Řekni, že to tak není

Say It Isn't So

Povedz, že to tak nie je

Komedie / Romantický

USA, 2001, 92 min

• -soch-

Tak toto bol ozajstná hovadina. Súhlasím s andersonom. Zaujala ma jeho poznámka k dabingu SUZANNE SOMMERS. V českom dabingu ju FRIEDRICHOVÁ dabuje naozaj dobre, v tomto filme ju do slovenčiny nadabovala ale OĽGA BELEŠOVÁ a ak si dobre pamätám, tak to až tak dobré nebolo. Vysielala to Televízia JOJ.(2.3.2010)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +Chris Klein a Heather Graham, je to zábavné -záporákovi to dlouho prochází a hlavnímu hrdinovi všichni hází klacky pod nohy a to je vlastně docela depresivní, zpracování je jen mírně nadprůměrné/// Zpočátku dobrá zábava s vtipnými dialogy a klasickými scénami se brzy promění na strasti hlavního hrdiny a vydrží to filmu až do konce. Což sice není zápor, ale chápejte. Hlavnímu hrdinovy fandíte a ono mu to nevychází. Všeobecně je to však dostatečně zábavné a nejraději bych tomu přihodil ještě čtvrtou*. Prostě jsem se bavil a tečka./// Celkem 68%///(18.6.2008)

• novoten

Další do cenné sbírky superšílených námětů. Vždyť kdo normální by se odvážil natočit sice ztřeštěnou, ale zato ve výsledku poměrně seriózně romanticky se tvářící komedii, kde se polovina vtipů týká incestního sexu? Lhal bych, kdybych tu psal, že jsem se celou dobu tvářil pohoršeně, naopak, při scénách s Joeiným otcem jsem se usmíval skoro pořád. Jenže třeba taková herečka jako je Sally Field tu působí jako pěst na oko a její převulgárnělá postava všechno strhává do silného podprůměru, odkud mu nepomůže ani uchvacující Heather.(16.3.2007)

• Gabra

Tak tohle je zářný příklad komedie, jak já říkám, odpadní! Na podobné filmy se dívám jen proto, abych mé nadšení pro film trochu vykompenzovala (kdybych sledovala jen ty dobré, byla bych pro svou posedlost sevřená kazajkou). A musím je sledovat sama, protože mi je za tvůrce velmi trapně a když je poblíž mne někdo jiný, stydím se za ně a červenám se... Vlastně je mi jich líto, i když... můžou si za to snad sami, ne? Asi třikrát jsem se usmála (možná i zasmála), nevím už čemu, každopádně mě na závěr potěšila Suzanne Somers vystupující z limuzíny. Nečekala jsem, že se tam vážně objeví. I když: bylo to dobře nebo špatně? Proč se do tohohle má oblíbená máma z Krok za krokem pouštěla? A vůbec: o ostatních ani nemluvě. Chrise Kleine jsem neměla ráda nikdy a nejen, že je mi velmi nesympatický, navíc jsou všechny jeho role přiblble stejné! Heather Graham? Neříkám, že jde o vynikající herečku, ale sakra, ta holka už něco předvedla a možná by byla bývala předvedla i víc, kdyby se neukazovala v podobných ptákovinách! A Sally Field, která zářila např. ve Forrestovi? Ta sice byla v roli dobrá, ale stejně: za tohle bych jí zaškrtila. Copak oni nečtou předem scénář či co? No, stejně za tu Suzanne Somersovou dávám 10 %.(5.11.2008)

• kingik

Řekni, že se u téhle komedie jednou zasměju. A skutečně. Hned na začátku jsem se zasmál Kleinovi a jeho nepovedené paruce. Dál už se žádný vtip nevyskytoval. Čekal jsem třeskutou komedii s adekvátním hereckým obsazením. Jenže scénář dohromady obsahoval poskrovnu gagů a to je na komedii málo. Nijak zvláště to nespasil ani děj. Postupně to už bylo natahované a vyšla z toho pořádná kravina. J.B. Rogers opět prokázal, že by komedie točit neměl. Zkrátka je neumí. Klady: námět měl potenciál, Heather Graham Zápory: téměř žádný kloudný gag, herci zhusta přehrávali, křečovitá režie, slabý děj, v paměti dlouho film nezůstane, podprůměrné vyznění. Mé hodnocení: 40%(19.2.2013)

• Chris Klein

• - Město Beaver opravdu existuje. Leží 20 mil jižně od Tillamook v Oregonu, a 20 mil východně od Tichého oceánu. Nicméně, tento film se točil na místě, které se mu ani vzdáleně nepodobalo. (c.tucker)