chmíří

Film který je vlastně o ničem, ale přitom se pod povrchem skrývá tolik emocí že mě to sem tam vykolejilo! Adam Sendler předvedl od Opilí láskou nejlepší herecký výkon a když vyprávý co se stalo jeho rodině je dost těžké zůstat v klidu! Krásný jednoduchý film, tak jak to mám rád... ()

NICOX

Občas je to trochu natahovaný, ale... dobrý příběh, skvělé herecké výkony (hlavně Sandler) a výborná hudba. 80 % ()

darwin

Silné drama o 9/11 bez jediného záběru letadla nebo patetických keců o Americe, svobodě a terorismu. Adam Sandler mi opět dokázal, že je výborným hercem a připomněl, že dokáže zvládnout dramatické role. Don Cheadle je sice moc fajn, ale film stojí a padá právě se Sandlerem. Potěšil mě také charismatický Donald Sutherland jako zkušený soudce, který si nenechá srát na hlavu. ()

Pavlík

26. 08. 2009 (226.); nesmírná snaha MUDr. Alana Johnsona pomoci kamarádu z vysokoškolských let MUDr. Charliemu Finemanovi ()

Herráček

Mám vyzdvihovat herce? To snad ani nemá cenu... Jen bych vyzdvihl slizkost B. J. Novaka a Melindy Dillon... Scénář by byl téměř stupidní, kdyby se neotíral o takto palčivé téma... Až mi nešlo do hlavy, že to opravdu natočili v Americe bez všeho toho patosu a já nevím čeho... Prostě jen sonda do života běžných lidí pár let "poté"... A ono to funguje překvapivě dobře... Donutí to uvědomit si, že "to" se dotklo opravdu spousty lidí (a to ne tak, že někteří, kteří chtějí projevit soucit donesu kytičku nebo svíčku, ale i tak, že se museli vyrovnat s tím vším i tím vším potom) ()

!Borec!

Nevěřím tomu filmu ani za mák! Ač Sandler ukázal i svoje kvality, nepomáhá to! Nevěřím žádné postavě, nevěřím jejich upřímnému kamarádství. Nejsem rasista, ale ti dva se k sobě absolutně nehodí, je film nenápadnou agitkou na vzájemný respekt černochů a běloušů nebo trapně nápadnou agitkou na září a rádoby ukázkou jejich úzkosti po tomto činu? A co ty vedlejší postavy? Nikdo tam nezapadá, ano, všichni mají problémy, no a? Kdo ne! A co ten konec proboha? ***MOŽNÝ SPOILER*** Opravdu má směřovat k samostatnosti Charlieho? Proč do tak urputně chtěné citlivosti vtěstnat přiblbý soud, který neměl hlavu ani patu, mimochodem prohra by možná byla Charlieho výhrou. Žádné východisko zde nevidím. A ten telefon a brek a "miluji tě", nevadilo by mi to, ba možná i líbilo u jiného filmu, ale tady se snaží citlivost a lítost prosakovat na povrch a najednou je fáze, kdy vyloženě proteče. Proč si tedy na něco hrát a proč rovnou z toho neudělat doják jak prase. Za pár povedených scén a za Sandlera hodnotím ještě mírně. ()

SkyLukey

Výjimečný film, opravdu. Roli Charlieho Finemana byla původně napsána pro Toma Cruise, ale jsem rád, že jej zahrál právě Adam Sandler, protože touto rolí si tento herec zasloužil můj velký obdiv. Přestože jsem byl vůči tomuto teď už vyléčenému kritikovi skeptický, tuto smutnou roli zahrál na jedničku. Reign over Me je natočen velmi citlivě na ještě citlivější téma 11. září. Nejvíce se cení, že se to vše obešlo (jak už tu někdo podotkl) bez pobíhajících hasičů a srdceryvných proslovů a opakujících se záběrů letadel narážejících do budov. Reign over Me tak ukazuje, že kvalitně napsané dialogy ovládnou emocionální stránku filmu daleko lépe. Nakonec bych rád upozornil na perfektní soundtrack; Pearl Jam (http://www.youtube.com/watch?v=4CTg6jBDbNg). V neposlední řadě i tato písnička tvořila perfektní hudební doprovod, který řekl bych se zasadil největším dílem na atmosféře. ()

Nassau

Silný a smutný film. Velké překvapení je samozřejmě Sandler, kterého jsem si v takové roli nedokázal představit. Klasicky výborný Cheadle v něm našel silnou konkurenci a film tak táhnou oba dva. Jinak je film sympatickou ukázkou lidství a přátelství, které dokáže přinést naději do jednoho velice smutného osudu. V závěrečných scénách, kdy se začala pomalu rozeznívat symfonie Love Reign O'er Me od The Who v podání Pearl Jam proběhla i pověstná husina. Krásné zakončení. ()

Jane18CZ

V žádném jiném filmu mi Adam Sandler nelezl tolik na nervy, jako tady. Film je ZBYTEČNĚ ucouraný, dvě hodiny byly utrpení, ale jen z toho důvodu, že se tvůrci snažili co nejvíce diváka vtáhout do děje, do psychologie postav, abychom si dokázali co nejvíce představit, jak se oni cítí - a to se povedlo. Osobně tenhle film už nechci v životě vidět, protože dívat se tu na Sandlera znovu, tak už bych si musela škubat vlasy na hlavě. Ne proto že bych si myslela že podává mizerný herecký výkon, ale proto, že je až moc přesvědčivý a já filmy s takovými postavami nemám prostě ráda... ()

Seti

Bylo skutečně zajímavé sledovat Sandlera v roli, ve které ze sebe nedělá kokota. Bohužel tak zdlouhavá expozice byla pro mě hodně těžko stravitelná a chvílema jsem se až nestoudně nudil. Teprve ve druhé půli, když se příběh rozvinul a získal na dramatičnosti, jsem si k Alanovi s Charliem začínal nacházet cestu. Emocemi nabité vyvrcholení v soudní síni i mimo ni, bylo pak...velmi jímavé a intenzivní. ()

-Dawe-

Vynikající snímek o přátelství a lásce, který ukazuje co se s člověkem dějě pokud ztratí rodinu. Sandler svojí roli odehrál na jedničku a parádně mi do ní sedl. Chci víc takových filmů se Sandlerem ! 90% ()

Mistickzz

Taký film, pri ktorom zistíte, že nieste na tom až tak strašne zle ako ste si mysleli. Ľudom sa stávajú hocijaké veci a nie s každou sa dá vyrovnať hneď, niekedy vôbec. Adam Sandler zahral takéhoto človeka fakt dobre, ale tiež si myslím, že netreba to stými superlatívami hneď preháňať. Nemyslím si, že to bol až Oscarový výkon, v tomto roku bolo viac lepších výkonov. Na dôvažok však musím povedať, že Volanie o pomoc je príjemný, oddychový film, pri ktorom Vám možno vypadne aj nejaká tá slza, vypočujete si melancholickú hudbu a zistíte, že život je vlastne celkom fajn, lebo Vám sa nič podobné nestalo. 75% ()

Billie777

Jediný film se Sandlerem, který se mi líbil a i docela slušně tu zahrál. Vážný Sandler je lepší než ten veselý. Je to vlastně něco úplně jiného než v čem ho vidíme obvykle, žádná přiblbá béčková komedie. Moc hezký, smutný, emotivní film ale na plný počet hvězd to pro mě není. ()

Wicky

Emocionální drama které určitě svým způsobem chytne za srdce. Výkon Sandlera je výborný a Cheadle hraje celkem dobře. Ze začátku to působí divně, ale jakmile se Adam vžívá víc a víc do role je to uvěřitelný a je vám hlavní postavy fakt líto. A Sandlerova brečící scéna v čekárně je neskutečně dojemná a dramaticky skvělá. Dost dobrý film o tom že rodina je důležitá a že každý občas potřebuje trochu té pomoci. 80% ()

Theraphosa

Adam Sandler. Toto jméno jsem vyzdvihoval snad již tisíckrát. Byl jsem velice zvědavý, jak se popere s takovouto rolí, u které se usměje všehovšudy dvakrát za celou stopáž. Zvládl to brilantně a podle kinoboxu to byl oscarový výkon. Don Cheadle je jeden z nejlepších černošských herců, o tom nemůže být pochyb. Celé to stojí právě na těchto dvou, výsledek je zatraceně povedený. 91% ()

joshula

Adam Sandler překvapil a to nejen novým účesem... Jeho filmový kamarád Don Cheadle, nezůstal o moc pozadu. Dalo by se říct, že je to on kdo nás provede tímto filmem. Krásně popsaný příběh, při kterém by jste chtěli změnit tolik věcí a ono to nějak nejde. Jedinou vítku mám na někdy nečekané časování a zajímavý až nepasující střih. Mýslím, že při pohledu na Liv Tyler se na vše zapomene. ()

noby

Sugestivní komorní drama, stojící na hereckém výkonu (nejen) obou hlavních představitelů. Adam Sandler coby uzavřený samotář Charlie, vyrovnávající se s náhlou ztrátou rodiny při teroristickém útoku, je středobodem, ale není zdaleka jediný, kdo „volá.“ Don Cheadle a jeho jaksi znuděný zubař Alan, hledající se ve vztahu se svou ženou, jeho vykolejená pacientka, jejich psychoterapeutka nebo rodiče Charlieho mrtvé ženy. A v pozadí, téměř neznatelně, i samotný snímek coby volání celé společnosti po jedenáctém září. Krásný a lidský film, který jde až na kost, ale tolikrát i vykouzlí úsměv na tváři. Příjemné překvapení roku. ()

Witta

Nedávno jsem přemýšlel nad tím, proč někdo konečně nezkusí obsadit Adama Sandlera do charakterní role. Už ve scénách některých komedií bylo vidět, že by to nebyl pokus marný - a hle, Mike Binder to zkusil a ono to skutečně funguje. O ostatních hercích (Don Cheadle, J.P. Smith, Liv Tyler) se rozhodně nedá říct, že by pouze asistovali, nicméně AS je natolik přesvědčivý, že se mu v tomto filmu prostě nemohou rovnat. Volání o pomoc je film, který vás nejdříve nechá tápat a rozkoukávat, aby vás později emočně rozdupal se závěrem, který nelze vidět suchým okem. ()

AngiS

Je fascinující někoho jako je Adam Sandler, u kterýho jsem zvyklá spíš na komedie, v takovéto roli.. jeden z nejemocionálnějších a neupřímnějších filmů, co jsem v poslední době viděla.. Ale popravdě, buhví, kdo za ty teroristický utoky, a následné "volání o pomoc" muže.. známe Ameriku.. ()