Život nebo něco takového

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

• LencaN

Rozplizlé nic. Egoistická, jen za kariérou se honící moderátorka dostane proroctví od pouličního proroka, že brzo zemře. A protože ostatní jeho věštby vyšly, tak začne uvažovat o svém životě. Konec si domyslíte sami, protože je to nade vše jasné, pardon. Ale tenhle film je naprostou zbytečností. Navíc Angelina jako blondýna působila naprosto odpudivě, ať má obličej jaký chce.(3.3.2015)

• dopita

Začátek docela ujde, asi tak prvních třicet minut se dá zkouknout bez ujmy – tváří se to jako běžná, celkem neškodná oddechovka. Jenže pak se Lanie začne na základě věštby zamejšlet nad svým životem a snad se i měnit nebo co a to už je předvídatelná břečka. A taky nuda jejíž vyvrcholení mě uplně minulo, je to pár hodin co sem to zkouk a nemůžu si vzpomenout jak to skončilo. Teda jak to skončilo (jestli chcípla nebo ne) vim, ale důvod proč to tak skončilo a co se posledních dvacet minut dělo už ne. Což asi mluví za vše. Angelinu Jolieovou velmi nemám rád, takže jen tak dál a víc takovejch blbejch rolí a filmů...(5.9.2009)

(Pozor, můj komentář obsahuje informace o pointě filmu.) Blbost no, čekali byste snad něco jiného? Nelíbí se mi základní myšlenka filmu. A to snaha změnit svůj osud. Kdyby někdo uměl předpovědět váš osud, předpověděl by ho už po té rádoby změně, protože by s ní počítal. Takže ta domnělá změna, by vlastně nic neměnila...Ke konci je film hodně sentimentální a poučný, až otravný, ale jinak si drží velmi slušnou atmosféru. Kdyby skončil smrtí Angeliny Jolie, vysloužil by si ode mě čtyři hvězdy. Takhle pouze tři, přičemž kdyby Angelina alespoň neprodělala tu klinickou smrt, dokonce bych mu dal Odpad!, viz začátek komentáře. Jinak bych ještě rád zmínil, že Angelina Jolie je tak ohavně syntetická, že mi zprotivuje celý film.(23.6.2010)

DivX/// Obsazení 5/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +výborný hudební doprovod, skvělá dramatická část, zajímavý zážitek z filmu -pořád je to jen Angelina Jolie, která je v hlavní roli, romantická část nestojí za pozornost/// Tenhle film má pro mě své zvláštní kouzlo. Angeliny jsem se z počátku bál, ale k mému překvapení to celkem ustála, tady byla vyjímečně i sympatická. Když jsem ovšem četl námět, tak v jednu chvýli mě zaujal, ale v té druhé jsem se zhrozil, co si na mě scénaristé vymyslí. A naštěstí to nebylo něco nesmyslného, bláznivého, ale celkem realné duševní pochody hlavní hrdinky, u nichž bych se zachoval tak nějak podobně. Velice filmu dopomhl hudební doporov, který je na tento styl filmu dynamický a dobře rozvíjí atmosféru. Atmosféru dramatické části filmu u které jsem byl hlavně v posledních minutách napjatý a nevěděj jak to skončí. A skončilo, mohlo trošku jinak, ale za celkový film po delším uvážení přihazuji čtvrtou *. Tenhle film se mi líbil./// Celkem 70%///(26.2.2007)

Lanie je úspěšná redaktorka, která si svůj život udělala perfektním. To se má ale změnit, při natáčení jedné reportáže o bezdomovci, který předpovídá v jedné ze Seattlovských ulice počasí nebo sportovní výsledky. Ten jí totiž řekne, že do týdne zemře. Lanie je z toho psychicky na dně, ale pomůže ji její přítel, který jí naučí žít a bavit se. Komedie, na které na první pohled nejvíce vyniká blonďatá Angelina Jolie, není zas až tak úplnou komedií. Jako bys se tvůrci nemohli rozhodnout, jaký žánr skutečně točí, a proto se díváme na komedii a pak cvak a je z toho drama. A zase naopak a tak dále. I když jsou drama chvilky natočené opravdu dobře ( zásluhu má i Angelina), přeci jenom to má být hlavně komedie. Velké plus filmu ale dávám za romantickou scénu, kterou považuji za jednu z nejlepších ve filmové tvorbě.(5.9.2009)

• - Ve filmu si sami sebe zahrají reportéři Vancouverské televizní stanice BCTV Pamela Martin a Jill Krop. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Lanie Kerrigan (Angelina Jolie) má na sebe v jednej scéne tričko s logom americkej skupiny Social Distortion. (Jello Biafra)