Ten nevlídný podzimní den roku 1935 byl v Anglii obzvlášť pošmourný a vlezlý. V takovém nečase zatouží snad každý člověk po teple a sluníčku. Drtivá většina lidí ovšem skončí u té marné touhy a mírně nostalgického povzdechu, jak by to bylo krásné, kdyby... Výjimka ale potvrzuje pravidlo, jsou jedinci, kteří od myšlenky k činu nemají nikdy daleko. A paní Durrellová, vychovávající po manželově smrti své čtyři děti v duchu hesla "když člověk zvládne svoji rodinu, tak se někde musela stát nějaká chyba", k nim rozhodně patří. A tak okamžitý nápad nejstaršího syna Larryho utéct před tou nepohodou někam za sluncem a teplem padl na půdu víc než úrodnou. Netrvalo dlouho a Durrellovic rodina si mohla říct: buď sbohem stará dobrá Anglie, buď zdráv nádherný řecký ostrove, jménem Korfu! Každého z nich tam čekal nový, zajímavý život. Pro malého Geralda to však byl začátek jednoho dlouhého, úžasného dobrodružství, dobrodružství, které přervala až blížící se válka... (oficiální text distributora)

Igy007

Čekala jsem sice možná příjemný, ale mnohem zaprděnější film. Ale tohle byla bomba. Fakt sranda, úplně všichni perfektně na hlavu. Jestli byla Durrelova rodina skutečně taková, jak popisuje, museli být ve své době obzvlášť za exoty, a myslím to dobře. A jak říká hnědý anděl, takové mámě líbat nohy denně až do smrti. P.S.: Když jsem byla malá, v TV dávali cyklus přírodních dokumentů, které uváděl, bylo to super. Byl to hodně zábavnej člověk. ()

tulen

Adaptace nedopadla špatně, ale přesto se poetiku a humor knížek podařilo spíš jen naznačit. Film je spíš kaleidoskopem humorných situací, proti knize ale často přetažených nebo naopak nedotažených, naznačených nebo trochu posunutých, což je škoda. Mnohdy je skutečně třeba znát knihy, aby si člověk některé scény domyslel (třeba rozhovor se Spirem o matce nebo turecký nápadník). Herci jsou vcelku dobře zvolení (výborná je třeba Lugaretsia), i když ne vždy odpovídají popisu z knihy (třeba Larry měl být malý a typově jinde). Ale jinak příjemný film a je fajn, že se takové ještě točí (nebo aspoň před 10ti lety). ()

sherpa

Příšerná hudba! Celkově vše působí jaksi nesourodé, jako by to bylo domácí video. Tomu odpovídají i barvy. prostě jsem to nedal. Jediné, co bylo snesitelnější než v seriálu, to byly ti tři dospívající parchanti. Ale i tak jsou zralí na vykoštění. Těším se na knížku. ()

ondrapec

Pěkně zpracované dílo Geralda Durrella a jedna z prvních rolí Mathew Goodea. Film vás vtáhne do krás řeckého ostrova KORFU, do světa amatérské biologie ale především do života nevšední a přinejmenším výstřední rodiny, která vymění ušmudlaný, leč pohodlný život v Londýně za temperamentní, leč slunný život na jihu. Taktéž výborná filmová předloha úspěšného seriálu Durrellovi. *75%* ()