Slečna Potterová

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 88 min

..ostala som vykolajena z vlastnych emocionalnych reakcii pocas a po filme..aj ked, poruchy dychania a vzrusenim rozsirene zrenicky (chvalabohu) ma v poslednej dobe sprevadzali pri viacerych filmoch..ale toto ma prekvapilo..cosi s pomaly zabudnutych "klasikov" filmov z doby viktorianskej - merchant/ivory, cosi z malebnej krajinkomalby leeovho rozumu a citu..a zaroven nic z toho..maly pribeh, ktory ma emocionalne dostal, aby ku svojmu zaveru presiel do malej mediatacie..pravdepodobne ma nakazili prezitky hlavnej hrdinky..a uuzasny timing zaveru..(a skutocne som tuzila z celej svojej bytosti, aby vedla mna niekto sedel a aby som mohla svoje nadsenie predychavat v pritomnosti).. .. .. a este: ked tvorili prvu knizku, bolo to ako priprava uuuplne uzasnej narodeninovej torty, tajomstva sefkuchara..(14.9.2007)

První půlhodina filmu byla vyloženým utrpením. Pohádka o zvířátkách v lidských šatičkách s pro mne nejnesympatičtější hlavní postavou, kam moje paměť sahá. Při každým záběru na úděsně se šklebící Renée se mi otevírala kudla v kapse a měl jsem co dělat, abych nepřepnul tv. Jestli se takhle přiblble pitvořila slečna spisovatelka i ve skutečnosti, tak potěš pámbu. Po šílenym nástupu ale naštěstí miss Potterová začala mimiku svý buclatý tvářičky trochu krotit a začalo se dokonce i něco dít s příběhem - dozvěděli jsme se ze života Beatrix i jiný věci, než jak buzerovala tiskaře a vydavatele při vzniku svých knih a nakonec musím říct, že tý hodky a půl, kterou jsem filmu věnoval, nelituju.(4.7.2011)

Příjemné, milé, okouzlující.. ale na Finding Neverland to nemá.(30.6.2007)

• LIVINGDEAD

Přiznávám, film jsem viděl pouze 20 minut a přepnul jsem program. Mám rád herečku Renée Zellweger a proto jsem se na film tak těšil. Ale když jsem viděl, jak jede v kočáře, ve svých čtyřiceti si za jízdy povídá s králíčkem a animace ožívá...... řekl jsem DOST! Tak na tohle nemám nervy! Tohle opravdu nevydržím................... Hvězdičku dávám za Renée Zellweger!(3.7.2008)

Nějak takhle bych si představoval filmové životopisy, jenže ani tenhle není bez chyb. Až pohádkově snová a nadnesená nálada je uhrančivá a pohlcující, to ano, herci stojí na špičce ledovce a vrhají povznášející výkony. A to zahrnuji jak dospělé (obzvlášť skvělý McGregor), tak pro mě osobně překvapivě i děti, které jakoby z té doby snad vypadly. Přes veškerou uhrančivost a až láskyplnou elegantnost mě však mrzí pád mezi chladná koryta dramatu v druhé polovině. Snad jakoby se režisér vyměnil nebo mu producent šlapal na krk. Kouzlo se postupně vytrácí a spolu s jednoduchým a předvídatelným příběhem film jen v poklidu doklouže do konce jako poukázání na tu hodnou paní od vedle, která měla ráda zvířátka a neposkvrněnou krajinu. Smutné, mělo to na víc než lehký nadprůměr. 7/10(15.5.2007)

• - Beatrix Potterová si kouzelný domek uprostřed panenské krajiny doslova vydupala od rodičů, ačkoliv film jasně ukazuje, že si na něj vydělala sama. (Rodriguez)

• - Beatrix Potterová se nakonec ve svých čtyřiceti sedmi letech vdala za právníka Heelise a natrvalo se usadila v Lake District. (Rodriguez)

• - Beatrix Potterová vydala během svého života přes 23 knih. (Rodriguez)