Život nebo něco takového

Life or Something Like It

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

Rozhodně zajímavý film, který ani nenadchne, ani neurazí. Měl jsem pocit, že vidím obyčejný film, který není ničím výjimečný, ale na druhou stranu byla zápletka vymyšlena tak dokonale, že jsem celou dobu filmu čekal, jak to skončí a jestli reportérka skutečně zemře. A musím říci, že konec mne nezklamal, skutečně jsem něco takového na konci očekával. Ale filmu není moc co vytknout. Má zajímavý scénář, který dokáže bez problému utáhnout celý film tak, aby udržel divákovu pozornost. Herecké výkony jsou takové obyčejné, příjemně lidské, Edward Burns si tady střihl roli milujícího osamělého otce, který chce být nablízku synovi. A myslím, že takoví muži existují i v normálním světě. Taktéž Angelina Jolie věrně vystihla uznávanou reportérku bažící po ještě větším úspěchu. Prostě milý a obyčejný snímek, který je z mého pohledu průměrný, a proto také tři hvězdičky.(13.8.2007)

• LencaN

Rozplizlé nic. Egoistická, jen za kariérou se honící moderátorka dostane proroctví od pouličního proroka, že brzo zemře. A protože ostatní jeho věštby vyšly, tak začne uvažovat o svém životě. Konec si domyslíte sami, protože je to nade vše jasné, pardon. Ale tenhle film je naprostou zbytečností. Navíc Angelina jako blondýna působila naprosto odpudivě, ať má obličej jaký chce.(3.3.2015)

• gabin(a)

Masochistická hodinka aneb Čekání na Hitchcocka (jehož Chyťte zloděje! mělo začít ve 22 na ČT2). Angelina Jolie pro mě dokáže pokazit i vcelku dobré filmy jako Changeling a tady ještě hraje plastikovou sebestřednou krávu s parodickým výrazovým rejstříkem, který jí ovšem zůstane, i když se z ní má potom díky prohlédnutí stát betelná koc se srovnanó hlavó, a tím nemyslím ten naondulovaný peroxid. No prostě hrůza, kterou jsem pojala jako zkoušku, co vydržím a pobíhajíc, šomtajíc a provádějíc různé drobné užitečné domácí práce nebo něco takového (jak vtipně píše igiB ve svém výstižném komentáři) jsem předvídala a dohadovala se, jak se "hrdinka" z té smrtelné předpovědi vyvlíkne (že se vyvlíkne bylo jasné, jinak by to nebyl Hollywood v tom nejdebilnějším pojetí). Před odpadem toto dílko zachránil jen kouzelný prorok...To ten Hitchcock pak byl jiné kafe, i když mu bylo o 47 let víc - nebo žeby právě proto?(6.11.2012)

• igi B.

Jalová hollywoodština na taková ta všelidská témata s otravně hrající A. J. aneb stokrát vyvařená pohádka nebo něco takového o polepšené blondýně s emocionální krizí... . . . Předpokládám, že pro >televizní paničky< trávící své marné životy kdesi v satelitech a podobných prdelích pro >vyšší střední< bude tenhle film asi jedním ze zásadních kulturních počinů jejich pátečních televizních večerů. No a to je asi tak celý... :-/ - - - - - (Poprvé a naposledy v životě sledováno k drobné užitečné práci nebo něčemu takovému v páteční večer 4.9.2009 na tv Nova, komentář zde znuděný jako něco kolem třicátého - 4.9.2009)(4.9.2009)

Angelina na blonďato. To je asi tak jediné, co vám z toho filmu utkví. Milý, ničím neurážející film, který nemá nijak zvláštní poslání... Nebo ano? Hledání smyslu života, se příliš nedaří, protože nijak nevybočuje z dávno zaběhlých kolejí romantických filmů. Bohužel film trochu sráží jedna věta: "Miloval jsem tě od prvního dne, kdy jsem tě uviděl." Tohle mi totálně zkazilo dojem. Ble.(5.9.2009)

• - Lanie Kerrigan (Angelina Jolie) má na sebe v jednej scéne tričko s logom americkej skupiny Social Distortion. (Jello Biafra)

• - Filmová televizní stanice nese názem KQMO, což je odkaz na skutečnou televizní stanici KOMO TV. (Terva)

• - Ve filmu si sami sebe zahrají reportéři Vancouverské televizní stanice BCTV Pamela Martin a Jill Krop. (Terva)