Život nebo něco takového

Život, alebo niečo také

Komedie / Romantický / Drama

USA, 2002, 100 min

• nash.

Nepříliš záživná historka o napravení zarputilé kariéristky. Předvídatelná, sterilní, mentálně nenáročná a až na několik světlejších momentů nezábavná, kde jedno klišé střídá druhé, jen občas proloženo zábleskem nápadu. Angelina Jolie nehraje, jen se vyskytuje, obklopena figurkami, které pronáší tak otřepané fráze, že člověk občas podvědomě kouká, jestli nejsou natahovací jako kovboj Woody nebo Turboman. A tak dík, alespoň za těch pár povedených momentů, jako je ten kdy Lanie zjistí, že její hezoun s ní žije jen proto, že se mu líbí její zadek a taky proto, že mu neklade žádné složitější otázky.(24.9.2010)

Lanie bývala posmívanou obrýlenou holčičkou. Řekla si, že všem ukáže a stala se atraktivní reportérkou, která jí jen zelí, mučí se ve fitku a dělá kariéru. Je to ale život nebo jen "něco takového "? Chtěla takhle žít nebo je to jen vzdor a způsob pomsty? Na tyhle otázky si začne odpovídat, když jí "dá" jeden pouliční věštec týden do konce života. Není to přímo Americká krása, ale i v tomhle pohodovém filmu jsou jistě momenty, kdy ta podobnost vytane - třeba když si Lanie nasadí místo čoček brýle, pustí muziku na plný koule, cpe se vším dobrým bez ohledu na kalorie a nebo jamuje se stávkujícími při své vlastní "seriózní" reportáži. Pohoda.(13.5.2005)

Definuj film Život nebo něco takového. Ehmm, měl bych asi říct, že je to nebezpečně předvídatelný film s občas trapnýma scénama??? Mnozí z vás by si to tak asi přáli, ale ne! Řeknu na rovinu, že když u tohoto filmu vypnete mozek dostane se vám fakt dobře strávených 100 minut. Můj problém je, že se mi líbí filmy (ale co to povídám já takové filmy zbožňuju) ve kterých hlavní hrdina změní sám sebe a dokáže vám přes obrazovku poslat nějaké poslání. Ať už to poslání bude v podobě přestavení bytu, protože ten v němž bydlí Lanie se vám neskutečně líbí a vy chcete taky podobný a nebo vám tenhle film otevře oči a vy zjistíte, že váš život přeci stojí za to žít. I když si to budete říkat jen pár dnů. Angelina (ano trvalo mi než jsem si zvykl na její blond sestřih) je jako vždy přesvědčivá a já mám takový pocit, že roli přijala taky proto, že je jí hodně podobná (myslím citově a tak...). Závěr: Přesně jak skončil film- Žij každý den jako kdyby byl poslední...(11.8.2007)

Na tenhle film jsem měl políčeno už pěkných pár let, ale pořád se před něj dostávaly filmy jiné. Ve výsledku z toho nakonec nejsem ani nijak zvlášť odvařenej, ale ani zklamanej. Ikstá variace na to, co byste udělali se svým životem, kdyby jste se dozvěděli, že vám do jeho konce zbývá pár dní. Přesto však pohodová podívaná, s fajn herci (Tony "Monk" Shalhoub rulezz) a s Angelinou v účesu alá Marilyn Monroe.(25.4.2013)

• Mrkvič

Jednou mě zmate upoutávka a musí to být zrovna tím špatným směrem. Naprosto sterilní, přehnaně moralizující romantická komedie. Chvililinku to i vypadá na něco slibného, ale to jsme si možná jen naivně přál. Angelina je fantastická, o tom ani sebemenší pochyby, ale moc ji nemusím, takže pro mě zbytečný film.(4.9.2009)

• - Angelina Jolie soutěžila o Zlatou Malinu v kategorii nejhorší herečka. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v americkém Washingtonu a kanadském Vancouveru. (Terva)

• - Ve filmu si sami sebe zahrají reportéři Vancouverské televizní stanice BCTV Pamela Martin a Jill Krop. (Terva)