Gympl

Tomáš Houška (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

bidja

Další úpadek české kinematografie. Samo téma by ještě ušlo, výlet do zákulisí sprejerství taky. Co však neskousnu je panoptikum školy. Navíc vybičované výkony herců-kantorů. Stále stejné herectví Holubové, Štaidlera, Chýlkové, štěk Krause, Mrhoula, Trojana, Hanáka, dokonce i ten Schmitzer byl nějakej divnej. Jako pozitivum chápu pouze hiphopovou část hudebního doprovodu. ()

lucinkapes

Jedna z povedenejsich ceskych komedii s netradicnim nametem. Vynikajici cesti herci. Po tech americkych filmech z prostredi tamnich strednich skol, kde je vsechno barevne, idealni, dokonale je ceske chude skolstvi ala Gympl prijemna zmena. ()

Suchinnen

Chápu Vorla staršího, že chtěl do role studentského "rebela" obsadit Vorla mladšího, ale jelikož je Vorel mladší herec přinejlepším průměrný, nebyl to dle mého názoru šťastný tah. Celkově filmu vyčítám snad jen právě co do kvality naprosto rozdílné herecké výkony. Mádl, ať je jaký je, a ať hraje v čem hraje, v Gymplu je přirozenější než mnozí staří pardálové. Ovšem i přes to a přes pár opravdu slabých dialogů je to slušná a myslím pro někoho až překvapivě reálná sonda do života současných středoškoláků. ()

Pawlisman

Absolutní úpadek české kinematografie. Dá-li se to kinematografií vůbec nazvat. Vyhozené peníze a stejně tak jako čas všech diváků. Příšerné herecké výkony, obsazení, nepřirozené, nelogické, přehrávané, hrůůůzostrašné. Takovéto natáčení by mělo být trestné... To už takové Chyťte doktora má aspoň něco, todle je na úrovni Kameňáků. Disgusting. S Vorlem jsem skutečně skončil. Děkuji, nechci. 1,5/10 ()

Meteorista odpad!

Jestliže se mi bytostně protiví tento snímek, nevím, jak budu hodnotit Vorlův nový počin (spíše bych měl říct zločin) s tím miliardářem... ()

wampire23

Ja už tieto SUPER české komédie fakt nemôžem. Film na ktorom sa zasmejú možno tak tvorcovia. Ja som sa zasmial asi dvakrát. A to raz bolo keď som konečne videl záverečné titulky. A dvojka Vorel-Mádl mi liezla na nervy celý čas. 2* len zo slušnosti. ()

dickadonna

* za to, že ten film paroduje sám sebe, což je občas vtipný, ale většinou spíš trapný. * za tradičně dobrýho Schmitzera. ()

inyan

Jeden z mála filmů české tvorby, který mne v poslední době zvedl ze židle. Příjemně překvapily i výkony některých herců Mádl,Vorel ml. a zejména Filip Vorel :-) pár studentů gymnázia už jsem viděl, ale toto překonalo všechny mé zažité představy(Nic proti absolventům gymnázií)...A sklepáci ? Ti mne opět nezklamaly... Proto dávám za **** ()

Geller

V určitých mometech trapný jindy velmi zábavný snímek, který spíše než z uceleného přiběhu profituje z jednotlivých vtipných zcének a dialogů, které jsou jasným rukopisem režiséra tohoto filmu(dá se říci, že jde o Skřítka s dialogama :-) ). Tento styl režie a formy mi vyhovuje, ovšem nerozumím některým opravdu špatným vedlejším hereckým výkonům mladých herců, které poněkud kazí celkový dojem. (a celkově ten dabing-postsynchron, jak se o tom zmiňuje kocour opravdu trhá uši- vyskytuje se to prakticky v každém druhém českém filmu- nechápu proč? Kdyžtak mi to můžete někdo osvětlit :-) ) ()

pan.Bebi

Nevím kolikrát musela Procházková staremu Vorlovi vykuřit šaška, že ji tam obsadil, ale mě tam neskutečně srala. Asi nějhorši žensky herecky vykon co jsem kdy viděl. Jurošková to aspon dohání fajnýma kozama a bracha Vorla ml. byl vyloženě trapný. Mádl to docela táhne a Kraus je typek. Hip Hop nemusím a grafity se mi nelíbí takže nevím proč vlastně tak dobré hodnocení - asi jsem jim to sežral. ()

hnkflknk

Docela dobrý, až na to, že mi občas přišlo, že se tam ta "mládež" chovala poněkud divně, než je zvykem. Ale třeba jsem byla jen na špatný škole. ()

(Z)denny

Snímek o partičce gympláků, kteří řeší klasické problémy dnešní doby - kde stříkat, jak stříkat, čím stříkat, jestli stříkat.. ()

JM87

Absolutně, ale fakt absolutně nechápu proč má tenhle film tak nízký hodnocení. V době všech možných kravin, který se derou na svět z poza české produkce je tohle zlatej klenot mezi hovnama. Jasně, tenhle film nemá ani tak moc děj, neděje se něco vyraznýho a pointu nečekejte, ale ty charaktery postav jsou naprosto genialní!!! Až snad na Šteindlera, kterýho sem neměl nikdy rád každej působí tak jak působit má a ty máš snad pocit, že někdo obešel pár kamošů z tvýho okolí a nakopíroval je. Párkrát sem se opravdu zasmál... a pozor, to se mi nestalo opravdu hodně dlouho. Krom toho... jak nemusím Mádla, tak tady byl super. V nejbližší době tahám další filmy od Vorla a su dost zvědavej, protože tohle není rozhodně špatnej film! V tuhle chvíli aktualně s Mandragorou dva velice kvalitní Český filmy. ()

M1k9

Konečně český film, který předčil očekávání. Respektive neočekávání. Hudba od Indy & Wich se povedla, stejně tak celý film. Letmo zdokumentoval to, jak souvisí rodinné prostředí se studiem na gymplu. Jelikož u nás jsou tyto filmy docela unikátní, přidám směrem nahoru. Stejně tak souhlasím s ostatními, že některé vtípky a hlášky byly přemrštěné. 7.5/10 ()

waits

Přehrajte někomu, kdo o Vorlovi nikdy neslyšel, všechny jeho filmy a troufnu si tvrdit, že i tak správně určí posloupnost natáčení a plus minus dobu vzniku. Vorlovy filmy jsou grotesky s přepjatými, necivilními postavami, , které jsou mnohdy spíše plochými karikaturami, s dobovou atmosférou a osobitým humorem. Exaltované (ne)herectví a výstižný záznam atmosféry doby natáčení je příznačný i pro Věru Chytilovou. Oba mají slabost pro některé typy herců a u obou mě zaráží, že čím jsou starší, tím se na svět kolem sebe dívají s větším despektem a nespokojeností. Kouř a Pražská 5 si z okolní socialistické reality střílí s naprosto přirozenou lehkostí. V Kamenném mostu a Cestě z města je Vorel sice pořád hravý, ale také trochu zádumčivý. Skřítek a Gympl už jsou vlastně smutné filmy. Dočkáme se samozřejmě více či méně zdařilých gagů (Šteindler v taxíku mě věru pobavil), to ale nezakryje fakt, že většina postav je nespokojená (nepřahrávající a přirozená Bydžovská), a většina situací nekončí zrovna vesele (vyloučéní, odcod z domova atd). Velmi se mi líbil Mádl a výbornou volbou byl Indy a Witch. I když rozhodně nejsem hiphopová generace, tak tenhle (jak říká Josef Sedlon z Radia 1) projekt mi sedí. ()

Kratoc

Slabota. Příběh absolutně postrádá nějaký nosný příběh, ale možná je to generační výpověď náctiletých, kteří se také bez cíle potulují Prahou? Nevím, ale za sebe mohu říci, že mne film nebavil. Mádl ještě jakž takž hraje, Vorel ml. zoufalost sama o ostatních nehercích ani raději nemluvě. Prostředí je dle mého vystavěné hrozně jednoduše, všechno je černobílé, představy o tom, jak to vypadá na gymnáziu raději ani nekomentuji. Celý film zvedá hudba, která rozhodně přesahuje kvalitou samotný film o několik světelných let. ()

nikoletkaa

4 hvězdičky a vůbec se za to nestydím! Ty hlášky se prostě mezi mými přáteli staly za tak krátkou dobu kultovními :) "Ty vole, sundej to!" "Proč?" "No takhle seš hned jasnej!" ()