poster

Štěstí na dosah

 • USA

  The Pursuit of Happyness

 • Slovensko

  Šťastie na dosah

 • Velká Británie

  The Pursuit of Happyness

Drama / Životopisný

USA, 2006, 112 min

Externí recenze k filmu (8)

 • Filmkabi.net (Gabriela Pravdová) **

  "Štěstí na dosah je absolutně trefný název pro snímek, jenž měl úspěch na dosah. Kdyby ovšem neuvíznul v mělkých vodách nudy. Takové té nedělní odpolední deštivé nudy. Máte-li depresi a pocit, že se vám nic nedaří, tak se tomuto filmu vyhněte obloukem. Nemáte-li depresi ani pocit, že se vám nic…"

 • Filmpub.cz (Lenka Křesťanová) ***

  "Zatímco nominovaný Will Smith sebejistě kráčí na blížící se oscarový ceremoniál, vědom si přitom pravděpodobně i více než jisté skutečnosti, že se zlatou soškou se od pultíku bude šklebit neméně charismatický Forest Whitaker, novinka Štěstí na dosah je odsouzena k lakonickému hodnocení „one man…"

 • Filmweb.cz (Tomáš Chvála) ***

  "Veskrze obyčejný příběh o jednom „boji za štěstí“ právě Smith povyšuje do neskutečných výšin. Smith se již léta snaží dokázat jak divákům, tak akademikům, že krom komerčních trháků s přehledem zvládne i roli hodnou zlatého plešouna. Za roli Chrise je nominován na Oscara a vůbec by mi nevadilo,…" (více)

 • Kinema.sk (Michal Korec) ****

  "Pokiaľ budete hľadať žáner filmu Šťastie na dosah, dostanete sa v drvivej väčšine prípadov k dvojkolonke dráma/komédia. Lenže zatiaľ čo ukážky alebo obsadenie Willa Smitha odkazovali, aj vzhľadom na jeho kariéru, skôr ku komediálnemu žánru, prekvapivo sa tu servíruje prevažne dráma s niekoľkými…" (více)

 • Lidovky.cz (Vojtěch Rynda)

  "Film s příběhem na první pohled neodpustitelně hollywoodským tak nakonec zas tak hollywoodský není. K jeho reálné dimenzi přispívá pečlivá evokace 80. let včetně dobových reklam nebo faktu, že se na plátně hojně kouří. Komparz ve scénách, kdy jsou Gardnerové odkázaní na charitu, představují…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ****

  "Italský režisér Gabriele Muccino přistoupil na pravidla hry a i když ví, že natáčí seriozní drama, klidně občas spolu s Conradem „uletí“ a přijde s nějakou úsměvnou scénou, která zabrání, abyste upadli do deprese. Muccino vypráví příběh, nesnaží se exhibovat, machrovat s kamerou a záměrně…" (více)

 • Premiere.cz (Ilona Francková) ****

  "V podání italského režiséra Gabriela Muccina, pro něhož je Štěstí na dosah hollywoodským debutem, jsou obě linie napínavé i dojemné zároveň, aniž by se přitom uchylovaly k lacinému ždímání emocí. Vyloženě šťastným rozhodnutím pak bylo obsadit do role Chrisova syna skutečného syna herce (a zároveň…" (více)

 • Tiscali.cz (Petr Koten)

  "Štěstí na dosah si vzalo za úkol diváka povzbudit a nikoli deprimovat. Nelítostnou studii souboje o koryta ve stylu psychodramatu Konkurenti (1992) ani mapování bídy společenského dna od tohoto snímku opravdu nečekejte. Štěstí na dosah není retrem jenom svým ukotvení v čase minulém, ale také…"