Pirát silnic

Piráti ciest

Hot Rod

Komedie / Akční

USA, 2007, 88 min

Nepotřebuji svými kaskadérskými kousky vydělat jeden až dva majlanty, abych svému nevlastnímu otci sehnal nové srdce, protože ho chci zmlátit, aby si mne vážil. A navíc nemám rád neschopné idioty, kteří berou svůj nalepený knír smrtelně vážně, takže mi Rod Kimble rozhodně k srdci nepřirostl. Přesto jeho dementním kaskadérským kouskům uděluji nezasloužené tři hvězdy a vůbec to není proto, že mi za to Andy Samberg slíbil na jednu noc zapůjčení Isly Fisher k údržbě všech jejích dostupných otvorů. Ne, ne, kdepak, v tom to není.(1.3.2014)

Piráti ciest je komédia, ktorú buď milujete alebo nenávidíte. Buď vám tento druh humoru sadne alebo nie. Podľa hodnotenia je asi viac tých, ktorým veľmi nevonia, no ja som sa smial počas celého trvania filmu. Humor tejto komédie bol akoby ušitý mne na mieru. Pri niektorých scénach ma doslova od smiechu bolelo brucho. Hlavne vzájomné posmešky a konzultácie medzi kaskadérom Andym Sambergom a jeho nevlastným otcom Ianom McHaneom stáli rozhodne za to. Príjemne ma prekvapila aj Isla Fisher, ktorá sa v tomto na jej pomery lacnom filme objavila. Jednoznačne jedna z tých lepších komédii. Dávam 4,5 *.(12.8.2013)

Mám rád komedie tohoto typu, převládá však mírné zklamání. Z části to mohlo být také dabingem, který moc nemusím. Příběh je samozřejmě o ničem a není vůbec důležitý. V mezích průměru drží Piráta Silnic skupinka čtyř pošuků (Bill Hader a Danny R. McBride jsou pro takové role stvořeni) a jejich výstupy nebo hlášky více či méně povedené.(8.4.2009)

Úplne uletená, poriadne pritiahnutá za vlasy - pecka komédia! ;D Veľmi dobre som sa nasmiala na Rodových "kaskadérskych" kúskoch... aj na iných nehodách. Samozrejme, keďže je to strelená komédia, nemožno čakať bohatý dej alebo myšlienku, ktorá by nás chytila za srdce, avšak je tu jedno poslanie - Rod zarába peniaze pre svojho chorého nevlastného otca, aby mu mohli transplantovať srdce a aby ho on potom mohol osobne zmlátiť na smrť... stačí?(3.8.2010)

Super film já se u toho řezal hlavně u první půlky. Parta looserů, jejichž kápo (rádoby kaskadér) se snaží vydělat na záchranu nevlastního otce, aby ho pak mohl umlátit :) Navíc pár dobrých hlášek např: "Ty jseš ale divnej." "To si piš, že jsem!" Nebo scéna při přeskoku bazénu je taky super. Prostě jedna z těch lepších komedií z posledních pár let.(14.6.2014)

• - Hlavná rola bola pôvodne zamýšľaná pre Willa Ferrella. (ladko)

• - Kapela, která hraje během Rodova (Andy Samberg) skoku přes patnáct autobusů, je ve skutečnosti Queens of the Stone Age. (SHI-SHA)