johny89

Váhám mezi 3 a 4... polovina filmu pro mě byla docela nezáživná.. né že bych se uplně nudil, ale neplnil moje očekávání..., ale konec mě zaujal :o) Nakonec dávám 4, ale třeba si to ještě rozmyslím :-) ()

HappySmile

Hlavní dějová linie je velmi originální, a tak jsem se na snímek těšila. Ovšem film sám o sobě je natočený dost nudně a nezajímavě, takže za nápad 3 hvězdičky... ()

Martin741

Mam rad vo filmoch, ked si musim dej zlepit dohromady sam, alebo sa hladat v dejovej linii. Ked som ju vo filme Horsi uz to nebude objavil, tak film zacal rychlo odsypat a ja som si uzil dalsi kvalitny snimok. A Maggie Gyllenhaal je fajna samica. 81 % ()

Havaj8

Mělo to neskutečně old-school nádech, což je dost s podivem vzhledem k tomu, že je to pouze z roku 2006. Ale čas letí a dnešní tragikomedie už vypadaj přece jen trochu jinak. Obsazený to nebylo nijak ultra hollywoodsky, i přesto, že oba jsou známí herci, tak to mělo v sobě tu lidskost. Originální to ale rozhodně je i na dnešní dobu. Bál jsem se že mi ta spisovatelka bude vadit mnohem víc a kecat do toho mnohem víc, nebylo to až tak přehnaný, za což jí děkuju. Ale osobně už to s její rolí bylo horší, vůbec nerozumím, proč jí museli zobrazit zrovna v takovým světle. Každopádně Will Ferrell si to potahal sám víc než dobře. A pro film nejspíš dobře, za to jak to dopadlo. ()

honajz2

Při pohledu na kombinaci "USA-Romantická komedie/rok vzniku 2000+" mě přepadají mdloby a vždycky si k tomu filmu vytvořím určitý odpor, i kdyby měl přes 90%. Tenhle typ filmů je většinou (a přinejlepším) těžký průměr sázící buď na fekální humor nebo gagy, které mě osobně přijdou těžce nevtipné nebo stupidní. A mám to tak napříč procenty, takže nevěřím už ničemu. Tady mě ale zarazilo, kolik z mých oblíbených uživatelů z toho je nadšených a dokonce jeden z nich, který hodnotí dost přísně, tomuhle dal plný počet a vychvaluje to do nebes. A to mě donutilo tomu dát aspoň šanci a teď jsem rozhodně rád, že jsem to udělal. Ono se to zpočátku nezdá a taky je to další z komedií typu "osud máme ve svých rukou jenom my sami a není ničím předem předurčen", což není zrovna originální, ale fascinující je, jak inteligentní to nakonec je a jak to svůj originální nápad umí skvěle využít. Zpočátku nadhodí několik prvků, které tam jen jsou a člověk nechápe proč, ale vše do sebe tak krásně zapadne, že jsem tomu až nemohl uvěřit. A ačkoli mi přišlo, že to komedie moc není a že se to občas dost pere s dramatickými momenty, finále mě přesvědčilo o tom, jak to celé bylo krásně vystavěné a že to tomu vůbec nemohu vyčítat. Až se divím, že to je z USA a ne z Velké Británie, kde bych něco takhle vedeného čekal spíš - některé humorné scény totiž stojí na trapných situacích, které se Haroldovi dějí a on sám si jejich trapnost uvědomí až když je pozdě, což je vyloženě britský styl a la Peep Show, jen ne tak cynický. Mě to ale sedlo dokonale, až mě zaráží, jak moc, ale ano, užil jsem si to, bavil jsem se, nenudil, určitě bych se na to podíval znova, natočené i zahrané je to skvělé a nevidím důvod proč nedat plný počet. Tenhle film si ho zaslouží. Jen nechápu, že něco takového natočil Marc Forster, od kterého jsem doposud viděl jen typické americké šedé průměry, ale třeba ve svých začátcích měl skutečně co říct... Slabých 5* ()

Jino

Originální námět, skvělí herci a výborná práce režiséra. Tento film má jedno velké plus a to je Will Ferrell, kterého si oblíbíte a budete s ním cítit až do konce, na hranici sebeobětování. ()

dezorz

Po nauke o snoch dalsi kaufmanovsky uchylne ladeny romanticky film. Genialne jednoducho natoceny, genialny rekurzivny scenar, neskutocny nadhlad, jemna ironia a parodia zanru, scenaristiky a pritom v celku fajn zabava. debutujuci scenarista Zach Helm je novy charlie kaufman. ()

Kosik

Určitě jeden z nejoriginálnějších snímků v poslední době (spolu s Naukou o snech) a to se cení. Vynikající herci s klidným Willem Ferrellem a sympatickou Maggie Gyllenhaal a v neposlední řade výborný scénář. Určite to stojí za to, obvzláště první pulka je hodně vtipná. :) ()

shyster

Krásně zvláštní film, který připomíná kousky od Kaufmana. Marc Forster jako režisér smotává tenké nitky příběhu do strhující závěru, kdy ke škodě filmu "spisovatelka" konec "knížky" změní. Will Ferrell je zde v opačné pozici než v jeho střeštěných komedií, a překvapivě to zvládá. I další postavy nelze přehlédnout, ale hlavní hrdina, tak jako ve všech jeho filmech, je pán na židličce pro režiséry. ()

marcek

Celý film nadprůměrná komedie s vynikajícím Ferrellem, ale ten konec mě dostal. A wristwatch saved Harold Crick. Nejlepší film s Willem Ferrellem....100% ()

bogomira

Konečně scénář, kterej voní originalitou. I jsem si dlouho myslel, že to napsal Kaufman. Tohle mě moc bavilo a fakt jsem si to užil. Rozhodně doporučuju. ()

Petoss1

Musím povedať že som čakal od tejto "komédie" netradičnú zábavú postavenú na nápaditom scenári. Dostal som len, presladenú, dá sa povedať tradičnú romantiku s fantasy prvkom, ktorá je v istých momentoch nudná a nezáživná. Ako tak to celé zachraňujú herecké výkony. Toto nieje nič pre mňa. 70% ()

O´Neill

A dám tomu těch pět hvězdiček. A víte proč? Protože jsem v životě neviděl drama spojeno s komedii, fantasy a romanci které by bylo tak skvělé. Film je prostě super, rozjíždí se, a je to jako kdybyste řídili Subaru Impreza WRX STi - čím větší rychlost, tím lepší požitek z toho máte. A přesně tak to je i zde. Není to jako většina filmu, které mají dobrý začátek, a pak to již pokulháva. Tady se to stále zlepšuje. Will Ferrell to zahral opravdu šíleně a stejně tak zbytek osazestva. Maggie Gyllenhaal, jak zde již padlo, má opravdu roztomilý obličej, a je úplně jedno jakou věkovou kategorii hraje, protože může hrát jak náctiletou, tak plnoletou. Dustin Hoffman je rovněž skvělý, a i na svýcn 70 vypadá pořád dobře, a z hraní nic nezapoměl. Zakončuje to Emma Thompson, která jako její kolegové předvedla opravdu skvělý výkon a musí se jí jen zatleskat! Atmosféra je hodně pěkná, a po konci filmu mám chuť si tu knížku přečíst, škoda že je jen vymyšlená. Závěrem bych jen dodal, že se tahle pecka řadí k mým TOP filmům. ()

Aelita

Drobnosti nám zachraňují život. Úžasné. Díky moc. No ... a nešlo by prostě nepsat vůbec nic a jen nechat čisté bytí? Prý je po okraj naplněné a nic se tam neděje, protože to není nutné. Ale ono ne, ono někoho svrbí tvůrčí myšlenka a přání jí obšťastnit svět. Tak to je nás více - podobně nezodpovědných. ()

Nach

Velice inteligentní komedie, ve které mě překvapil i jinak pro mě neoblíbený Will Ferrell. Každá maličkost zde hraje roli a finální pointa je očekávaná, ale i pro náročnější diváky filozoficky mířená. 80% ()

Elyssea

Natolik minimalistické provedení, že to zanechalo minimální dojem i ve mně. K čemu originalita hlavní myšlenky, když je doprovázena množinou klišé. Navíc vykalkulovanost vztahu dvojice pekařka-auditor podtrhává nohy i závěru. Mnohem zajímavějším párem je totiž i herecky Emma Thompson s Dustinem Hoffmanem, a to se setkají až v závěru. Složitě vypadající příklad, který se při bližším ohledání ukáže jako triviální rovnice o jedné neznámé. Nechat žít či nechat zemřít? Všeobecné nadšení nesdílím. Je to milé, nic víc. ()

Streeper

Pamatuji si, že jsem film viděla už hodně dávno a nevěděla jsem jestli se mi líbí nebo ne, tentokrát jsem měla úplně stejné pocity. Will Ferrell je zvláštní herec, ale dobrý, tady hraje troche vážnější postavu, ale překvapivě mu to sedí na tělo, akorát jeho sexuální spojení mezi ním a Maggie Gyllenhaal mi moc nesedělo, vůbec to mezi nimi nejiskřilo. Emma Thompson byla takové hezké zpestření společně s Dustinem Hoffmanem, ale jinak mi ten film moc nedal. ()

Crawler-D

Tragicky vtipné a literárně komediální. Will Ferrell z mého pohledu ve své nejlepší roli (jeho komediální polohu "za všechny prachy" opravdu nesnáším), i s dalšími karikaturně realistickými figurkami v tomto scénářově zajímavém film dokáže potěšit ty, co jsou naladěni na stejné frekvenci jako Forster. ()

ad

Forstert prostě ví jak na to!! Po úžasném Plesu příšer (který byl přece jen z trochu jiného soudku) si mě opět na sto procent podmanil tak, že nemohu jinak než za čistých 5*... I ta postava Maggie Gyllenhaal není za tuctovou blbou krávu, jak bývá v romantických komediích zvykem (i když na Emmu Thompson samozřejmě nemá).... "Musíme zjistit, jestli jste v komedii, nebo v tragédii. Je někdo kdo vás nenávidí?" - "Jsem daňový úředník, všichni mě nenávidí. Nedávno jsem prověřoval ženu, která mě okamžitě poslala do háje" - "No, to zní jako komedie..." ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou