poster

Hunter x Hunter (TV seriál)

 • Japonsko

  ハンター×ハンター

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Drama

Japonsko, 1999–2001, 23 h 46 min (Minutáž: 23 min)

 • Subjektiv
  ***

  Máte-li rádi shounen žánr, např. Naruta, mohl by se vám Hunter x Hunter líbit. Ale nesuďte podle prvních dílů. U Huntera je totiž IMHO značná nevyrovnanost jednotlivých dílů, některé jsou vyloženě nablblé, jiné pro mě představují některé z vrcholů žánru. Taky hlavní hrdina s jeho naivním názorem, že hlavou zeď prorazíš mi úplně neučaroval. V jiném anime by ho záhy někdo podřízl, propíchl, rozstřílel či ubil a pak se vysmál jeho mrtvolce. Tady mu autoři zjevně přáli, i když do úst dostává. Tím ovšem nechci říci, že je Hunter prosluněný pozitivní seriál bez násilí. Naopak se tu vraždí a bojuje na život a na smrt dosti často. Co seriál v mých očích ztratil na hrdinovi hlavním, si pěkně vynahrazuje na vedlejších postavách. Kurapica a jeho příběh pomsty, či Killua a jeho asasinské dědictví mají své kouzlo. Nikdo z vás ať není překvapen tím, že seriál končí a příběh nikoli. Stačí si sehnat následná OVA a vše se dozvíte. Podotýkám, že právě pokračování tohoto seriálu v různých OVA je v rámci žánru velmi kvalitní. Lepší ***.(27.2.2007)

 • Petus
  ****

  Je překvapivé, jak moc mi Hunter připomínal jinou japonskou klasiku - Velkou zkoušku, a to především v hlavních postavách. Čím mi ale opravdu učaroval je Hisoka, který byť by měl být záporákem, je pro mě dalším hlavním hrdinou. Je to charismatický, nebezpečný, neuchopitelný, maniakální psychopat, který spřádá nepochopitelné plány, řídí se nepochopitelnými motivy, s nepochopitelnými cíly, ale neoddiskutovatelně přitahuje mou pozornost a jeho scény (nejenom) s Gonem jsou jednoduše skvělé. Už se těším na Huntera remake, kde si Hisoky užiju nepochybně víc.(1.12.2014)

 • Jeoffrey
  *****

  Dílo, díky kterému jsem se před cca 6 lety znovu vrátil k anime. Přestože se ke mě pár prvních dílu dostalo víceméně omylem, neodolal jsem a velice rychle si mě tohle dílo dokázalo získat. Má to hodně zajímavý a napínavý příběh, skvělé postavy (hlavně Killua a Hisoka), nebojí se to ukázat násilí a krev a to vše v krásných barvách a s pěknou hudbou. Remake z roku 2011 jde sice v příběhu mnohem dál a má mnohem ráznější tempo, ale z čistě nostalgického hlediska jsem si dal do TOP 10 tuto starší verzi.(30.3.2015)

 • ravalah
  ****

  Co do pribehu, je Hunter x hunter skvely, vyborny scenar a spickova dejova linie, ktera se neustale meni a vyviji neocekavatelnymi smery, ze je schopna v podstate porad prekvapovat. Postavy jsou vynikajici, jejich rozdilnost, ktera je spojuje, jejich rozdilne nazory, ktere dokazi rozumne konfrontovat, jejich schopnosti, ktere jsou jednoznacne originalni. Informace o pokracovani pribehu v OVA mne potesila Subjektive, diky za ni. I tak zatim zejmena kvuli tomu debilnimu zakonceni (jak takove konce nazyva pritelkyne) davam 4 hvezdy. Ale pokud bude stat to OVA za to, zvysim to na 5.(26.1.2012)

 • Hromino
  *****

  Ohajó!” – mohl bych snad tento komentář začít něčím jiným než právě pozdravem, jenž u mě v prvním openingu zaručeně vždycky vyvolal úsměv na rtech a plně mě pohltil již po několika prvních vteřinách do světa tohohle seriálu? Nejspíš ne. Čím to, že si mě tento šónen tak získal? Když nad tím tak přemýšlím, tak tady vyloženě neokoukaných prvků žánru šónen moc nevidím. Hrdina má sen stát se x-em (v tomhle případě hunterem jako jeho papá), samozřejmě jako správný pianěr vyděržá ledacos, pro své blízké a přátele by se rozkrájel až na půdu, pak samozřejmě buď on nebo někdo jemu blízký má za sebou nějakou nepěknou minulost a nejlépe ještě choutky mstít se, pak je hrdina dále takový, makový a bla, bla a do třetice bla. Je toho docela hodně, co na jednu stranu dělá z tohoto seriálu po přečtení obsahu odsouzeníhodnou záležitost, ale nenechte se zmýlit. Tam, kde tvůrci neohromují originalitou, ohromují propracovaností charakterů postav. Neříkám, že by to bylo v rámci japonských filmů a seriálů něco neobvyklého, ale tady je to povzneseno ještě na nějaký vyšší level. Opravdu si nemůžu momentálně vybavit postavu, jejíž osud, respektive další vývin v příběhu mi byl ukradený nebo že by mě prostě nezajímala. Ústřední čtveřice mě po celou dobu seriálu precizně bavila, vedlejší postavy jim zdařile sekundovaly. A nemůžu samozřejmě zapomenout na Hisoku – od teď se dívám na karty už trochu jiným pohledem. Pohledem s respektem? Bází? Snad obojí. Psychopatické postavy, jakou je Hisoka, mě vyloženě baví, a přestože bývají často záporné, nejde jinak než mít je rád. Dalším zásahem byl děj – ano, je sice moje smůla, že jsem viděl tento seriál až poté, co jsem viděl hromadu podobných seriálů, které se jím zjevně inspirovaly, na druhou stranu musím přiznat, že i když základní dějové schéma není nikterak originální, jeho podání a detaily jsou velmi napínavé a poutavé. Jednotlivé části hunterské zkoušky byly parádně napínavé (nejvíce asi část, kdy se hrdinové museli dostat ven z věže) a jisté momenty i zábavné. A i přesto, že se v seriálu umíráním rozhodně nešetří, mi stejně po každém díle zůstal úsměv na rtech a v duši chuť po dalším dílu. Dokonce i tehdy, když byl díl fillerový, jelikož tohle je jeden z mála případů, u nichž jsou i ty fillery velmi povedené a člověku z nich není blivno. Sečteno podtrženo – jeden z těch vynikajících starších šónenů, na který se opravdu stojí za to mrknout.(5.5.2012)

 • - Největší inspirací Hunter x Hunter byl seriál Dragon Ball Z (od r. 1989), což vedlo k tomu, že některé postavy si jsou podobné. (Jokerada)

 • - Jméno „Killua“, v japonské katakaně „Kirua“, kombinuje anglická slova „kill“ (kiru) a „killer“ (kira). (Jokerada)

 • - Tvůrce předlohy Jošihiro Togaši si v psaní mangy dává přestávky dlouhé až dva roky, během kterých hraje videohru „Dragon Quest“. (Jokerada)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace