Reklama

Reklama

Miss Potter

  • Česko Podivuhodný svět slečny Potterové (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Anglická spisovatelka a kreslířka Beatrix Potterová (1866–1943) patří k úspěšným autorkám dětských knih, ve kterých se objevují především zvířecí hrdinové s antropomorfickými rysy, např. "Dobrodružství králíčka Petra" (1901, česky až 2010). U nás je ještě známá její pohádka "Krejčík z Gloucesteru" (1902, česky 2000). Její životní příběh se stal předlohou biografického filmu, nazvaného prostě Miss Potter (2006). Natočil ho australský režisér Chris Noonan, který se proslavil rodinným snímkem Babe (1995) o prasátku, jež se chtělo stát ovčáckým psem. Titulní role se ujala americká hvězda Renée Zellwegerová, oceněná za svůj výkon mj. nominací na Zlatý glóbus. Jejím partnerem v úloze nakladatele Normana Warnea je známý skotský herec Ewan McGregor. Film zachycuje její spisovatelské období, jež trvalo pouhých deset let na počátku 20. století, její život v doznívající viktoriánské společnosti, svázané přísnými konvencemi, a konečně její „útěk“ na venkov, do oblasti Lake District, kde se mohla věnovat svým dalším zálibám, botanickým kresbám a průkopnické práci při ochraně přírody. Tvůrci se vedle příběhu soustředili také na náležité vykreslení dobové atmosféry, jak promyšlenou volbou exteriérů, tak např. i použitím skutečných historických kostýmů. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (226)

villon17 

všechny recenze uživatele

Když přišla začínající spisovatelka do nakladatelství, že chce vydat knihu se zvířátky, a měla neuvěřitelný štěstí, že souhlasili, předpokládala jsem, že to nastartuje její kariéru kvalitní autorky, ale to jsem se spletla. Zůstala věrná svým králíčkům, oceňuju, co dělala pro děti, ale nedivim se, že jí nejdřív spoustu lidí nebralo vážně. Navíc postava se skoro nevyvíjela (až na změnu názoru na manželství), žila pořád ve svym dětskym světě, kterej jí zničila katastrofa... Co následovalo potom, už se do filmu skoro nehodilo, i když jsem se konečně dočkala trochu dospělejšího tématu. Nechci jenom kritizovat, byl to příjemnej film, když nic jinýho nedávali:), ale Renée zkrátka umí hrát jenom Bridget Jonesovou... ()

Elyssea 

všechny recenze uživatele

Jedno z nejmilejších překvapení. Obrázky Beatrix Potterové jsou krásné a knížečky roztomilé. Celý film je neodolatelně pozitivní a půvabný a já si ho vychutnala až do samotného konce. Ewan McGregor je skvělý jako vždy, pouze mimika Renée Zellweger mi občas dělala problémy. Celkově jsem velmi potěšena. ()

Reklama

kikuka 

všechny recenze uživatele

..ostala som vykolajena z vlastnych emocionalnych reakcii pocas a po filme..aj ked, poruchy dychania a vzrusenim rozsirene zrenicky (chvalabohu) ma v poslednej dobe sprevadzali pri viacerych filmoch..ale toto ma prekvapilo..cosi s pomaly zabudnutych "klasikov" filmov z doby viktorianskej - merchant/ivory, cosi z malebnej krajinkomalby leeovho rozumu a citu..a zaroven nic z toho..maly pribeh, ktory ma emocionalne dostal, aby ku svojmu zaveru presiel do malej mediatacie..pravdepodobne ma nakazili prezitky hlavnej hrdinky..a uuzasny timing zaveru..(a skutocne som tuzila z celej svojej bytosti, aby vedla mna niekto sedel a aby som mohla svoje nadsenie predychavat v pritomnosti).. .. .. a este: ked tvorili prvu knizku, bolo to ako priprava uuuplne uzasnej narodeninovej torty, tajomstva sefkuchara.. ()

jenik71 

všechny recenze uživatele

Celý film je postaven na skutečně výborném výkonu Renée Zellwegerové. Pochybuji, že by některá herečka ztvárnila tuto postavu lépe. Příběh se pomalu rozjíždí jako parní lokomotiva z nádraží a postupně nabírá na síle. Děj není nijak složitý, ale je skvěle zpracován. K dobrému dojmu přispívá i kvalitní kamera a také velmi dobrý dabing na DVD. Dabovaná Zellwegerová má podle mého názoru příjemnější hlas než její skutečný. Zaslouženě nadprůměrný zážitek. ()

KarKulA 

všechny recenze uživatele

Obyčejný a krapet smutný příběh zajímavé osůbky - podaný tak mile a bezelstně, že pohladí po duši (no je to teda krapet naivní, ale tak hezky). Oživení přináší obživlé kresby potterovských zvířatek, které jsou do filmu docela vkusně zasazeny a nijak neruší. Zellweger-McGregor-Watson jsou standardně dobří, a i když se nejedná o žádné výjimečné herecké výkony jejich kariéry, jsou jednoduše uvěřitelní. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (10)

  • Obrázky, které kresli paní Potterová (Renée Zellweger), jsou skutečné obrázky, které ve své době nakreslila Beatrix Potterová, podle níž byl film natočen. (Dlee)
  • Beatrix Potterová se nakonec ve svých čtyřiceti sedmi letech vdala za právníka Heelise a natrvalo se usadila v Lake District. (Rodriguez)
  • Beatrix Potterová svou první knihu vydala na své vlastní náklady a díky slušnému prodeji s ní nakonec nakladatel uzavřel smlouvu. (Rodriguez)

Reklama

Reklama