horor, ktory natocil Mastandrea o armadou upravenych krvilacnych psoch, ktore utocia na ludi. A paci sa mi aj to, ze horor sa nekonci utekom skupinky ludi, ale poriadnym bojom so svorkou psov. Za to vsetko 76 % ()

kaposlav

Trošku sklamanie, ale nebol to nepozerateľný film. Niektoré veci neboli dotiahnuté v scenári a nechápem prečo keď lozili von si nezobrali aspoň nôž/nože. Zrejme papali a krájali rukami. ()

Pugo

Hlúpy scenár a pribrzdený námet o vraždiacich psoch nezachraňuje ani celkom slušná práca režiséra ani Michell Rodriguez. ()

Rodriguez

Další z teenegorevských filmů, kde partička mladých lidí odjede na opuštěné místo a pak bojují o holé životy. V tomto případě zajímavý nápad s mutovanými psy a jejich nenasytnými choutky po čerstvém lidském mase. ()