Po Tarantinově thrilleru Auto zabiják přichází druhý film z projektu Grindhouse. Manželé Dakota a William pracují v nemocnici jako doktoři. Jejich dnešní šichta vypadá spíš na funus. Čekárnu zaplavuje dav lidí, jejichž symptomy jsou podezřele shodné: nepřítomný pohled a odpudivé hnisající rány. Mezi zraněnými je i tanečnice Cherry, která přišla o nohu při jednom z útoků. I když bez nohy, Cherry ještě nezatančila svoje poslední číslo. Budoucnost nenabízí nic než miliony nakažených a nespočet mrtvých. Jen několik šťastných hledá poslední bezpečné útočiště na planetě Teror. (Palace Pictures)

Breather

Zatraceně cool film, už od začátku jsem měl usměv na rtech, který mi vydržel až do konce:-) Úmyslné poškození kopie ani tolik nevadilo. Pobaví to, je to ujetý, krvavý, šílený, prostě nehorázně nabouchaný od první do poslední minuty, tak co víc si přát?:-) ()

marocco

Kašľať na príbeh, toto je dokonale spravená úchylárna najhrubšieho zrna. Rodriguezov Grindhouse u mňa prekonáva ten Tarantinov a Robert sa stáva kráľom trash žánru. Rose McGowan je s tou zbraňou miesto nohy neskutočne sexy. :) ()

Jrk

Pokud mate zbytecnou hodinu a pul casu tak se na to podivejte. Mozna ze film je koncipovan jako pocta, ale to co z nej vyslo, tomu se nejde nez smat. Sam se nemohu moc divat na horrory, protoze sem dost lekavy. Tady se neni ceho leknout, dej je naprosto predvidatelny a na konci filmu si divak musi rict: Kdzy nevim co tocit tak reknu ze je to pocta a na film vic nez mizerne kvality lidi budou chodit a obdivovat ho. Triky jsou jako umyslne spatne udelany, povahy a tzv. narazky jsou jako sesmoleny ze starych scenaru, proste na dnesni dobu vicemene odflaknuta prace. a aby se nemuselo delat vic dame tomu cejch pocta starym horrovym filmum. A pritom tito panove se mohli aspon trochu snazit. Muj verdikt, priserna blbost a clovek se mseje vylozene jenom sobe ze na to kouka. ()

Bow-Z

Zprvu trochu zmatený, ale pak se to rozjede na plný obrátky, který sice ke konci opět klesnou, ale to už tolik neškodí. Vrátil jsem se do svých dětských let. Je to sice sračka, ale hodně povedená. V planetě teror bylo dost povedených hlášek, ale mě nejvíc rozesmál Wray na minibajku kosící zombíky. Smál jsem se snad 5 minut v kuse. Nadhled a ironie tomuhle retru nechyběla, proto se nedá skoro nic vytknout. 3,5 * ()

smalda

Chcete "krvavou,úchylnou,brutální,svižnou a přitom vtipnou" podívanou,tak tento film je ta pravá volba! Skvělá zábava. 80% ()

Kňour

Podle mého názoru by neměl film být hodnocen proti ostatním filmů na stupnici jakékoliv objektivní filmové kvality (tedy dole Boll s Troškou a nahoře Bergman s Coppolou), ale na základě toho, jak dobře splnil své předpoklady a očekávání. Což se Planet Terror povedlo na jedničku s hvězdičkou. Chtěl jsem tvrďácké hrdiny, kterým nedochází náboje, hordy zombíků, které se rozletí na rudý puding po jedné ráně z Makarova, krásná děvčata a kupu zbraní. Dostal jsem všechno. Dostalo jsem nechutý humor, černý humor, dostal jsem zlého Bruce Willise. Spokojenější být nemohu. ()

jeden_vlk

100% film. Skvělý příběh, zombíci, sliz a krev, ustřelený hlavy, vymakané charaktery, nejdrsnější drsňáci a sexy kočičky, výborná hudba a kopec inteligentního humoru, skvělá nadsázka. Viděl jsem dvakrát a určitě ne naposled. ()

Pattrick

:D Rofl .. Dobrá komedie (konečně jsem se něčemu pořádně nasmál) .. Brutalita (tak té tam bylo fakt masakrovsky nasrá*o). Sice dějově je to stupidní, ale funguje to jako celek. Takže já jsem spokojenej ()

masasour

Robert Rodriguez se po příšerném filmu Dobrodružství Žraločáka a Lávovky rozhodl, že by mohl natočit další pořadný krvavý nařez a svůj účel splnil. Natočil dobrý film který opravdu nenudil. Jako dobrý nápad mi příšlo natočení filmu na staré kamery, působyl pak film více hororově. Ano film byl ve druhé půlce hodně přehnaný v akci, hlavně když si Rose McGowan do své nohy zarazila zbraň a rasila tam jednoho zombíka za druhým. Herci své postavy zahráli opravdu věrohodně. Dokonce se tam na chvíli oběvil i Bruce Willis.,,Konečně pořádný krvák", si asi řeknou Američani. Na konci možná překvapí úmrtí Freddyho Rodrígueze, který bylo docely odbyté. Ale jedná se o dobrý Americký krvák a proto dávám 80%. ()

sun.eagle

Ano, ano, ano. Pro někoho jako já kdo vyrostl na béčkových hororech je tohle čirá fantazie. Tolik absurdností, krve, vnitřností a klišé jen tak neuvidíte. Kde jinde uvidíte na amputované noze místo pirátského dřeva kulomet? Tohle je filmový skvost. Společné ze Sin city nejlepší Rodriguez. ()

kukuky

masokombinat :D tyhle veci mne nikdy neprestanu brat, noha zo stolicky jako ruka, pak darek M16 s granatometom, drobne chyby ako vyskok s pomocou granatometu alebo trochu vic naboju, na tom sa len a len smejem, a ty zombiee, mmmm citim tu stejky :D :D ()

Mezerník

I parodie (pocta, variace nebo jak to nazvat) by měla přinést něco víc než jenom nudnou kopii toho x-krát viděného... Není to komedie, ani horor, ani akční film - ne že by se žánry nemohly míchat, ale tohle byla bohužel nuda. ()

PRASÁK

Grindhouse je americký termín pro taková kina, v nichž se propagují zejména filmy s odpornými a násilnickými scénami, plnými sexu, nahoty a krve. Většinou se jednalo o snímky nízké kvality. Byly velmi oblíbené v 60. a 70. letech minulého století. A právě tímto "hnutím" byli již léta fascinováni oba dva úchyláci, Robert Rodriguez i Quentin Tarantino. Proto se rozhodli pod společnou hlavičkou Grindhouse oba natočit jeden film. Tarantino spáchal "Auto zabiják" a Rodriguez pak zombie - jízdu "Planeta Teror". Druhý jmenovaný si k tomuto filmu kromě režie napsal scénář, hudbu, stál za kamerou a podílel se na střihu a produkci. Před vlastním filmem "Planeta Teror" běží takzvaná upoutávka na nový film "Machete", což v roce 2007 byla pouze fikce, protože mistr Rodriguez se rozhodl udělat si tak trochu srandu z těch věčných a nekonečných upoutávek na nové filmy. Jinými slovy, žádný film "Machete" nebyl v roce 2007 plánován. Teď už však víme, že "Mačeta" vše rozseká v roce 2010 aneb "...tohohle Mexičana neměli nasrat!" Filmové perly pánů Tarantino & Rodriguez patří v mé sbírce DVDs mezi ty nejcennější. Nemá smysl tady dlouze popisovat děj celého filmu, protože tady platí totéž co o pyramidách: "Lepší jednou vidět než stokrát slyšet." Zaměřme se aspoň na některé vyprasené hlášky. Například scéna, kdy go-go tanečnice Cherry Darling (Rose McGowan) říká El Wrayovi (Freddy Rodriguez): "Víš, on je velkej rozdíl bejt upřímnej anebo bejt čurák." Anebo v nemocnici říká Dr. Felix (Felix Sabates) Dr. Blockovi (Josh Brolin): "Prudce nakažlivé. Co ty na to?" Dr. William Block: "Napadá mě sebezáchova." Dr. Felix: "Jo, vypadněme." A co takhle scéna, kdy šerif Hague (Michael Biehn), který vysílačkou mluví s Earlem McGraw (Michael Parks): "Nerad ti to říkám, Earle, ale potřebujem každýho chlapa. Hovno vlítlo do větráku. Přivez zbraně a munici." Nebo monolog poručíka Muldoona (Bruce Willis): "Já a mí chlapi. Chodíme s čurákama v rukou, s koulema v krku. Hledáme toho nejhledanějšího." Má oblíbená je však televizní reklama na Ženy v klecích, kterou sleduje Tarantino a další vojáci - zombie: "Ženy v klecích. Uvidíte je v akci. Uvidíte je při lásce. Uvidíte je v teroru. Bílá kůže na černém trhu. Měkké maso za tvrdý prachy." ()

Astu.

Neskutečně ujetý, výbušný, vtipný a cool. Rodriguez se vážně překonal a s klidem strčil do kapsy Tarantinův Auto zabiják. Veliká pocta béčkovejm filmům. 8/10 ()

Molerat

V prvních 40 minutách jsem opravdu nadšen, je to akční krvavá řež, leckdy opravdu zábavná a opravdu vychytaná.Podobá se to klasikám hororu, což ne by mě nějak těšilo, ale v podání Tarantina a Rodrigueze je opravdovou podívanou.Konec se mi moc nelíbil, protože vražená útočná puška do pahýlu nohy ženy, byla kraper přehnaná.Jinak bych hodnotil daleko výše, protože ,,horor" to byl vynikající a hlášky dokonalé.I když pokud to má být antagonista na béčkové horory tak nic nenamítám.Nečekal jsem víc, nečekal jsem míň, jsem skoro spokojen... ()

Gorefa

Pro fanoušky žánru povinnost. Mnohem zábavnější než Death Proof, který mi přišel až moc ukecaný. Dávám plné hodnocení za spoustu vychytávek včetně řešení receptu na nejlepší omáčku v Texasu, za rozpadající se Quentinovo nádobíčko, za Joshe Brolina, zajímavé roštěnky (zvláště paní anestezioložka, její nástup do auta s umrtvenýma rukama neměl chybu), spoustu gore a hlavně za rocketjump, který jsem ještě nikdy předtím ve filmu neviděl... ()

Rodriguez zase točí pro děti

Rodriguez zase točí pro děti

01.06.2008

Ano, rozhodli jsme se vám zničit neděli (a čtěte až do konce, bude to ještě horší). Planetou Teror se texaský desperát alespoň částečně rehabilitoval u publika, znechuceného jeho 3-D zrůdnostmi pro… (více)

Conan Nezfilmovatelný?

Conan Nezfilmovatelný?

01.07.2007

Třetí návrat svalnatého barbarského šermíře se pořád dokola propírá už dobrých sedm let. Nejdříve se o vzkříšení fantasy hrdiny snažil sám John Milius, režisér uctívaného i zatracovaného Barbara… (více)

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Robert Rodriguez Competition

Robert Rodriguez Competition

12.03.2007

Někteří jedinci se sice ještě nestihli zpamatovat z toho, že v evropských zemích nebude Grind House uveden jako dvoufilm, ale tvůrci jim to chtějí řádně vynahradit - Quentin Tarantino plánuje… (více)