Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

LuNaj

Will Smith tady jednoznačně všem ukázal, že patří mezi TOP herce. Já už to o něm ale věděl dávno, heč;-) Štěstí na dosah by bez něj bylo ale silně podprůměrné. Chrise Gardnera je vám chvílemi hrozně líto, když si uvědomíte, že to je podle skutečné události. Nijak převratný film. Měl by se spíše jmenovat Štěstí z dosahu;-) ()

Meery

Celkom pekný a netradičný príbeh, dávam "len" 4* kvoli trosku pomalemu vyvoju deja.. inak sa mi tento film naozaj pozdaval:) ()

hackstolle

Cely fim jsem Willovi fakt fandil a z otevrenymi usty cekal, co udela, kdyz se dostaval cim dal vic do ..... . A jeho syn byl taky kouzelny. Musim proste a jednoduse dat *****. ()

Mykhaluu

Film je v podstatě na pět hvězdiček! Ale za ty nervy, které jsem při sledování prožil má jednu dolů!!! Obraz i zvuk v dokonalém souznění s narůstajícími emocemi! A tak trochu takoví Zloději kol o padesát let později! :) ()

gicous

Velice citlivě natočené drama, které jímavým způsobem vypráví příběh muže, který se snaží najít štěstí. Silnou strankou filmu je příběh, který se primárně koncentruje na Willa Smithe a jeho syna. Matka opouští příběh celkem brzy, a kupodivu se nekonají žádné standartní hollywoodské snahy o znovunalezení ztracené lásky nebo nějaké sbližování syna a otce. A je to dobře, protože to filmu jen prospělo. Na první pohled by se zdálo, že je to smutný film, ale to není pravda. Je to film ze života, ale život přece není jen smutný, skrývá se v něm i spousta radosti a štěstí. Samozřejmě za něj musíme bojovat, ale to je součást života. A přesně tohle se film snaží říct a předat divákovi. V mém případě se mu to povedlo. Film stojí na hereckém výkonu Willa Smithe. Je to hlavně jeho zásluha, že hlavní hrdina je v jeho podání úplně obyčejný chlap se všemi ctnostmi a chybami. Jediné, co mi vadilo byly monology, kterými Chris uvádí jednotlivé etapy svého života. Na mně to působilo trochu rušivě, ale to je jen mala vada na kráse. Jinak velmi povedený film, na který se s chutí podívám ještě jednou. ()

67891234

Dokonalý film o životě. Až možná primitivní námět, který právě svojí obyčejností zaujme široké publikum. Dokonale zahrané od Willa Smitha. A jde vidět, že jeho syn se hodně potatil v hereckém talentu. Dokonalé souznění otce se synem, které se dokázalo přenést i na plátno a určitě jako jedna s hlavních rysů tohoto filmu utváří skvělí dojem. Musím mu tedy dát plný počet. A to ne jen kvůli tomu, že mě film rozbrečel, což se mi často nestává. :D ()

george82

No. Musím říct, že pan Gardner je frajer. Nic ho nepoložilo, i když mu pod nohy nepadaly klacky, ale rovnou stromy. Velký respekt za herecký výkon Willa Smitha. ()

optimal

Milý, ale trochu uťahaný a nudný film o naplnení amerického sna. Štvrtá hviezdička len vďaka vynikajúcemu výkonu Willa Smitha. Svojím výkonom budí sympatie napriek slizkej a podliezavej postave finančného poradcu, ktorého hrá. ()

MatyTM

Když jsem na tento film koukal, začal jsem o něm přemýšlet jako by to byla realita.Musím říct že jsem nenašel žádnou nedokonalost.Taky jsem celý film porovnával podobnost malého nevinného díťete s Willem Smithem a pořád jsem měl pocit, že mají něco společného, když jsem v titulkách viděl že ten malý chlapec je Smithův syn ještě více jsem si uvědomil dokonalost filmu.Nejvíce cením příběh za to, jak se otec přezto že je v tak hrozné životní situaci snaží poskytnout jakýsi klid v duši a pohodlí.Když film končil musel jsem uronit slzu... ()

Riff_Raff

Jeden z dalších dobrých filmů Willa Smithe, mám ho rád, stejně jako jeho role, srší z nich naděje, ikdyž na tom třeba zrovna není nejlíp.. ()

Midar

Snímek, který mě napoprvé naprosto dostal. Na tento snímek jsem narazil čistě náhodou v televizi, přičemž jsem tehdy vůbec nevěděl o čem má být. Účast Willa Smitha ve mě však vyvovala zvědavost a tak jsem se směle pustil do sledování tohoto, pro mě, zcela neznámého snímku. A byl jsem naprosto nadšen. Jasně, že je to jen víceméně klišoidní pohádka o tom, jak život trochu nespravedlivě a neustále hází klacky pod nohy naprosto obyčejnému člověku, který si to prostě a jednoduše nezaslouží. Ten se samozřejmě nevzdává a dále se snaží o to, zlepšit svůj život a najít si pořádnou práci. Ten snímek vás tak prostě nemůže ničím překvapit, ani se o to však nesnaží, pouze vám chce naprosto citlivým a pozitivním způsobem ukázat to, že pokud se člověk nikdy nevzdává, tak se mu dříve či později podaří najít štěstí. Věřte mi, že ten pocit zadostiučinění spolu s Willovými slzami vás tak naprosto dostane a mě osobně to ke štěstí stačilo. ()

teba

Takže ze 117 minut bych to odhadovala tak na 111 minut deprese - od takový slabší, až po totální (u noci "v jeskyni" jsem si dala na chvíli pauzu na vydejchání, pak ten marasmus ještě chvíli trval, u Bridge Over Troubled Water by jeden brečel), ale nakonec - SPOILER ALERT - to dobře dopadlo (to byste si netipli :o) Po dlouhý době "americkej film" (= všechno dokážeš, když budeš chtít), kterej nebyl až tak jasně loženej, patosu v něm bylo tak akorát (ba naopak - patetická hudba mě tentokrát zachraňovala od pádu do totální skepse), Will Smith je sympoš a umí pěkně běhat (a že proutíká půl filmu...) - takže za mě dobrý ;o) ()

liquuid

Zase trošku jiný, řekl bych neobvyklý žánr, který interpretuje krizi lidstva, nad kterou je třeba se každý den zamýšlet. Hladoví spousta lidí a život není jednoduchý. Není to jen o superhrdinovi, který má různé vlastnosti, kterými dokáže eliminovat nepřítele. Tento film je o superhrdinovi, který disponuje lidskostí a snahou, to jsou jeho přední vlastnosti. Ano vážení i tací jsou hrdinové pro jiné. Konec potěšil, kéž by to tak bylo všude. ()

mirkath1

Moc pěkný film. Věděli jste, že jeho syn ve filmu je i jeho syn v realitě?Příběh je natočen podle skutečnost no to mě podrž :)) ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007