Mr.Roman

Či už je to zmenou typického hereckého prejavu, porušením zaužívaného stereotypu viažuceho sa z ich osobou, alebo to dokazuje, že ten kto nás rozosmeje u nás dokáže vyvolať aj emócie úplne opačného rázu, iste je to, že občasné vážne úlohy komikom pristanú a dokážu na nich mimoriadne vyniknúť. Podobne ako zažiaril Jim Carrey v Eternal Sunshine of the Spotless Mind, či Adam Sandler v Reign Over Me (vraj, ešte som nemal možnosť presvedčiť sa o tom), tak sa to tentoraz podarilo Willovi Ferrellovi v Stranger Than Fiction. Navyše okorenené originálnym a inteligentným scenárom a precíznou réžiou Marca Fostera. ()

Narg

Originální a milá komedie, jakých se moc netočí. Příjemné postavy, inteligentní rozhovory, skvělí herci. Doporučuju. ()

LukKon

Tento film na mňa zapôsobil takým nádherným, ba až vznešeným dojmom, že ak budem mať príležitosť, tak si ho bez váhania pozriem znovu. Áno, VZNEŠENOSŤ je to správne slovo, ktoré vystihuje tento film. Príbeh je podávaný s ľahkosťou a príjemne dofarbený hudbou. Čo sa týka hereckých výkonov, tak najjasnejšie žiarila Emma Thompson v úlohe mierne vyšinutej spisovateľky a Will Ferrell, ktorý ma presvedčil, že mu sedia aj polovážne úlohy. ()

Grondal

Na toto dielko som v Tv narazil len náhodou a potom som veľmi ľutoval že mi ušiel začiatok. Z tohto filmu svieti na hony hlavne výborný nápad. Keď som zistil o čom film je, tak som si len povedal len: "To je nápad!". Keby tak bolo takýchto filmov viac, filmov ktoré sú iné obsahom a nie len obalom. Výborný film, ktorému by síce podľa mňa svedčal iný záver. Nech je ale tak, nič nemôže zatieniť pocit, že som videl výborný film, cítil som to v kostiach. ()

Queendom

Skvělé herecké výkony (hlavně Maggie G. a Emma T.), decentní, ale dokonale padnoucí muzika, vtipný nápad, výborná kamera. Jenže mě to pořád nějak nevtáhlo, bylo to jak jízda na horské dráze. Geniální a pravdivé scény se střídaly s nudou a místy až trochu křečovitou snahou o jakási životní poselství. Tři hvězdičky mi ale byly málo a čtyři zas celou dobu moc. Ale finále mě dostalo. Smrt? Teď...anebo jindy. P.S. když mně je Ferrell jako chlap fakt odpornej:) ()

nula87

Sotva jsem mohl tušit, že něco s Willem Ferrelem mi nabídne tak živý a osvěžující zážitek. Neuvěřitelně originální, trefný a vtipný příběh, který nabízí mnoho k zamyšlení odzbrojující formou . Marc Forster se začíná prodírat nahoru v mém žebříčku oblíbených režisérů a Emma Thomson předvedla další svůj bezchybný výkon... 85% ()

Caliboss

Velmi příjemné odpoutání od šedivé reality všedního dne. Nápadité a hezky zpracované. Emma Thompson coby roztržitá spisovatelka, která bez cigarety nedá ani ránu je jako vystřižená, Dustin Hoffman opět potisící dokazuje, že může zahrát cokoliv a kdykoliv levou zadní s neskutečnou přirozeností a roztomilá Maggie Gyllenhall jako třešnička na pomyslném dortu celého příběhu. Jenom W. Ferrell mi do téhle role moc nesedí, ale to je subjektivní pocit. Plný počet nedávám kvůli 'splácanému' závěru ()

Ferenzo

Tento film mě naštěstí nezklamal,protože jsem od něho nic neočekával,jelikož v něm hraje hlavní roli pan Ferrel. A když vidím jeho,nikdy to nedopadne lépe než 3*. Děj je sice poměrně zajímavý,ale musím bohužel konstatovat,že jsem poslední půl hodinu filmu koukal na hodinky,kdy že bude konec. A konec mě zklamal ze všeho nejvíce,protože dopadl přesně tak,jak jsem se bál že dopadne.Spisovatelka vyměkla,cukrářka a princ žili štastně až do smrti.Jen za Dustina 50%. ()

kubas369

Už jsem si myslel, že Will Ferrell umí hrát jen naprosté magory ale světe div se on zvládá i sympaťáky a jak. Film plný nápadů, hůmoru, lásky a především lidskosti. ()

uodevr

Ani nevím proč, ale jakmile na mě vybaflo "THE END", proběhla mi tělem taková husí kůže, kterou naposled pamatuju z kina u toho nejnašlapanějšího traileru. Dá se k tomu vůbec říct něco, co ještě vyřčeno nebylo? Inu...tohle je první film, kde jsem byl schopen Ferrella nejen brát zcela vážně, ale dokonce mi to nešlo proti srsti. Je to první film, kteréhož první VTEŘINY mi na ksichtu už čarovali jakýs takýs úškleb ve tvaru úsměvu. Je to první takřka dvouhodinový film, na jehož konci jsem jen nevěřícně hleděl na čas přesvědčen, že muselo uběhnout pohopouhých třicet minut. Je to první film, který se tak svérázným způsobem zaobírá tak prostými otázkami, že to celý působí zcela originálně. A Emma Thompson rules. ()

Avarga

Komedie? No tak to ani omylem. Hlavní herec po celou dobu snímku vypadá, že potřebuje opravdu nutně na velkou... Děj filmu? Táhlá nuda plná hluchých míst. A tolik kýžený konec filmu? Fail všech failů... Nepochopím, co bylo poetického na záchraně přitroublého fracka... (ta scéna s tou srážkou byla úplně šíleně špatně zahraná!) ()

Kliq

It is not bad. It is not most amazing piece of movie history . But it is ok. Depresívny film, z ktorého máte taký skoro až depresívny pocit. Vtipný film, ktorý je skoro vtipný. Fantasy film, ktorý je tak skutočný, že aboslútne nie je fantasy. Romantický film, ktorý je tak trochu neromantický. A hodinky. ()

pekas

Tak jsem si to zase po čase pustil. Opět platí, že hodnotím za pět hvězd, na tom se nic nemění. Ferrell snad poprvé bez jeho typických ptákovin. Maggie Gyllenhaal byla k nakousnutí a Emma Thompson na Oscara. Scénář velice neobvyklý a originální. Paráda. 96%. ()

rob_troy

Premejšlel jsem nad pěti hvězdičkama, ale stejně mi tam něco nesedělo. Občasná nuda, to bude vono. Film na mě působil dobře, od začátku se mi líbil nápad, zpracování a směr, jakým to mířilo, ale nějak mi to nestačilo. Tím ovšem není myšleno, že jsem byl zklamanej, to teda ne. Naopak. Namátkově jsem chtěl zkusit ňáký drama s Willem Ferrellem a vybral jsem si dobře. Role, ve které bych ho nečekal a kterou mě opravdu zaskočil, jelikož normálně o něm mám obrázek jako o herci béčkovejch komedií. Vše se ukázalo z jiného konce a je to tak dobře. Takže zasložený **** ()

radys.v

Romanticky naladěné filmy není zrovna můj obor zájmu, ale tento se mi v několika ohledech vážně líbil. Např.:1) Originální námět podivína, který žije v absolutním stereotypu a také samozřejmě celkový námět ,,mysteriozního knižního příběhu" či 2) herecké obsazení - líbezná Maggie, Willi Ferrellovi role padla přímo na míru. Mírné zklamání nastalo z nepřekvapivého konce. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou