Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

darky

Čekal jsem víc a podle dobrý reklamy to tak i vypadalo. Řikal jsem si, tak Vejdělek už pěkně skopal Účastníky zájezdu, ale byl to jeho první velkej projekt. Roming je dobrej nápad, dobrý herecký obsazení, vypadalo to, že podruhý už se mu podařilo natočit dobrej českej film. Skutek utek, nebejt dobrýho výkonu Polívky, kterej mě několikrát rozesmál, tak bych dal tomu filmu pomalu odpad!!!. Příběh je pomalu o ničem a drží ho jen vtipné scénky. Vejdělek to zkrátka zase zkopal jak to jen šlo, ale má štěstí, že má dobrou reklamu a proto se zase možná dočkáme jeho dalšího "trháku". Držim palce ()

cobraSK

Vulgárne, nudné. Vejdělek by mal ostať pri veciach ako sú Účastníci zájazdu alebo Denník pre ženy a nie snažiť sa byť Chytilovou v mužskom vydaní..... Zas uplne zlé to nebolo, ale očakával som od toho oveľa, oveľa viac..... ()

James46 odpad!

NE! Převeliká škoda peněz, tenhle film neměl spatřit světlo světa. Naprosto nudná báchorka u které ztratíte 105 minut svého času. Raději sáhněte po něčem jiném ()

bigbebi

Ach jo, opět jeden z filmů s velkým reklamním šumem před premiérou a po ní? Nuda, nuda, šeď, šeď a ani skvělý Bolek Polívka se svým třaskavým slovníkem nezachrání tento komediální?!? film. ()

aronofsky

Kdyby se scénárista vy*ral na postavu Somaliho (nebo jak se menoval), která ten film neskutečně zdržovala, tak by se na to aj dalo dívat, i když trochu trapné vtípky Polívky a Labudy by celý film rozhodně sami o sobě neutáhly. 40% ()

drozd

Mám pocit, že se česká verze filmu Černá kočka, bílý kocour ztratila někde na cestě. Scénář je moc překombinovaný, přepálený a taky nedopálený. Snové výjevy ke konci filmu příliš okoukané (kolikrát jsem už viděl tanec se smrtí a pořád mě nejvíc bere Jirka Korn v Honza málem králem). ()

Ponocnej

Me se tento film libil mam docela road road movie a todle splnovalo road komedii bezezbytku .... jen teda sem musel schledat ze na zaklade tohoto filmu sem cigany zacal jeste vice nesnaset nez drive ... precijen relativne slusny cigan musi tajit pred sousedy ze plati elektriku aby nebyl za zmrda , syn matfyzak musi tajit sve vzdelani a vicemene vsechno co je pro bezneho cloveka normalni tak dle filmu se za to cigan stydi napr hlavni hrdina subpribehu ktery pise otec [a samozrejme to musi tajit] si vydelava praci ale kazdemu rika ze si vydelava zlodejnou a automaty a kdyz praskne jak to je ztrati respekt a cigani ztrati ciganskeho ducha ...... konec pribehu ze se chytry synacek nejspise usadi s cigankou a jelikoz zna spolecnost bilych tak bude skodit jako dzamila je taky trefny takze kdyz se nad tim zamyslim tak tento film je ve finale dost proticigansky ()

twengo

Tak copak to tu máme? Je to komedie, road movie, sociologická sonda, nebo poetický filmeček se zřejmými odkazy na magický realismus? No právě, ono by to asi chtělo být vším. Jenže, na to duo Vejdělek/Epstein nemá ani náhodou. Jediné co tu chvílemi funguje je dvojice starých bardů Labuda, Polívka, byť Polkovy napsal pan Epstein do úst takovou snůšku pí...in, že snad čtvrtá cenová burácí smíchy, ale mně se chce brečet. Pochválit je třeba také kameru a práci se světlem. A to je přátelé všechno... Neotřelý nápad se slibně rozjíždí, aby se v necelé polovině zadřel jako motor Bolkova auta. Vejdělkovi se při režírování snad vrátily flashbacky z Redakce a tak jsou ze scén najednou "epizody", které se (pánbůh pomoz) snaží za každou cenu završit pointou. Somáli bloudí po place a leze před kameru jak se mu zamane, možná se zrovna někam ztratil tlumočník do rumuštiny, nebo se ve střižně pomíchaly kotouče. Javorský je tu šestkrát se stejnými výrazovými prostředky - ufff. Na natáčení se asi občas přijel mrknout Jakubisko, poněvadž nám tu bezdůvodně "dramaticky" létá prádlo v silném větru. A nakonec ještě přidáme krapet přírodní filosofie, takže voda a oheň a "smrt". Tohle není komedie, to je Vejdělkův koktejl pro otrlé, požití jen na vlastní nebezpečí. ()

Creator

Akoby nasilu natočený film o Rómskom etniku! S romami to ma spoločné asi toľko, ako čabajka s racionálnou výživou., hlášky slabé, dej fádny. V porovnaní s Čiernou mačkou a bielym kocúrom obrovská nuda. ()

TheNail

Zatím nejlepší film z ČR tohoto tisíciletí. Dobrý Polívkův, a Javorského herecký výkon, Polívkova špinavá řeč je naprosto kouzelná. ()

giacobbe odpad!

Za tohle měl někdo dostat nejméně půl roku podmíněně. Jediné čím mě tento klenot "obohatil" bylo podnícení rasové nesnášenlivosti. ()

shinlove

Ptákovina,která sází na stupiditu Bolka, alias obdobnou roli z Dědictví...Na tenhle film dal někdo peníze???? Asi ano, když ho pustili do kin...Blbost, kterou už jsem dlouho neviděl! 1* ()

h.madlenka

Myslím, že to může být rok, možná rok a půl od doby, co jsem to viděla. Nepamatuju si, o čem to bylo, ale pamatuju si obhroublý humor, který mě nepobavil. Tak tohle určitě dobrý film nedělá. Vejdělkův přešlap. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!