Film Hodiny líčí jeden den v životě tří různých žen obývajících tři různé časoprostory, které sdílejí pocit, že zasvětily svůj život někomu jinému. Richmond, Anglie 1923. Spisovatelka Virginia Woolfová píše v azylu svého venkovského domu jedno ze svých vrcholných, nejintimnějších a vnitřně nejkomplikovanějších děl, Paní Dallowayovou. V Los Angeles roku 1951 si touto knihou prosvětluje depresi každodenního stereotypu těhotná žena v domácnosti Laura Brownová, připravující narozeninovou oslavu pro svého manžela. Také moderní paní Dallowayová - Clarissa Vaughnová, emancipovaná nakladatelka z New Yorku roku 2001 - chystá oslavu pro muže, kterého miluje: pro básníka Richarda umírajícího na AIDS. Tři ženy, které od sebe dělí téměř osm desetiletí a které musí čelit podobným krizím, spojuje jediné literární dílo. Snímek si vysloužil devět nominací na Oscara, včetně kategorie Nejlepší film, a Nicole Kidmanová získala Oscara za ztvárnění Virginie Woolfové. (HBO GO)

joehot

Ta čtvrtá hvězda tedy s hodně přimhouřenýma očima, především kvůli řemeslné stránce, která je takřka stoprocentní. Skvěle zrežírováno, krásně zahráno (výkony všech tří hlavních hrdinek parádní, ostatní velice zdatně sekundují. Jenom jsem nějak nepřenesl přes zuby způsob, jakým je hlavní myšlenka předkládána - především ta absolutní nespokojenost se vším mi byla lehce proti srsti. Asi je to tím, že jsem chlap? ()

Marek1991

V priebehu asi 12 hodín som videl okrem iného tri filmy s odlišnými postupmi, ktoré sú vo svete vysoko cenené. Ed Wood bol pre mňa zábavným, no miestami pochybným dielom, ktorému chýbala určitá iskra, ale bol skvelý. ďalším z tých, ktoré myslím bol Crash, ktorý ma vysoko sklamal, napriek tomu, že som ho hodnotil vysoko, ale nepojal veci tak, ako mal a nakoniec tieto Hodiny. Čo vám poviem, postupovo geniálne prepojené, s prekvapeniami, s historickým súvisom, no absolútne mimo mňa. Ak patrí Crash medzi moje najväčšie sklamania za posledné roky, keďže som čakal perfektnú vec urobenú perfektne, tak toto patrí medzi to najdepresívnejšie a najodpornejšie dielo pre mňa za posledné roky. Čím začať? najskôr treba asi uviesť, že Meryl Streep a Julianne Moore sú pre mňa nanesympatickejšie herečky vôbec a po novom aj Nicole Kidman sú sa u mňa prerobila z celkom zaujímavej a trochu sexi herečky na takú, z ktorej mi bolo pri pohľade na ňu až zle a zistil som, že to, čo sa mi na nej zdalo pekné, bola len ilúzia. Český dabing bol navyše príšerný. Hudba depresívna. Celé dielo o homosexualite, ich akože utláčanosti, nešťastí, kde sa nevedia chytiť svojho života a nechávajú to na čas, (pozor teraz rozpoviem niečo z deja) prvá to rieši samovraždou, druhá sa obetuje kvôli rodine, ale nakazí tým svoje dieťa, ktoré sa po ochorení nevládze dostať späť do života a tretia vďaka priaznivej spoločenskej situácii sa oddá svojim radovánkam, je pre mňa utrpením. Ako kresťan svoj názor na homosexualitu mám, vyjadril som ju aj na csfd v denníku a preto nemám pochopenia pre citové vydieranie, ktorého sa tu dopúšťali aktéri. Vy si možno myslíte, že to nie je porucha, ale túto vec ohľadom neprirodzenej vášne tu riešiť viac nebudem a poviem skôr, že mi vadili to správanie, čo tam vyjadrovali. Okrem malých detailov, to bolo skoro všetko také, aké neznášam u žien. Ja som pri tomto diele priam trpel a to som ho mal dvakrát zrýchlené, párkrát som už mal také pocity, že by som tie aktérky najradšej sám zhodil napríklad pod vlak a nemuseli by sa snažiť ani sami o nekresťanskú samovraždu, ktorou slabošky riešili svoju neschopnosť sa liečiť alebo konať. Brilantne zahrané, brilantné kostýmy, ale choďte, jediné brilantné na tom bolo to, čo som spomenul úplne v úvode, no dej katastrofa. Nenašiel som sa v tom a režisérsku genialitu nehodnotím samostatne, hodnotím celok. Ani geniálnemu manipulujúcemu dielu o vojne by som nedal dobré hodnotenie len preto, že kamera, réžia, či efekty boli úžasné a pritom sa jedná o výkal v obale. Proste sa vo mne po tomto mieša smútok, znechutenie, rozladenie a mnoho iných negatívnych pocitov, ktoré mi totálne pokazili uplynulý deň plný zážitkov z filmov a možno aj nasledujúci deň a to toto hodnotím pred spaním skoro o tretej hodine ráno, keď som sa ozaj premáhal, aby som k tomuto niečo napísal. Sebectvo, všetci proti mne, vo mne chyby niet, budem nahnevaná na svet, ukončím to, to je na mňa veľa, ja totiž pozerám aj na hodnoty, pozerám na odkaz, ktorý to dáva a to tento film nezvládol. Pre mňa pochybné s veľkým P. Hodnotím približne 40%, aj keď to takto v živote niekedy chodí, ale patrí to k tomu s čím nesúhlasím, preto aj tento film už asi nechcem vidieť. Ženy by si mohli nájsť iné inšpiratívne dielo, než tento západný nemorálny výšplech pseudoemócií a pretvárky. Potom sa niet čomu diviť, že mnohí ľudia sú neúprimní, ohovárajú, pretvarujú sa, či škodia. Normálne by som doň radšej obsadil političky, ktoré nemusím ako Thatcherovú, Albrightovú a Clintonovú, lebo tie vo mne vzbudzujú tiež negatívne emócie a čudesné ženské vlastnosti, akejsi emancipovanej povahy, ktorá ani ženská nie je. Nič láskyplné, všetko vypočítavé, proste nechutný film, ktorý nech mi ani najlepší kamarát, kamarátka, či rodina, ktorým sa to zrejme bude možno ako väčšine páčiť, nepredhadzujú pred oči. Slovo nesympatické pre mňa nabralo nový rozmer, toto je pre mňa iná dimenzia, ktorá mi spôsobuje depresiu. () (méně) (více)

Revanx

Tento film som si pozrel a zamiloval sa do neho - nádherný začiatok, DOKONALÝ Glassov soundtrack a všetky tri hlavné hrdinky, to všetko robí z Hodín film, ktorý sa hlboko vnorí do pamäti a hockoľko hodín odbije, tento film sa z Vás už len tak nedostane. ()

corpsy

Čo povedať. Taký klasický umelecký film. Akurátna réžia, herecké výkony. Z priemeru vytŕča akurát tak umelý nos Nicole Kidman : ) ()

Hoyt

Herecký koncert, kterému podle mého názoru vévodí Julianne Moore, která bohužel neproměnila ani čtvrtou nominaci. Nicole taky výborná a Oscara si určitě zasloužila. Šokující konec mě asi jako většinu nenechal klidným. ()

Ajinka126

Zajímavý film, ale nějak mě to nechalo chladnou.. Až za na Nicole Kidman! Páni!!! Podle mě tohle byla její nejlepší role a to jsem její antifanda. Byla skvostná, velmi citlivá, drsna a zranitelná. vynikající stejně jako Meryl :). Co mi na tom vadilo byl zvuk. Občas mi přišlo otravné a nevkusné, jak hlasité bylo lidské "funění". ()

DDT

Po Billym Eliottovi a po chvále, která se na Hodiny sypala odevšad, jsem čekal hodně. Možná trochu moc. Dobrou půlhodinu jsem se (v kině zaplněném z 90% ženami) nemohl vůbec soustředit. Herci mi připadali patetičtí, Kidmanové jsem se nedokázel odtrhnout od nosu a hudba Glasse mi přišla ze začátku vysloveně rušivá a připomínala mi všechny možné ...quatsi. S příchodem Julianne Mooreové se to zlepšilo a konec filmu už mě zastihl "s knedlíkem v krku". Ale ani zpětně bych tomu 100% nedal. ()

Tatatranka

Někdy se k filmu přidají jiné, jemu cizí, příběhy. Postavy z plátna zcepení a nechají se vést oklikami k příběhům svého pronásledovatele. Je to moment, kdy si ve smyšleném, před námi běžícím příběhu začínáme vymýšlet ty vlastní. Jsou i filmy, které se nechají svést jen naoko, a přitom bez mrknutí svedou ctitele-pronásledovatele na scestí. A odtud na všechny strany, přitom však nějak pořád dokola – la – la. Viděno asi osmkrát v kině, dvacetkrát doma. Film, v němž dokážu běžet o život, i v poněkud líbivé, těsné smyčce. Poznámka nakonec - opět beze slov. ()

draculca odpad!

Velmi, velmi, velmi špatný film. 114 minut plných neúnosné nudy. Děj absolutně vůbec negraduje (vlastně ani nemůžu říct, jestli tam nějaký vlastně je). Jediné, co tvoří jakési nepětí, je strhující hudba (ale buďmě upřímní, ve filmu prostě jediným tahounem hudba být nemůže). Dávám půl *, ale zaokrouhluji bohužel dolů. ()

Marsik

Tohle opravdu nebyl můj šálek čaje. Nechápal jsem, nepobíral jsem a trpěl jsem. Aktuální hodnocení 83% a 198. místo mezi nejoblíbenějšími filmy? Tak to jde totálně mimo mě. Průměrné hodnocení dávám pouze za kvalitní herecké obsazení a hudbu. 50% (with J.) ()

SlecnaSmilly

Už mám první větu toho příběhu. Rozespalá vstanu a jdu si udělat kávu. Vyndám hrneček, nasypu do něj dvě lžičky instantního kafe, sundám pískající konvičku ze sporáku a užívám si tu zláštní vůni, je to to nejobyčejnější ráno. Venku prší. Vím, měla bych jít koupit ty květiny a postarat se třeba o domácnost, ale já se rozhodnu strávit den jinak. Už asi podesáté se koukám na film Hodiny a píši spolu s Virginii Woolfovou dopis na rozloučenou jejímu muži, peču čokoládový dort s Laurou Brouwnovou a chystám oslavu pro Richarda, i když jak ho znám, nejspíš nebude chtít přijít (Jestlipak snědl svoji snídani?!). „Celý život ženy v jednom dni a v tom dni celý její život.“ Zapálím si cigaretu a sleduji, jak pomalu hoří, jsou to ty hodiny, které musím přežít a po nich následují další a minuty a vteřiny, tikání času nelze zastavit. Ten dort se nepovedl, i když dal tolik práce. ()

Philippa

Jeden den.... Jen jeden den v životě tří žen. Umím si představit ,že někdo neuvidí v hodinách nic a někdo zůstane sedět omráčen , mlčky bez dechu a ptá se sám sebe, co to vlastně viděl. Vynikající spojení všeho co film dělá filmem. Scénář, režie, herecké výkony, hudba. Možná se na konci na svůj život alespoň podíváte. Ale aby jste jej viděli a věděli, jaký je a tak ho i milovali a pak......máte spoustu hodin. ()

spaceboyCZ

je neuveritelne, jakou ma tento film hloubku. Nehlede na naprosto dokonaly hudebni doprovod, tak scenar, rezie, herecke vykony, proste vsechno naprosto spickove. I po ctvrtem shlednuti clovek nachazi nove a nove dojmy, pocity, v uplne jinych scenach nez predtim...proste dokonale... ()

zdepapepa

Takže, abych vysvětlil ty své 4 hvězdy: Hvězda číslo jedna je za herecké výkony(všechny 3 hrají výborně+jim tam opravdu hezky sekunduje Harris). Hvězda druhá je za hudební doprovod na míru ušitý tomuhle filmečku. No a dvě poslední hvězdy daruji příběhu(filmu), který byl sice jako opravdu zajímavý a originální, ale přece jen chvílemi trošku zdlouhavý. Samotný příběh se do krve dostane až tak na 2., 3. vidění, kdo to do sebe "vcucne" napoprvé(a nečetl kníhu), je master :) ... ()

Krissty

"I don't think two people could have been happier than we have been." Meryl Streep, Julianne Moore nebo Nicole Kidman? Vážně se nemůžu rozhodnout, která z nich podala lepší herecký výkon. Všechny byly fantastické!!! Jedna lepší než druhá. Pro mě byl ale o trošku výš než ony Ed Harris, ten byl fantastický a ačkoliv nedostal moc místa, i tak si mě svojí rolí umírajícího spisovatele naprosto získal. Ten příběh byl opravdu jedinečný, krásný, promyšlený, ... dokonalý! Stejně tak hudba. Ta byla fascinující už od první minuty až do úplného konce.. Dá se tomuto filmu vůbec něco vytknout? Jsem přesvědčena, že rozhodně ne! :) ()

NinonL

Závažné téma. Pojetí deprese a zpackaných životů stylem, jaký mi není moc blízký. Tvůrci měli určitě ty nejskvělejší záměry a herečky hrály jako o život, uznávám. Ale mně celé jejich snažení nechalo chladnou, bohužel. ()

Turiec

Tri ženy, tri príbehy a predsa jeden. Výborná kamera a vynikajúca hudba Philipa Glassa (Koyaanisqatsi, Powaqqatsi, Kundun, Naqoyqatsi, a.i.). Pomalé až takmer komorné tempo psychologickej drámy nám dáva postupne nahliadnuť do vnútra troch žien, ktoré sa pohrávajú s myšlienkou na smrť. Presvedčivo ich zahrali Meryl Streep, Julianne Moore a Nicole Kidman. Hoci všetky role vrátane vedľajších boli zahraté skvele, myslím, že hlavne Nicole opäť predviedla svoje herecké majstrovstvo. ()

Superhvězdná britská špionáž

Superhvězdná britská špionáž