Chris Gardner (Will Smith) je otec tříčlenné rodiny, který se zoufale snaží najít takovou práci, aby dokázal uživit sebe a své nejbližší. Přestože vyvíjí obrovské úsilí, aby udržel rodinu nad vodou, matka (Thandie Newton) jeho pětiletého syna Christophera (Jaden Christopher Syre Smith) už nedokáže vzdorovat psychickému stresu z permanentní finanční krize a po těžkém rozhodování je opustí. Chris, který je nyní svobodným otcem, se i nadále všemi možnými způsoby snaží najít lépe placenou práci. Nakonec dostane možnost přihlásit se na praxi do prestižní firmy, která se zabývá obchodem s akciemi. Přestože se v úvodní fázi musí obejít bez jakékoliv finanční odměny, nabídku přijme a doufá, že na konci stáže na něj čeká regulérní pracovní nabídka a s ní i slibná budoucnost. Vzhledem k nulovým příjmům je však i se svým synem brzy vyhozen z bytu a donucen přespávat v útulcích pro bezdomovce, na autobusových zastávkách, na veřejných záchodcích a dalších místech, kde je ten trochu možné. I přes všechny nástrahy osudu však Chris nijak nepolevuje ve své snaze být milujícím a starostlivým otcem, v čemž mu nejvíce pomáhá láska a důvěra, kterou v něj Christopher vkládá. (oficiální text distributora)

NinaRicci

Predstavte si, ze nieco strasne chcete. Nie hocico, ale dobru vec - postarat sa o svoju rodinu a zabezpecit jej vsetko, co potrebuje aspon pre zakladne fungovanie. Citite, ze na to mate, ste sikovni, snazite sa, ste ochotni robit aj podradnu pracu, len aby ste si zarobili potrebne peniaze. Ale ono to stale nejde. Davate do toho cele srdce, ale zena Vas opusti, lebo uz nedokaze takto zivorit. Nad hlavou sa Vam zjavi obrovska bublina s otzakou: co ESTE mam urobit?? Hm, chyba tomu - (asi) kusok stastia. Pre mna krasny film o obrovskej tuzbe cloveka-muza-manzela-otca, dokazat, ze JE SCHOPNY. Zaroven film o obrovskej beznadeji a zufalstve, ktore clovek pocituje, ked uz urobil vsetko co mohol, ale aj tak svoj ciel nedosiahol a pritom taaak velmi TUZI. Mna to chytilo. ()

Olafa

Film plný emocí, který i z diváka vycucne emoce. První polovinu filmu jsem se cítila bezradná úplně stejně jako hlavní postava, pak jsem mu fandila, jak jen to šlo. A na konci? To jsem brečela s ním. Jednoduchý a krásný film. ()

Hacune

Chris Gardner chodí. Chris Gardner běhá, zoufá si, snaží se, běhá, učí se, běhá...a stále běhá (popř. stojí ve frontě). Od takového snímku bych čekala, že mi bude hlavních protagonistů alespoň líto, když už se mi nedaří se do nich vcítit. Většinu času mi však byli zcela šumák a to dokonce i to nebohý dítě, který (podivně) chladná matka zanechá neschopnému otci. Ale abych jen nekritizovala. Film má své světlé okamžiky - třeba scéna s dinosauří jeskyní a především brilantní herecké výkony obou Smithových. ()

Knotovka

Na 5 * to není, ale poctivé 4 za mě ano. Bylo by samozřejmě ještě pěknější, kdyby se jednalo o nějakou "pohádkovější" práci, ale aspoň je vidět, že jde o "true story". Každý, kdo se někdy životem musel opravdu tvrdě protloukat, tento film obzvlášť ocení. Jak Chris Gardner, tak Will Smith si za své výkony, ať už v životě reálném, či tom na plátně, zaslouží uznání. ()

Hobzik

Will Smith mě opět nezklamal. Jeho filmy jsou prostě výborné. Dokázal to například už při filmu Já legenda, kde svojí hlavní roli taky ztvárnil dokonale. Tato jeho adaptace do let již minulých mě však opět nenechala klidným. Zde ztvárňuje muže, který má tolik smůly, že se tomu až nechce věřit. Člověk si v tomto smutném průběhu filmu říká: ,,Sakra tak kdy už to skončí a obrátí se to k lepšímu.“ Po rozpadu manželství a přespávání na WC v metru má nakonec tento příběh šťastný konec a já mohl jít klidně spát. Jasných pět hvězd!  ()

bergeron

viete si predstavit obrovsku predstavivost ? :) ano je to ta detska, ktora nam v tomto filme robi radost pocas celeho filmu, a hlavne v scene kde sa aj Dospely clovek dokaze zahrat na dobu kamennu. Je to film v ktorom aj snaha Vam nepomoze sa dostat z tazkej situacie, ani robota, ale hlavne usmev, detska radost vas zenie vpred. KED NIECO CHCEME, NENECHAME SA ZASTAVIT NIKYM, PROSTE BODKA. IDEME DO TOHO. presne tak by sme mali reagovat po tomto filme, byt stastni s nasim zivotom, a rozvijat ho, to ze WILL SMITH A HUDBA V TOMTO FILME K TOMU NESKUTOCNE DOPOMOHLA TO ANI NETREBA SPOMINAT. vzdy to bude jeden z top filmov pre mna, a nikto mi ho nezobere. nikto. a ani vam nezobere nik vasu sancu zit zivot :) ()

shinlove

Will Smith dlouhodobě ukazuje, že od mladých dob Fresh Prince výrazně dospěl a že je radost se dívat na jeho herecké umění. Celý film táhne, každou emoci cítíte s ním a závěrečné slzy štěstí jsou tak opravdové... Se synem jsou si moc podobní a i on má určitě budoucnost v Hollywoodu před sebou. S klidným srdcem můžu dát 4*. ()

P@\/EL

Hodně vydařené drama o muži, který šel svému štěstí naproti. Velice poutavý přiběh je zastoupen celou řadou výborných scén a situací, jež diváka drží v neustálém napětí, jak to všechno vlastně dopadne. Jedná se přesně o ten typ filmu, kdy hlavnímu hrdinovi fandíte, aby mu všechno vyšlo. A taky že vyjde. ()

hesonic

Hezky zpracovaný příběh na základě skutečné události. Ukazuje, že každý kdo má odvahu může proměnit svůj život a zbohatnout. Někteří ovšem musí dostat pořádný kopanec od života, aby je probudil k akci. Tradičně brilantní herecký výkon W. Smitha. ()

Beetle.ltx

Will Smith je v tomto filmu opravdu úžasnej a společně s jeho synem (v reálu a i ve filmu) zažívá opravdu nepříjemné situace. Nemůžu hodnotit jinak, než 5*. Nikdy jsem netušila, že by mi Will Smith byl v nějakém filmu sympatický a tady opravdu je. ()

Gyl

Dávám 2 hvězdy za námět, jednu za některé perfektní scény (například, když se Will rozčiluje, že ve frontě byl včas nebo když šéfovi půjčuje 5 dolarů :- ), jednu za vůbec perfektní Willovo hraní, jednu za hudbu a jednu za to, že se každý den snažím přiblížit tomu štěstí o kousek blíž...Viděno 2x v jednom týdnu. Fňuk ;-) ()

s7RanG

Na tento film jsem měl doporučení a proto i přirozeně větší očekávání, které bohužel nebylo naplněno. Celým filmem se táhne tolik smůly, která se ne a ne setřepat. Zvláštní, kde není happyend, tam jej chci, hm. ()

Marakoss

Netřeba toho říci mnoho. I po letech se ve mě při vzpomínce na tento titul drží všechny ty silné emoce. A jen za to má ode mě o hvezdu víc než bych jinak dal. 5/5 ()

the_weaver

Príbehu v tomto filme verím asi toľko, čo verili doktori predajným argumentom Chrisa Gardnera.↵  Jednak, ak ste po krk v dlhoch, máte malé decko, Vaša žena je na odchode a chcete s tým niečo robiť, tak určite nie to, že pôjdete na poloročnú neplatenú stáž kvôli 5% šanci na získanie zamestnania s rozprávkovým príjmom. Miesto toho si nájdete robotu, ktorá je síce platená biedne, ale priebežne, čo žena ocení tak, že zostane. A na stáž pôjdete až vtedy, keď poriadne zamakáte a našetríte si do rezervy.↵  Druhak, Chris zažíva ozaj dosť nepríjemností, ale až na zanedbateľné výnimky je stále v pohode a film ukáže len jednu-dve vyhrotenejšie scény, čo je ťažko uveriteľné a v reáli by bol na tom psychicky dosť biedne.↵  Film ale i tak funguje ako motivačný - nie preto, že by som veril príbehu, ale preto, že mi je slušňáka Chrisa naozaj ľúto. Bez hnevu znáša všetky útrapy, obetavo sa stará o syna a maximálne sa vyhýba nečestnému jednaniu. Pritom tento aspekt nie je vo filme ani moc využitý - priam by sa žiadala scéna, kde sa mu (na stáži) naskytne možnosť niečo ukradnúť a jeho česť by musela zápasiť s pokušením zaopatriť svoje dieťa.↵  ↵  Nakoniec ešte dodám, že smutné oči Willa Smitha a jeho nefalšované dojatie na konci boli naozaj presvedčivé a herecky v celom filme najvýraznejšie. ()

kodwin

Je těžké to nevzdat. Když věci dlouho nejdou, jak by měly, je těžké najít znovu a znovu motivaci. Ale vlastní děti jsou motivace největší. Pokud je opravdu milujete, nakonec to zvládnete, protože nechcete, aby přespávaly v "jeskyni" veřejných záchodků. Tenhle film mě vzal za srdce a ukázal na výhody i nevýhody amerického kapitalismu. Opravdu nevím, jestli je to tak správné. Co vím je, že bych nechtěl být v situaci Chrise. Nejsem si totiž vůbec jist, že bych to zvládl jako on. ()

Will Smith a remake Karate Kida?

Will Smith a remake Karate Kida?

01.10.2007

No ovšem, taky jsem si klepal na čelo. Will je sympaťák, ale na tohle už je opravdu starý. Samozřejmě, všechno má logické vysvětlení. Will bude pouze produkovat, a to společně s Jerry Weintraubem,… (více)

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007