Život nebo něco takového

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

• chrispe

I když Angelinu Jolie nijak zvlášť nemusím, tak jsem si při pohledu na ni říkala, jak je možný, že v těch děsivých blond vlasech vypadá tak křehce krásně, tak žensky. To jsem ale odbočila. Film... sakra, kolikrát jsem to už psala?... nenabízí nic nového, nic navíc. Ona je kariéristka, která si v závěru uvědomí, že láska (ať už v jakékoli podobě je důležitejší než hon za slávou), napraví všechny možné vztahy co má a žije šťastně až do smrti. On je naprosto jiný než ona, něco se stane, podívá se na ni "jinýma očima" a je z toho láska jako trám, taková, že ji si pustí k tělu víc, než jakoukoli jinou. Pak se něco zvrtne, vypadá to na rozchod, ale jejda! Bla bla bla. Bohužel ani ta filmová košilka nebyla nic moc.(2.11.2014)

(Pozor, můj komentář obsahuje informace o pointě filmu.) Blbost no, čekali byste snad něco jiného? Nelíbí se mi základní myšlenka filmu. A to snaha změnit svůj osud. Kdyby někdo uměl předpovědět váš osud, předpověděl by ho už po té rádoby změně, protože by s ní počítal. Takže ta domnělá změna, by vlastně nic neměnila...Ke konci je film hodně sentimentální a poučný, až otravný, ale jinak si drží velmi slušnou atmosféru. Kdyby skončil smrtí Angeliny Jolie, vysloužil by si ode mě čtyři hvězdy. Takhle pouze tři, přičemž kdyby Angelina alespoň neprodělala tu klinickou smrt, dokonce bych mu dal Odpad!, viz začátek komentáře. Jinak bych ještě rád zmínil, že Angelina Jolie je tak ohavně syntetická, že mi zprotivuje celý film.(23.6.2010)

• dopita

Začátek docela ujde, asi tak prvních třicet minut se dá zkouknout bez ujmy – tváří se to jako běžná, celkem neškodná oddechovka. Jenže pak se Lanie začne na základě věštby zamejšlet nad svým životem a snad se i měnit nebo co a to už je předvídatelná břečka. A taky nuda jejíž vyvrcholení mě uplně minulo, je to pár hodin co sem to zkouk a nemůžu si vzpomenout jak to skončilo. Teda jak to skončilo (jestli chcípla nebo ne) vim, ale důvod proč to tak skončilo a co se posledních dvacet minut dělo už ne. Což asi mluví za vše. Angelinu Jolieovou velmi nemám rád, takže jen tak dál a víc takovejch blbejch rolí a filmů...(5.9.2009)

• Anderton

Ja som kedysi pozeral asi trochu viac blbostí, ako môj mozog zniesol. Jednými z tých úplne zbytočných zabitých hodín života bol aj tento film. Je príliš doslovný, polopatický a neúprimný, aby dokázal chytiť svojou myšlienkou za srdce a pôsobí tak podobne umelo, ako blonďavý preliv Angeliny, ktorá mi tým pádom nepripadala vôbec sexy. Film brutálne prepadol a jej vizáž bude možno tým pravým dôvodom nezáujmu. Jej sestra, ktorú hrá úplne neznáma herečka, mi pripadala oveľa viac sexy.(11.1.2013)

• lennyd

Kariéra televizní reportérky Lanie Kerrigenové (Angelina Jolie) míří strmě vzhůru. Na co sáhne, to se jí daří a zdá se, že brzy bude moci povýšit z lokální televizní stanice do celonárodního vysílání. Plány jí ale trochu hatí předpověď proroka Jerryho, který jí (mimo výsledků baseballu) sdělí, že do týdne zemře. I když mu Lanie zprvu nevěří, tak když vidí, jak se ostatní jeho proroctví vyplňují, začne přemýšlet nad programem na poslední týden života - a také začne konečně přemýšlet, jestli její dosavadní život měl vůbec nějaký smysl ... To co mi z celého filmu primárně utkvělo je blonďatá Angelina Jolie - a to, že jí to takto vůbec nesluší. Zbytek filmu pak trochu ztrácí na přitažlivosti, navíc se mu v divákovi (mně) nějakou hlubší myšlenku vyvolat nepodařilo. Na co Lanie během přemýšlení o posledním týdnu života přijde je vskutku velmi nečekané. Trapnou scénou "Rolling stones" na demonstraci řidičů nebo uslzenýma očima všech diváků při prvním rozhovoru v celostátní televizi se Stephenu Herekovi podařilo zcela utopit jakoukoliv snahu o civilní film....(5.9.2009)

• - Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Filmová televizní stanice nese názem KQMO, což je odkaz na skutečnou televizní stanici KOMO TV. (Terva)

• - Lanie Kerrigan (Angelina Jolie) má na sebe v jednej scéne tričko s logom americkej skupiny Social Distortion. (Jello Biafra)