Pirát silnic

Hot Rod

Komedie / Akční

USA, 2007, 88 min

• genetique

Normálne už ani neviem ako sa vyjadriť k filmu, ktorý mi ako divákovi naozaj nič nedal, a ktorého príbehová línia je vo svojich základoch obžúvaná v ústach niekoľkých scenáristov s minimálnou obmenou originality. A to, že sa počas hodiny a pol dva, či trikrát schuti zasmejem považujem naozaj za stratu času, to si už radšej za päť minút vygooglim nejakých pár kameňákov. 35%.(27.12.2010)

• Aljak

Hľadal som niečo na odľahčenie, pri čom by sa dalo aj dobre zabaviť. Dúfal, som že Hot Rod bude dobrá voľba, ale až tak ma to neoslovilo, a žiaľ ani nezabavilo. Aj keď nedá sa povedať, že by to bolo úplne nanič, no celý ten dej je pritiahnutý za vlasy - čo by ani tak nevadilo, ale akosi tomu chýbal aj očakávaný humor. Andy Samberg je fajn herec, ale v tejto role by som si vedel oveľa lepšie predstaviť Willa Ferrella. Ale inak ten celý "kaskadérsky" team na čele s Rodom pôsobil fakt strašne naivne a tie ich rozhovory sa často zvrhli až k absurdnosti. Najväčším pozitívom tohto filmu bola pre mňa krásna Isla Fischer - len škoda, že sa nevyskytovala ešte častejšie.(18.9.2013)

• HappySmile

"No to mě poser!" poslední věta filmu a taky dojem, který to ve mně zanechalo... Jak si někdo může myslet, že tohle je vtipné? Jeden velký trapas, tak by se to dalo spíš charakterizovat (nebo spíš milion malých, to už asi vyjde nastejno). Možná že aspoň s tím Willem Farrellem, který si měl původně zahrát hlavní roli, by to mělo nějakou šťávu. Ale to už se asi nedozvíme.(28.12.2009)

Oddychovka s humorom v štýle Saturday Night Live a The Lonely Island, čo nie je náhoda, keďže v tom majú prsty Samberg, Schaffer, Taccone a Hader. To, vďaka čomu Samberg tiahne SNL dopredu sa v celovečernej minutáži občas míňa účinkom, no stále je to prevažne ten humor, ktorý ťaží zo svojej absurdity. Ako dlhší SNL Digital Short by to bola instantná klasika, takto len podarená nedeľná komédia s pár nezabudnuteľnými scénami a cameom celej Queens of the Stone Age. Ja ale The Lonely Island a hlavne Samberga môžem. A Isla Fisher je zlatíčko, budete ju žrať očami!(24.12.2010)

Neznámy, neúspešný, amatérsky kaskadér, Rod Kimble, ktorý má rád skoky na motorkách a tiež aj svojho umierajúceho nevlastného otca, sa rozhodne mu svojimi krkolomnými kúskami zaplatiť operáciu srdca, aby mu potom mohol konečne nakopať zadok. Pekná kravina, ale celkom ma pobavila. Nenáročná, hodne odľahčená, americká komédia s dobrým retrorockovým soundtrackom, ktorému dominuje stará, zabudnutá kapela Europe. ***(14.3.2010)

• - Kapela, která hraje během Rodova (Andy Samberg) skoku přes patnáct autobusů, je ve skutečnosti Queens of the Stone Age. (SHI-SHA)

• - Hlavná rola bola pôvodne zamýšľaná pre Willa Ferrella. (ladko)