lucijelucije

Tohle je hodně zvláštní věc, ani nevím jestli moje hodnocení odpovídá mým pocitům po shlédnutí takového filmu. Stranger Than Fiction má ohromné hodnocení, a já se tomu nedivím. On je to neuvěřitelně zajímavý film, takový jen tak náhodou neuvidíte.. Ani nevím jestli mě víc nadchnul M. Forster, nebo Z. Helm, protože ten scénář je opravdu dech beroucí. A ani nevím jestli se u takového příběhu dá vyloženě zasmát, protože jestliže dá, tak to určitě není ten kýčovitý humor, který vidíte u každé první pitomé komedie. Spíš bych řekla, že tady ty vtipné pasáže jsou dost na intelektuální hranici, takový humor, není určitě každému blízký. Já se v tom sama hledám, přesto mě ten samotný příběh v příběhu senzačně překvapil. Já ty čtyři hvězdy musím dát už jen za ten originální námět. Přece jenom, co když se ráno probudíme, a zjistíme, že je všechno jinak, než jsme si celou dobu mysleli??Obrátí nám to život naruby a pak bum..má být konec?? Takhle to přece skončit nemůže, nebo naopak musí? ()

Simbet

O tomhle filmu se toho nedá hodně nakecat, ten se musí vidět. Jsem zvyklá na skvělé výkony Emmy Thompson, přesto mně tentokrát padla pusa z toho, co předvedla. Velmi zajímavý a originální scénář mě rozhodně nadchl. ()

Camus

Občas trochu slabší, konec vyloženě zamrzí, ale většinu času velmi zábavné. Forster snad neumí natočit špatný film. ()

Klay

Nepříliš vtipný chudý příbuzný nápaditých filmů jako Adaptace a Truman Show, který se snaží vypadat inteligentně a originálně, ale vlastně jenom recykluje už několikrát viděné. Scénář nic moc, zachraňuje ho jen pár trefných postřehů ze života. Ústřední nápad je nevyužitej, dokážu si živě představit, jak by si s ním vyhráli kdyby to vzniklo v 80. letech (viz. třeba zpracování originální myšlenky v Na Hromnice o den více), a ke konci mi to přišlo dost nesmyslný a nudný. A to banální ponaučení v závěru přesně chrakterizuje můj pohled na tenhle film: vedle Cageova závěrečného monologu z Adaptace má sílu asi jako prdnutí vedle tryskového motoru. K čemu tedy ta snaha dělat věci nově, natočit "jiný" film, když se to v závěru samo zařadí do stáda tupých mainstreamových komedií a ty předchozí dvě hodiny ztratí poslední zbytky z nádechu upřímné, svobodné filmařiny. Tenhle film drží nad vodou jenom výborné herecké obsazení v čele se sympatickým Ferrellem, pěknou Gyllenhaall a překvapivě svěžím Hoffmanem. 50% ()

Macik

Kdyby to skončilo jak Karen Eiffelová původně napsala, byl by to pro mě jednoznačně film roku.. Takhle je to přesně jak Hoffman na konci podotkl.. it´s not the best but ok .. :-) Ovšem Forster mě začíná zajímat film od filmu.. Na toho jeho bonda se těším jak důchodce na roznašeče letáků.. ;-) P.S. scéna, kdy Harold potká slečnu Pascalovou v autobuse ve mě vyvolávala epileptické záchvaty.. :-) Verdikt: 4,5 hvězdy pro film, který zmlsnete na posezení ()

Phorbo

Kdo ví, jestli prvních 100 minut brát jako drama nebo komedii. Oba prvky se tam prolínají navzájem ve velmi dobré kombinaci, která dokáže velmi zaujmout... alespoň tedy mě určitě. Když se potom dozvíte, že se ho Karen chystá zabít, chcete každopádně vědět, jak to dopadne. Obě hlavní i vedlejší hlavní role jsou skvělé zahrány a film vás i tím strašně dostane do děje... 9/10 ()

KatRi

Truman je prima, ale Harold je pro mě král. Můj nejoblíbenější film Marca Forstera a jednoznačný hit mého srdce. ()

Yaan

Velice originální příběh a dobré herecké obsazení i zpracování - na čtyři hvězdičky, ale ten konec? ... ()

MkSallam

Trochu mě mrzí, že je samotná látka a její nápad lepší než způsob jakým je podávána, scénaristicky je totiž Horší než nebude dostatečně originální a střelené, ale svou formou ztrácí body. Možná je to faktem že si s Forsterem moc nerozumíme (viz. QoS), nebo tím že se mi vizuální stránka podporující příběh v půlce tak trochu okoukala nebo dost "natvrdo" přechody mezi jednotlivými aktéry, kdy některé vedlejší linie zbytečně překáží vedení příběhu, takže musíte 5-8 minut čekat abyste se dozvěděli co dalšího ten Ferrell udělá, aby si užil život. Body za dobré herce tomu ale neupřu (velmi dobrý Ferrel, sympatická Maggie Gyllehaal), stejně jako fakt že finále je docela správně dojemné, byť rozhodně ne dokonalé.... ()

sona123

S filmem jsme se vzájemně vyhýbali a míjeli, až mě prostě doběhl. A jak jsem tajně doufala, už kvůli vysokému hodnocení na čsfd, ono uchvácení se nedostavilo. Řekla bych, že na vině byl scénář a kamera. Tak poměrně zajímavé téma a takhle trestuhodně ho využít. A těch herců, až mě rozčilovali, jedno hvězdné jméno za druhým, ale na zadek jsem si z toho nesedla. A hlavně mi vadil ten konec, ten to prostě pokazil. ()

gocatgo

Zajímavý nápad nevytěžený do maxima s velmi kvalitním hereckým obsazením. Spousta skrytých odkazů, konverzačního humoru, emocionálních scén. Jenže i přes kvalitní zpracování, nadstandartní herecké výkony i skvělý scénář má film zásadní chybu. Harold Crick měl zemřít. ()

Mouzon

Snímek, v němž se všechny prvky od "hlasu v hlavě", přes sušenky až po kutálející se jablko nakonec spojí v dvojznačný celek, po jehož zhlédnutí si člověk sice není zcela jist, kdo je vlastně pánem jeho života, ale naprosto jistě ví, že není lepší cesty než ho začít skutečně žít......Skvěle propracovaná vizuální stránka a výborné (typově i výkony) herectví pouze dokreslují tento skvělý film o tom, že život se nenechá jen tak pohřbít pod nánosem čísel, propočtů, daňových spisů a matematicky přesných pauz. ()

D3VIL

85% - Kdo by to byl čekal? Rok 2006, Will Ferrell v hlavní roli filmu s českým překladem "Horší už to nebude" (říkám si, že by trapná parodie?), délka sto třináct minut....Předsudky stranou! Stranger than fiction je originální komedií plnou skvělých nápadů a zajímavých postav. Od první minuty film ubíhá svižným tempem a necelá dvouhodinka nakonec uteče jako voda. Bravo Marcu Forstere, dokázal jste, že i v dnešní době má tento žánr co nabídnout. ()

conery1

" Viete o niekom, kto by vás mohol nenávidieť z hĺbky duše? Kontrolujem firmu ženy, ktorá mi povedala, že ma jebe. Tak to znie ako komédia. Skúste na tom pracovať." Geniálne dielo o tom, ako žiť šťastným životom, herci podľa môjho gusta, skvelá hudba. Smiech striedali slzy, presne ako v živote." Kedy ste sa rozhodla stať kuchárkou? Na vysokej. Na vysokej pre kuchárov? Nie, študovala som právo na Harvarde. Vzali ma skôr pre moju esej. Bola o tom, ako sa s diplomom pobijem za lepší svet. V škole sme sa učili niekedy i celú noc a tak som piekla, aby sme pri učení nemali hlad. Niekedy som piekla aj celý deň. Všetkým to veľmi chutilo, jedli a učili sa. Mali lepšie známky a ja som vymýšľala nové a nové recepty. Na konci semestra som mala osem hrubých zošitov receptov a tiež samé štvorky. A tak som odišla a rozhodla sa zmeniť svet pečením." Ešte dlho budem nosiť v hlave tento príbeh ( dúfam, že celý život ). ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou