O mé rodině a jiné zvířeně (TV film)

My Family and Other Animals

Komedie

Velká Británie, 2005, 90 min

Moje skálopevné přesvědčení, že tuto Durrellovu knihu prostě nelze zfilmovat, nezlomí žádný, byť sebelepší film. Film se samozřejmě povedl, je plný vtipných situací, herci hrají dobře, kulisy si tvoří ostrov sám.....jenže ty mnohastránkové popisy z toulání olivovými háji o hodinových pozorováních brouků, kudlanek, pavouků, štírů, škvorů,....ty odborné popisy provázející pitvání žáby, které, ač odborné, nepostrádají stále humor, to prostě natočit nelze. Byl by to neskutečně nudný a dlouhý film. Film podle Durrellovy předlohy pak musí být pouze výcucem komických historek z jinak přírodou pohlcených knih a bohužel, to něco vynechaného tam pak pro celkový kontext trochu chybí. Každopádně je dobře, že i tak se o to někdo, a ne špatně, pokusil, protože čím víc se Durrellovo dílo a poselství dostane mezi lidi, tím je to pro tuhle planetu lepší.(16.2.2013)

Knížka se mi moc líbila, a myslím že film se dobře vyrovná kvalitě filmu. Velmi krásně natočené, zábavné, milé a upřímné. Baví to celou rodinu, má to co říct, a opravdu hodně to vychází z knihy a nikde nejsou dodávané žádné přeslazené filmové klišé. Navíc je to dobře obsazené, v čele s kvalitní herečkou Imeldou Stauton, která tomu ještě dodá kouzlo. Pro mě zajímavý, poetický příběh s vtipnými složkami a krásným provedením.(9.3.2012)

Zatím nejlepší film britského režiséra Folksona, který těží z vynikající a slavné literární předlohy, která poskytuje nepřeberné množství humorných situací a hlášek. Na filmu je sice znát nižší rozpočet a spíš televizní rozměr, ale herci jsou vybraní typově dobře a Imelda Stauton v roli milé a z výchovného hlediska poněkud bezradné britské matky přímo exceluje. Po pravdě řečeno, chtěl bych se narodit v majetkových poměrech britské střední střídy a užívat si aspoň část příhod filmových hrdinů v prostředí příjemného řeckého středomoří. Celkový dojem: 75 %.(10.7.2008)

Jejda ten film byl natočen v roce 2005 ?! Tak to zvedám o jednu hvězdičku !!! Kamera, celkový pocit a vyznění mě ani nenapadlo si myslet že film není ze sedumdesátých let. Velmi vtipné a od herců dobře zahrané. Takový protipol ztřeštěně nevyrovné Mama, Mia ! Stejné prostředí ale mnohem lépe uchopené.(15.12.2008)

Výborná britská komedie, místy docela bláznivá, ale celkově velmi lidská a příjemná. Imelda Staunton, která o pár let později získala titul "The most hated Bitch" v Harry Potterovi, coby otřesná Dolores Umbridge, zde exceluje v roli zodpovědné matky mnoha dětí. Pestré charaktery postav a humorné situace jsou zde rozehrávány v krásných, slunečných lokacích řeckého ostrova. Knihu jsem nečetla, takže zatím nemohu porovnat literární předlohu s filmem, ale ráda bych si ji někdy přečetla.(28.1.2018)