Lev Alex, zebra Marty, žirafí samec Melman a hrošice Glorie se chtějí po nějakém čase stráveném na ostrově Madagaskar vrátit do newyorské zoo, odkud pocházejí. Tučňákům se podařilo zprovoznit ztroskotané letadlo a tak nic nebrání startu. Na cestu se je rozhodne doprovodit i král všech lemurů Jelimán, spolu se svým oddaným společníkem Morisem. Letadlo ovšem ztroskotá v Africe a bude trvat několik měsíců, než se podaří znovu zažehnout motory. Nerozlučná čtveřice přátel se tak vydá objevovat nádhernou krajinu rezervace, kde postupně všichni nachází svůj původ. Nejvíc doma je tu však Alex, který zde najde své pravé rodiče. Jako malé lvíče ho totiž unesli lovci, kterým vypadl v krabici z auta a přes oceán doplul až do New Yorku, kde se stal hvězdou číslo jedna v tamní zoologické zahradě. Alexův otec, vůdce smečky Zuba je štěstím bez sebe, ale radost se mu rozhodne překazit zlý lví samec Makunga, který věčně se Zubou soupeří. Upozorní, že Alex musí projít rituálem proměny, zkouškou dospělosti, ve které musí vyhrát souboj s jiným lvem ze smečky. Nic netušící Alex se domnívá, že souboj bude taneční a Makunga mu navíc doporučí, ať si vybere nejsilnějšího lva široko daleko, což důvěřivý Alex učiní. Dojde samozřejmě k nejhoršímu, Alex je ostudně poražen a Zuba ho musí vyhnat ze smečky. Rozhodne se ale, že raději opustí smečku také, protože nedokáže Alexe vyhostit. Nicméně synovi pěkně vyčiní a velmi se dotkne jeho citů. Alex se chce vypovídat Martymu, jenže v obrovském stádu zeber, které pobíhá po zdejší krajině, vypadají všichni stejně. I Marty si všimne, že jeho dosavadní schopnosti nejsou jedinečné a ačkoliv vždycky chtěl být členem stáda, je trochu smutný. Když si ho jeho nejlepší kamarád splete s jinou zebrou, je velmi zklamán a po hádce s Alexem odchází pryč. Žirafí samec Melman se užírá láskou k hrošici Glorii, která o jeho citech nic netuší. Ta si proto užívá přízně zdejšího hrošího samce jménem Moto Moto a souhlasí s jeho žádostí o schůzku. Melman zatím léčí poraněná zvířata, protože jako celoživotní hypochondr má s léčením čehokoli bohaté zkušenosti. Ostatní žirafy mu však namluví, že má šamanskou nemoc a zbývají mu poslední dva dny života. Odebere se proto do jámy, kde v osamění trpí. Najde ho tu samozvaný král Jelimán a dodá mu odvahu, aby Glorii řekl o svých citech, když je stejně v situaci, kdy nemá co ztratit. Moto Moto a Glorie mají rande, na které však vtrhne Melman a řekne hrošímu samci, aby nosil Glorii na rukou, protože ona je ta nejlepší samice na světě. Nepřímo tím vyzná Glorii lásku a ta je z celé situace v šoku. Přichází další komplikace, napajedlo totiž vyschlo. Nový vůdce smečky Makunga však není dobrý panovník a tak chce situaci vyřešit bojem o vodu. To by Zuba nikdy nedopustil. Alex se rozhodne, že se vydá mimo rezervaci, zjistí, co se s vodou stalo a problém vyřeší. Po dojemném usmíření s Martym, kterého jeho věrný kamarád konečně spolehlivě rozezná od ostatních zeber, dvojice mimo rezervaci narazí na hráz, kterou je třeba rozbourat. K jejich velké smůle je Alex chycen do pasti turisty, kteří byli okradeni tučňáky a uvízli ve zdejší divoké krajině. Ti mají bohužel hlad. Marty rychle utíká pro pomoc... (TV Prima)

DaNQa

Zdá sa mi, že tento diel urobil oproti prvému veľký krok dopredu. Nie v deji, v podstate aj tu to boli scénky bez nejakého spoločného súvisu, ktoré tak dajako dávali dokopy solídny dej. Pokrok nastal v animáciách a humore. Určité výzvy boli aj v prvom diele, ale tu animátori urobili kus práve. Tu neboli vysoké stromy, nebola tu tmavá džungľa, ktorá by skryla možné nedostatky. V druhom diele sa museli vysporiadať s rozsiahlymi pláňami Afriky a trávou, ktorá sa musela presne ohýbať, keď tadiaľ práve prebiehalo nejaké stáda. No, stáda. Tu tiež museli rozlíšiť jednu zebru od tisícky ďalších, navlas rovnakých. Celá grafika na mňa pôsobila dosť priaznivo, zdá sa mi, že nič neodflákli. A keď sa už naozaj nebolo na čo pozerať, dalo sa aspoň zasmiať. Konečne! tu už bolo viac druhov humoru, nielen ten, na ktorom sa najviac zasmejú malé deti. Pribudol istý druh čierneho humoru (vlastne celá vec okolo žiráf a ich cintorínu) a dávka celkom dospelého humoru. Aby som to tak zhrnula, malé deti sa zasmejú na tom, ako sa zviera strepe a zvyšok sa zasmeje na vydieračských opičkách, na Moto-Motovom dvorení Glorii a Melmanových peripetiách s láskou. Ale ten dabing... Všetci vedia, že slovenský dabing je proste hrozný. Aj keď sa v tomto smere prekonali ( porovnávam napríklad s druhou Narniou), fakt som sa občas chytala za hlavu. Vlastne jediné, čo sa mi páčilo, bol dabing černošského sprievodcu:) Ibi Maiga tam sadol ako „riť na šerbel“:D Včera som na tom bola v kine, istotne z toho budem mať zážitok. ()

MartinP

Pro mě osobně to byl nejlepší animák minulého roku. Walliho sem nepočítám,jelikož ten mě nespadá do kategorie těchto animáků. Jendička docela šla, ale dvojka byl úlet. Moji oblíbení tučňáci měli více prostoru a to se mě líbilo. Příběh byl na animák také obstojný. Nejlepší hláška: "Chceme mateřskou dovolenou", "Vždyť jste všichni samci"...:-D ()

obyč.divák

Vyborně! Ne vždy platí pravidlo že 2-ka stojí za prd-tady je příklad,dobře jsem se bavil i přes drobné mochy.Jinak musím ocenit super muziku. ()

Neith

Nechce se mi psát nic jiného, než že jsem se smála a bavila a hezky to na mne působilo :-). A o to mi v těchhle "skoropohádkách" jde :-). Pohoda, klídek, smích...leháro :-). V klidu si taky dejte :-). ()

sugar80

Pokračování bláznivého dobrodružství zvířat je tady a s ním i další vydatná porce vtípků. Příběh je asi nejlepší nebrat příliš vážně, neboť jej neberou vážně ani autoři a soustředí se spíš na jednotlivé komické situace. Partička hrdinů (namluvených např. Benem Stillerem, Chrisem Rockem a dalšími) se dostává do Afriky, zde potkává hromadu jiných zvířat a také nějaké ty lidi. Úroveň humoru je značně kolísavá, občas se zasmějete hodně, občas moc ne. Vzhled je fajn, fajn je i hudba, ale existují i lepší vtipné animáky. ______ PLUSY: Vizuálně přitažlivé, zasmějete se (třeba tučňákům nebo opicím) ______ MÍNUSY: Nekonzistentní, ničím nevybočující z průměru ()

Mazi23

Ne lepší než první díl, ovšem pouze o chlup. Pokračování, pro mě jednoho z nejlepších animáků vůbec, mě nezklamalo, ba naopak. Čekal jsem propadák, nevěřil jsem ve stejnou zábavu jako v 1 a naštěstí jsem se zmýlil. Film, který můžete vidět několikrát a pořád se u některých scén budete popadat za břicho. Hvězda dolu za několik úseků věnovaných vyloženě dětem. ()

DarthRag

Asi se budu opakovat, ale toto dílo je v jistém smyslu natolik podobné jedničce, že to jinak nejde. Film samotný stojí za prd a nezaslouží si víc než 2*. Ta další hvězda je za tučňáky, šimpanze a jejich odbory a za stařenku, se kterou bych se rozhodně nechtěl setkat osobně. ()

Midendorf

Pěkný,komediální animák. Já jsem se u něho pobavil, zasmál a občas mě i dojal, tudiž samá chvála. Český dabing je vypracovaný. ()

Ladeo

Toto pokračování se opravdu povedlo a je opravdu málo filmů, ať už kreslené nebo hrané, které se vymaní ze stínu prvního filmu. Autorům se povedlo natočit pokračování, které nekopíruje "jedničku" a naopak ji překonává. ()

jardel24

Tenhle animák budu já osobně řadit mezi ty slabší. Jednoznačně nastavovaná kaše kvůli komerčnímu úspěchu jedničky. Tučňáci jsou vtipní pořád, ale příběh je hodně povrchní a předvídatelný. Popravdě, byly úseky, kdy jsem se totálně nudil. V originále aspoň bodují herecká esa a geniální komici, kteří zvířátka namluvili. V české verzi se divák nemá pomalu čeho chytit (kromě pár slušných fórků) a tak zoufale doufám, že třetí díl už nebude. Anebo ne, je mi to jedno... jestli bude, stejně ho neuvidím. ()

nodysek

Nestává se často že by pokračování bylo lepší než jednička, ale v tomhle případě tomu tak je. Množem více vtipných scének a hlášek, nicméně jak už je v dnešní době zvykem, nezdá se mi film příliš vhodný pro děti :-( ()

CrashHP

Spočiatku som sa obával, čo prinesie toto pokračovanie, no vôbec to nebolo zlé, rozbeh mi pripadal síce pomalší, no nakoniec sa to poriadne pohlo, čo ma potešilo. O zábavu sa starali najmä tučniaky, ktoré boli nesmierne zábavné a vyčarili mi mnohokrát úsmev. ()

Asmodeo

Málo kedy sa stáva, no v tomto prípade je druhy diel lepši než prvý. Keďže ide o snímok robený skôr pre deti , nemali by sme mať zbytočne veľké nároky, no mne príde oproti jednotke jej dej dynamickejší, vtipnejší a bez zbytočne dlhých a nudných scén. Snáď sa v trojke dočkáme viac tučniakov a menej kraw magu ovládajúcej babičky, čo mláti stále levy ale 4 tučniakov skrátka nepremôže... ()