Slečna Potterová

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 88 min

To je její odkaz, to je její příběh… Scénář : Richard Maltby Jr.. Kamera : Andrew Dunn. Hudba : Nigel Westlake - Ocenění 2007 - World Soundtrack Awards - nominace (nejlepší filmová píseň "When You Taught Me How to Dance") - http://www.youtube.com/watch?v=Zjjmzj99J_M(29.4.2011)

Škoda, že spisovatelka (zvlášť její osud) není u nás známější , ač o její tvorbě pro děti jsem četla. Nejednotný, ale milý styl vyprávění by pro mě měla podtrnout neokoukanější a méně manýristická herečka (Renée hraje pořád stejně...všechno). S postavou Renée Zellweger jsem se smířila až v poslední třetině filmu, kdy byla nucena sáhnout k dramatičtějším a hlubším strunám svého rejstříku. V této zajímavější, hlubší a jímavější etapě spitovalčina života je ale příběh utnut. V podání jiné herečky by film jistě patřil k těm, kte kterým se vracím. Škoda, že více prostoru nedostali moji oblíbenější herci Emily Watson a ano i Ewan McGregor.(4.3.2008)

Lehký a příjemný film o tom, jak se z dívky, které byla dopředu nalinkovaná budoucnost, řídila svými názory a postoji :) Film je působivý také z hlediska kreseb, které Beatrix provázely celý život a jejími nejlepšími přáteli byli zvířátka, s kterými byla již od dětství. A nezáleží na tom, zda byla živá či kreslená. Díky své představivosti a píly se právě díky tomu dostala tam, kam chtěla :)(7.2.2013)

Přiznávám, že o Beatrix Potter jsem nikdy neslyšela, ale o to víc mě okouzlil tento film. Ta žena, co myslela svou vlastní hlavou a šla si za svými sny, které se natolik příčily viktoriánské představě o řádné dámě a ze všeho nejraději kreslila a vymýšlela příběhy plné fantazie, navíc ztvárněná Renée Zellweger, která se pro roli dokonale hodila, se mi velmi líbila. Nejen příběh, ale i provedení je skvělé, krásná výprava, příroda Lake District a mnohé ostatní si na 88 minut získaly mé srdce. Skutečně hezký, snivý film...(26.4.2010)

• tomtomtoma

Hodně sladký film o spisovatelce Beatrix Potter (Renée Zellweger, jako mladá Lucy Boynton), která byla ještě po třicítce pannou a tak se jejími jedinnými přáteli stali zviřátka, která malovala. Jediné drama zažíla, když náhle zemřel Norman Warne (Ewan McGregor), její nakladatel, se kterým byla tajně zasnoubena. Ale byla to skutečná láska, nebo spíše kombinace vděčnosti a touhy se zbavit pannenství? K tomu, že skupovala pozemky u jezer lze snad jen podotknout, že původní krajina se zachovává dobře, když nemáte žádné problémy s financemi. Byla z velmi dobře zajišrěné rodiny, pracovat nemusela, a tak se mohla bez omezení oddávat svým koníčkům malování a psaní příběhů pro děti. Což se nakonec ukázalo jako velmi výnosné. Nakonec se i ve čtyřiceti zbavila pannenství, když se provdala za vesnického právníka a přítele z dětství Williama Heelise (Lloyd Owen). Zajímavé bylo jen snobské pokrytectví Beatrixiny matky Helen (Barbara Flynn), kterým se povyšovala nad všechny, které uznala za nerovné.(27.9.2010)

• - Beatrix Potterová si kouzelný domek uprostřed panenské krajiny doslova vydupala od rodičů, ačkoliv film jasně ukazuje, že si na něj vydělala sama. (Rodriguez)

• - Beatrix Potterová ve své závěti odkázala Národnímu fondu přes 16 km2 (čtverečních) půdy a 15 farem. (Rodriguez)

• - Beatrix Potterová se nakonec ve svých čtyřiceti sedmi letech vdala za právníka Heelise a natrvalo se usadila v Lake District. (Rodriguez)