Skupina turistov sa rozhodne stráviť noc strašidelnou plavbou po bažinách New Orleans. Legenda hovorí, že tam straší duch Victora Crowleyho. Victor Crowley sa narodil zdeformovaný, deti sa mu posmievali a preto bol neustále zavretý v dome. Jeho otec sa vraj raz pomiatol a rozťal mu tvár sekerou, čím ho zabil. Po tom, čo loď uviazne, sú výletníci donútení vyjsť na breh a už čoskoro zistia, že to možno nie je iba legenda, ale že sa to naozaj stalo. A možno nie úplne tak, ako im to povedal sprievodca. Je však jasné, že nie všetci sa dožijú rána. (pivo)

FritoleXx

Z nadšení u drcení hlav, trhání končetin a stříkání krve v každé scéně jsem už asi vyrostl a na lahůdky typu zvracení z úst do úst asi nejsem dostatečný gurmán. Přesně takový Hatchet je, ve všech ohledech obyčejná slasherová komedie, která občas zaperlí nějakým tím povedenějším vtípkem, ale jednoduše jsem už viděl i vtipnější kousky. Na nepochopitelné chování postav si asi každý u tohoto žánru zvykl a zde se nic nemění. Napětí a strach byste hledali asi těžko, každopádně sem tam se usmějete a na Tamaru Feldman se dobře kouká. ()

ecceHOMMO

Hatchet / Sekera = riadne veľká dávka krvi,surovosti, brutality ale i humoru...ikeď ten je postavený len na infantilnosti postáv a ich správaniu. Ale mám pocit, že presne tak si to režisér predstavoval a teda mu to vyšlo. A ikeď bude Hatchet filmom pre mnohých len na jedno pozretie, málokto obanuje že si ho aj pustil. Samotný film samozrejme netreba brať príliš vážne....veď prečo by aj. Ani samotní autori ho tak nebrali a nefilmovali. ()

Tomasso001

Tenhle fim je jako kolovrátek a obsahuje všechny nejhloupější prvky hororu, které vidíte ve všech B spíš C hororech, ale je tu pár vtipných prvků, které film zachraňují. Hororo 1, komedie 3 hvězdy ()

Raven0

Hm, podivný mix žánrů plný odhalených slečen, vyhřeznutých vnitřností, trapných keců, nesmrtelných mutantů apod. Klišé samozřejmě nesmějí chybět (na začátku je vám hned jasné kdo že to vlastně doklepe až dokonce relativně zdráv). Nelogických momentů je taky požehnaně (omráčenému mutantovy samosebou nikdo neusekne hlavu, ale to není ani taková chyba, spíše již standart v amerických hororech). Sečteno a podtrženo, není to vůbec špatné. Na dnešní dobu plnou nudných pseudohororů milé osvěžení + sympatická stopáž = jasná volba na deštivou, temnou noc... ()

-dRaGoN-

Nehorázná ubohost. Kdo vymyslel panebože takhle dementní příběh a kde sebrali tu partu debílků s nulovými hereckými schopnostmi, se kterými si v bažině na honěnou hraje nesmrtelný a neúprosný drtič kostí Victor. Nechutnosti kdysi fungovaly Peteru Jacksonovi v jeho Braindeadu, jenže to byla záležitost s neuvěřitelným nadhledem a atmosférou. V případě Hatchetu se bohužel jakýkoliv pocit pobavení, znechucení nebo sebemenšího náznaku vystrašení nekoná. Zdařilý hudební nadkres tu působí bohužel až komicky protože přehrává asi o 500% události na plátně. 20% ()

Tomes83

Zmutovaný chlapík, tedy spíše už jeho duch, si ve své chatrči v bažinách pořizuje sbírku hlav svých obětí, které k němu nějakým způsobem zabloudili nebo se ocitli v jeho blízkosti. Naposledy to pak byla skupinka turistů, kteří ani v nejmenším na pověst o něm nevěřili! Krvavá jatka pak potěší každého příznivce žánru, zejména pak nejbrutálnější scéna (nic horšího jsem ještě neviděl) kdy jedné z turistek oddělí horní čelist od té dolní až nakonec zbyde jen jazyk! Jinak klasická vyvražďovačka, ale ty brutus scény vážně síla!!! ()

elanius

Príjemné prekvapenie na poli hybridov horror/comedy. Skvelé monštrum, nenudiace rôznorodé charaktery, ponuré prostredie bažín a lesov ale hlavne masakrózne mordy so štipkou humoru :) ... 8/10 ()

ywo666

This is the new shit je môj najobľúbenejší song od Marylina Mansona. K tomu podarený redneckovia, kozy a ukecaný černoch nastolili parádny úvod filmu. Potom to trochu degraduje ale stále nájdeme zábavné miesta. Ako horor to nefunguje, ale zasmial som sa viac ako pri niektorých slabších komédiach. Tvorcovia ani herci to očividne nebrali vážne a tak sa nebudem vážne tváriť ani ja pri hodnotení. Dám teda serióznych 65% a lepšie 3*. ()

zdenny

Jsem zklamán. Po zdejších vesměs opěvných ódách jsem si představoval fakt dobrý slasher exploitation. Místo toho po lese běhal škaredý idiot. Který byl tak silný, že v pohodě odtrhl člověku končetiny jednu po druhé a tak slabý, že když do něj dívka uhodila, převrátil se (já vím, že to, jak jsem to napsal, působí úsměvně, ... ne ale tak jako ty scény). Každá scéna se škaredým vrahem byla natočena stylem "já mávnu a ty běžíš", takže mi to připadalo trochu amatérské. Proto, kdykoliv se tento pitomec objevil na scéně, nevyvolávalo to ve mně chemické reakce, které obvykle u takovýchto filmů pociťuji. Spíš by si tento komorní snímek zasloužil hvězdu jednu. Ale zase se mi líbila postava průvodce-začátečníka (ten byl fakt srandovní) a i úvod filmu mnohé sliboval. Nevím, kde se film natáčel, ale vzhledem ke karnevalu bych řekl, že v Brazílii. Takže úvod trošičku jak z filmu "Turistas". Ano, to byl příslib. Průběh byl ale trapný a konec? To snad každý horrorový režisér musí točit takovéto otevřené konce? Dvě hvězdy spíš ze soucitu a za úvod. A za toho průvodce. ()

Wade

Nenáročná gore slasher jednohubka, která má i trochu humoru. Vraždy byly super gore taky a vše okolo to dobře doplňovalo tak proč tomu nedát 4*. 77% ()

liuk

"Are you fuckin' kidding me?" Hodnotit naplno srdcem, tak je to na 5*. Taková zábava! Tolik srandy! Skoro až mrazí z toho, co se povedlo debutantovi Adamu Greenovi natočit za pár kaček. A mrazilo asi i pár ikonám hororu, že si k němu skočily na brigádu. Hlavně fajfkový Englund je super. Ale nejsou to ti, kteří vedou tenhle film. Relativně neznámí obětní beránci společně s jedním s nejznámějších herců v kategorii "tenhle hraje snad všude, ale jak se jmenuje?" Richardem Riehlem si vystřihli úžasně hádavou a komunikující partičku párů všech možných typů (starší manželé, pornoherečky s kameremanem). Strašně vtipná předimenzovaná mocná brutalita a výborný vrahoun, a ani nevadí, že jsme se dozvěděli jeho minulost hned v prvním díle (musí se věřit, že z Hatchet franchise vznikne). Jediný problém je, že Hatchet skončí skoro dříve než začne, měl by být ještě tak o 15 minut delší. A vytýkání hororu, že je příliš krátký, to je pochvala jak hrom. Už se nemůžu dočkat prý našlapaného DVD bonusy. Dokázal bych si představit, že někoho s filmařskými ambicemi právě Hatchet dokope k tomu, aby zkusil také něco filmem zvěčnit. ()

Guzo

Ve dvou dnech jsem viděl dva filmy s Joelem Moorem a tenhle týpek se víc hodí do vedlejší role než být jeden z těch hlavních. Jinak je tu ale klasické složení do béčkového (a tím to "b" dost haním) hororu, nechybí samozřejmě neinteligentní slečny, které zde jen ukáží své vnady, ani průvodce, s nímž je alespoň trocu sranda (když už je to hororová komedie). Jen kdyby tu nebylo těch masakrujících scén. Ty samozřejmě - jako vždy - zkazí veškerý dojem z filmu, možná má být tohle ta vtipná část, haha, to jsem se tomu nasmál. Není to ani nechutné, ani strašidelné, ani vtipné, ale bohužel trapné. Aspoň ta bažina je hezká. ()

zolo23

Nemám rád kombináciu horor-komédia. Buď si pozriem dobrý horor, alebo komédiu. Takto to nie je to ani ono. Kurva už som sa zamotal.......Ale v "Sekere" mi to bolo šuma-fuk, pretože tak ako som sa dobre bavil, tak ma niekedy i striaslo. "Exploiťák" jak sa patrí, mnoho striekajúcej krvi, useknutých končatín a holých ciciek :) Film netreba brať vážne a v tom prípade musíte byť spokojný. ()

jefff

Ultimátní zhovadilost nejhrubšího zrna. To co si představujete pod označením stupidní, je ještě slabší vizí oproti skutečnosti. Parta dementních Američanů jede na výlet do močálů, tak se začnou chovat naprosto nepochopitelně kreténsky a to tak, že pomalu jeden po druhém padají k zemi za doprovodu retro gore efektů. A logiku nechali scénáristé úplně být, ta tu není ani náznakem. ()

Soweek

Julia je mladá vysokoškolačka, která jede na výměnný pobyt do Izraele. Na party potká úžasného mladíka a sblíží se s ním. Jaké je pak ale překvapení, když zjistí, že otec mladíka je jejím profeserem dějepisu????? Tak o tomhle to doopravdy není:-) Jak Marilyn Manson sám zpívá ve filmu....bitch bitch sex sex sex and dont forget the violence:-) ()

Šakalík

Zpočátku to nebylo zase tak zlé, nad vodou to hodně držel ten černej týpek Marcus, ten měl fakt dobré hlášky. Jenomže to všechno opadlo ve chvíli, kdy se na scéně zjevil zabiják Victor Crowley, zjevem připomínající Frankensteina. Tady přestala veškerá legrace a začala nudná vyvražďovačka. Nudná proto, že - pozor SPOILER - Victor měl sílu jako bejk, byl v podstatě nesmrtelný, záhadně se teleportoval do míst, kam utíkaly jeho oběti (třeba přímo doprostřed jezera) a postupně přežil výstřel z pistole ze dvou metrů do prsou, probodnutí vidlemi, upálení a ve finále i nabodnutí na železnou tyč. Patrně v tom měla být nadsázka, ale mě to teda nebralo. Jednoduše řečeno, Hatchet je blbost. Btw poznali jste ve filmu „Freddyho Kruegera“ Roberta Englunda? :-) Edit: Po zhlédnutí všech dílů Pátku třináctého přidávám ještě jednu hvězdu, pač tohle se musí chápat jako pocta slasherovému žánru. ()

The Viper

Velmi průměrná zábavná vyvražďovačka retardovaným monstrem bandu idiotů a ječících kraviček. Nic převratného ani hrozného. ()

sedm.1

Hatchet by se dal rozebrat ze dvou úhlů a každý by měl určitě naprosto rozdílné hodnocení. Pokud totiž divák bude brát tento snímek jako regulérní horor, se všemi jeho danými pravidly a postupy, tak s hodně přivřenýma očima bude hodnotit maximálně jednou hvězdičkou, spíš ale rovnou Odpadem, protože pro něj to bude jen prachobyčejná, amatérská hloupost, s těmi nejtupějšími postavami, chovajícími se jako naprostý retardi a s imbecilním, primitivním dějem, bez špetky nápadu a inovace. Druhý úhel pohledu ovšem spočívá v tom, že jde v podstatě vlastně téměř až o parodii na daný žánr, kdy všechno ono tupoučký, tuctový a nesoudně přehnaný a přeplácaný byl tvůrčí záměr a pokud divák přistoupí na tyto pravidla, a bude i zároveň značně tolerantní, tak poté musí jít s hodnocením prostě do nadprůměrných hodnot a celý film si nehorázně užít, což je tedy naštěstí i můj případ. Ano, tohle nemá s regulérním slasherem vážně moc společného, vše je tu totiž vygradované na maximum, takže ta naivita a prostoduchost postav a děje tu je vážně šílená a vyznívá opravdu katastrofálně, ale ono je to v podstatě především velká sranda a skutečně fungující zábava, která se očividně nebere vůbec vážně, nicméně, to nejpodstatnější ovšem je, že ono vygradování na maximum se týká i nehorázně parádní brutality, kdy tu postavy přicházejí o život tak lahůdkovými způsoby, že každá řeznická duše si tu musí užívat neskutečné orgie, kdy především druhá polovina filmu je už jen přehlídka ultimátního masakrování a navíc ani trikově to nepůsobilo vůbec špatně, takže v tomto ohledu já považuji Hatchet dokonce až za pětihvězdičkovou záležitost. A opomenout samozřejmě nemohu ani to, že tu dokonce funguje i napětí a atmosféra, což by se také až tak nečekalo. Každopádně, určitě je tu ale potřeba fakt obrovská tolerantnost a nutnost přijmout nesoudnou primitivnost celého snímku, pak je to ale skutečně kulervoucí zábava, disponující nehoráznou porcí masakru a brutality. Já si to zkrátka užíval na plný koule a dávám jasný palec nahoru! ()