Život nebo něco takového

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

• LencaN

Rozplizlé nic. Egoistická, jen za kariérou se honící moderátorka dostane proroctví od pouličního proroka, že brzo zemře. A protože ostatní jeho věštby vyšly, tak začne uvažovat o svém životě. Konec si domyslíte sami, protože je to nade vše jasné, pardon. Ale tenhle film je naprostou zbytečností. Navíc Angelina jako blondýna působila naprosto odpudivě, ať má obličej jaký chce.(3.3.2015)

• nash.

Nepříliš záživná historka o napravení zarputilé kariéristky. Předvídatelná, sterilní, mentálně nenáročná a až na několik světlejších momentů nezábavná, kde jedno klišé střídá druhé, jen občas proloženo zábleskem nápadu. Angelina Jolie nehraje, jen se vyskytuje, obklopena figurkami, které pronáší tak otřepané fráze, že člověk občas podvědomě kouká, jestli nejsou natahovací jako kovboj Woody nebo Turboman. A tak dík, alespoň za těch pár povedených momentů, jako je ten kdy Lanie zjistí, že její hezoun s ní žije jen proto, že se mu líbí její zadek a taky proto, že mu neklade žádné složitější otázky.(24.9.2010)

Co byste dělali kdybyste se dozvěděli, že vám zbývá pouhý týden života? Tak tohle potká Angelinu Jolie hrající ambiciozní reportérku a ta si začne klást otázky co je nejdůležitější. Je velká škoda, že film nefungoval tak jak bylo zamýšleno. Nevím přesně jestli byla chyba ve scénáři nebo v režii, ale zajímavý film se postupně rozmělnil do filmu s pomalým tempem, který i přes slibné téma obsahoval scény,které nic podstatného neřešili a pak se "osudovým" závěrem pokusil vše napravit, ale na Angelinu v blond vlasech se dobře dívalo.(4.11.2010)

Angelina na blonďato. To je asi tak jediné, co vám z toho filmu utkví. Milý, ničím neurážející film, který nemá nijak zvláštní poslání... Nebo ano? Hledání smyslu života, se příliš nedaří, protože nijak nevybočuje z dávno zaběhlých kolejí romantických filmů. Bohužel film trochu sráží jedna věta: "Miloval jsem tě od prvního dne, kdy jsem tě uviděl." Tohle mi totálně zkazilo dojem. Ble.(5.9.2009)

Na tento film můžete nahlížet ze dvou úhlů pohledu. Buď vám bude vadit, že téma je více méně otřepané a vyčpělé, které jsme v různých proměnných viděli už stokrát, anebo se na tohle vykašlete a budete si jej užívat. Protože tohle je sakra příjemný snímek. Během jeho sledování jsem byl v takové skvělé náladě, že mi absolutně nic nevadilo. A Angelina je sexy. Ona by ten sexappeal mohla vyvážet po vagónech do rozvojových zemí a stejně by jí ho dost zbylo… :-) Ale přeci jen, sluší jí více tmavé vlasy.(4.9.2009)

• - Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Lanie Kerrigan (Angelina Jolie) má na sebe v jednej scéne tričko s logom americkej skupiny Social Distortion. (Jello Biafra)

• - Ve filmu si sami sebe zahrají reportéři Vancouverské televizní stanice BCTV Pamela Martin a Jill Krop. (Terva)