poster

Tunel smrti (TV film)

 • Rakousko

  Der Todestunnel - Nur die Wahrheit zählt

 • Německo

  Der Todestunnel - Nur die Wahrheit zählt

 • Itálie

  1200° - La verità in fondo al tunnel

 • Itálie

  1200° La verità in fondo al tunnel

 • Slovensko

  Tunel smrti

Katastrofický / Drama / Thriller / Akční

Rakousko / Německo / Itálie / Slovensko, 2005, 95 min

 • MickeyStuma
  *

  Mohlo by se zdát, že se jedná o katastrofický snímek, na kterém se podílela i Česká produkční 2000 a dokonce i slovenská televize Markýza, ale svým způsobem není. Právnička dostala případ a vyšetřuje, jak to celé vlastně bylo. Hrůzná událost je tedy až na konci snímku. Atmosférou však značně nudí a nijak neprojevuje zájem diváka. Vydržet až do konce vyžaduje značné úsilí. Televizní film vhodný tak leda jako ponurá náhrada za mnohem lepší snímek, který zrovna nebude k dispozici. Bohužel.(28.1.2015)

 • rodo
  **

  Zkouknout se to dalo a jednalo se o zajímavé téma. Když si představím, co se může všechno stát při nehodě v dlouhém tunelu... Bohužel tady začíná můj první problém, protože chování lidí ve filmu se mi zdá dost nereálné. Co se týká akce, bylo to trochu podobné těm nejhorším dílům Kobry 11. Co se týká hereckých výkonů, tak tam jsem moc neočekával, protože mám s německými (či rakouskými, či italskými) filmy stejný problém. Prostě herecký amatérismus, patos a neuvěřitelnost. Ale na odpad to rozhodně není, na to mám úplně jiné favority (i z německé filmové tvorby).(12.1.2009)

 • ic
  *

  Když vrchní státní zástupce předává jedné ze svých právniček (právně jednoznačný) případ nehody v tunelu, která se udála před 8 měsící říká jí že tam bylo 47 mrtvích a ona mu odpoví "Bože tolik?" přišlo mě to trochu divné, aby o takové nehodě, která se udála celkem nedávno nic nevěděla. To by musela být hodně dlouho v lihu, aby přehlédla masivní kampaň, kteou by kolem toho masmédia dělaly.(7.2.2008)

 • vanadium
  ***

  Nejvíce se mi na tomto katastrofickém filmu líbila otázka viny a zodpovědnosti, vykreslení vztahů mezi příčinami tragédie a jejími důsledky. Zezačátku se zdá, že za celé neštěstí v tunelu je zodpovědný jeden řidič, ale při postupné (lehce až dokumentární) rekonstrukci událostí v průběhu filmu zjišťujeme, že zdaleka není jediným viníkem. Jak rozdělit míru odpovědnosti za neštěstí mezi jednotlivé viníky? Kdo z nich má největší podíl viny? Lze vůbec na tyto otázky v natolik složitém a zamotaném případě, jako je tento, jednoznačně odpovědět a určit spravedlivé tresty? Snad jako v každém jiném katastrofickém filmu ani zde nechybí stupidní dialogy při záchranných akcích a různá klišé, ale není jich zase tak mnoho. Místy je to nudné, ale námět je každopádně zajímavý a neobvyklý. V posledku film taky varuje před možnými obdobnými budoucími tragédiemi v stávajících silničních tunelech a apeluje na zpřísnění technických kritérií při stavbě tunelů nových.(21.1.2009)

 • Bigfuckman
  ***

  Na produkci ze středozemí a hlavně Německa to nebylo zas tak špatné pokoukání na všední dopoledne. Šetří se všude i při stavbě tunelu a na jejich bezpečnostních prvcích. Když se stane nehoda díky ospalému řidiči náklaďáku není nic jednoduššího než svést všechny důsledky na něj aby zainteresované firmy jenž se podílely na stavbě tunelu vyšly s čistím štítem.(12.1.2009)

 • - Příběh není inspirován žádnou skutečnou událostí, ale připomíná tragédii v tunelu pod nejvyšší horou Evropy Mont Black. (mar48)

 • - Na filmu se podílela řada odborníků a kreativních pracovníků z Evropy i z Hollywoodu. (mar48)

 • - Natáčelo se v jednom rozestavěném tunelu poblíž rakouského Grazu. (mar48)