Kozí příběh - Pověsti staré Prahy

• Slovensko Kozí príbeh - Povesti starej Prahy (více)
všechny plakáty

Veselý příběh vypráví o Kubovi a jeho neustále žvanící Koze, kteří přivážejí vejce na stavbu Karlova mostu. Láska k městské dívce Máce zavede Kubu až k práci na legendárním Staroměstském orloji. Celý příběh je protkán tajemným osudem chudého studenta Matěje z Faustova domu a dalšími pověstmi a strašidly středověké Prahy. Kromě skvělých hereckých výkonů Jiřího Lábuse a Matěje Hádka si "Kozí příběh" - první český 3D animovaný film - vydobyl pověst filmu se zvláštním a svébytným výtvarným pojetím, které si získalo přízeň i u zahraničních diváků. Film byl nominován nza výtvarný počin i na prestižní filmovou cenu "Český lev". (oficiální text distributora)

killjezor

Nevím odkud začít. Vzhledem k mému druhému koníčku, kterým je hraní počítačových her, dával jsem se i na kavlitu textůr a celkovému grafickému engunu. Možná je to rozmlsaností pixarem a jemu podobnými nebo mé všeobecné nechuti k moderní české kinematografii, ale Kozí příběh mě překvapil. Bohužel totálně nemile. Příběh se odněkud někam šine, spíše ho někdo někam tlačí a my vlastně něvíme proč. Dialogy jsou plošší než hruď 15leté japonky a opravdu jsem měl pocit, že je někdo pospojoval úplně náhodně. Občas neostré txtury objektů, místy úplně prázdná krajina (hlavně ze začátku, kolem rozestavěného mostu) svědčí buď o rychlosti nebo o nedostatku lidí/peněz. ()

Zagros

Na Kozím příběhu lze ocenit odvahu tvůrců za první český pokus o 3D animaci a pak možná trochu dabing. To je z plusů asi vše. Bohužel si tvůrci neuvědomili, že jde o film a neodvedli poctivé filmové řemeslo. Hráli si jen se 3D animací, která mi navíc moc nesedla a zapomněli na příběh, dialogy, postavy a vůbec na základní ingredience dobrého filmu. Další „menší“ nedostatky ani nemá cenu rozebírat. Je to za pouhou jednu hvězdu a jednu menší za tu odvahu. Příště ale prosím nezapomínejte, že děláte film, nebo se vrhněte třeba rovnou na reklamu. ()

Fary

Vaham mezi dvema a trema hvezdickama. Davam zatim tri, ale mozna jeste jednu vezmu. Pro tri hovori dobra hudba, dobra animace, prvni pocin tohoto rozmeru na poli ceske 3D produkce. Proti hovori plytky a predvidatelny scenar, drsne a oplzle "vtipky" a svym zpusobem i celkovy nadech, ktery dava filmu spis punc zbytecne dlouheho intra ke spatne hre typu Polda. Musim rict, ze na to, jak dlouho jsem na tenhle film cekal, tak me silne zklamal. Rozhodne bych taky z popisu stahl zanr Pohadka. Jestli se na tohle budou divat decka, tak potes koste ... Edit: Tak nakonec preci jenom dve! ()

Scytale

Ze začátku působí animák docela uspokojivě (na naše podmínky), ale v průběhu "děje" dobrý pocit exponencionálně opadá a střídá ho postupné znechucení nad stupidním (ne)příběhem a buranskými rádoby vtipy. ()

Holina

Tak já myslim, že to nebylo až tak špatný, animace se mi celkem líbila, zejména potom zpracování exteriéru. Pravda je, že děj je takřka nulový, dialogy zmatené a tak nějak jsem se nedokázal po celou dobu zasmát. No ale asi by se měl ocenit ten odvážný krok tvůrců ()

Hanys_

Netuším, co kdo přesně čekal, ale mě těch 75 minut uteklo celkem svižně a nějaký extrémní pocit nudy se moc nedostavoval. A klidně jsem schopen se na příběh bisexuální Kozy mrknout ještě někdy znovu...5/10 ()

Ripley

Bohužel první celovečerní český 3D animovaný film dopadnul špatně.Je to opravdu špatný film jak po stránce dějové,tak i co se týče animace,ikdyž u té bych přivřel oči,kdyby scénář stál za něco.20% za výtvarnou stylizaci staré Prahy. ()

Stružák

Nebudu film srovnávat s animáky od Pixaru nebo Dreamworks, protože to dost dobře nejde. Jasně – grafika není tak reálná jako třeba ve VALL-Im, ani tolik nezáří jako třeba v Autech. Nicméně povedená je. Karikaturní postavy mají ohromný charakter a atmosféru výborně navazuje i město samotné. Filmu svědčí rozumná délka, děj potěší, několik vtipných momentů se najde. Zkrátka a dobře – film, který má nízké hodnocení především proto, že ho mnozí (neprávem) až příliš srovnávají s výše uvedenými giganty animovaného světa. Jinak skvělá zábava, kterou stojí za to vidět víckrát. ()

bila.tecka

I takových hrůz je třeba, aby člověk obklopen vymazlenými Pixary nepropadl trudomyslnosti a panice, že jde vyrobit i nepodarek. Ve filmu je znát moře práce výtvarníků, ale scénář je ohavně zprzněný a režie neumětelská. Tfuj! ()

Saj odpad!

Vážený pane režisére, váš film jsem bohužel viděl, a nevím, co Vám mám vytknout dříve, zda chatrný nesmyslný děj, trapný čecháčský humor (až mě horko polévalo), či otřesnou nepasující hudbu. Mimo jiné, uvědomujete si třeba, že Číňané v té době v Praze nemohli být? S čistým svědomím vám doporučuji, abyste zanechal filmařských pokusů. ()

wosho

Po technické stránce to opravdu hodnotit nelze. Je spíše malý zázrak, že s takovým rozpočtem a zázemým to dopadlo tak jak to dopadlo. Problém tkví v tom, že Tománek o filmu moc neví a jako režisér a scénárista selhává skoro všude. Do filmu narval vše co jej a jeho kámoše napadlo, tak výsledek zavání spíše dortem made in pejsek a kočička. Filmu schází pevná a tvrdá ruka dramaturga hrozně moc. A to měl Kozí příběh zprvu opravdový potenciál. ()

DocBrown odpad!

Tománek si tu kompenzuje svojí úchylku na kozy, jinak si nedokážu vysvětlit tuhle hnusnou animaci. Nejde o kozu-zvíře, ale o všudypřítomné ženské kozy, minimálně pětky. Technická úrověň animace není to nejhorší (koukat se dá přece i na staré filmy), sice je dost let pozadu oproti té západní, větším problémem jsou ale 3D modely - vzhled postav. Zejména hlavní "hrdinka" je vyložene odporná. Druhou věcí je "příběh", ten je stejně zoufalý jako ta animace, smíchat stavbu Karlova mostu, Staroměstského orloje a Mydláře, to by si snad netroufli ani američani. A ten konec, kdy dav nerozezná kozu od člověka mě v odpadu jen utvrdil. ()

Koza nostra

Koza nostra

13.07.2006

Animovaných filmů není nikdy dost... Ne, znovu. Kvalitních animovaných filmů není nikdy dost a tím spíš, když se jedná o naše animované filmy, ve kterých jde hlavně o příběh, a až na dalším místě o… (více)