Když byla Lanie Kerriganová malá, děti se jí posmívaly, a nejen kvůli brýlím. Rozhodla se, že všem ukáže, a vyrostla v atraktivní a ambiciózní reportérku ranního vysílání televize v Seattlu. Má luxusní byt, přítele – baseballovou hvězdu Cala Coopera, udržuje si postavu zdravou stravou, kondici pravidelnými návštěvami fitcentra a je na nejlepší cestě stát se novou televizní hvězdou. Je tak pohlcena svou kariérou, že si neuvědomuje, že ztrácí své nejbližší. I přízeň těch, kteří ji obklopují, například kameramana Petea, jenž je jejím pravým opakem. Nezáleží mu na kariéře, vzdal se práce v New Yorku a přestěhoval se do Seattlu, jen aby byl blízko synovi a bývalé ženě. Kdysi chtěl být nejlepší, ale teď chce být především dobrým otcem. Dokonalý život Lanie Kerriganové se rázem zhroutí, když se vydá natočit reportáž o bezdomovci Jackovi, který prý dokáže předpovídat výsledky fotbalových zápasů. Ten ji totiž obviní, že plýtvá životem, a přitom jí z něj zbývá jen sedm dnů. Protože všechny jeho předpovědi se zatím vyplnily, šokovaná Lanie mu uvěří. Začne si užívat všeho odpíraného, zpytovat předchozí život a přemýšlet, jestli opravdu žije tak, jak si přála, nebo je to vše jen forma odplaty za příkoří v dětství. Přehodnocuje svůj žebříček hodnot a také pozná, jací jsou lidé, kteří ji obklopují. Přece jen jí však někdo podá pomocnou ruku. A je to ten, od koho by to čekala nejméně. (TV Nova)

Trailer

viperblade

Na tento film můžete nahlížet ze dvou úhlů pohledu. Buď vám bude vadit, že téma je více méně otřepané a vyčpělé, které jsme v různých proměnných viděli už stokrát, anebo se na tohle vykašlete a budete si jej užívat. Protože tohle je sakra příjemný snímek. Během jeho sledování jsem byl v takové skvělé náladě, že mi absolutně nic nevadilo. A Angelina je sexy. Ona by ten sexappeal mohla vyvážet po vagónech do rozvojových zemí a stejně by jí ho dost zbylo… :-) Ale přeci jen, sluší jí více tmavé vlasy. ()

freddy

Rozhodně zajímavý film, který ani nenadchne, ani neurazí. Měl jsem pocit, že vidím obyčejný film, který není ničím výjimečný, ale na druhou stranu byla zápletka vymyšlena tak dokonale, že jsem celou dobu filmu čekal, jak to skončí a jestli reportérka skutečně zemře. A musím říci, že konec mne nezklamal, skutečně jsem něco takového na konci očekával. Ale filmu není moc co vytknout. Má zajímavý scénář, který dokáže bez problému utáhnout celý film tak, aby udržel divákovu pozornost. Herecké výkony jsou takové obyčejné, příjemně lidské, Edward Burns si tady střihl roli milujícího osamělého otce, který chce být nablízku synovi. A myslím, že takoví muži existují i v normálním světě. Taktéž Angelina Jolie věrně vystihla uznávanou reportérku bažící po ještě větším úspěchu. Prostě milý a obyčejný snímek, který je z mého pohledu průměrný, a proto také tři hvězdičky. ()

igi B.

Jalová hollywoodština na taková ta všelidská témata s otravně hrající A. J. aneb stokrát vyvařená pohádka nebo něco takového o polepšené blondýně s emocionální krizí... . . . Předpokládám, že pro >televizní paničky< trávící své marné životy kdesi v satelitech a podobných prdelích pro >vyšší střední< bude tenhle film asi jedním ze zásadních kulturních počinů jejich pátečních televizních večerů. No a to je asi tak celý... :-/ - - - - - (Poprvé a naposledy v životě sledováno k drobné užitečné práci nebo něčemu takovému v páteční večer 4.9.2009 na tv Nova, komentář zde znuděný jako něco kolem třicátého - 4.9.2009) ()

hirnlego

Naprosto nenáročný a nepříliš záživný film s blonďatou Angelinou a jasným poselstvím - naučit se žít život tak, jako by každý den měl být ten poslední. Jenže také s větším než malým množstvím žaludek-zvedajících scén typu davového zpívání I can´t get no satisfaction - za ty vážně nedík. Angelino tričko Social Distortion už toho jaksi moc nezachrání, sory. ()

kleopatra

Lanie bývala posmívanou obrýlenou holčičkou. Řekla si, že všem ukáže a stala se atraktivní reportérkou, která jí jen zelí, mučí se ve fitku a dělá kariéru. Je to ale život nebo jen "něco takového "? Chtěla takhle žít nebo je to jen vzdor a způsob pomsty? Na tyhle otázky si začne odpovídat, když jí "dá" jeden pouliční věštec týden do konce života. Není to přímo Americká krása, ale i v tomhle pohodovém filmu jsou jistě momenty, kdy ta podobnost vytane - třeba když si Lanie nasadí místo čoček brýle, pustí muziku na plný koule, cpe se vším dobrým bez ohledu na kalorie a nebo jamuje se stávkujícími při své vlastní "seriózní" reportáži. Pohoda. ()

• Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)
  • Ve filmu si sami sebe zahrají reportéři Vancouverské televizní stanice BCTV Pamela Martin a Jill Krop. (Terva)
  • Filmová televizní stanice nese názem KQMO, což je odkaz na skutečnou televizní stanici KOMO TV. (Terva)