Pirát silnic

Piráti ciest

Hot Rod

Komedie / Akční

USA, 2007, 88 min

TV/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 10/10 Prostředí 7/10/// +výborný soundtrack, příjemní herci, zajímavé postavy, vtipné a zábavné, krásná Isla Fisher, potěší Ian McShane -místy hodně praštěné/// Tak tady jsem se bavil nečekaně hodně moc. Je to sice pořádná blbost, ale tak neskutečně zábavná, že se nedá jinak. Ze všeho nejvíc mi udělal radost soundtrack. Dlouho jsem už neslyšel takové vypalovačky v nějakém filmu, prostě při těchto scénách jsem se parádně bavil. Kupodivu ani Andy Samberg o kterém jsem do dnešního dne neslyšel nebyl vůbec špatný. Občas je asi potřeba vidět takový film u kterého si příjemně odpočinete./// Celkem 84%///(20.5.2010)

Kombinace "osmdesátkové" komedie a nepojmenovaného žánru (sebe)zraňující komedie (např. Scary Movie, Sám doma) - navíc ještě lehce říznutá loserovstvím "Napoleona Dynamita". Na rozdíl od rutinního rádoby závavného narážení do předmětů ve stylu série Scary movie je destrukce Rodova těla spjata s faktem, že jeho postava je amatérský kaskadér. Film rovněž obsahuje celou řadu povedených nápadů jako např. sestřih sekvence rozhovoru do rytmu beatů. Škoda jen, že film, který se tolik obrací k 80. letům (velmi důkladně např. soundtrackem a fetišizací hustého knírku) má příliš moderní vizuální podobu. Možná i proto mnoho diváků toto sepjetí s osmdesátkami nepochopilo anebo si už tyhle léta nepamatují ani z vyprávění rodičů:-D. 7/10.(7.3.2009)

• Gilmour93

Samozvaný kaskadér Rod Kimble to mohl celé vyřešit po pěti minutách svým vrcholným číslem "Nejen duch umí projít zdí", kdy by rozparádil svůj moped na max.rychlost 50 mil/h a vpálil to betonové zdi supermarketu. Zůstal by z něj jen falešný knír Jendy Rosáka, levý blinkr, úlomek Jofy Vladimira Krutova a mně prostor k sledování jiného filmu. Andy Samberg má jisté komediální schopnosti, bohužel však pro něj, rajón bavičů s ústy, co by pojmula kombajn i s dvěma agronomy, má nadlouho pod palcem Carreyovic Jimmy..(3.8.2010)

Je to tak bláznivé, šílené a praštěné, až je to fakt vtipné! V podstatě se nejedná o nijak zázračný příběh - klasický outsider s partou kámošů dělá blbosti a jako bonus se mu líbí krásná holka od vedle, která chodí s nějakým blbcem. A přesně tohle divák dostane a spokojeně se s fajn hereckým obsazením dostane až k očekávanému konci, kdy všechno dopadne (skoro) dobře. Někdy zkrátka průhlednost děje není na škodu, pokud se všechno natočí s tím správným zápalem pro věc.(14.4.2020)

Naprostý překvapení. Podle mě nejvtipnější komedie tohodle roku. Fakt sem se u toho řezal a to sem to viděl sám, kdy se moc nesměju. Taky proč když to nikdo neslyší :-) Jinak hodně nezvyklej humor, nejvíc bych ty absurdní dialogy přirovnal k seriálu The Office. PS: závěr je totálně masakrovej, zpomalenej nástup všech hrdinů za doprovodu písničky "John Farnham - You're The Voice" je naprosto dokonalej. Doporučuju fakt se budete smát pokud vypnete inteligenci a zapnete tu část mozku která má ráda vtipy se šlupkou banánu na zemi a rozhovory totálních idiotů o tom kdo víc paří (přitom nepaří ani jeden)(4.3.2008)

• - Kapela, která hraje během Rodova (Andy Samberg) skoku přes patnáct autobusů, je ve skutečnosti Queens of the Stone Age. (SHI-SHA)

• - Hlavná rola bola pôvodne zamýšľaná pre Willa Ferrella. (ladko)