Tanec nad plačom (TV film)

Historický / Komedie

Československo, 1989, 56 min

Svieze a prijemne.(10.1.2010)

"Netrpia ľudia, netrpia pre nič, len pre ľudí. Človek len pre vlastné šťastie človeka nevidí. Pre svetlo nevidia ľudia, pre lásku neľúbia. Pre život odvrhli život, diabol im kraľuje. A v potoku sĺz a krvi, svedomie zomrelo. Ach, páni, páni, ach, páni, prebuďte svedomie. Keď vy môžete byť ľuďmi, prečo by som ja nie. Ach, páni, páni, ach páni, srdcia si vezmite. Do rán ponižovaného viac klincov nebite."(22.5.2015)

Moudré, vtipné, nadčasové.(3.7.2016)

Velice povedená krátká věcička, humorná, lehkonohá a přitom chvílemi až shakespearovsky moudrá. Známý nápad střetu minulosti se současným, nebo téměř současným, světem je uchopený velice originálně a mnohovrstevnatě. Režie je chvilkami trošičku neobratná, ale stoprocentní herci všechno vytahují (pro mne) až k páté hvězdě.(14.9.2012)

Podivuhodné spracovanie drámy Petra Zvona. Dráma sa mi páčila ako predloha a preto som si nenechal ujsť jej TV spracovanie. S predlohou sa autori vyhrali nad vtedajšie možnosti a tento námet by nebol na zahodenie aj dnes. Snimka v strede miestami pokuľháva, ale ako celok pôsobí skvelo, vtipne, sarkasticky a ironicky.(13.3.2011)