Život nebo něco takového

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

• Diamant

Hlavná hrdinka pod vplyvom zvláštnej predpovede, že za týždeň zomrie, síce prehodnocuje svoj život, uvedomuje si, že vzťahy sú viac ako kariéra, no na druhej strane dáva prednosť živelnej ľahkovážnosti pred premyslenou zodpovednosťou!(23.3.2009)

Musím připustit, že je to záležitost, spíše pro ženské pohlaví. Ale hrála v tom Angelina Jolie (to je zase záležitost spíše pro muže), takže jsem si to nemohl nechat ujít. Do teď mi vrtá hlavou, jestli ta proměna hlavní hrdinky je možná. Že by se kariéristka chytla za hlavu a až takhle se změnila? Myslím si, že to není příliš pravděpodobné, realita je o něčem jiném. Co mi maličko potrápilo nervy, byl ten závěr. Nemám nic proti šťastným koncům. Ale takový konec byl od začátku předvídatelný a po celou dobu jsem ho očekával. To pak takový happy end naprosto ztrácí význam. To kdybych si během filmu nebyl jist, jakpak to s hlavní hrdinkou dopadne, tak by to bylo o něčem jiném. Takhle je takový konec akorát moc kýčovitý a nic víc. Nicméně se mi líbí hlavní poselství filmu, tedy, že by člověk měl dát přednost zábavě před prací. S takovým přístupem naprosto souhlasím. Takže to nebylo špatné, zvlášť když si Lanie začala užívat život. Zkusila se pořádně najíst, nemýt, solidně opít a jak jí to pěkně šlo.(11.8.2007)

• MikO_NR_1909

Uhraničená cukráreň s veľmi obmedzenou dispozíciou intelektu. Zaslúžené komerčné fiasko. A ďalší príklad z dielne priemernej herečky resp. najobľúbenejšej herečky na svete :).(9.11.2014)

• nash.

Nepříliš záživná historka o napravení zarputilé kariéristky. Předvídatelná, sterilní, mentálně nenáročná a až na několik světlejších momentů nezábavná, kde jedno klišé střídá druhé, jen občas proloženo zábleskem nápadu. Angelina Jolie nehraje, jen se vyskytuje, obklopena figurkami, které pronáší tak otřepané fráze, že člověk občas podvědomě kouká, jestli nejsou natahovací jako kovboj Woody nebo Turboman. A tak dík, alespoň za těch pár povedených momentů, jako je ten kdy Lanie zjistí, že její hezoun s ní žije jen proto, že se mu líbí její zadek a taky proto, že mu neklade žádné složitější otázky.(24.9.2010)

• Slarque

Neskutečně utahaná melodramatická nuda. Angelina Jolie nemá co hrát, Tony Shalhoub je tam celkem asi pět minut, Stockard Channing ještě o něco méně. A hlavní hrdinka ne a ne umřít, aby už byl konec.(15.8.2007)

• - Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Ve filmu si sami sebe zahrají reportéři Vancouverské televizní stanice BCTV Pamela Martin a Jill Krop. (Terva)

• - Lanie Kerrigan (Angelina Jolie) má na sebe v jednej scéne tričko s logom americkej skupiny Social Distortion. (Jello Biafra)