Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ten nevlídný podzimní den roku 1935 byl v Anglii obzvlášť pošmourný a vlezlý. V takovém nečase zatouží snad každý člověk po teple a sluníčku. Drtivá většina lidí ovšem skončí u té marné touhy a mírně nostalgického povzdechu, jak by to bylo krásné, kdyby... Výjimka ale potvrzuje pravidlo, jsou jedinci, kteří od myšlenky k činu nemají nikdy daleko. A paní Durrellová, vychovávající po manželově smrti své čtyři děti v duchu hesla "když člověk zvládne svoji rodinu, tak se někde musela stát nějaká chyba", k nim rozhodně patří. A tak okamžitý nápad nejstaršího syna Larryho utéct před tou nepohodou někam za sluncem a teplem padl na půdu víc než úrodnou. Netrvalo dlouho a Durrellovic rodina si mohla říct: buď sbohem stará dobrá Anglie, buď zdráv nádherný řecký ostrove, jménem Korfu! Každého z nich tam čekal nový, zajímavý život. Pro malého Geralda to však byl začátek jednoho dlouhého, úžasného dobrodružství, dobrodružství, které přervala až blížící se válka... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

octopuska 

všechny recenze uživatele

Taková normální rodinka po britsku. Jakmile nedužívá rodinka opustí ponurou, sychravou Anglii a vylodí se na Korfu. Je třeba nasadit sluneční brýle a použít vysoké faktory. Hic z obrazovky přímo sálá, na to jsou ideální gumáky a teplej svetr. Kouzelná taškařice plná toho nejsuššího britského humoru a skvělých scén. V kontrastu s malebným řeckým podnebím, je to trefa do černého. Na Mathewa se pěkně kouká v každém filmu. A Imelda je tady kouzelná. ()

Igy007 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem sice možná příjemný, ale mnohem zaprděnější film. Ale tohle byla bomba. Fakt sranda, úplně všichni perfektně na hlavu. Jestli byla Durrelova rodina skutečně taková, jak popisuje, museli být ve své době obzvlášť za exoty, a myslím to dobře. A jak říká hnědý anděl, takové mámě líbat nohy denně až do smrti. P.S.: Když jsem byla malá, v TV dávali cyklus přírodních dokumentů, které uváděl, bylo to super. Byl to hodně zábavnej člověk. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Zatím nejlepší film britského režiséra Folksona, který těží z vynikající a slavné literární předlohy, která poskytuje nepřeberné množství humorných situací a hlášek. Na filmu je sice znát nižší rozpočet a spíš televizní rozměr, ale herci jsou vybraní typově dobře a Imelda Stauton v roli milé a z výchovného hlediska poněkud bezradné britské matky přímo exceluje. Po pravdě řečeno, chtěl bych se narodit v majetkových poměrech britské střední střídy a užívat si aspoň část příhod filmových hrdinů v prostředí příjemného řeckého středomoří. Celkový dojem: 75 %. ()

Aiwn 

všechny recenze uživatele

Vcelku slušná podívaná, na kterou se můžete kouknout i opakovaně, jelikož místy vtipné, místy nostalgické pojetí původního příběhu vás uvrhne do jakéhosi mírného rozpoložení, z kterého se vám nechce. Skvělá Imelda Staunton, známá především z Harryho Pottera 5 a 7, Mattew Goode a Tamzin Merchant filmu hodně přidali, a tak není divu, že tuto pohodovou komedii s výbornou hudbou Nicholase Hoopera (také z Harryho Pottera) zařazuji na vysokou příčku a považuji za jeden z nejlepších snímků, který kdy byl podle knihy natočen. A pak krása Středozemního moře a Korfu vás přece uchvátí i v zimě, na podzim a na jaře, kdy byste se na onom ostrově opravdu chtěli ocitnout. ()

Felisr 

všechny recenze uživatele

Celkem podařený film, natočený podle pětihvězdičkové autobiografické knížky z roku 1956 (kdo nečetl, hned napravte, polovina vtipů se do filmu nevešla). Jen nechápu, proč někdo čekal na zfilmování skoro 50 let? Casting rodiny výborný, postava Larryho je oproti knihám i vcelku snesitelná ;-) Jen jsem měla ze začátku trochu problém se zastaralým filmovým stylem, ale asi to byl úmysl. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama