Jednoho dne Horton zaslechne vzlykání o pomoc, které k jeho překvapení vychází z prachového smítka poletujícího vzduchem. Horton brzy zjišťuje, že smítko je domovem Kdosic, městečka obývaného malinkými obyvateli s velikými problémy. Je na Hortonovi, aby překonal všechny nástrahy džungle a své nové kamarády ochránil. (Magic Box)

balcazar

Spočiatku ma to nebavilo, dosť sa to z úvodu obsahovo ťahalo, napriek tomu, že akcie bolo v príbehu dosť. Potom sa to však, našťastie, zmenilo a ja som si Hortona celkom užil. Zaujalo ma prelínanie dvoch svetov, postavičky v Ktovákove, na čele so starostom a jeho deťmi, mi boli naozaj sympatické. Nebol to úplný top, ale na voľné chvíle to bol dobrý nadpriemer. ()

danielwanderer

Citujem sám seba; "keby sa tento rok neobjavil Wall-E, tak Horton je best animák 2008". Som prekvapený natoľko, že udeľujem len o stupeň nižšie hodnotenie ako už spomýnanej pecke Wall-E. Horton je slon, ktorý učí užitočnosti malé deti v džungli kým sa nestane vec zvláštna... On nájde zrniečko prachu na kvietku, ktoré naňho prehovorí... To zrniečko je svetom... Teda svet z zrniešku... Krásne detské psycho, farebný ujetý svet, ktorý je ale v nebezpečenstve, lebo zrniešku len tak poletujúcom po tomto našom svete hrozia hrozné hrôzy. A Horton sa rozhodne, že Kdovíkovu (tak sa svet volá) pomôže násť bezpečné miesto na jeho ďalší život :). Proste po dlhom čase som sa smial nahlas a ku koncu som bol milo dojatý. Skrytými odkazmi na hlúposť ľudskej minulosti deti zaťažovať nebudeme :D. ()

Beaten

Nic moc. Pěkně udělané, ale nehorázně jsem se nudil. To samé řekla i má čtyřletá sestra. A ta má vkus! ()

hiczech

Tak u tohoto prijemneho kousku musim ze sveho pohledu zhodnotit predevsim originalitu. Zpracovani je presto take na vyborne urovni. Spravne usporne tam, kde ma usporne byt a detailni tam. kde se to hodi. Ale jak uz jsem zminil - originalita nametu a to jak se s tim tvurci vyporadali me uplne dostalo. A jen jako male konstatovani: film je urcen predvsim detem ale pobavil jsem se u nej i ja. To, ze se na nej pravidelne diva a proziva ho muj maly predskolak je uz jen potvrzeni toho, ze neco na tom filmu asi prece jen bude. ()

RajCZitko

Skvělá zábavná podívaná nejen pro děti, ale i pro dospělé. Naši hlavní hrdinové se nachází ve spoustu vtipně ztvárněných situací. Sice to není žádný chytrý film a nemá nějak vostrý příběh, ale pro mne bylo potěšení se na to koukat. Fakt sranda .) ()

ANTYCHRYST

Průměrnej animák, kde postavičky jsou jak vystřižené z Grinche - nemůžu si pomoc ale vypadají naprosto totožně. Horton je dobrák a docela i vtipnej :) 60 % ()

Mr.Baboon

Klasická animovaná blbinka, která zaujme děti do 8 let. Ze zvědavosti jsem se na Hortona podíval a není tam nic, co by mě zaujalo nebo nadchlo - snad jen pěkné animace, pěkné prostředí a originální nápad (příběh o slonovi, svět na smítku pampelišky) - 40% ()

Bo

Možno ma skôr dostala myšlienka príbehu - a teda knihy. Ale bez filmu by som sa k nej asi nikdy nedostala. Niečo, čo by som si určite chcela pozrieť so svojimi deťmi, a potom sa s nimi o tom rozprávať. A ešte milujem, že je to veršované. ()

Scraffy

Veľmi milá a pekná rozprávka s dobrým prostredím. Síce som nečítal knihu, ale toto sa mi páčilo. Mám z toho dobrý pocit. ()

ewing

pekna rozpravocka ale nieco tomu chybalo. aspon ja mam pocit, ze to nie je az tak uplne dotiahnute (alebo som len cakal nieco ine) ()

Beri

Ani neviem prečo vždy keď idem do amfika vidím len samé podradné filmy. Horton bol nuda, ani alkohol mu na zábavnosti nepridal. Toto je jednoducho animák len pre deti do 12 rokov. Pokiaľ sa chcete pobaviť a zasmiať, siahnite radšej po niečom inom, na výber je v súčasnosti množstvo iných a hlavne lepších animovaných filmov. ()

Baki

Po prvnim shlednuti jsem dal 4*, protože jsem se opravdu bavil. Jenomže ... po druhém shlédnuti (v češtině) musím přidat, jelikož jsem se bavil ještě více ;). ()

pekas

Film jako celek má tak na tři. Míří víc na mladší publikum, pro dospěláky jsou fórky moc dětinské. Scénář je taky spíš pro mladší, ale oceňuju jeho výchovný podtón. Zatím jsem viděl pouze s českým dabingem, který vcelku ujde, jen mi tam vadil Z.Svěrák. Problém je, že se to ani dětem moc nelíbí. ()

ab.dul

Tento animák je po stránce vizuální na opravdu vysoké úrovni, ale co se týče děje, tak je to o něco slabší. Tento film je především pro ty menší, kteří se při spoustě situací určitě zasmějí. Zasmál jsem se taky párkrát, ale jestli to stálo zato...Jako takovou oddechovku na večer se to dá, jinak bych to neviděl. Určitě nepatří mezi animáky, na které bych se podíval podruhé. ()

Dokonalý trik Carreyho a Carella

Dokonalý trik Carreyho a Carella