Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

lomikarus

Od druhého Hellboye nečekejte nic podobného jako od Temného Rytíře. V první řadě jde o zábavu se skvělými hlavními postavami, geniální představivostí režiséra a značným počtem komediálních prvků. Vážná témata, i když jich příběh skýtá potenciálně spoustu, jsou pouze povrchně nadnesena. Hlavně na konci film trochu ztrácí tempo a šeredně skřípe i scénář. Pořád se, ale jedná o hodně nadprůměrný komiks. ()

Zabuza

Presne takto má vyzerať správne spracovanie komixu na filmové plátno. Sympatický hlavný hrdina opovrhovaný ľudmi, kopec (a keď hovorík kopec, myslím tým, že naozaj kopec) príšer z dielne Guillerma del Tora, vcelku charizmatický hlavný záporák, akcia v jednom kuse a skvelý humor. Počas sledovania som sa nenudil ani minútku, ale podotýkam, že komixové filmy patria medzi moje obľúbené. Neustále sa niečo dialo a ústredné problémy dvoch párikov Hellboy&Lis a Abe&Nuala poskytovalo množstov priestoru na vtipné situácie. Komu sa páčila jednotka, tomu vrelo odporúčam aj The Golden Army. ()

david666

graficky skvěle zpracované - del Toro se nezapře. I když mi připadá, že se ty příšerky v jeho filmech nějak začínají podobat. Zamilovaný Hellboy je vtipný, zdatně mu sekunduje v pijácké scéně Abe. Taky postavička nového vedoucího týmu se povedla. Sice se jedná o slušnou vykrádačku Pána prstenů - což mi u filaře typu del Tora nějak nesedí - ale to vše vynahradí již zmíněné zpracování. ()

Petrik82

Niečo medzi Panom prsteňov, Faunovym labyrintom, Startrekom, a Batmanom...Celkom solidný príbeh ale na komixovku dost presladený-pripomenul mi serialy Hercules či Xena..každy diel založený na sice peknej ale lacnej bajke či povesti.... ()

Little

Zlatá armáda bohužel zaostává za prvním filmem o Hellboyovi. Snaha o velkolepost, dějovou pestrost a co nejvíce příšerek na metr čtvereční dostala do pozadí onu dechberoucí "pekelnou" atmosféru předchozího snímku. I tak jsem se ale u pokračování bavil dobře, vtipných a nápaditých hlášek slyšíme hodně a ocenil bych zejména herecký výkon Douga Jonese v trojroli. Famózní. ()

djrewerz

del Toro je Boh. ked sa povie fantasy tak ma napadne jeho meno. milujem tie jeho priserky a vselijake stvorenia. tu ich bolo tolko ze som ani nevnimal dej. takze musim si to pozriet este raz :) ()

jenprodnes

Dokonalé vizuální ztvárnění beru v del Torově případě již za samozřejmost. Ve druhém pokračování dostal očividně ještě větší tvůrčí svobodu - více příšerek, více pohádková atmosféra. Všechny hlavní postavy byly zahrány s přehledem, pro mě největší překvapení výborá Selma Blair.. jo a..Guillermo del Toro má rád Men In Black ()

ZUPA

Naprosto úžasné kostýmy a masky a efekty. Originální creatures a že je jich teda požehnaně. Strhující akční scény....velkolepé...Guillermo del Toro opět dokazuje, že jeho fantasy jsou prostě super. ()

Leyla

Páni tolik filmů v jednom! To bychom měli...Pán prstenů, Matrix, Terminátor, Já, robot, Faunův labyrint, Star Wars, Constantine plus šmrncnuto World of Warcraftem a Princem z Persie...a já všechny tyhle filmy a hry miluju. Nový Hellboy je jiný než jednička, je barevnější, výpravnější, bohužel už ne tolik vtipný a trochu moc sentimentální (na druhou stranu mi chybělo trochu víc sentimentu v případě druhé zaláskované dvojice ve filmu). U Hellboye 2 jsem měla snad nejtěžší rozhodování ohledně hvězdiček. Kéž by tu tak byly půlky... Hellboy je jedna z mých nejoblíbenějších filmových postav a on a Liz jsou skvělý pár. Jednička ode mě dostala plný počet a je mezi mými nejoblíbenějšími filmy. Dvojka je sice taky výborná, ale už je tu přece jen víc věcí co mi vadily a srážely jinak výborný film (mimo to co jsem již uvedla také podoba mladého Hellboye...díkybohu, že tam nebyl déle..., nebo to, že hudba se podle mě občas prostě nehodila). Dala bych 4,5, bohužel půlky nejsou...proto ve srovnání s ostatními filmy, co ode mě 5 dostaly, Zlatá armáda dosahuje jen na 4. Už se těším na trojku (a doufám, že bude), del Toro to má hodně dobře rozjeté na fenomenální finále. ()

xylobrno

ač jsem čekala "jen" další komiksovou adaptaci dnešní doby. musím říct, že jsem se skvěle bavila a "red" nezklamal. ostré, vtipné, rychlé, nápadite, strhující. a vtipné, a taky vtipné. scéna, kdy se "red" a "blue" spijí pod obraz a halekají falešnými hlasy gorily a intoše ožralecké šlágry byla natolik veselá, že jsem se smála, až mě bolelo břicho a tekly mi slzy. povedený kousek, jen co je pravda. ()

Dexter666

Pre mňa je dvojka jednoznačne sklamaním. Očakávania som mal veľké, bavil som sa žiaľ len málo. Druhému Hellboyovi chýba zomknutejšia koncepčnosť, hranie na city je slabo zvládnuté a skôr nudí. Toro akoby šiel natáčať film o príšerkách s so skrytým odkazom a zostal na polceste, pretože aj keď je snaha hľadať akú-takú hĺbku, skrátka sa to nedarí. Sebairónia, ktorá v prvom diely výborne fungovala je tu trápna a taktiež niektoré scény - predovšetkým zásahy päsťou, po ktorých trú odhodené postavy podlahu (je to fakt trápne, na dobré akurát tak do seriálu Herkules). Nabudúce sa už tešiť nebudem a haádam budem príjemnejšie prekvapený...60% ()

Pute

Komiks mě moc nezaujal, ale první film byl docela příjemnej. Druhej díl není špatnej, ale je to dost přeplácaný, chvílema mám pocit jako bych koukal na úplně jinej film, prostě slabota. ()

esmoke

Hmm tak jsem z toho trochu v rozpacich Hellboye mam moc rad a prvni dil se mi hodne libil. Takze jsem se na Zlatou armadu vazne tesil, je to vazna pekna podivana, ale nejak mi v tom dortu chybelo vice vtipu. ()

geedee

"Ty jsi ale pěkné dítě!""Nejsem dítě, jsem tumor!" A plno jiných černočerných hlášek povyšuje tento film na nejbáječnější fantastickou jízdu za poslední rok. Vynikající Ron "Hellboy" Perlman je výborný herec. Hudební doprovod tohoto skvělého filmu je tak kouzelný a zároveň temný, jako samotný film. Vřele doporučuji, film oplývá mnoha nezapomenutelnými scénami plnými magie a temna. ()

bonovox

Vynikajúce pokračovanie už aj tak skvelej jednotky. Podľa môjho názoru sa o pár rokov dočkáme excelentného finále v trojke. Del Toro je proste génius. ()

gruzdej

Del Torova fantazie jede naplno - prapodivné postavy, jichž se tu zjevují desítky, jsou natolik originální a fascinující, že to vyvažuje i typicky "hollywoodskyé" problémy u filmů pro masy - místy patetické, často předvídatelné a vlastně dost stupidní konec. Ale je to úžasný svět, který dalece předčí první film a zdejší trolové, elfové a další vyvolávají znepokojující otázku, jestli by Pán prstenů nebyl s touhle vizualizací (a del Torovou režií) mnohem zajímavější. ()

tubera

Na tenhle film jsem se strašně těšil. Po velice zdařilé jedničce a naprosto ohromujících trailerech jsem se už opravdu nemohl dočkat toho slavného dne. Když se tak konečně stalo,zůstal jsem sedět jako opařený....zhostilo se mě totiž obrovské zklamání. Možná to bylo kvůli mému přehnanému očekávání,ale stejně si nemůžu pomoci. 6/10 ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)