Toumyk

Velmi krásný film...a to zřídka používám slovo "krásné". Upřímně, těsně před tím než jsem začal tento film sledovat nevěděl jsem o něm nic kromě toho že tu hraje Will Ferrell no čekal jsem komedii...jak jinak... ale Will Ferrell v dramatu? Zkrátka úžasný zážitek, ukázal mi, že i takto vážné role se dokáže zhostit naprosto fenomenálně a že dokáže člověka dojmout (skoro až k slzám) rozhodně palec nahoru za tento obdivuhodný vyýkon, který ve filmovém celku podpírají rovněž velmi dobré výkony ze strany E. Thompson, D. Hoffmana a hlavně M. Gyllenhaal. Rozhodně film, který stojí za to shlédnout a i když prostředek filmu je tak trochu o ničem v celku to je (hlavně díky dokonalé pointě) super dílo! ()

Jastřabík

Dokonalý přídavek k Fontáně ... dokonce se zdá, že Stranger Than Fiction je přímo manuálem na čtení Fontány - nikoliv návod pro odhalení jejího "pravého smyslu", ale jejího přeložení do smyslu praktického života.... ()

Diskantka

Rýže místo růže, to je dobrý ...na to by se daly balit lesby a Dustin Hoffman je tam skvělej, ten mě tam baví nejvíc. ()

Skytavka

Zezačátku filmu jsem si myslela, že je to nějaký blbý vtip. A ten začátek trval docela dlouho. Až později jsem se smířila s námětem celého filmu. Chování hlavního"hrdiny" mi přijde nerealistické a vypravěčka je tam jakoby nasazená z nějakého těžkopádného papundeklu. Z mého pohledu to rozhodně nezachraňuje Dustin Hoffman, který mi od jisté doby není sympatický a ani totálně necharismatický Will Ferrel. Ani vlastně nevím, proč tomu dávám 4. Asi to zas tak špatné nebylo:-) ()

Matamoroz

Tak trochu polovičaté. Jako amaterský básník, který ví, co chce říct, ale pořádně neví jak. Nebo jako plně naložený Fiat Punto, který se snaží vyjet prudký kopec. Will Ferrell není zvlášť přesvědčivý- možná je až moc obyčený, a Dustin Hoffman na to sám nestačí. Jinak jsem neměl problém se na film se zájmem dodívat do konce a neusnout. Takže dávám čtyři. ()

Lentilkatka

Snímek, který potěší duši. Drama, které nekončí jak mělo, ale jen škarohlíd by takový konec Haroldovi přál. Vtip, dojetí, neotřelost...tak má vypadat skutečný film.:) ()

MP17

Jako romantický film OK, herecké výkony skvělé, ale znám spoustu filmu, kde je vtipných scén daleko víc a jako komedie označeny ani nejsou. ()

maxcold odpad!

Co to k sakru ma být? Vypnul jsem to, to se prostě nedalo vydržet. Taková idiotina a prý komedie s inteligentím humorem. Mám iq 136 a vtipné mi to teda rozhodně nepřišlo (nepokládám se za inteligenta, ale hlupák nejsem). ()

Kokutek odpad!

Omlouvám se všem fanouškům tohoto filmu, ale já prostě nemůžu dát ani jednu hvězdu...celou dobu jsem tápal po humoru a nikde ho nenašel. Herecký výkony mě taky nijak nezaujaly, hudba jakási divná, jakbysmet. A ještě je do toho zamontovaná jakási romantická linka, která mě vůbec nebavila, navíc otravovala celej už tak nudnej děj. ()

Mikecat

Komedia to urcite nieje skor drama s naznakom psychickej poruchy výsledok slušný, výborný Will Ferrell ako danovy kontrolor, výborne zahrala Emma Thompson pošahanu spisovateľku a takisto Maggie Gyllenhaal rebelku odmietajucu platit dane, dej sa vsak odvija strasne nudne a pomaly az v strede filmu vas vtiahne donutra a to je ten problem normalne som mal chut po 10min.nudy odist nastastie som dopozeral do konca, proste by vas mal film niecim nadchnut a potom sa odvijat dej ja by som to spravil tak, ze by som dal zaber na wILLa v posteli a ako mu vbehne bager do bytu a potom sa mohol odvijat dej. ()

Fanda.Boukal

SPOILER!!! (radši to sem napíšu i když se asi o spoiler nejedná ale nechci nikoho naštvat) Jedna jediná chybka. Film i kniha měli být zakončeni "Harold Crick byl...". S tímhle otevřeným koncem by byl film perfektní ale i tak je to velmi originální námět, který se velice líbí a film by si zasloužil i o trošku lepší hodnocení. ()

mkee

Ach, ako som len musel byť ovplyvnený hodnotením iných, keď som pri prvom hodnotení tohto filmu neudelil plné hodnotenie. Zrejme som si neuvedomovoval prekvapujúci pôžitok z takmer nemožného balansu medzi drámou a komédiou. Alebo som opomínal podmanivú hudobnú hĺbku, ktorú tento film prináša. A možno len podľahol číremu farizejstvu, keď som si myslel že k 5* tomu chýbajú zvučnejšie mená či čosi viac... Našťastie, (nielen) Whole wide world vás nenechá v 4* ignorancii voči všetkým Vaším zmyslom našepkávajúcim, že toto dielo je nenápadný masterpiece. P.S. Metafora, keď Harold (daňovák) prinesie Ms. Pascal (pekárka) namiesto kvetov (flower) múku (flour) bola graciózna. P.S.2 Film, ktorý je odpoveďou na to, prečo som prelomil (moje takmer ročné csfd) mlčanie. ()

Dejf4

Příjemný film, ale spíše jen na jedno podívání. Místy až moc rozvleklé, chvílemi jsem se i nudil. Hoffman hrál skvěle a i Ferrell překvapil, ale celkově mi do té role moc neseděl. Konec na pět kapesníků je též takový nijaký. Když to porovnám s podobnými filmy (Věčný svit, Truman Show), tak je to o třídu, dvě horší. 6/10 ()

AndrewNewman

Okrem réžie musím v prvom rade pochváliť scenár. Ten sa sice vo veľkom inšpiruje Truman Show či Americkou krásou, no aj napriek tomu je svižný, dosť originálny a plný skvelých nápadov. Herecké obsadenie na komédiu priam luxusné, vadilo mi len to, že nám tvorcovia neponúkli žiadne vysvetlenie toho, ako je vôbec možné to, čo sme vo filme videli. ()

Hawkeyep

Pro mě jeden z nejlepších filmů vůbec. Ihned po prvním zhlédnutí se zařadil mezi mé nejoblíbenější a nebojím se šetřit superlativy. Nejlepší film za posledních pár let. Možná nejlepší tragikomedie vůbec. Nejlepší výkon Willa Ferrelal. Jeden z nejúžasnějších a nejlepších scénářů. Skvělé výkony herců. Wow! ()

old salt

Tragedie ? Komedie ? Mouka místo pugétu ? Panečku, to byl námět, nápad ! Scénář ! Režie ! Vizuální vtípky - efekty ! Styl ! Výborní herci ! Obrovské překvapení ...Okamžitě zařazeno do mých TOP filmů. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou