Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

sona123

Tak tomu říkám plejáda herců! Na prstech jedné ruky by se dalo spočítat, kdo se tu nemihl (snad jen borci ze stáje Hřebejka). A byl to ověřený tým, takže se nedivím, že to všechno tak dobře dopadlo. No ano, bylo to spíš o jednotlivých hláškách a replikách, ale to je taky osvědčená cesta, kterou by se český film měl ubírat. Škoda jen, že Vorel není tak produktivní, jako někteří jiní, kteří si navíc umějí obšlápnout ta správná místa, ale tak už to chodí. ()

Zombi

Docela dobře jsem se bavil, jen pořád nevím jestli to tvůrci mysleli vážně, nebo si jen dělali srandu, každopádně příjemné překvapení. Silnější 3 hvězdy. ()

AIMÉE

Nese se to v celkem pravdivém duchu a byl dobrý nápad natočit film o dnešní omladině. Na tuzemské poměry a s přihlédnutím na situaci, kde se české filmy nyní nacházejí nebo kam se ubírají, musím konstatovat (s notnou dávkou nadsázky), že Gympl není úplně zpackané dílo. Kult z toho pravděpodobně nebude, ale já jsem si z něho něco odnesla. ()

Ollie235

Gympl je něčím, co v české kinematografii chybělo. Velmi trefně (ač s určitou nadsázkou) zachycuje rebelský život gympláků, kterým pravidla a rady rodičů neříkají naprosto nic, i když, že by to takhle někde fungovalo, si neumím moc představit. Skvělý je i výběr hudby (Indy&Wich, Supercroo - obě formace se o hudební doprovod postaraly na výbornou). Škoda jen, že filmu chybí ráznější dějová linie a nějaká pointa, která by vše podtrhla. Ale jinak výhrady nemám- i ty graffiti jsou vcelku povedené (doufám však, že si z toho nikdo nevezme příklad a nezačne na metra čmárat taky). ()

Cement73

táto zlátaniny mi vela nedala, Zaujimave to bolo skor s pohladu ucitelov, ktorí ak majú skutocne pracovat s takou zberbou, tak netuším odkial maju "MOTIVACI", vnitřní nebo vnější? :) Ale snád to az takto strašne na našich školách nevyzerá. Teda aspoň dúfam... ()

Marys

Ty brďo, tejto žumpe som dal pred cca 4 rokmi 4 hviezdy? Otrasní mladí herci, hrozná kamera, príbeh detto, všetko príliš jednotvárové, všade len rap, graffity, vypatlaní študenti osemročného gymnázia, učitelia, ktorí akoby nemali v obľube nič len svoj predmet, skrátka úplný grc. Až na pár hlášok, ktoré to vytiahnu na 1 hviezdičku teraz. Nezvyknem meniť hodnotenia, ale toto mi s odstupom času príde vážne zlé. ()

Oyer odpad!

Normálně bych řekl: " Díky za tu děsivou zkušenost!" Ale tohle jsem snad ani radši vidět neměl... NEJHORŠÍ POČIN ČESKÉ KINEMATOGRAFIE. Ani komedie, ani drama...Nic komického tu nenajdete. Pár připitomělých hlášek, nad kterými kroutí hlavami i mladí pobertové... Krom toho, že film je návodem pro vandaly, má nějaký přínost? - Možná jen varování všem rodičům, aby věnovali více času výchově svých dětí. Vorel nám chtěl naznačit nespoutaný život dnešní mládeže, ale zřejmě o ní nic neví. Ze snímků sálá nesnášenlivost nejen k partě debílků, ale především k režisérovi. Největším utrpením je samotná škola. Ta by s takovýmto fungováním zřejmě nevydržela déle jak týden. Ředitelka kouřící na ve škole, dokonce i na chodbách, grafity zničená škola, učitel souložící s žákyní... Nenechte se snímkem zmást, tohle není současná realita života dnešní mládeže. A jestli se taková škola NÁHODOU někde najde (pravděpodobně někde v Praze), tak jí vypalte (i se všemi) do základů. Jeden ze tří nejhorších filmů co jsem kdy viděl. Jedna dlouhá nuda ! 0% ()

Marina111

V svojej podstate je to len nafúknutá komerčná bublina, oživená raperská pieseň, pubertiacká ilúzia, čo sa hraje na pravdu. Taká moderná póza. A predsa ... hoci z racionálnej stránky sa nad celým Gymplom môžem akurát tak poumiať, niečo to malé, zakrpatené, rebelujúce vo mne má tento film rado. A zvlášť rada mám tie ironické hlášky, na ktorých sa musím smiať, i keby som nechcela... "Nevážejí si svobody. Nezajímá je literatura. Nezajímá je historie. Nezajímá je nic! Válku na ně! Nejdřív totalitu a pak válku!" :)) A dokonca i celkom milé náznaky (aspoň ja si ich tak vysvetľujem) typu : "Nééé! Průměr totiž vůbec nemusíme znát!!!" či dokonca scény, pri ktorých sa rozplačem či chcem, či nechcem ... : "Běž se učit matiku!" "Matiku? Ta je zbytečná!" "To ty jsi zbytečná..." ... Oká, nie je to žiadna generačná výpoveď typu Kto chytá v žite, ale uznajme si - nedá sa v tom Gympli nájsť veľa z takmer každého súčasného pubertiaka ? ()

mira007

Ale jo, trochu jiný film, s humorem alá divadlo sklep, který já beru. Děj to moc nemá, ale je to vtipný, včetně osvěžujícíh minirolí - Kraus, Telička , hezký nahatý holky a fajn muzika. ()

filipvrbik

Tak za prvé, na Gympl jsem chodil naproto s odporem, nesnášel jsem to tam ,neučil jsem se, byly to nejhorší 4 roky mého života, ale naštěstí už je to strašně dávno (taky jsem ale nechodil ani chlastat, ani kouřit, ani sexovat)...Film je ale skvělá komedie, docela bych věřil tomu, e se dost věcí fakt někde stalo, třeba takový Telička... Nejlepší postavou je ale Mádlův otec Jan Kraus- to se smíchy potrháte...Akorát nechápu proč vlastně chodili sprejovat znova a znova, když je vždycky naháněli a mnohdy i chytili policajti...no prostě příběh moc smysluplný není...70% ()

rcorp

Jedno velké WTF. Rozhodně největší české vůbec a celkové letošní. Většina herců hraje příšerně (nevadili mi asi jenom Mádl s Vorlem ml. a Kraus) nebo spíše všechny postavy jsou příšerně napsané, jsou to všechno jenom figurky a karikatury. Natočené to je až na pár výjimek hrozně nezajímavě, na to, že se jedná o film pro mladé, je to neuvěřitelně statické a bez energie (krásně to je vidět u scén z klubu, kde každý sebeblbší americký film pro teenagery/videoklip/dokument BBC o namlouvacích rituálech mladých homo sapiens sapiens je natočený lépe). Jediný vizuální efekt je časté rozostření/rozdvojení obrazu, které vypadá hrozně. Všechny dialogy jsou příšerné, některé ale extra vynikají (rozhovor o tom, že dospělí blbě čumí). Další hrůzný rozměr tomu dodávají velmi špatné postsynchrony. Hudba je hodně dobrá (bonusový supersong o trávě included). Nejlepší je, že přes to všechno (no dobrá, díky tomu), je to neskutečně zábavné. Co chvílí jsem se nevěřícně smál, neudržel se a něco vykřikoval nebo alespoň divoce gestikuloval, což se mi normálně opravdu nestává. Gympl je ideální film pro skupinové párty (a to i bez pomoci podpůrných prostředků). Rozhodně doporučuji, zajímavější a podnětnější český film asi dlouho neuvidíte. Jinak soutěž o nejvíc WTF scénu s přehledem vyhrává ta s piánem, to už jsem málem spadnul ze sedačky. Možná, že se jedná o nějakou sofistikovanou parodii, ale já to beru jako sice zábavný, ale veskrze dementní film. Ale opravdu to chce vidět na vlastní oči. 5/10 ()

Michelleee

Vorla nemusím, ale Gympl mě docela příjemně překvapil. Padla na mě nostalgie.. Takže Witch, Pasta a Mádl RULEZZ:)!! Ženské herecké osazenstvo(kromě Holubové samozřejmě)- jestli se to tak dá vůbec nazvat-bych komplet vyměnila. Jestli nemá Vorel dost talentovaných mladých hereček-může se ozvat a nějak se určitě domluvíme:) ()

no2

8/10 - Pro mě jasně nejlepší Vorlův film od Kouře! Skvělá odpověď na všechny ty teenagerské rádobykomedie, výborní herci (Schmitzer, Holubová, Mádl, Bydžovská) vs. neherečtí neherci /nebudu kritizovat, to je právě na tom to kouzelné! :-) /, hudba přesně na míru ušitá (doporučuji soundtrack!), nezapomenutelné hlášky... ("...nezajímá je literatura! Válku na ně! Nejdřív totalitu a pak válku!"). Komentář píšu asi rok poté, co jsem film viděl poprvé. Od té doby jsem ho viděl ještě dvakrát a už teď vím že se na něj zase rád znovu podívám. Prostě kus pohody pro chmurné listopadové nedělní odpoledne... ()

halogan

Až zbytečné dlouhé a natahované nic. Příběh vesměs žádný, herecké výkony naprosto otřesné (až na Honzu Krause, ten byl vynikající) a hudba taková nadprůměrná. Šel jsem tam spíš abych viděl náš růžovofialový ústav, ale díky docházce do této školy se ve filmu objevilo pár chyb. Ředitelka nebyla v ředitelně, občas učitelé vycházeli z jiných tříd, než kde byli apod. Verdikt - podprůměr. ()

Phillo

Najrealistickejšia filmová výpoveď našej doby a prostredia v ktorom žijeme podporená výbornou hudbou a celým stylom, pri ktorom nehrozí ani jedna trápna, alebo vyložene nudná pasáž. Škoda toho už tradičného problému českého filmu a to riešiť každú postavu, čo sa vzhľadom na malý priestor nedá. No a dejová linka neherečky Procházkovej je ako vytrhnutá z kontextu 80. rokov. Inak nemám výhrady a som nadmieru spokojný. 80% ()

kecinzer

Docela milé překvapení. Čekal jsem obvyklou fekální teenage komedii, ale takový Gympl není. Přiběh je překvapivě poutavý a některé hlášky a okamžiky jsou opravdu dobré. ()