Rssa

Dramedy, která je silnější v těch dramatičtějších chvilkách, s velmi umírněným Ferrellem (který výjimečně není nesnesitelný), vypráví o rutině a zbytečnosti života Harolda Cricka, který je řízen hodinkami a zvyky. Postupně se Harold snaží bojovat s hlasem vypraveče, až nakonec se s ním smíří a začne žít. Dobrý film, o chlup za 4 hvězdy. 75 % ()

Angelino

Pomalší začiatok, a vôbec celému deju chýba gradácia. Paralelne sú rozprávané až 4 príbehy, kde dva sú ako keby vytrhnuté z konceptu, s hlavným dejom zjavne nesúvisia, pôsobia niekedy až rušivo a spájajú sa s hlavnou dejovou líniou až na úplnom konci. Celý dojem však zachraňuje veľmi zaujímavá forma podania, ktorá pre mňa prebíja obsah, čo ma presvedčilo až na 75% ()

dormouse

Dle hesla "Dobrých komedií není nikdo dost", dávám pět hvězdiček. A skoro nemám, co filmu vytknout. Výborný scénář a především výborné dialogy, které dělají postavy životné a uvěřitelné. Kdo by si nezamiloval morbidní spisovatelku Karen Eiffel či půvabnou pekařku Anu Pascal. Mně osobně příběh připadal dotažený do konce, jediným hluchým místem se mi zdála postava profesora literatuty v podání Dustinna Hoffmanna. Byla napsaná i zahraná o třídu hůře, než všechny ostatní postavy (Nevím proč mi vadilo, když pil kávu na záchodě a jedl jogurt během konverzace). Ale to filmu nebrání, aby nezaujal čestné místo v mé filmotéce. ()

Crackonosc

Možná jsem divnej, ale asi jsem v tom tu nádheru přehlídl... Co je na tomhle tak dobrýho asi nepochopim do konce života. Milostná linie slabá, nezajímavá a ještě k tomu to těm lidem nevěřim, vtipy v podstatě nikde a lehkost, se kterou všichni přijímaj fakt, že to ,co se Haroldovi děje, je realita mě neskutečně iritovala... Ne, tohle prostě nemá nic, kvůli čemu bych měl dát víc jak 3* a ani ty nedám, protože je tu ten film nehorázně nadhodnocenej. ()

ClimbVibe

Váhám s pětihvězdičkovým hodnocením... I přes určité výtky dám ale na celkové vyznění a hlavně finále, které mi přišlo vkusně udělané a shoduje se s mým vlastním viděním světa. ()

jasiska

Úplne geniálne. Keď už som si začala myslieť, že aby bol film originálny, musí byť aj šibnutý a ja sa s tým musím zmieriť, prišlo Stranger than Fiction. StF bol totiž nadmieru originálny a napriek tomu tu neboli žiadne otrasné divočiny. Ťažko povedať, či je film komédia alebo tragédia, ale keby som si dávala čiarky, asi by mi vyšla komédia:-) ()

kobe6

Začátek napovídá, že toto nebude lecjaký film. Bylo to opravdu zvláštní a mě to chytlo za srdce. Forster, kamera a efekty vše na jedničku. Píseň Whole Wide World už kotví v mém Ipodu. Kdyby na konci Harold umřel asi bych neměl co vytknout a každému bych toto doporučoval jako super fantasy tragedii s lehkým Gumpovským vtipem. * dolů za jak řekl Dustin Hoffman nic moc konec. ()

DannyBoy80

Parádní film. Zápletka je netradiční, zahráno velmi dobře od všech protagonistů zejména Hoffman a Gyllenhaal. Jediná věc co bych vytknul je závěr. Měl být evropský pokud víte o čem mluvím, abych tady neprozradil konec tohoto výborného filmu. Jinak není co vytknout, perfektně jsem se pobavil. ()

Midnite

Pôvodne som chcel dať len tri hviezdičky, pretože sa mi ten koniec nepáčil (naozaj mala byť radšej alternatíva), ale nakoniec som si uvedomil, že to bol predsa len vybočujúci film a žral som ho oboma očami. ()

Wishkah

Originální nápad a krásné zpracování. Celé osazenstvo hraje sympaticky a moc se mi líbí, že po nějaké době sem viděl opravdu příjemně hrát Queen Latifah. Taková milá, pěkná komedie ()

ThomasCrown

Na vysokej škole som mal rád keď sa preberali diela Woodyho Allena, alebo rôzne filmy a knižky typu príbeh v príbehu alebo keď knižné postavy vstupovali do reálneho sveta. Tento film pochádza presne z tohto žánru. Je nový, inovatívny, zaujímavý a pritom vás zaujme aj po romantickej stránke. Film sa veľmi príjemne "číta" a nenudí vás ani jednou svojou minútou. Jednotlivé scény, či už v pekárni, na ulici, alebo pri výbere gitary sú znázornené bravúrne a Will Ferrell dokazuje, že nie je iba komik, ale aj skvelý herec. Ďaľšie plus za Maggie Gyllenhaal, ktorá vás bude priťahovať rovnako, ako Charlieho a jej koláčiky nebudete môcť neochutnať. Ďaľšiu hviezdičku pridávam za úžasný odkaz na môj obľúbený obraz Reného Magritta „Son of Man". ()

Lionheart

Konečně po dlouhé době komedie, která nechce být v každém okamžiku vtipná, ale zato je krásná tím, s jakým pousmáním bere život, jaký je. Mile mě překvapil Will Ferrell, u kterého bych nečekal, že natočí komedii, kde není nikdy trapný, a ještě k tomu mi ho bylo i líto. Ale možná to je tím, že tento film není čistá komedie. ()

remblis

Velmi příjemný film a hodně se mi líbila také hudba. Původně jsem chtěl dát plný počet *, ale nakonec jsem si to rozmyslel právě kvůli již zmiňovanému konci. Člověk sice při pozorování filmu přeje hrdinovi, aby nakonec nezemřel, ale kdyby tak film i přesto skončil, měl bych z něho, alespoň za sebe, ještě lepší pocit. Tím však rozhodně nechci říct, že tento konec byl špatný, ale jak už psala Galadriel, mohl mít o něco větší šťávu. Dávám poctivé 4*. ()

Ixbalanke

Je to jako ty nelogické obrázky se schody a patry. Už si chvíli myslíte, že máte jasno, a pak se to ještě více promotá. A zase se s tím musíte chvíli vyrovnávat. Ale ne, že by se to nedalo pochopit, jen je to velmi příjemně promotané. A hrozně se mi líbila postava spisovatelky! Ta zlepšila dojem z celého filmu asi o celý bod, ne li víc. Po dlouhé době příjemný a inteligentní film s dobrým koncem a dokonce komedie. ()

TheDude

Nesmírně hravý a originální film potěší hlavně vypravěčským stylem, kamerou, vážnější (a výbornou) polohou Farrella, kterému zdatně sekundují ostatní herci, a nenásilným podtextem o predestinaci. ()

Teabag

Po dlouhé době jsem zase viděl pětihvězdičkovou komedii! Will Ferrell v mých očích prošel prakticky stejným vývojem jako Jim Carrey od totálních antipatií až po zbožné uctívání. Tady se to ostatně skvělými herci jenom hemží (Hoffman, Gyllenhaal, Thompson) a když se k tomu přidá skvělý scénář a dobré tempo, tak je na světě skvělý zážitek! 9/10. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou