Mezi 13. a 15. únorem 1945 došlo k jednomu z nejhorších odvetných úderů proti německým civilistům. Britskému a Americkému letectvu se podařilo během tří strategicky naplánovaných náletů srovnat město se zemí. Tisíce civilistů našly strašnou smrt v plamenech. V době před samotným náletem je setřeleno britské průzkumné letadlo, zraněnému pilotovi Robertovi se podaří zachránit a skrýt se ve sklepě drážďanské nemocnice, kde ho objeví mladá německá zdravotní sestra Anna. Nálet má začít již za několik málo hodin. Příběh dvou mladých lidí, kteří stáli na opačných stranách, přesto k sobě dokázali najít cestu, na pozadí nejstrašnějšího náletu Druhé světové války. (oficiální text distributora)

Johnny.ARN

Prakticky po prvých dvadsiatich minútach vás film prestane baviť. Zvyšné dve hodiny sa len nudíte a čakáte, kedy to skončí. Tá romantická linka zabíja celý film. Plus to, že neboli peniaze, tak sa nastrihávali reálne zábery. Proste nie, dlhé, nudné, nezáživné. 1 z 5 ()

Moogwi

Námět je jeden velký nesmysl, který si bere inspiraci snad z telenovel, autentické záběry třeba v průběhu bitev mě dost štvaly, je to jak pěst na oko, že by nedokázali natočit vlastní akční záběry a tak si museli vypomáhat autentickými? nevím.. každopádně příliš slabé, příliš neuvěřitelné, příliš... německé ()

Lottr

Kdyby byl celý film v podobném duchu, jako posledních dvacet minut, tak myslím, že by to byla docela pecka. Ale ono to v podstatě není ani tak o bombardování Drážďan a událostech o kolo téhle tragédie, jako o dost málo uvěřitelném a přihlouple zpracovaném vztahu německé zdravotní sestry, britského pilota a německého doktora. Takhle hloupé a naivní seznámení a ( velmi ) náhlé milostné vzplanutí hlavních postav jsem naposledy viděl v Pompejích. Na příběh se slabým scénářem o milostném trojúhelníku je 178 minut docela dost, ale musím přiznat, že jsem nenudil ani chvilku. Na druhou stranu má film několik opravdu povedených chvil a poslední dvacetiminutovka to celé zachraňuje. Někoho možná potěší autentické záběry, které prolínají celý děj filmu. Na mě to ale chvílemi působilo spíše rušivým dojmem. Na podívání a ukrácení času dobré, ale nic výjimečného v tom bohužel není. ()

Perry-

Děj sice vypadá jak z levného románu (anglický pilot s německými rodiči je sestřelen nad Drážďany a zamiluje se do mladé Němky, která se má náhodou vdávat). Ten konec byl taky dost divný, ten dovětek si mohli filmaři odpustit. Film končí happy endem, aby byl v následující větě totálně zničen. Mělo jít snad o originalitu? Pokud ano, žalostně selhala. Scény bombardování jsou naopak podané docela povedeně a realisticky (myslím, že byly použity některé autentické záběry). ()

kwoky

Nedokazalo me to vtahnout, i kdyz potencial tu byl. Chovani postav bylo obcas nelogicke (i kdyz co je logicke, kdyz jste v pruseru a jednate srdcem), pud sebezachovy jim asi nekdo na zacatku filmu vypnul. Felicitas Woll sedla do role zdravotni sestry dokonale. Na druhou stranu "anglan hezoun" vypadal, jako by tam spadl z jineho filmu. Vetsina filmu je jen jakasi vata a obcas prijde silnejsi moment. Kdyby Drazdany nabidly jeste o trochu vic, jiste bych nevahal jit s hodnocenim nahoru. Takhle jsou to ciste 3*. (Proc mela moje verze jen 144 minut? A proc na konci zastrelili toho chlapa s ditetem???) ()

Monka03

Myslím, že poselství tohoto filmu, jestli bylo mnou dobře pochopeno netkví jen v tom, že zobrazuje lásku mladé “dobré“ Němky k pilotovi anglické armády na pozadí zkázy bombardovaných Drážďan, ale v tom, že ve válce se strach, bolest a smrt dotýká nejvíce obyčejných lidí jakékoliv národnosti, rasy či vyznání a je jedno jestli bomby padají na Drážďany, Londýn či Bagdád. Válka, ať už ve jménu čehokoliv, je vždy brutální a nelidská. ()

malenfant

Ve VELMI skromných podmínkách natočené... Zaplaťpánbůh, že bombardování bylo při oněch podmínkách podáno skutečně realisticky, jinak by chatrný scénář příběhu o sestřeleném britském pilotovi (co je náhodou poloviční němec) a německé sestřičce (co se má náhodou vdávat) asi všechno zazdil. A ouchylnější závěrečné sdělení světu jsem už dlouho neviděl... ()

Matli

Na německý film to nebylo zase tak hrozný, místama nuda, místama akce, prostě průměr, konec byl maličko silnější, ale nic nezachránil.Kdo má rád válečné romantiky, tak bude spokojen. 47% ()

drankeryth

Skor romantika ako vojnovy. Koniec filmu sa odohraval v podzemi, ked Briti robili nalet na Drazdany, trosku sa mi to zdalo zdlhave, pretoze sa to len odohravalo pod zemou a otrasy bomb mi casom aj troska liezli na nervy, ked neukazovali skazu Drazdian. Na uplnom konci aj ukazali znicene Drazdany, to bol krasny pohlad:) ()

yvona

Ani náznak německé sebereflexe a srdcervoucí doslov na konci v dnešní době nabývá trapné absurdity. (Pro mě nejlepší komentář Big Bear). ()

Olík

Mezi 13. a 15. únorem 1945 došlo k jednomu z nejhorších odvetných úderů proti německým civilistům. Jasný, ok, pojďme o tom točit filmy, ale proč jako nosný sloup celého filmu špatně zahraná a z pr...e vytažená kvestory britského pilota a německé zdravotní sestry…..a ruku na samopal, ani ostatní postavy si nejedou zrovna v logickém módu.Takže málo akce, hodně romantiky….na dvě hodiny, trochu zahrávání si s divákovými nervy. ()

Cruchot

Pro mě velmi příjemné překvapení. Od našich západních sousedů zas až tolik kvalitní produkce nepřichází a tohle jako televizní produkt by se myslím nemuselo stydět ani na velkém plátně. Námět zní jako jedno velké klišé, ale tvůrci si s ním poradili více než dobře. Citlivě budovaná atmosféra, která mě postupně pohltila vrcholí v očekávaných scénách zkázy, které naštěstí působí reálně. Herci podávají velmi slušné výkony, i když jim scénář často velí jednat poněkud podivně a nelogicky i s ohledem k dalším okolnostem. Film má mnoho velmi působivých scén, ale nevyvaruje se bohužel i slabších momentů a několika "klasických" motivů (jako třeba těhotná žena v bunkru při náletu) nás mohli tvůrci ušetřit. Zápletka snímku není kdovíjak objevná, ale rozhodně oceňuji atmosféru, podpořenou zajímavou hudbou. Rozhodně nadprůměrná záležitost. ()

Dárius

Čekal jsem daleko propracovanější film z hlediska samotného náletu.Stejně tak očekávám film o náletu na Hamburk-knížku jsem četl-úžasná.Takže filmaři mají co dohánět,ale jestli to bude ve stejným smyslu tak pak už nevím.Prachy jsou,doba pro moderní propracované efekty je také-tak uvidíme. ()

Petulka88

Pro mě docela příjemné překvapení, vzhledem k tomu, že jsem o tomto filmu v podstatě nic neslyšel. Co ale film totálně hyzdí, je neskutečně stupidní romantická zápletka, jak z pera Rosamunde Pilcher. Milostný vztah mezi sestřeleným britským pilotem a německou zdravotní sestřičkou, je totiž asi tak uvěřitelný jako zpráva, že má Jirka Paroubek sexy mozek. Nemluvě o jedné z nejhorších milostných scén jakou jsem kdy viděl. To je ale opravdu škoda, protože finální nálet na Drážďany je opravdu působivý. Kdyby si filmaři odpustili tu romantiku, mohlo být hodnocení i vyšší. ()

andrevs

Drazdany ma velmi pozitivne prekvapili, nie ani tak scenarom ktory nebol uplne perfektny, ale najme koli atmosfére bombardovania, zachytenie strachu a beznadeje ludi zavretych v bunkroch. Ich bezcielne potulovanie po znicenych uliciach. tejto casti filmu by som dal 5* ()

Brano

Jeden z najnudnejších vojnových filmov, aký som kedy videl. Až na trápnu lovestory som nedostal od filmu nič viac. Z historického hľadiska to divákovi tiež veľa nedá. Pre mňa zbytočne zabitý čas. Nudné, dlhé, nezaujímavé. Herecké obsadenie tiež slabé. ()

michal2287

První pětina filmu nebyla zas tolik záživná, avšak zbytek filmu byl pro mne velice zajímavý. Závěrečný nálet na Drážďany mě velice nadchnul. Musím říci, že jsem velice rád, že jsem si našel čas na tento film. ***** ()

honzic

Film má dobrou hudbu, námět a zajímavé zpracování, na druhou stranu je znát ještě nevyspělost válečných scén a nepřehlednost kamerových záběrů. Myšlenky jsou trochu klišé a dialogy občas taky nejsou ideální. Chybí více reálnějších záběrů a větší vtažení do děje. Přesto je to na německý film celkem pokrok a musím říct, že jsem čekal i horší podívanou. Takže u mne slušný průměr. Hodnocení: 55 % ()

Branicky

Tak jako někteří z ostatních komentujících i já dávám obě ** za závěrečnou část filmu - tedy ztvárnění samotného bomabardování a zařazení autentických záběrů. Bez této části by si film vysloužil asi odpad. Celý scénář filmu se mi zdál podivný - směs romance a válečného filmu nefunguje. Postavy - a zejména hlavní ženská postava - se chovají nepravděpodobně a nelogicky. Ve filmu jsou i faktické chyby - silně pochybuji, že v Drážďanech se v únoru 45 volně pohybovali Židé na ulicích, či žili v bytech?!!! Také odůvodnění, že město bylo vybráno za cíl útoku kvůli podpoře ruské ofenzívy mi přijde pokrytecké a snaží se dle mne odlehčit a upravit obraz VB a USA. Bombardování civilního obyvatelstva však bylo široce užívbaným nástrojem letecké války a mělo podlomit morálku Němců. ()

SNCF

Dvě hvězdičky za závěrečnou scénu náletu na město... To co předchází je jako příběh z červené knihovny... ()