LadyEsik

Protože sama ráda píšu, měl pro mě tento film zvláštní kouzlo. Nikdy dřív jsem o něm neslyšela, ale naprosto mě dostal a stáhl :) Nikdy jsem neviděla ani nečetla nic s podobným námětem, takže to byl pro mě o to větší zážitek, vidět pro změnu zase něco nového :) ()

longercz

Na filmech vždycky oceňuji originalitu a tenhle tedy, je opravdu ultra originální. Navíc moc pěkně zahraný a zajímavý v každém směru. Když už chce někdo natočit drama, ať se už proboha vykašle na všední mezilidské vztahy a rodinná pouta. Tohle je BOMBA... ( Jo, a mimo jiné, český název - opět naprosto zfušovaná práce. ) ()

foundation

Znovu raz jeden netradičný a o originalitu sa pokúšajúci snímok ktorý vyčerpal všetky skvelé nápady v prvej polovici, pričom si s tou druhou potom vôbec nevedel rady. Veľmi nevýrazným, priehľadným a zbytočne sladučkým záverom film sám seba už iba zaklincoval do peknej bedničky s nápisom Priemer. ()

VerenaLord

Ten začátek byl hrozně zvláštní, ale pak se to rozjelo! Vynervovaná spisovatelka závislá na nikotinu, která netuší, že svou knihou zabíjí a ovlivňuje životy lidí. Nejlepší je Harold, který v domnění, že mu lidově řečeno šplouchá na maják, doputuje k šílenému Dustinovi Hoffmanovi. Netradiční a originální námět, vtipné, jednoduché a přesto ne chudé, co se děje týká. ()

Gabretta

Představitel hlavní postavy mi sice přišel naprosto příšernej, ale jinak byl film moc fajn. Ať už zajímavý námět, tak zbytek hereckého obsazení i hereckých výkonů. Jen bych ten konec asi nechala tak, jak měl původně skončit. Jsem nakloněna spíš krvákům než happyendům... a kdybych psala, taky by to byly tragédie. ()

redwik

Pekná komédia o chlapíkovi, ktorého život riadi niekto iný, konkrétne spisovateľka. Avšak celkovo mi tu chýbalo viac vtipu, alebo čohosi, čo by tomu dodalo tú správnu iskru. Záver bol, dá sa povedať, presne taký ako človek očakáva. Will Ferrel túto úlohu, kde komika nebola jeho najdôležitejšou časťou, zahral veľmi dobre. Dobré na poobedňajší oddych. ()

rainman93

Nesmírně originálně pojatá narace, ve které nejvíc překvapí Will Ferrell tím, že opravdu umí hrát. Excelentní provázání fikčního světa románu s realitou, ve stylu osudu napsaného do knihy života pojatá s humorem a elegancí, jaká tu snad ještě nebyla. ()

goni

Will Ferrell mi nie je velmi sympaticky, ale tato rola mu celkom sadla. Nehra tu totiz klasickeho blbecka, ktory sa snazi zaujat silenym humorom. Zapletka je dost netypicka a napoli nerealna. No situacie, ktore z nej vyplyvaju su vcelku vtipne. Aj ked pravdupovediac, nejedna sa o cistokrvnu komediu a humorne scenky sa striedaju s tymi, ktore divaka nutia zamysliet sa. Zaver bol trochu romanticky, ale celkovy dojem mi to neskazilo [30/2014]. ()

anitae

Tak tady opravdu nevím proč má tato komedie? tolik hvězdiček. Od začátku mě vadil hlas vypravěčky-autorky knihy, Harold byl v pohodě - trochu uhozený auditor, proč ne..ale měla jsem problém s potetovanou cukrářkou a trochu přeslazeným koncem. 3* ()

Ihuj

Pokud autor přímo konzumenta svého díla připravuje na to, že za 20 minut přijde něco geniálního, tak by to přijít mělo. Čili zklamání z konce, které se pak ještě zbytečně a dlouze rozmazává. Ještě když se celý ten film točí okolo toho, jaký má mít román strukturu, to je prostě facepalm. Jako by měl scénárista taky tvůrčí blok, zoufale se pokoušel o heuréka moment, neuspěl, ale producent už vybral peníze, tak to stejně natočili. Jinak příjemný a vcelku i originální námět, milé momenty a uvěřitelní herci. Prvních 80 minut jsem napjatě sledoval a užíval si každou scénu. ()

P. J. D.

Vcelku zábavný a poměrně i originální snímek, který může fungovat skvěle jako umělecký zážitek, tak i oddechový snímek v jednom. Musím říci, že ačkoliv herecké výkony Willa Ferrella nejsou vůbec špatné, hlavní prim tu hraje scénář, který je dost dobře (ale i zajímavě) zpracovaný, neboť boří mnohé stereotypy a docela inteligentním humorem si střílí z jakýchsi autorských (potažmo) tvůrčích rolí spisovatelů, scénáristů a mnohých jiných, co pracují s textem se záměrem odvyprávět jakýsi příběh. Za mě tedy 5 hvězdiček, ačkoliv občas může snímek na úkor jakési „romantičnosti“ i nudit. ()

kilobyte

Tomuhle filmu jsem se dlouho vyhýbal kvůli Willu Ferrellovi, kterého jsme moc nemusel, ale to byla veliká chyba. Zatímco v ostatních filmech mi přijde většinou takový moc na sílu, tak tady se našel dokonale. ()

Dovlatovka

Marca Forstera zjevně zajímají zákoutí lidské fantazie různého druhu...milé, optimistické a nápadité. Jak scénáristicky, tak co se castingu týče. Dustin Hoffman je (dle mé zkušenosti) jako literární vědec ještě hodně umírněný:-) ()

duffi

Nemam slov, tohle byl opravdu herecky koncert s vynikajicim scenarem, 5* moc nedavam, ale tohle byl skvely zazitek. ()

E lan

Originální příběh napínavý až do konce, vynikající Ferrell a Gyllenhaal - všechny filmy od Forstera začínají mít podobné jmenovatele, které je dělají tak výborné. Nezbívá než se těšit na další počin... ()

MELODY

Jakmile se na žaketce dývka zaskví jméno Willa Ferrella, mám se na pozoru. Jako herec mne totiž nijak neoslovuje. Film HORŠÍ UŽ TO NEBUDE je tohoto pravidla čestnou výjimkou. Příběh Harolda Cricka (Will Ferrell), úředníka z berňáku, jehož celá existence je součástí něčího literárního díla je svižný, vtipný, inteligentní, dojemný, trochou deprese šmrncnutý počin s dobrým obsazením a sympaticky civilními hereckými výkony. Pokud bych měla být hnidopich a nalézt něco, co by se filmu dalo vytknout, byl by to snad jen trochu krkolomný závěr. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou