Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

tom88

Ďalšia strašná česká komédia, ktorá je po obsahovej stránke na mizernej úrovni. Z veľkej časti nevtipná komédia. Bolek je síce vtipný, no nemusí v tomto prípade každému sedieť. Réžia je dosť priemerná, herci skôr podpriemerní. Alternatívny dej Labudového zápisníku je príšerný. Stopáž filmu je na tento typ filmu prepísknutý a nudí kedy sa len dá. Neviem čo kto vidí na tejto komédii. Že Polívka je buran ako v Kurvahošigutentag? To si teda pustím Dědictví, ale toto už nie. 35% ()

mr.filo

Český pokus navázat na Kusturicova bláznivá barevná díla o lidech jiného ražení v českých poměrech poněkud pokulhává. Přesto se mi snímek líbil. ()

Wallas

Až na občasné Polívkovi eskapády je většina situací trapných, a polovině ansámblu nevěřítě romskou krev. 1 hvězda za Polívku a druhá za romský epos, který se povedl. ()

Jaňo

Ach jaj.. Sľubované slzy smiechu sa po pol hodine premenili na to, čo som čakal, to čo už predpovedali ukážky.. A to TRAPAS.. Pár chvíľ, ktoré tu zachraňuje Bolek Polívka po chvíľke omrzia, a príbeh dostáva neuveriteľne nudný spád. Najviac som sa hádam zasmial na tom, keď som v zábere asi 3 kát uvidel mikrofón nad hercami. Avšak, koľko ľudí, toľko chutí... Neviem, čo by tomuto filmu pomohlo, preto to radšej nechávam otvorené...1* za Bolkove skloňovanie "slov" a za peknú Labudovu češtinu... ()

Hebča

Vtipy dobře fungují jedině tak v traileru, který není protkaný a přerušovaný eposem v podobě paralelního příběhu, který se Labudovi rodí v hlavě. Tyto vložky bohužel rozmělňují už tak dosti pomalý příběh. Pár narážek na romy je opravdu zábavných, to se musí uznat (to ještě Vejdělka nikdo nezažaloval?), s tím si ale režisér po celou dobu nevystačí. S nástupem Bolka Polívky to přece jenom dostane trochu grády, ale po čase už i ty Bolkovy "zapičené" reakce na všechno a na všechny omrzí. Bohužel mě nalákaly ukázky našlápnuté tím nejlepším, samotný film ale víc nenabídne. Pouze těch pár vtipných momentů zasadí do ne moc záživné road movie a rozloží je na skoro dvě hodiny, jejich dávkování je pak na takovou délku filmu velmi poskrovné. 18.6.2007 ()

Ivush

Od tohohle filmu jsem čekala dost humoru.V traileru bylo pár vtipných hlášek a tak jsem očekávala skvělý film.Zvlášť pro ty dva hlavní herce, kteří patří v Česku mezi mé oblíbené.Milý Jiří Vejdělku, zklamal jsi mě... ()

Sfinkter

První půle neuvěřitelně hloupá a nudná, není v ní nic, co by mohlo diváka upoutat nebo dokonce mu něco sdělit. Druhá půlka je lepší, svižnější, inteligentnější. Myslel jsem, že nahlédnu do cikánské duše a bude mi to imponovat, ale to malé nahlédnutí, které snímek umožňuje, má pro mě přímo opačný účinek. Dvě hvězdičky za pěknou cikánskou zpěvačku a za Bolka. Jinak Labudovu roli by zahrál lépe namátkou vybraný dědula v kterékoliv knajpě. ()

KanjiVital

Nebýt Bolka Polívky a jeho sprosto-vtipných řečí, tak je tento film naprostým propadákem. Utahané a zdlouhavé chvíle s romskou muzikou mě opravdu nudily. ()

Jizni Tlapa

Roming lze definovat jako vypí...ě netradiční, akční a "světská" crazy komedie. M.Labuda a B.Polívka si neskutečně vyp....ě sedli (člověka by ani na minutu nenepadlo že jsou to GADŽOVÉ)a mladej tam sice vůbec nepí....l, ale tak nějak nevyčníval a jemně dokreslil tu vypíč...u snahu Stana Zaječího (kterej každou rozječí) probudit v něm ,alespoň ten ždibec rómské kultury. Střídání současnosti s příběhem Somaliho mne velmi bavilo a činí z tohoto ROMALE snimku zajímavou podívanou. Nikdy by mne nenapadlo, že po (pro mne) propadáku Účastníci zájezdu dokáže Vejdělek vyniknout něčím tak originálním jako je ROMING. ()

PavelR

Velmi podprůměrná záležitost. Asi byl záměr autora vytvořit uměleckou komedii, ale realita zůstala záměru hodně vzdálená. Umění není natočit dlouhé záběry přírody ozvučené cikánskou hudbou, komedie není stokrát za hodinu zopakovat slovo pi.a, navíc takovým stylem, že divák po pár minutách už ví, co v příští replice Bolek řekne. ()

_DAVE_

Pan Vejdelek definitivne presvedcil ze rezie mu prilis nejde. Podobne jako "Ucastnici zajezdu" byl roming spise podprumerny. Herci prehravali jak mohli, ale kdyz neni poradne co hrat, je to hned videt. Romove se nechovali jako opravdovi romove, Polivka sypal nesmyslne sprosta slova jako z kulometu. Paralelni dejova linie se taky nepovedla. Dokonce i "hypovane" sceny se skokem pres kaluz a se zabitim slepice me neprisly prakticky vubec zajimave. Prijemne prekvapeni byla akorat Jurova holka na zacatku filmu :-) ()

Redswif

Nevím, nevím, ale na doboru komedii asi nestačí sprostej slovník a přestírat romskou rasu. Chtít poslouchat hodinu a 45min "piča" ,"kurva" a čurák" tak to jsem ten čas mohl radši strávit ve škole. Zajímavý byl sice nápad s tím cikánským eposem, ale jinak to bylo blbé a o ničem. Dvakrát třikrát jsem se zasmál to vše. Hlavně bylo nejsné jestli si dělaj z romů srandu, vychvalují, nebo je ukazují reálném světle. Uznávám že se chctěli asi vyhnout nějakým problémům, ale když to má být komedie tak si snad dělám srandu ze všech a né že se snažím být korektní, v tom pádě měli natočit dokument! ()

Beky

Dobrý den, kozy ven:)))))...tímto heslem se řídí pan Vejdělek a co film ( Václava jsem neviděl ), to nahá ženská od hlavy až k pasu..samoúčelnost v každém případě, prachy vládnou světem, nahota je věčná a divák vděčný...a já se už těším na první českou bezkalhotkovou párty na FILMOVÉM PLÁTNĚ...díky Harolde a Kumare!!:) Vejdělka můžu, po dlouhé době režisér, který chce bavit diváka a na nic jiného si nehraje, čistá komediální rutina, pro někoho možná málo, pro mě docela úspěšný vstup mezi české ohrané režiséry. Je škoda, že se nepodařila propojit poetika a snovost s hlavní dějovou linií, vše je až na začátek, který je jestě srozumitlený, obaleno náboženským podtextem a to mi bohužel nic neříká. Jednou větou: Vejdělek je pro mě momentálně největší jistota, co se týče aspoň průměrné kvality komediálního filmu, ostatní v této sféře tápou a převážná většina jejich filmů nestojí zanic. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!