Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

DonFrolimo

Rádoby mladistvá výpověď o trablích vzpurných let je jen bezcenná, o ničem nevypovídající, trapná a hloupá moralitka. Herecké výkony mluví za vše: stará garda, která vesměs umí, nechutně přehrává až člověk neví, jestli se smát nebo plakat, ta mladá zase hrát neumí vůbec. Chvílemi vypadne nějaký docela povedený gag (v rámci možností) nebo ucházející pokus o dramatickou scénu - jsou to spíše výjimky, na které je třeba čekat v balastu směšných historek předstírajících právě snahu o zachycení generačního konfliktu. Takže i když máte chuť přitakat teenagerskému vzdoru, tak jen proto, že dospělá opozice je buď uplně blbá nebo skutečně na odstřel - jenže mě se přitakávat jen o něco mladší blbosti nechce. Jejich chování je stejně upoceně nedůvěryhodné. Vorel buď dávno na svá léta v škamnech dočista zapomněl nebo snad úmyslně celou svou výpověď sešlapává do takového tvaru, aby se s ním dalo mladé generaci co nejlépe vlézt do prdele. Já tedy věřím, že alespoň na gymnáziích i ty nejsvětší sígříci a štěkny mají dost vlastního rozumu, aby si to zase tolik líbit nenechali. ()

fafejt001

MOŽNÁ NĚKOHO PŘEKVAPÍM , JE TO DOSTI PRAVDĚPODOBNÉ , ALE PRO MNE TO JE UBOHÉ , HLOUPÉ , VULGÁRNÍ , STUPIDNÍ , TRAPNÉ , DOSTI SLABÉÉÉÉ . KVŮLI BYDŽOVSKÉ DÁM JEDNU HVĚZDU , JINAK BY TO BYLO NA ODPAD !! VOREL SE ZBLÁZNIL ?! TOŽ TAK ()

liborson

Trefilo se mi to do vkusu, možná kdyby to Vorel nezabíjel svými face kamerovými záběry a někdy přehrávajícími herci, mohlo to být lepší. Vorel s Mádlem mi sedli, rozhodně lepší spojení než s Kotkem. ()

zigy

"Válku na ně! Totalitu, a pak válku!" anebo: "jsou to flinci, grázlové a lumpové!....No, tak půjdou do politiky." .....tyhle výroky jen dokreslují, že Gympl se povedl. Cítím v tom filmu snahu navázat na staré předválečné filmy ze školy, např. Škola, základ života. Takže scény ze školy jsou super, učitelé správně vyšinutí, zejména vyniká Schmitzer. Pět hvězdiček ale dát nemůžu, protože mě nebavily scény nočních výlětů za grafitti, protože sprejery prostě nemám rád. Jo, a Mádl je nejlepší český mladý herec. ()

Pavlosos

Ať si říká kdo chce co chce, mě se tenhle výplod z českého gymplu líbil. A moc. Jelikož studuji, tak mi všechny ty scény přijdou naprosto přesné. Co se týče hlavních postav, je to česká klasa. Borečci typu Vorel a Mádl určitě dělaj filmu to správný jméno. A co se týče hudby, byl jsem překvapený, jak mi sedla. A to ze srdce nenávidím rap, a k tomu ještě český. Ale tady na dokreslení správné pouliční nálady sedl jak prdel na hrnec. Hlavně jsem se už dlouho u českýho filmu tak nepobavil jako právě tady. A to se hlavně počítá!!! ()

Merenre

Ten moderní a módní nádech jakési zkaženosti a dekadence ve spojení se současnou mládeží mě už dost nudí, až irituje - chtělo by to zase obrátit list. Tady je to aspoň zabalené to jakžtakž vtipného balení. Humor je spíš suchý a mimoděčný než vynucovaný a trapný - což je fajn. K tomu jedny pěkné kozy. Na tři to celkem jde. ()

SZYslak

Po dukladnem zvazeni zvedam na pet, ale pod podminkou, ze mladej Adler a ta divcina, co si nad zapalovacem nahrivala zapesti, zacnou navstevovat alespon vecerni herecke kurzy. Madl, Matonoha, Schmitzer, Bydzovska, Kraus skvele. Luxusni soundtrack! ()

Scaevola

Poněkud těžkopádná komedie ošacená do hávu "moderní" sociální kritiky/satiry se pokouší fungovat stejně jako kdysi prvorepublikové školní komedie. Problém tkví v tom, že současná generace teenagerů, kteří jsou schopni takovou aktualisaci svých vzpomínek ocenit, ještě nedorostla a soudobí dospělci na druhé straně budou pouze kroutit hlavou nad zkažeností světa. ()

petr.al

Režisér Vorel rád točí filmy dotýkající se témat, která dozajista hýbou nejedním ,,debatním kroužkem." Kouř-šedá, tupá totalita, Kamenný most-vyhořelé umělecké ambice, Cesta z města-úprk před civilizačními chorobami, Jak ulovit miliardáře-Kellnerové, Babišové, Komárci, Tykačové, Bakalové...v akci. Tohle výše popsané studentíci ,,Gymplu" už nebo ještě řešit vůbec nemusí. Tito povedení septimáni ani netuší jak se dostanou do Zbiroha. V hlavě mají vysprejováno a pokud někdy smysluplně otevřou hubu, tak jen aby dokonale imitovali transformátor. Kdo chce vidět Vorlův film, nemůže očekávat, že uvidí jiného ptáka. Vorel je Vorel a proto se mezi školními lavicemi vyskytují klasičtí herecky přehrávající případi, kterým to svým opravdovým a vynikajícím projevem nepatrně ,,kazí" Jiří Mádl. Co napsat chvilku před zazvoněním na přestávku? Graffiti třikrát zdar, zdar, zdar a když budete chodit běhat, tak Vás nechytnou. 3,4*. ()

jecmen2

Jestli to mělo být smutné, dala bych za 3. Jestli to měla být komedie, dávám za 1, protože to vůbec nebylo vtipný. ()

Salvator

Mix herců a neherců - často velmi toporných - společně s nudným scénářem nedává filmu prakticky žádné možnosti vymanit se z průměru komedií pro teenagery. ()

rigby

Po druhém shlédnutí jsem hodnocení navýšil na tři hvězdičky. A možná bych šel i dál, kdyby měl film nějakou zřetelnou pointu, na kterou bych se mohl odkázat. Nicméně jako generační výpověď asi funguje, navíc je to natočeno velmi nevšedně a živě. Svou bizarností to hodně baví. 3+ ()

Fun_Thomas

Ach jo. Taková spousta skvělých herců a vyleze z toho taková karikatura na učitele, studenty, podnikatele.... Proč všichni tak afektovaně a nepřirozeně mluví, křičí a jednají? Dvě hvězdy alespoň za nahatou Lenku Haluzovou... ()

Diego75

Jako komedie je Gympl dobrý film a některé hlášky lze slyšet dodnes, ale těm vážným scénám určitě něco chybí. Škoda, že tady neslyšíme nějakou tu dobrou vážnou hudbu, která by filmu dala lepší atmosféru. Ať už bych chtěl ale Gymplu vytknout cokoliv, tak ale musím uznat, že za celou dobu filmu jsem se ani jednou nenudil a to je poměrně dlouhý. ()

Syndrom

Dobrý. Lehce posunutý postsynchrony daly vzpomenout na kouř a muzikální naladění. Působí to snově - jako ozvěny reality ne realita samotná, takže grotesknost a dejme tomu karikatury (bohužel ani ne) mají vhodnou atmosféru. Shot - reverse shot singlama mi zase připomněl Coeny, ale Vorel to používá moc jednoduše. Bez nájezdů a úhlů, takže prostě jakoby uhrančivý čumění do kamery. Mádl tu hodně vyniká. Talent. A matadoři jsou taky dobrý (Holubová s Krausem vypadaj jak sourozenci). Modlim se k bohu, že dneska už základky a gymply mají lepší kantory a postupy. Za mě to bylo přesně tohle nudný, nevkusný peklo bez jakýhokoli vedení. Člověk si musel hodně nahodit ego aby prosperoval a to v pubertě není dobře. ()

nanamarak1

Je to kokotina, ale Schmitzer, Kraus a Šteindler jsou skvělý. Jakmile jsou na scéně, tak se konečně dostavuje humor. Díky nim dávám 50%. ()