Život nebo něco takového

Life or Something Like It

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

Romantický film o naplnění života nebo něčeho takového. Dívalo se na to dobře, ale to bylo možná jen díky Angelině Jolie. Na ni se dívá dobře vždycky. Nejzajímavější na filmu je bohužel jeho začátek, kdy jí bezdomovec řekne, že za týden umře. Pak už jen čekáte až konečně umře i když je vám jasné, že nakonec neumře, protože sledujete romantickou komedii. Taková průměrná oddechová zábava.(26.1.2014)

Pred rokom 2000 zbierala Angelina filmové ceny. V novom miléniu sa z nej stala hviezda... Napriek tomu, že už mala za sebou komerčné priemery ako TOMB RAIDER či 60 SEKÚND, v takejto romantickej obyčajnosti by som skôr očakával Sandru Bullock. Hrozne neoriginálne. Nepozerá sa na film zle, ani na blond Angelinu, ale je tu pár takých naivných momentov, že som krútil hlavou. Dávam tri, lebo film sa ani nesnaží byť čímkoľvek viac, než je... Tuctová limonáda...(4.8.2013)

Schéma samotné je otřesně klišovité! Mladá kariéristka obětuje vše své práci a myslí si, že je šťastná! Je bohatá, má známého snoubence a nové pracovní možnosti o kterých vždy snila! Pak jí ale jeden bezdomovec sdělí, že příští týden zemře - a jí dojde, že celý její dosavadní život bylo mrhání časem při honu za kariérou. K prozření jí pomůže zpustlý kameraman v podání E. Burnse! A ona si uvědomí, co je ten pravý život, ale už nemá čas! To tu bylo už milionkrát, snad jen s tím rozdílem, že hlavní hrdiny a hrdinky nečekala smrt, ale svatba s pitomcem, práce na druhém konci světa, celibát, nebo něco takového! Nejdhorší je, jak je hrdinka schopná trávit poslední týden života - prohlíží si staré fotky, chodí do práce, celý den stráví s dítětem svého přítele tlacháním o ničem a příbuzných se ptá, jak jsou spokojeni s vlastním životem! Jednou se ožere a zasouloží a to jsou snad jediné dvě věci, které mi přijdou logické v takovéto situaci! No a nakonec to stejně skončí uplně blbě Hollywoodsky - tedy dobře a s ponaučením!...Vlastně až na pár dobrých hlášek je nejzajímavějším na celém filmu blonďatá hlava A. Jolie, ale to už bylo vidět i v 60 sekundách a to s mnohem lepším účesem!(11.8.2007)

Na tento film můžete nahlížet ze dvou úhlů pohledu. Buď vám bude vadit, že téma je více méně otřepané a vyčpělé, které jsme v různých proměnných viděli už stokrát, anebo se na tohle vykašlete a budete si jej užívat. Protože tohle je sakra příjemný snímek. Během jeho sledování jsem byl v takové skvělé náladě, že mi absolutně nic nevadilo. A Angelina je sexy. Ona by ten sexappeal mohla vyvážet po vagónech do rozvojových zemí a stejně by jí ho dost zbylo… :-) Ale přeci jen, sluší jí více tmavé vlasy.(4.9.2009)

• suzanne1997

Předvídatelný, velmi jednoduchý a jednotvárný film, od kterého nelze očekávat zázraky, Lanie si vyslechla proroctví a to se nakonec vyplnilo, sice ne doslova, ale určitá podobnost tady je, celý film působil velmi poklidným dojmem a stačilo vidět jen útržky, abyste věděli, co se stane, proto tenhle film ani nedoporučuji, kdo chce, ať se na něj podívá, ale je to jen další romantická komedie, která vám jedině pomůže k usnutí u televize.(15.1.2015)

• - Ve filmu si sami sebe zahrají reportéři Vancouverské televizní stanice BCTV Pamela Martin a Jill Krop. (Terva)

• - Filmová televizní stanice nese názem KQMO, což je odkaz na skutečnou televizní stanici KOMO TV. (Terva)

• - Angelina Jolie soutěžila o Zlatou Malinu v kategorii nejhorší herečka. (Terva)