Nastala chyba při přehrávání videa.
 • triatlet
  ***

  Nejkrásnější hádanka? Jednoduchý děj, příjemné obsazení Matěje a Majdalenky (jejich příběh tak trochu připomíná,hlavně záběry na hospodářství, Troškovic Princeznu ze mlejna) i princezny Rozmarýnky a vojáka Ondřeje. Z dalších herců zaujme ještě vůdce loupežníků Táborský. Ostatní herci mi neseděli - ukřičený pantáta, klasicky uječená dvorní dáma "tetka" a parta loupežníků skoro jako z Mrazíka. Scény, při kterých jsem se bavil (zadávání hádanek), mi utekly rychle, naopak některé loupežnické výstupy byly příliš rozvláčné. Takže jediné, co sedělo, byly záběry na pohádkově krásnou krajinu i na zámek. Ale že bych měl obavy o Matěje, že nepřelstí přihlouplé královské poskoky nebo bandu loupežníků, tak to ne. Proti "Dvojkám" Princezny ze mlejna nebo Z pekla štěstí sice posun k čistější pohádkovosti, ale k létajícímu ševci má Hádanka daleko. I když dvojice Matěje a Majdalenky bude u dětí pravděpodobně stejně populární jako Eliška a Jindřich. Z poklidného sledování závěrečných titulků mě vyrušila píseň Nejkrásnější hádanka v podání Vlasty Horváta, která působila tak nějak přilepeně...(2.1.2010)

 • Jossie
  **

  Ani nevím, proč dávám tak vysoké hodnocení - za Honzu Dolanského samozřejmě a za dvě hezké neokoukané herečky, jinak to byla nuda k uzoufání, pohádkové kouzlo veškeré žádné, děsivý hudební doprovod a spousta herců, kteří buď nikdy neuměli nebo zapomněli hrát. Působí to na mě dojmem, že to je pohádka pro hodně malé děti, pak bych ještě pochopila, že to vypadalo, jak to vypadalo.(5.1.2010)

 • Allien.9
  **

  VYKRADENÍ SAMA SEBE. Nikdy by mě nenapadlo, že se toho dočkám právě u Zdeňka Trošky, ale stalo se... Pohádky jako "Z pekla štěstí" nebo "Princezna ze mlejna" jsou cítit téměř z každého druhého záběru, což může v nejednom vnímavějším divákovi vyvolat otázku, zda nebyla "Nejkrásnější hádanka" pouhou přípravou na třetí výpravu za Honzou a Markytkou. Tento pohádkový mišmaš však nemá s kvalitou výše zmiňovaných filmů vůbec nic společného a jediné, co na něm stojí za zmínku, je Jan Dolanský. Mizerný zážitek z hloupých postav, zbytečně překombinovaného děje a nevtipných sekvencí ještě prohlubuje mizerná práce střihače. Některé scény na sebe vůbec nenavazují, jiné zase působí, jako by byly omylem rozděleny v polovině. Že by se spěchalo, aby bylo vše hotové v daném termínu? Nu, vypadá to tak...(29.5.2011)

 • UncleG
  ***

  Nejkrásnější hádanka je taková vcelku normální pohádka… přiznejme, že spíš do televize na zimní podvečer. A tím jsem u Zdeňka Trošky docela překvapen. Čekal jsem další slepený paskvil, v němž budou nějací ukřičení lidé padat do bláta, pitvořit se o stopéro a předhánět se v tradiční Troškově soutěži o největšího filmového dementa. Místo toho jsem dostal (sic nefunkční, leč aspoň NĚJAKÝ) příběh, dokonce i trochu napětí v rozumně zvládnutém rámci. Hlavním vodítkem pro hodnocení je fakt, že jsem byl schopen nejkrásnější hádanku dokoukat až do konce. Sice si nejsem úplně jistý, co měl znamenat ten odporný závěrečný song, ale hodnotit méně než třemi, by byla určitě nespravedlnost. Místní pseudointelektuálové prominou…(3.1.2010)

 • Historik
  ***

  Je to normální průměrná pohádka, která je docela dobře koukatelná, ale chybí ji nějaká vlastní osobitost, něco, co by ji odlišilo od průměru, kvůli čemu by se k ní člověk třeba rád vracel. Vlastní kouzlo. Nic takového jsem tu bohužel neviděl. Třeba příště. Ale v kontextu pohádek, které u nás v posledních letech točí Česká televize, musím uznat, že tato Troškova pohádka je nejlepší. 70%(8.5.2008)

 • - Původně se mělo točit na Chodsku, kvůli změně koloritu se točilo v jižních Čechách. Natáčelo se také na zřícenině hradu Sukoslav u Kostomlat pod Milešovkou, či zámcích Žleby a Sychrov. První klapka padla 24. července 2007 ve Staré oboře v Hluboké nad Vltavou. (M.B)

 • - Inspirací pro scénář filmu, který Troška napsal sám, se staly Drdovy pohádky "O Matějovi a Majdalence" a "O princezně, která hádala, až prohádala". (DaViD´82)

 • - Pro film vzniklo na dvě stovky kostýmů. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace