Život nebo něco takového

Life or Something Like It

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

Lanie bývala posmívanou obrýlenou holčičkou. Řekla si, že všem ukáže a stala se atraktivní reportérkou, která jí jen zelí, mučí se ve fitku a dělá kariéru. Je to ale život nebo jen "něco takového "? Chtěla takhle žít nebo je to jen vzdor a způsob pomsty? Na tyhle otázky si začne odpovídat, když jí "dá" jeden pouliční věštec týden do konce života. Není to přímo Americká krása, ale i v tomhle pohodovém filmu jsou jistě momenty, kdy ta podobnost vytane - třeba když si Lanie nasadí místo čoček brýle, pustí muziku na plný koule, cpe se vším dobrým bez ohledu na kalorie a nebo jamuje se stávkujícími při své vlastní "seriózní" reportáži. Pohoda.(13.5.2005)

• dopita

Začátek docela ujde, asi tak prvních třicet minut se dá zkouknout bez ujmy – tváří se to jako běžná, celkem neškodná oddechovka. Jenže pak se Lanie začne na základě věštby zamejšlet nad svým životem a snad se i měnit nebo co a to už je předvídatelná břečka. A taky nuda jejíž vyvrcholení mě uplně minulo, je to pár hodin co sem to zkouk a nemůžu si vzpomenout jak to skončilo. Teda jak to skončilo (jestli chcípla nebo ne) vim, ale důvod proč to tak skončilo a co se posledních dvacet minut dělo už ne. Což asi mluví za vše. Angelinu Jolieovou velmi nemám rád, takže jen tak dál a víc takovejch blbejch rolí a filmů...(5.9.2009)

• pakobylka

Námět nebyl k zahození: Co byste udělali s vyhlídkou na pouhý týden života ? Chtělo to jenom propracovanější scénář. Romantické komedie bývají předvídatelné poměrně často - alespoň v základních rysech, ale není nutné a žádoucí za všech okolností přespříliš tlačit na pilu ... Vznikl průměrný snímek, který sice pobaví, ale zapadne mezi spoustou jemu podobných. Nemůžu říct, že mě nudil, ale taky mi nic nového nepředal ... 2,5*(6.9.2009)

• Anderton

Ja som kedysi pozeral asi trochu viac blbostí, ako môj mozog zniesol. Jednými z tých úplne zbytočných zabitých hodín života bol aj tento film. Je príliš doslovný, polopatický a neúprimný, aby dokázal chytiť svojou myšlienkou za srdce a pôsobí tak podobne umelo, ako blonďavý preliv Angeliny, ktorá mi tým pádom nepripadala vôbec sexy. Film brutálne prepadol a jej vizáž bude možno tým pravým dôvodom nezáujmu. Jej sestra, ktorú hrá úplne neznáma herečka, mi pripadala oveľa viac sexy.(11.1.2013)

(Pozor, můj komentář obsahuje informace o pointě filmu.) Blbost no, čekali byste snad něco jiného? Nelíbí se mi základní myšlenka filmu. A to snaha změnit svůj osud. Kdyby někdo uměl předpovědět váš osud, předpověděl by ho už po té rádoby změně, protože by s ní počítal. Takže ta domnělá změna, by vlastně nic neměnila...Ke konci je film hodně sentimentální a poučný, až otravný, ale jinak si drží velmi slušnou atmosféru. Kdyby skončil smrtí Angeliny Jolie, vysloužil by si ode mě čtyři hvězdy. Takhle pouze tři, přičemž kdyby Angelina alespoň neprodělala tu klinickou smrt, dokonce bych mu dal Odpad!, viz začátek komentáře. Jinak bych ještě rád zmínil, že Angelina Jolie je tak ohavně syntetická, že mi zprotivuje celý film.(23.6.2010)

• - Filmová televizní stanice nese názem KQMO, což je odkaz na skutečnou televizní stanici KOMO TV. (Terva)

• - Ve filmu si sami sebe zahrají reportéři Vancouverské televizní stanice BCTV Pamela Martin a Jill Krop. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)