Gottfried

Uz dlho som sa takto dobre nezabavil. Romanticka komedia so vsetkym ako ma byt, bez prehravania, s dobrou hudbou a zaujimavymi postavami. Nie dokonale, ale skutocne dobre. ()

Erichy

Bylo by to jasných 5*, kdyby film skončil podle původního plánu spisovatelky a hlavního hrdiny Harolda hrál někdo jiný. Willa Ferrella mám sice rád, ale jako komediálního herce. Vůbec se mi tam nehodil. ()

djPeťál

Je tu někdy opravdu tenká, ta hranice, která odděluje komediální a dramatický náhled na film. Bylo víc takových momentů, kdy jsem se některé reakci zasmál i s Haroldem zároveň soucítil v jeho osudu a myslím, že Will Ferrel celou svou roli podává přesně. K tomu skvělá myšlenka stojící za scénářem a zde několikrát zmiňovaná originalita Marca Forstera, takže palec jasně nahoru. ()

dražis

Bral bych to jako naprostej nesmysl potažmo výbornej nápad, kterej mě dostal a nic víc bych v tom nehledal.Oba herci jsou naprosto dokonalí.Všechno je to propojené tak jak má a příběh nenásilně plyne dál bez jakéhokoli umělého popostrkování, tedy až na to, že za všechno můžou hodinky. Naprostá paráda a pět hvězd jak vyšitejch. ()

Simo16

Škoda, škoda, preveliká škoda toho konca.Je to jeden z mojich naj bizarných filmov aké som kedy videl, dokonca s mojou naj herečkou - Queen Latifah, ale inak som nemohol vzhľadom nato, že aj keď niesom literárne nadaný, koniec som si určite vedel aspoň ja osobne predstaviť lepšie.Váhal som medzi 3 - 4,ale rozhodol som sa pre 4 len vďaka tomu, že aj keď to nieje najvydarenejší koniec, herecké výstupy, hudba, réžia či už spomínaná Queen Latifah dokázali pozdvihnúť tento film tam, kde na začiatku skutočne bol. ()

mgerlich

Bezchybně udělanej film, akorát byl na mě trochu studenej (podobně jako třeba Opilí láskou). Jinak Forster je frajer a dokazuje to i tady. ()

Seuata

Ze začátku mě to nudilo, přemýšlela jsem, jestli to má cenu se koukat. Za tu nudu dávám o hvězdičku méně. Za herecké výkony jí musím prozdměnu přidat. Kdyby byla původní verze příběhu zfilmována, byla by to pecka! Bohužel, tohle je příběh o chlápkovy, který slyší v hlavě hlas a ten mu komentuje vše, co zrovna udělá. Jinak vcelku normální slabá romantická komedie. Nápad je dobrý, originální, zpracování mě nenadchlo. 2 možná lepší hvězdičky. Ale už se na to asi nekouknu. ()

milhaus_as

Už dlouho mě žádná romantická komedie takhle nepobavila...navíc jsem od toho moc nečekal :) Ferrell sympaťák...neuvěřielně vtipný, neustále kafe popíjející Dustin Hoffman (za jeden rozhovor stihl vypít 3 kafe na 3 místech :D).....no a Maggie.... kočka! Nezbývá než doporučit. ()

sirrgulo

Ferrell konečně zavítal do snímku kde humor nehraničí s trapností a scénář má nějaký smysl a nejen omáčku kolem často rádoby vtipných scén. Mě rozhodně udělal radost protože na Harolda se opravdu dá dívat, snímek mi přišel originální. Už to počítání vypravěče na začátku. Herecké obsazení se snad ani víc povést nemohlo, i když je pravda, že jasně září výkon Emmy Thompson. Už jenom to její típání cigaret. Nakonec když se na Harolda podívám, dojde mi, že bych možná taky mohl něco ze všednosti svého života odstranit a začít víc žít. ()

SB

Nevadí mi, že nešlo čistě o komedii, naopak film se vyhnul vtipům za každou cenu a byl spíše příjemný, nenucený a úsměvný - hlavně díky Ferrellovi - a bez přílišné romantiky. Co ale nemám rád, je americký kýč - zařazení neskutečného prvku do reality, zde spojení života Cricka a románové postavy spisovatelky, přičemž jde o spojení bezúčelné, které nepřináší mimo fantasmagorie žádnou myšlenku - za to hvězdy dolů. ()

elCarda

Ach ta symbolicnost. Film lze pochopit naprosto odlisne. Koukal jsem na to ve dvou a ani nahodou jsme se neshodli. Presne toto je ta nejvetsi deviza tohoto filmu. Klidne v tom muzete hledat a najit druhorade fantasy, sladky romantak, nebo vyporadani se s Osudem. Jak chcete. To jedine co se doporucuji je: Podivejte se na to a samy zhodnot-te. Ja jsem v tom nasel v prvni rade dobry film s perfektnim obsazenim, ktery me obohatil. Ano hodnotil jsem ho spise jako vyporadani se s osudem. Existuje nekdo, kdo pise muj pribeh? Co by se stalo, kdyby vedel, jakou bolest/slast mi zpusobuje pri kazdem dalsim slove? Jak konci prave ten muj pribeh...? Tot otazky k zamysleni... ()

Bilky

Originálne a pritom citlivo napísané. Napriek tomu že FERRELL nie je môj šiálok kavy :) Zato všetky holky boli skvostné. Rátalo sa mi aj to, že HOFFMAN bol umiernený a zbytočne na seba nestrhaval pozornosť. Proste sqvelo zrežírované, inteligentne napísané a perfektne odohrané milé dielko bez zbytočnej gýčovitosti, len s mierne nasladlým buketom na konci ;) ()

Mustaffa

Takový pěkný film, který mě lehce, ale opravdu jen lehce, tématem připoměl film Amreická krása. Jenže Americká krása byla vypilovaná do dokonalosti. U Horší už to nebude k té dokonalosti přece jen něco chybělo. Asi uškodil konec, který jsem tak nějak čekal a to je vždycky u filmů to nejhorší co se může stát. Takže si myslím, kdybych to viděl po druhé a pak po třetí, tak hvězdičky půjdou dolů... ()

megajalec

Truman show trochu inak. Originalita, to je to, čo ma na tomto filme najviac potešilo, námet, spracovanie. Prvá polovica sa mi páčila ale predsa len trochu viac. Vykreslenie života Harolda, aj pomocou grafických obrázkov, Po odhalení a prepojení oboch línií príbehu, keď sa stratilo to čaro, to je trošku slabšie. Napriek tomu, vážnejšie výhrady nemám. Ústredná trojica (Harold, Emma a najmä Dustin Hoffman hrajúci s ľahkosťou) dodávajú príbehu uveriteľnosť a zároveň ľahkosť. Len tak ďalej, podobné filmy sú mojou šálkou kávy) ()

hejcoze

Emma Thompson byla kouzelná a jedinej důvod proč film shlédnout, jinak se přidávám do zástupu lidí, kteří komentují film se slovy: Bůůůůůůů, hroznej konec. ()

Hoffman miluje Thompsonovou

Hoffman miluje Thompsonovou