Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

haffen

Konečne som si pozrel tento film s veľkým očakávaním, že sa pri ňom dobre zabavím. Ako kruto som sa mýlil. Slabulinký nič nehovoriaci dej, chabé až tragické výkony mladého inžiniera s Labudom. Veľmi nezáživné. Tvorcovia si asi mysleli, že ku kvalite bude stačiť Bolkovo titulovacie slovo "piča" a jeho odvedeniny. Paradoxne on bol jediným dôvodom, prečo som filmu udelil dve hviezdičky miesto jednej. Film sa snaží kopirovať Emira Kosturicu, ale... ostala len chuť 3x vyluhovaného čaju. ()

Doomer

Film chtel asi priblizit cikany tak ze je ukaze pribeh o tech lepsich z nich, no na me to moc nefungovalo zjistil jsem ze se stydi platit najem a elektrinu ze patri do jejich mentality krast a ze i inteligentni mat-fyzak pokud je cikan tak se zacne pri konfliktech s policii ohanet EU a kdyz si najde cikanku tak se stane cikanskym mluvcim a druhym kocabem (coz ve filmu neni ale pokracovani se da domyslet). Zkratka jsem rad ze mi film ukazal ze toto etnikum je opravdu hrozne ac to asi nebyl prvotni zamer filmu ()

MAAUZ

Taková romská komedie, která ukazuje jejich dobrou i špatnou stránku. Dvojice Labuda a Polívka mě ale bavila, bez nich by to asi nebylo ono.. ()

ANTYCHRYST

Labuda s Bolkem jako dvojice ciganu :) byla dobrá volba...zejména Bolek jako vždy dovádí...Stano Zaječí.... Píčus panelákový..:) Jediný minus je ten vedlejší příběh ten bych vynechal a sledoval jen hlavní dvojici.. 60% ()

G04T

Na tomhle filmu se dá ocenit pouze Polívka, kterej je fakt vtipnej a kdykoli byla scéna s ním gebil jsem se jak piča. Jinak je příběh nezajímavej, Somáli nebavil, celkově kdyby bylo vystřiženo 70 minut materiálu hodnotil bych rozhodně lépe, jelikož je tam tolik zbytečných scén nezbývá mi nic jiného než hodnotit tak, jak hodnotím. Ale třeba hláška "píčus panelákovej" zůstane v paměti diváka dlouho. ()

Uesbe

je to hlboký rómsky príbeh bez odporného patetického  gecu, ktorý zničil už nejeden etnický film....tento film drží pokope, drží a nepustí ()

Prankster

Prudké zklamání!!! Podle trailerů a reklam jsem čekal vážně vtipnou pecku, ale tentokrát ne - je tu dost suchých míst a hlavně Jura na mě působil dost nepřesvěčivě... *** jenom kvůli Bolkovi a Labudovi - jedineční mástři... ()

epoh

Nóóó... nic moc. Viděl jsem, párkrát se zasmál, ale znovu už bych to nemusel. Mě osobně Polívka nijak nenadchl, spíš mě bavil Labuda, jak dokáže hrát beze slov, jen očima. A víc než ta road-movie mě zajímal ten "epos" o Somálim. Vejdělek se pokusil o českého Kusturicu, ale holt je vidět, že není cigán. Jinak by věděl, že má běžet za jednou slepicí, a tu chytit a pořádně oškubat, a ne že se vrhne na celý hejno a nakonec nechytí ani jednu. ()

Lumpus

Další nudnější film ,který nevyzdvihují ani hlavní hercké hvězdy,které bud nudí nebo jsou zbytečně vulgární. Typicky Vejdělkovský film,zbytečná omáčka a dialogy užitek prámalý,vyzvednout můžeme nápad natočit film o romské menšině,jinak za jedno podívání nic nezkayzíte po druhé však jen se sebezapřením. ()

unrocker

Ukázky na film byly naprosto vynikající, člověk si až říká že by se blískalo na nové Kurvahoši gutentag... Ale film je naprosto o ničem... nesmyslné natahování příběhu nějakým rómským eposem a do toho občas nějaká ta Bolkovina na kterou se člověk těší , jako na vysvobození v dlouhých chvílích o ničem... Prostě sorry ale hrůza!!! ()

Havala

Nedívat se na ukázky a nevěřit jim!!! Vypadají totiž hodně dobře, ale už vám nikdo neřekne, že celý film je protkán neskutečně nudným příběhem imaginárního cigoša, který má jako nastínít tu cigánsků dušu. Shit, stojí to všecko za hovno, až na hlášku co ty si za pičus! TA je dobrá, ale ani sem se na film nedodíval, usnul sem, pokud někdo udělá scénář na hovno, tak to ani Bolek ani marián nezachrání. Raděj se do takových filmů nepouštět, pouze špina na dývku. To si raděj pustím chalupáře:-) 16% ()

Baki

Nejprve jsem dal tomuto filmu ***, ale tedka s odstupem dam **. Protoze tento film je proste zalozen jen na bolkove sproste slovni zasobe. ()

Nawri

Nebýt Bolka Polívky, tak kandidát na odpad, i tak jsem však měl problémy s dodíváním. Polívka potvrdil, že nadávat umí ze všech Čechů nejlíp :D. Kolikrát jsem byl překvapen, co všechno lze se slovem pi*a vymyslet. ()

R.O.man

Čakal som viacej od tejto komédie. Síce Bolek Polívka si svoje odohral, ale ten nudný scenár nevytrhlo z biedy ani pár slušných vtipov. A čo sa týka Bolkových vulgarizmov - no neviem, ale pre deti určite nie. ()

piglit

Jedním slovem zklamání. Kdo hledal romskou poetiku, našel představy Gádžů o ní, kdo hledal komedii, našel křeč. Jako vždy solidní Polívka, průměrný Labuda a houf nehrajících neherců. Za zmínku ještě stojí charismatická SMRŤ/ďábel/bůh vše v jednom. A málem bych zapomněl na vykonstruovaný scénář - nafta hořící jako benzín, explodující jako C4, zázračně a bez následků vyléčený devastující zánět spojivek, vyjímání broků vyskakovacím nožem... a takhle bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho... Raději nebudu... ()

stainboy

Když si vzpomenu na Bolkovy scénky z manéže a poslouchám jeho, ehm, dialogy, v Romingu, je mi smutno. Asi jediná pozitivní věc na tomhle filmu jsou oči Mariána Labudy, které toho stihnou odehrát víc než všichni ostatní dohromady. ()

Jaromír

Pro mě zklamání. Čěkal jsem od dvojice Bolek Polívka - Marián Labuda něco vyjímečného. Osobně mi velmi nesedlo neustálé Polívkovo nadávání, které bylo myslím moc i na něho (jinak se mi jeho mírně "prořízlá" pusa líbí :) ). Celkově podprůměr, jestli mě něco zaujalo, tak to byl vedlejší příběh s baronem a rómská hudba. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!