Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ten nevlídný podzimní den roku 1935 byl v Anglii obzvlášť pošmourný a vlezlý. V takovém nečase zatouží snad každý člověk po teple a sluníčku. Drtivá většina lidí ovšem skončí u té marné touhy a mírně nostalgického povzdechu, jak by to bylo krásné, kdyby... Výjimka ale potvrzuje pravidlo, jsou jedinci, kteří od myšlenky k činu nemají nikdy daleko. A paní Durrellová, vychovávající po manželově smrti své čtyři děti v duchu hesla "když člověk zvládne svoji rodinu, tak se někde musela stát nějaká chyba", k nim rozhodně patří. A tak okamžitý nápad nejstaršího syna Larryho utéct před tou nepohodou někam za sluncem a teplem padl na půdu víc než úrodnou. Netrvalo dlouho a Durrellovic rodina si mohla říct: buď sbohem stará dobrá Anglie, buď zdráv nádherný řecký ostrove, jménem Korfu! Každého z nich tam čekal nový, zajímavý život. Pro malého Geralda to však byl začátek jednoho dlouhého, úžasného dobrodružství, dobrodružství, které přervala až blížící se válka... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (23)

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Zatím nejlepší film britského režiséra Folksona, který těží z vynikající a slavné literární předlohy, která poskytuje nepřeberné množství humorných situací a hlášek. Na filmu je sice znát nižší rozpočet a spíš televizní rozměr, ale herci jsou vybraní typově dobře a Imelda Stauton v roli milé a z výchovného hlediska poněkud bezradné britské matky přímo exceluje. Po pravdě řečeno, chtěl bych se narodit v majetkových poměrech britské střední střídy a užívat si aspoň část příhod filmových hrdinů v prostředí příjemného řeckého středomoří. Celkový dojem: 75 %. ()

octopuska 

všechny recenze uživatele

Taková normální rodinka po britsku. Jakmile nedužívá rodinka opustí ponurou, sychravou Anglii a vylodí se na Korfu. Je třeba nasadit sluneční brýle a použít vysoké faktory. Hic z obrazovky přímo sálá, na to jsou ideální gumáky a teplej svetr. Kouzelná taškařice plná toho nejsuššího britského humoru a skvělých scén. V kontrastu s malebným řeckým podnebím, je to trefa do černého. Na Mathewa se pěkně kouká v každém filmu. A Imelda je tady kouzelná. ()

Reklama

bidja 

všechny recenze uživatele

Jejda ten film byl natočen v roce 2005 ?! Tak to zvedám o jednu hvězdičku !!! Kamera, celkový pocit a vyznění mě ani nenapadlo si myslet že film není ze sedumdesátých let. Velmi vtipné a od herců dobře zahrané. Takový protipol ztřeštěně nevyrovné Mama, Mia ! Stejné prostředí ale mnohem lépe uchopené. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Výborná britská komedie, místy docela bláznivá, ale celkově velmi lidská a příjemná. Imelda Staunton, která o pár let později získala titul "The most hated Bitch" v Harry Potterovi, coby otřesná Dolores Umbridge, zde exceluje v roli zodpovědné matky mnoha dětí. Pestré charaktery postav a humorné situace jsou zde rozehrávány v krásných, slunečných lokacích řeckého ostrova. Knihu jsem nečetla, takže zatím nemohu porovnat literární předlohu s filmem, ale ráda bych si ji někdy přečetla. ()

italka63 

všechny recenze uživatele

Kdyby to šlo, prosila bych zfilmovat od Durrella skoro všechno. Jeho kouzelné vyprávění,láska ke všemu živému a smysl pro humor, to byla živá voda odmala, stačilo kdekoliv otevřít a číst, a někdy se moc smát a někdy propadnout nostalgii po touze, která vás nutí s nimi být na Korfu, kde se ráno probouzí tygřitě pruhovaný zlatý den a v noci šumí teplé moře a na nočním nebi je rozlitá Mléčná dráha.....tolik věcí se do filmu nevešlo! Ale i snaha se cení a zvláštní -v Anglii mírně zadlužená ,rodinka, jejíž členové jsou všichni povahově úplně jiní, dost si jdou na nervy, ale když o něco jde, semknou se jako jeden muž, a kde poslední slovo má -teoreticky, málokdy prakticky, maminka malá vzrůstem, ale plna energie se o všechny své nezdárné ratolesti postarat -a taky je dobře nakrmit, tak ti všichni, včetně psů, se stěhují do různých vil na ostrově. A každá je svou polohou opřede svým kouzlem. Proti výběru obsazení jsem neměla žádnou výtku a film se vcelku úspěšně snažil diváky přenést do nádherné přírody ostrova, mezi obyčejné korfany v těsné předválečné době. A za tu snahu, za tu mozaiku krásných střípků prázdnin malého Geralda, který nám vše vypráví, za tu dám čtyři hvězdy. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama