Dramatický příběh studentek ze školy v Portlandu v Oregonu, do jejichž života vstupuje dívka, která se jednoho dne "objeví" ve třídě při hodině biologie. Už svým zjevem a chováním se Chodička - jak si sama říká - pořádně odlišuje od svých vrstevníků. Není divu, že v místním ztuhlém školském prostředí zapůsobí jako přesně načasovaná bomba. Během následujících hodin vyprovokuje dívky k neuvěřitelné akci, vzpouře proti nenáviděnému učiteli. A pod osobitým vlivem Chodičky dokáží některé studentky během jediného týdne zapomenout na životní pravidla, jež se předtím učily sedmnáct let doma i ve škole... (oficiální text distributora)

Besyn

Nuda,nuda,strašná nuda a navíc to bylo de facto úplně o ničem.Tu jednu hvězdu jen za prsa tehdy ještě mlaďoučké Angeliny Jolie. ()

ecis

Ee, tak toto nevyslo. Nudny film o este nudnejsich teenagerkach s nelogickym spravanim a cinmi. Jedinym plusom bolo par dobrych piesni v pozadi filmu, ci obnazena mlada Angelina - ale kvoli tomu sa zase cely film neoplati pozerat, vsak?:) ()

TheRay97

Jeden z počinů dnes již velmi známé herečky Angeliny Jolie se může na první podívanou zdát jako příliš nezáživný, ale jakmile člověk najde kouzlo tohoto filmu, musí se uznat, že opravdu stojí za to dát příběhu další šanci. ()

Smrtholka

,,Škola zlomených srdcí" tentokrát ve filmovém hávu. A. Jolie i přes své tehdy rané stadium dokazuje, že jí mimik(r)y nesvědčí. ()

seiffs odpad!

Fakt hrozná hovadina, špatné herecké výkony, špatná kamera, umělá atmosféra. Nemá smysl plýtvat časem. Jediné co mě potěšilo, bylo vidět opět ve filmu Benjamina Horna a Hanka Jenningse z Twin Peaks :) ()

Digitalis

Po dlouhé době film, který na mě zapůsobil a který bych neváhala doporučit. Ovšem, má své mouchy. Není z těch, kde by se člověk nestihl ani nadechnout, námět není vůbec neotřelý, ba naopak tuctový (hledání sama sebe v pubertě). Také jsem občas měla problém vše herečkám uvěřit.Ale... Na mě osobně hodně zapůsobila hudba a také určité detaily s kamerou se mi líbily. Neumím úplně vysvětlit, proč se mi film líbil, napadá mě jen jedno slovo, bylo to lidské. Docela chápu ty holky, když se chtěly vzbouřit proti všemu, co je obklopuje. Člověk když si někdy uvědomí, co má kolem sebe, tak by tomu systému nejradši nakopal zadnici, jen to malokdo udělá.. ale je hezké snít, že to jde. I když to není bez následků. Prostě příjemná změna oproti typickým americkým filmům, které poznáte po půl minutě. Nebylo to tak bezduché a snadno čitelné jako většina z nich. ()

megajalec

Dôvody, prečo si pozrieť film: a.) som žena - je to o revolte dospievajúcich mladých báb, vzbura proti zaužívaným veciam, proti veciam, ktoré ich rozčuľujú (učiteľ, rodič, škola), snaha dievčat odlíšiť sa. b.) som chlap - krásna a charizmatická Angelina Jolie, ako bonus ukáže kozy :) ()

JannieMc

Hola Guys! =´) ... - hm, je to v mém srdci a vepsáno do větru... =´) "...this is so I will always remember tonight...and You ..." ()

klapqua

Mám rada príbehy o mládeži tak trochu iné ako tie stereotypné zlátaniny o ošklivke, ktorá je buchnutá do krásavca školy a všetky roztlieskavačky sú proti nej... Tu sa rieši podstatnejší problém, obťažovanie a sexuálne harašenie chlípneho učiteľa. Legs svojou návštevou školy spôsobí jemnú revolúciu, na ktorú sa nabalia ďalšie udalosti. Spojí skupinku dievčat, ktorá sa dovtedy obchádzala a ukáže im svet trochu inak. Celkom pôsobivá snímka, ktorá ma najmä v období puberty dosť chytila. Charizma Angie je nekonečné, tento film je dôkazom, že to nie je len krásna chránka, ale najmä charizmatická talentovaná herečka. ()

Maverick

Jasně.....ryze dívčí klub - proti klukum, rodičům a proti všem. Včele neoblomná a tvrdá dospívající dívka, která neposlouchá nikoho okolo a naopak nějakým zázračným způsobem všichni okolo poslouchají ji. Film o partě dospívajících dívek, které ve všem vidí zlo. V několika ohledech a hlavně v lesbické lásce dvou hlavní hrdinek mi tento film připomínal Fucking Amal (Láska je láska) zvláště pak v poslední scéně při stopování. Ale jinak nesmírně zajímavý film, který jsem musel dokoukat až do konce ať se děje co se děje. ()

Xylobalsam

Kvalitne popisuje mysleni pubertacek, ktere vsechno mimo sebe nenavidi a snazi se tomu vzdorovat. Nakonec vsak zjisti, ze nenavidi neco, co potrebuji. Dobre herecke vykony, dobre natoceno. ()

Kolaj

Spontánní idealistka, která jde hlavou proti zdi, v podání Angeliny. Hudba přehoupla mé hodnocení na 4* ..... ()

pantokrator

Černobílý pohled na svět, fraškovitá machovitost mužů, fraškovité strádání žen... Ani sexy Angelina to nezachrání. Když koukám jak bezmezně pitomé dva světy tu spolu soupeří (klučičí a holčičí), otáčím se a jdu dělat něco užitečného nebo aspoň zábavného. ()