poster

Miss Potter

 • Velká Británie

  Miss Potter

 • Slovensko

  Miss Potter

 • Slovensko

  Slečna Potterová

Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2006, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berusche
  ***

  Já už jsem se několikrát k biografiím vyjadřovala, nejsou mým šálkem. A pokud k tomu přidáte feministické tendence, kde jejichž propagátorky potvrzují pravidlo: feministka je ošklivá, bude to stát za starou bačkoru. A to nemluvě o tom, že ta oživlá zvířátka tomu taky moc nepřidala. Pokud je ale něco, co mi vadilo ještě trochu víc, je to spád děje. Ze začátku se to vleče, milostné vzplanutí se skoro přeskočí a úspěch stojí v pozadí. Ale jinak budiž, jsem ochotná přiznat, že herecky je to zvládnuté bravurně a scénograf tady taky možná odvedl kus slušné práce.(1.8.2011)

 • cross
  ****

  Miss Potter je film jednoduše ale vpravdě líbezně odpočinkový... Chvílemi vás rozesměje, chvílemi rozesmutní, jindy vás bude těšit nechat se jen tak prostě unášet životním příběhem dětinské autorky pěkných ilustrací a příběhů... Co ho navíc dělá lehce nadprůměrným je poutavé filmové zpracování, nadmíru příjemné herecké obsazení, líbezná hudba a nevýslovně překrásná krajina Lake District (...která je ve skutečnosti ještě mnohem krásnější !!!!). Pokud se vám líbilo např. Cider House Rules, jehož poetika je s Potterovou velmi podobná, film nemůže zklamat...(26.5.2007)

 • Elyssea
  *****

  Jedno z nejmilejších překvapení. Obrázky Beatrix Potterové jsou krásné a knížečky roztomilé. Celý film je neodolatelně pozitivní a půvabný a já si ho vychutnala až do samotného konce. Ewan McGregor je skvělý jako vždy, pouze mimika Renée Zellweger mi občas dělala problémy. Celkově jsem velmi potěšena.(20.1.2010)

 • Fiftis
  *****

  Hoci musím priznať, že meno Beatrix Potterovej mi doteraz bolo veľkou neznámou, snímka ma úplne očarila. Výborní herci v hlavných úlohách, krásne scenérie a rýdzi optimizmus a nádeje. Miss Potter jednoducho navodí tú správnu uvoľňujúcu atmosféru. Aj keď teda oživené obrázky zajačikov na mňa boli miestami trochu veľa, ale Renée Zellweger bola na zjedenie. Veľmi pekný film z prostredia tesne na začiatku 20.storočia. Vhodný pre milovníkov smutných koncov.(4.1.2015)

 • Renton
  ***

  Scénář: Richard Maltby Jr. .. Tohle je tak pohádkově (bezelstně, vlezdoprdekově - každý ať si vybere) krásné a milé, že nejde odolat. Škoda té přímočarosti, ale jestli tohle život dal, je těžké to byť sebelepším scénářem nějak upravit. Renée už sice hrála lepší role, ale když se cukruje s Ewanem, není to tak otravné, jako cukrování s Emily nebo roztžky s rodiči. Podívaná z které sice neztloustnete, ale ani se pořádně nenasytíte..(11.7.2007)

 • - Beatrix Potterová svou první knihu vydala na své vlastní náklady a díky slušnému prodeji s ní nakonec nakladatel uzavřel smlouvu. (Rodriguez)

 • - Beatrix Potterová se nakonec ve svých čtyřiceti sedmi letech vdala za právníka Heelise a natrvalo se usadila v Lake District. (Rodriguez)

 • - Beatrix Potterová vydala během svého života přes 23 knih. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace