O mé rodině a jiné zvířeně (TV film)

My Family and Other Animals

Komedie

Velká Británie, 2005, 90 min

Jejda ten film byl natočen v roce 2005 ?! Tak to zvedám o jednu hvězdičku !!! Kamera, celkový pocit a vyznění mě ani nenapadlo si myslet že film není ze sedumdesátých let. Velmi vtipné a od herců dobře zahrané. Takový protipol ztřeštěně nevyrovné Mama, Mia ! Stejné prostředí ale mnohem lépe uchopené.(15.12.2008)

Vcelku slušná podívaná, na kterou se můžete kouknout i opakovaně, jelikož místy vtipné, místy nostalgické pojetí původního příběhu vás uvrhne do jakéhosi mírného rozpoložení, z kterého se vám nechce. Skvělá Imelda Staunton, známá především z Harryho Pottera 5 a 7, Mattew Goode a Tamzin Merchant filmu hodně přidali, a tak není divu, že tuto pohodovou komedii s výbornou hudbou Nicholase Hoopera (také z Harryho Pottera) zařazuji na vysokou příčku a považuji za jeden z nejlepších snímků, který kdy byl podle knihy natočen. A pak krása Středozemního moře a Korfu vás přece uchvátí i v zimě, na podzim a na jaře, kdy byste se na onom ostrově opravdu chtěli ocitnout.(22.11.2011)

Zatím nejlepší film britského režiséra Folksona, který těží z vynikající a slavné literární předlohy, která poskytuje nepřeberné množství humorných situací a hlášek. Na filmu je sice znát nižší rozpočet a spíš televizní rozměr, ale herci jsou vybraní typově dobře a Imelda Stauton v roli milé a z výchovného hlediska poněkud bezradné britské matky přímo exceluje. Po pravdě řečeno, chtěl bych se narodit v majetkových poměrech britské střední střídy a užívat si aspoň část příhod filmových hrdinů v prostředí příjemného řeckého středomoří. Celkový dojem: 75 %.(10.7.2008)

Celkem podařený film, natočený podle pětihvězdičkové autobiografické knížky z roku 1956 (kdo nečetl, hned napravte, polovina vtipů se do filmu nevešla). Jen nechápu, proč někdo čekal na zfilmování skoro 50 let? Casting rodiny výborný, postava Larryho je oproti knihám i vcelku snesitelná ;-) Jen jsem měla ze začátku trochu problém se zastaralým filmovým stylem, ale asi to byl úmysl.(13.3.2015)

Knížka se mi moc líbila, a myslím že film se dobře vyrovná kvalitě filmu. Velmi krásně natočené, zábavné, milé a upřímné. Baví to celou rodinu, má to co říct, a opravdu hodně to vychází z knihy a nikde nejsou dodávané žádné přeslazené filmové klišé. Navíc je to dobře obsazené, v čele s kvalitní herečkou Imeldou Stauton, která tomu ještě dodá kouzlo. Pro mě zajímavý, poetický příběh s vtipnými složkami a krásným provedením.(9.3.2012)