Reklama

Reklama

Anglická spisovatelka a kreslířka Beatrix Potterová (1866–1943) patří k úspěšným autorkám dětských knih, ve kterých se objevují především zvířecí hrdinové s antropomorfickými rysy, např. "Dobrodružství králíčka Petra" (1901, česky až 2010). U nás je ještě známá její pohádka "Krejčík z Gloucesteru" (1902, česky 2000). Její životní příběh se stal předlohou biografického filmu, nazvaného prostě Miss Potter (2006). Natočil ho australský režisér Chris Noonan, který se proslavil rodinným snímkem Babe (1995) o prasátku, jež se chtělo stát ovčáckým psem. Titulní role se ujala americká hvězda Renée Zellwegerová, oceněná za svůj výkon mj. nominací na Zlatý glóbus. Jejím partnerem v úloze nakladatele Normana Warnea je známý skotský herec Ewan McGregor. Film zachycuje její spisovatelské období, jež trvalo pouhých deset let na počátku 20. století, její život v doznívající viktoriánské společnosti, svázané přísnými konvencemi, a konečně její „útěk“ na venkov, do oblasti Lake District, kde se mohla věnovat svým dalším zálibám, botanickým kresbám a průkopnické práci při ochraně přírody. Tvůrci se vedle příběhu soustředili také na náležité vykreslení dobové atmosféry, jak promyšlenou volbou exteriérů, tak např. i použitím skutečných historických kostýmů. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (221)

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

Přiznávám, film jsem viděl pouze 20 minut a přepnul jsem program. Mám rád herečku Renée Zellweger a proto jsem se na film tak těšil. Ale když jsem viděl, jak jede v kočáře, ve svých čtyřiceti si za jízdy povídá s králíčkem a animace ožívá...... řekl jsem DOST! Tak na tohle nemám nervy! Tohle opravdu nevydržím................... Hvězdičku dávám za Renée Zellweger! ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $30miliónovTržby USA $3,005,605Tržby Celosvetovo $35,078,241Tržby za predaj DVD v USA $7,839,954 //počet predaných kusov 400,224║ V celku roztomilé dielko s výbornou Renee Zellweger a dobre sekundujúcim Ewanom McGregorom a taktiež prim hrá Emily Watson, len Renee už pôsobí fakt nejako moc prestarnuto ako taká stará babizna. Plus záverom filmu dosť dojímavé. /70%/ ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

"No, well... Not well." Tradiční schéma, které funguje především díky chemii dvojice Zellwegerová-McGregor, dobře prověřené již v Kašlu na lásku. Osobně bych raději, kdyby se tvůrci soustředili na osudy Beatrix Potterové po odjezdu na venkov, spíše než-li jejím Londýnským peripetiím. Miss Potter je snímkem, který nemá originalitou moc co nabídnout, ale to tisíckrát viděné podává v docela příjemné podobě. Ovšem Hledání Země Nezemě nabízí takřka to samé a mnohem, mnohem lépe. Tak si vyberte... ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Půvabná rozprávka o skutečné ženě začne životopis připomínat snad až v samém závěru, do té doby jsme svědky zrodu něžných obrázků ožívajících zvířátek, která mile paličitá (pro Renée role jak stvořená) Beatrix Potterová zbožňovala a představila je světu. Pocit pohlazení, jaký z filmu mám, je slovy nepřenosný, i když ....kolegyně Kikuka ho trefila. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Richard Maltby Jr. .. Tohle je tak pohádkově (bezelstně, vlezdoprdekově - každý ať si vybere) krásné a milé, že nejde odolat. Škoda té přímočarosti, ale jestli tohle život dal, je těžké to byť sebelepším scénářem nějak upravit. Renée už sice hrála lepší role, ale když se cukruje s Ewanem, není to tak otravné, jako cukrování s Emily nebo roztžky s rodiči. Podívaná z které sice neztloustnete, ale ani se pořádně nenasytíte.. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (9)

  • Film se natáčel v těchto lokacích: Londýn, Sussex, ostrov Man, Skotsko, Whitehaven v hrabství Cumbria a The Lake District. (Zlatohlávek)
  • Beatrix Potterová ve své závěti odkázala Národnímu fondu přes 16 km2 (čtverečních) půdy a 15 farem. (Rodriguez)
  • Beatrix Potterová svou první knihu vydala na své vlastní náklady a díky slušnému prodeji s ní nakonec nakladatel uzavřel smlouvu. (Rodriguez)

Reklama

Reklama