Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

Pan Filuta

9/10 Hvězdné herecké obsazení se nemusí rovnat vynikajícím hereckým výkonům. V tomto případě tato rovnice platí beze zbytku. A pak, že se už netočí dobré filmy..... a musím se jenom smát některým zdůvodněním, proč je pro některé tento film nuda. ()

Rosana

"Nádherně propletené osudy 3 odlišných žen, prostě film o ženách a pro ženy. Mikdo z chlapů, co znám, to vůbec nepochopili :)" to byl můj původní komentář a teď se musím omluvit uživateli "asirtes", jehož je to oblíbený film a mrzí ho, že lidi píší o filmu, že je "o ženách a pro ženy" :) Toto jsem mu odpověděla: "Nemyslím si, že je ten film jenom pro ženy, ale myslím, že pro muže je těžko pochopitelný. Nebo aspoň pro muže v mém okolí. Neříkám, že by se jim ten film nelíbil, ale já mám pocit, že jsem těm ženám ve filmu víc porozuměla, než oni. Autor se totiž dotýká jakéhosi ženství v duši, které mají i muži, ale nechtějí si ho přiznat. V jeho filmu "Billy Elliot" je to myslím znát víc. Jsou to velmi citlivé filmy a muži mají od dětství naprogramováno být drsňáky, takže je to pro ně nepřijatelná tématika - podle mého názoru samozřejmě. ()

kareen

Moje velká srdcovka. Film o třech ženách, z nichž každá žije v jiné době a na jiném místě, ale přesto mají něco společného, všechny žijí v jakémsi druhu vězení, ze kterého touží uniknout. Pro spisovatelku Virginii Woolfovou je to její duševní nemoc, které musí čelit a která nejenom, že brání jejímu zapojení do víru života, ale také je pro ni hrozbou v podobě možnosti vlastního sebezničení. Lauru Brownovou zase svazuje nalinkovaný život spořádané středostavovské ženy v domácnosti s milujícím manželem, synem a dalším potomkem na cestě. Představa, že by takto měla strávit celý život ji drtí jako balvan a nedovoluje ji vydechnout. To moderní emancipovaná Clarissa Vaughnová si nosí vězení sama v sobě. Navenek vede spokojený život se svou přítelkyní a dcerou ve vysněném bytě, ale ve skutečnosti uvízla v jakési smyčce vzpomínek z minulosti, která nejenže jí brání pohnout se dál ve svém životě, ale navíc tím zatěžuje i nemocného muže, kterého dříve milovala a nyní se o něj stará. A tak tyto ženy žijí takový život pozvolna hodinu za hodinou a pak přijde den, jeden jediný den kdy budou muset najít odvahu a vykročit na cestu ke svobodě....at' už má jakoukoliv podobu. Musím přiznat, že knihu od Cunninghama jsem nečetla, takže nevím na kolik je v ní důležitý lesbický motiv. Ve filmu je v každém z časových období scéna, kdy každá z hrdinek začne líbat jinou ženu. Nezdá se ale, že by tím chtěl autor poukazovat na orientaci daných žen (koneckonců Virginia byla zcela očividně heterosexuální, navíc líbala vlastní sestru) , spíš si myslím, že je to jednotící výrazový prostředek, kterým kulminují strasti a pochybnosti všech tří žen. Musím říci, že i když jsou tu tři odlišné příběhy, režisérovi se je povedlo zkombinovat s takovým citem, že plynou v dokonale sehraném celku, k čemuž také hodně přispívá hudba Philipa Glasse. Herecké výkony jsou opravdu úžasné, nejvíce se mi líbila Nicole Kidman, ale ostatní jsou také skvělí a nesmím zapomenou na výbornou kameru a hlavně scénář, ten se opravdu hodně povedl. ()

Vxxx

Velmi zajímavý příběh. Musela jsem se přemáhat, abych to nevypla během prvních dvaceti minut, ale poté už mě to ani nenapadlo. Opravdu zajímavé, procítěné a hlavně skvěle obsazené. I když Nicole Kidman jsem nepoznala, dokud jsem si její jméno nepřečetla v titulcích. 4* ()

Alqarin

Ufňukaná emancipovaná nuda s triádou zbytečně skvěle hrajících hereček. A Glassova hudba zní všechna úplně stejně.. ()

Feek92

Každý si může říkat, co chce, ale u mne byla jednička film. Dokonalé herecké výkony a krásná hudba dodaly románu ještě více emocí. Poprvé když jsem tento film viděl, říkal jsem si, že je to klasický film, který když dodívám, tak si řeknu, že byl fajn. Kdepak. Po chvilce jsem vlastně nevěděl. A po pár dnech se mi rozloží v hlavě a začnu přemýšlet a klást si otázky typu: „Proč?“. Když jsem se po nějakém měsíci dozvěděl, že tam hrála Nicole Kidman těšil jsem se, až nastane doba a bude čas, kdy se na to podívám znova. A nyní musím uznat, že bych jí nepoznal ani teď. ()

Tayen

Jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků: blízké téma, nádherná hudba, reálné postavy, reálné pocity, magičnost, dojetí, nenucenost, lidskost, smutek ()

ivishka

Mám ráda filmy, které mají smysl a v něčem mě obohatí. Ovšem zde jsem byla pouze utvrzena v tom, že Julianne Moore umí hrát - toť vše (nic co bych nevěděla předtím). Zase mám další ze stovek filmů na seznamu, které neodpovídají zdejšímu hodnocení. ()

sta

Původně jsem nechtěl napsat ani jediné slovo. Film řekl vše. Ale musím zareagovat na komentář jistého uživatele dwi. To, že Hodiny nedokáží vtáhnout do děje, který je pouze pasivně absorbován divákem, jenž není nijak obohacen, je prostě hloupost. Nic ve zlém, jen doporučuji podívat se na film minimálně znovu. A pak opět a pořád dokola - dokud ten smysl a vnitřní obohacení Mr. dwi nepocítí. ()

nirvanafan

Nikdo se tu nemá dobře a někdo se musí zabít. Jediné, co musím s politováním konstatovat, je, že Meryl Streep zde hraje až druhé housle. Julianne Moore jako utrápená americká panička v domácnosti a Nicol Kidman coby psychicky labilní spisovatelka, ji tentokrát jasně přehrávají. Tím ovšem nechci strhnout Merylina herecké kvality, ba naopak. Jen její postava nedostala tolik prostoru, kde by se mohla rozvinout a možná je to také tím, že byla ze všech tří nejméně "vyšinutá". Jinak nevím, jak bych ještě mohla ohodnotit dokonalost. Pět hvězdiček je tentokrát málo. ()

GodComplex

Tak tohle je velmi seriozni drama material. Chcete se nezavazne pobavit a nemate naladu na vazna temata? - Zapomente!! The Hours jsou jednim z tech kousku, ktere na vas silne dolehnou a ten pocit drzi jeste nejakou dobu po skonceni. Jestli jsem nekde slysel, ze je to primarne film pro zeny, tak ten clovek vazne nekecal, takhle zensky zalozeny film infiltrujici jadro zenske duse a mentalniho stavu jsem uz dlouho nevidel. Vsechny 3 hlavni zeny byly velice pusobive, kupodivu na me herecky jednoznacne nejvic zapusobila Julianne Moore, od ktere bych to zrovna cekal nejmene. Jeji vykon do filmu pumpoval neskutecne davky fatalnosti, coz platilo i o Nicole Kidman, na kterou jsem se tesil a byla vyborna, ale mel sem dost dlouho problem s tim akceptovat, ze je to vubec Nicole Kidman. Jaktoze vypadala tak totalne jinak??? Ja jako chapu, ze zmena ucesu muze zenu zmenit k nepoznani, ale az takhle?? Mozna je to prave onen zensky element, ktery mi brani tomu suverene napalit maximalni hodnoceni, chybi mi silnejsi konstanta pro souzneni. Ano, je tady sice skvely Ed Harris jakozto trpici umelec, coz by se mi presne hodilo, na druhou stranu je to ale psychoticky a HIV infikovany jedinec, se kterym se nemam v planu jakkoliv ztotoznovat. Nejlepsi na celem filmu je ale bez debat hudba, Philip Glass je master a kdykoliv si byt jen vrzne, tak to citite se vsim vsudy, ze bych si v cervenci zasel na jeho Prague live show? Hmm, prave hrajici soundtrack k Hodinam mi rika, ze bych rozhodne mel. 8/10 ()

Laxik

Já vážně nevim, lidi. Mělo to sílu, mělo to logiku, mělo to grády, mělo to parádní herce, mělo to parádní herecký výkony, mělo to... Ale mě to nědostalo. No tobře, dostalo mě to několikrát, ale vždy mě to až moc rychle pustilo. Dějová linie s Nicole, která je tady k nepoznání, neměla chybu hlavně díky ní samotné, ta s Julianne měla pár mušek a současnost měla famózního Eda Harrise. Zatím dávám nižší a uvidíme po dalším zhlédnutí. Film je to sice vyjímečný, ale to ještě neznamená, že je i výborný. ()

Pierre

Základní devízou tady pro mě byl skvělý  nápad tří dějových línii s různých časů se třemi ženami, které spojuje jedna kniha, lesbická láska a psychické problémy. Je možné, že kdo četl knihu a nebude už z nápadu tak překvapen, tolik si to neužije. Neumím posoudit jakou má film přidanou hodnotu oproti předloze ani pro čtenáře knih Virginie Woolfové. Klidně se bez mučení přiznám (ale už mě nevydírejte!), že ani s jedním nemám žádnou zkušenost. O to více jsem byl zde možná překvapen a ta propletenost, mozaikovost mě v tomto případě bavila, dokonce i když to byl dost ženský film. Taky se mi líbilo, že to nebylo ani  nějak chtěné či přeplacené, naopak zajímavé, přehledné a vyponitované. ()

Redlum

Po case opet jeden film, ktery me donutil uronit slzu. Skvele herecke vykony (Kidmanova jako Virginie Woolfova je genialni) a krasne minimalisticka Glassova hudba. Jeden z nejzajimavejsich filmovych pocinu poslednich let nezustal sve knizni predloze (mimochodem taktez uzasna) nic dluzen. ()

numi

Ono je to těžké hodnotit. Tenhle film jednoznačně nebyl určený pro mě. Nemám rád tyhle typy snímků a to je hlavní důvod mého hodnocení. Je to všechno příliš přecytlivělé, každý záběr, každá nota, každé slovo a dohromady to je prostě atomovka a ta nikdy nepřináší nic dobrého. Přesto musím vyzdvihnout FANTASTICKOU Julianne Moore a samozřejmě vzhledově k nepoznání Nicole Kidman. Nezlobte se na mě, ale musím odradit ostatní diváky, kteří nemají existencionální snímky o ženách v krizi rádi. A pokud se budete dívat na film v českém znění, pak si škrtněte ještě jednu hvězdičku. [srpen 2005] ()

Freemind

Nevím, zda za to mohla kocovina nebo deštivé odpoledne, ale cíl byl zasažen a zničen. Před osmi lety jsem ten film ohodnotil na slabé tři, dnes zvyšuju na pět - a vlastně ani nedokážu přesně říct, co se stalo. Možná jsem se naučil užívat si pomalé filmy a vnímat sofistikovanější emoce, možná se ze mě prostě stává sentimentální senil. Dnes, téměř o desetiletí starší, vnímám Hodiny jako bolestivě intimní, citlivý obraz ženskosti i lidství jako celku. Bude se mi krásně, špatně usínat. -- Pro zajímavost - tohle je má původní recenze z 20.12.2007: Troječka, ale bolavá. Film technicky brilantní, herecky skvělý, scenáristicky podprůměrný. Ke kladům je třeba zařadit i tepavou Glasovu hudbu. Nicole Kidman nesnáším a její styl herectví mi leze na nervy, tady celý film odstála s kamennou tváří, takže mi to tak nevadilo. Streep, Moore, Harris - všichni na jedničku, hodně dobrý byl pan Woolf. Čekal jsem film, který mě chytí za srdce, přitom se mnou po celou dobu nic nehnulo, nedojalo, nenaštvalo a dokonce ani nepřekvapilo. Nedostal jsem se do děje, postavy mi připadaly jako z kartonu - i přes výkony výše zmíněných mi to připadalo, jako by tam všichni trpěli, plakali a křičeli bez motivace. Je to krásný a někdy zajímavé napojený propletenec tří příběhu, ale obávám se, že pod technickou brilancí a hereckým umem se skrývala vyprahlá pustina bez nápadu a gradace. Škoda. ()

erased

Virginia je Laura je Septimus je Richard je Leonard je Peter je Louis je Dan je Sally je Elizabeth je Julia je Laura je Clarissa. Všichni jsou Mrs. Dalloway. Všichni jsme Mrs. Dalloway. ()

blackrain

Hodiny jsou velmi zvláštním příběhem. Nejsou určeny pro každého. Musíte na něho mít tu správnou náladu. Problémy dokážou člověku velmi zkomplikovat život a zlvášť, když se vám zdají být neřešitelné. Donutí vás zamyslet se nad nimi a vlastně se zamyslet nad smyslem vašeho života. Tady jde o jeden příběh, který spojuje tři hrdinky. Jedna ho píše, druhá čte a třetí prožívá. ()

kaylin

To, jak se zde propojují tři příběhy, to je skutečně unikátní, stejně jako je unikátní nikoli jen obsahové spojení, ale i skutečně propojení jednotlivých dějových linek. Formálně a herecky se mi film velmi zamlouval. Nemůžu si ale pomoct, přece jen jsem na konci zjistil, že mi snímek zase až tak moc neřekl. ()

suicide

Nedá se asi říct překvapivě dobrý film - vezmeme-ii v uvahu obsazení, měl být skvělý, ale nebyl - nicméně do jisté míry překvapující byl. Kupříkladu bych na začátku filmu rozhodně neřekl, že většina postav bude v lepším případě bisexuální... nebo, kdo že je vlastně ten umírající Richard, a tak dále a tak dále... Herci hráli skvěle, ale všechno bylo tak hloupé, neuvěřitelné, nepřesvědčivé, umělé, nereálné a nudné - že by umělecké? ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž