Federální agent (R.Gere) před odchodem na odpočinek zaučuje svou nástupkyni (C. Danes) a přitom hledá nezvěstnou dívku. Je přesvědčen, že za její zmizení je odpovědný propuštěný sexuální násilník, kterého vyšetřuje. Přestože ho tlačí čas, rozmotá klubko stop vedoucí k potencionálnímu vrahovi. (oficiální text distributora)

kinderman

Mít dceru v "nebezpečném" věku, začal bych se po zhlédnutí tohoto filmu, který je k registrovaným pachatelům sexuálně motivovaných trestných činů opravdu nelítostný, bát. Na druhé straně si vzpomínám na dokument, v němž registrovaní (a našinec by se divil, jak snadno se lze v USA na tento seznam dostat) vypovídali o tom, jak jim zveřejnění osobních údajů zcela zničilo soukromý i profesní život. Je to silné téma a kontroverzní film o člověku pohlceném svou (často nechutnou) prací, v drobné roli se mihne idol "rebelujících" puberťaček A.Lavigne. ()

IceQueen

Blik, blik, flashback, echo, echo, flashback, blik, rýchlo alebo spomalene... Škoda, mohol to byť výborný thriller. Povrchné, roztekané, nedotiahnuté. Claire Danes má tuším stále väčšie a väčšie ústa. ()

Wiikii

The Flock sice má obsazeného Richarda Gera a nejeden brutální záběr pro zefektivnění pocitu z nechutného tématu násilnictví, ale ta pravá ponurá a napínavá atmosféra z toho i přesto nesálá. .... HODNOCENÍ: 20% (1*) ()

Martin741

Neskutocna nuda, fakt ako Rycrd Gir mal najlepsie filmy Pretty Woman a Primal Fear, vsetko ostatne je pod/priemer. rezia hrozna, herecke vykony ziadne....... no fraska tak za 5 % ()

laik_60

veľmi to neoslovilo, film som videl dva krát po dvoch mesiacoch a pamätam si z neho málo no divná téma, divný scenár, uletená kamera, a ani Gere bol "nič moc". škoda, čakal som viacej. Tá úvodná štatistika na začiatku filmu je otrasnou vizitkou ľudskej spoločnosti. :( ()

Fallen_One

Uvěřitelný Richard Gere, nepřesvědčivě "občas" hysterická Claire Danes a Avril Lavigne v pozici, v jaké ji asi v žádném klipu neuvidíte, pokud nezačne zpívat death metal. Film ubíhá rychle, svižně, jakoby sám chtěl být co nejdřív skončený. Filmy o úchylácích má asi rádo široké spektrum lidí, takže by to možná chtělo víc rozvést - to málo, co tady ukáží, je...opravdu málo. Zlatých 8 mm. Ale beztak je to průměrný, možná lehce, lehce nadprůměrný film, který nezamrzí. ()

Flynn

Pro mě takové 3 až 4 hvězdy. Docela povedená kriminálka.. ikdyž to bylo místy dost čitelné, tak se to vyvedlo, a myslím že záporná hrdinka předvedla docela povedený herecký výkon..... ()

Juto

Film je do istej miery pútavý, zaoberá sa citlivou témou a snaží sa s ňou popasovať úprimne, no konfrontačne. Aspoň na začiatku. V 2. časti filmu zostalo len málo z objektivity v scenári. Nebudem menovať žiadne konkrétne príklady, pretože to nechcem nikomu spoilerovať, ale určite budete vedieť, o čom hovorím, ak to niekedy uvidíte. Čo, mi veľmi vadilo bola hrozna kamera. 5/10 ()

Maty85

V podstatě nuda. Obyčejný ničím zvláštní psycho. Kdyby tam nehrál výbornej Richard Gere, tak ten film není nic. A přidávám jednu hvězdu za pár odvážných a drsných scén. ()

c.tucker

Režisér Andrew Lau, který natočil skvostnou Volavku a výborné Daisy, zde nehorázně doplatil na špatný scénář, ale i přes to to není tak zlé. Herci hrají odpovídajícně, i když Gerea nemam moc v oblibě, ale na Claire Danes jsem rád podíval. Oba to sehráli velmi slušně. ()

emo

Celkom slušný thriller so zaujímavým námetom, ktorý sa vyslovene hodí na televíznu obrazovku. Réžia, ani herecké výkony nijako extra nevynikajú a scenár má tiež dosť slabých miest, ale problematika, ktorou sa film zaoberá je natoľko zaujímavá, že to podľa mňa stojí za zhliadnutie... ()

Radiq

Násilnější, než činy, kterejma se Errol (Gere) zabývá, mi připadal spíš střih toho filmu. Mezistřihy a rychlé prostřihy doprovázené nějakým zvukem a přiblížením kamery do detailu + rozostřování a zaostřování, mě fakt sraly. Byly hrozně nepřirozené a chtěly mít za následek temnou atmosféru ala 8MM. Když ne to, tak celou dobu s váma režisér hrál hru na to, jestli je Errol paranoidní nebo jenom takovej hajzl. No, otevřeně - hrál to dost jednostranně. Tak moc, až vám bylo jasný, že se nakonec ukáže jako opak. Vsadím se, že američani si užili takovej velkej LOV NA ÚCHYLÁKY, protože už jenom existence registru perverzáků je úchylná. A pro američany je promiskuitní už i čůrání mimo záchod. Místama se tam objevila dost dobrá hudba, ale jinak je to fakt dost trapárna. Je to blbý, když jedinej způsob, jak vyhrotit situaci, je tím, že na sebe budou všichni navzájem řvát. Jeden z nejhorších Gereovejch filmů, ale může za to spíš režisér, než on. ()

-dRaGoN-

U Flocku jsem měl pocit že koukám na film skládájící se ze dvou naprosto odlišných částí, které mají potřebu dokázat že jejich střídání je častější než obměna hokejových pětek, a hle dva režiséři vysvětlují vše. Z jedné stany na nás furt něco bliká, střih je zběsilý, neustále kamerové filtry, které by mohl nejen Tony Scott závidět, do toho všeho neustále nějaký hudební doprovd. Na druhou stranu zajímavý příběh agenta úřadu pro veřejnou bezpečnost, kterého jeho práce přehltila. Flock by se z pohledu scénáře hodil jako dvoudílná epizoda Beze stopy či CSI, a filmovější podtext ji dodávají pouze Richard Gere a Claire Danes, jejichž výkon je tu naštěstí v pořádku. Bohužel se ale oběma režisérům nepodařilo svůj záměr ve výsledku vybalancovat k něčemu víc a celkově jde tak jen o průměrný snímek, který ale i přes své negativa stojí za pozornost. 60% ()

venison

Příběh dobrej, Richard Gere dobrej, Claire Danes dobrá, dokonce tu má roličku i Avril Lavigne.. Jen ty pány režiséry bych okamžitě vyměnila.. Nějak se do příběhu divák nemůže naplno ponořit.. Rozhodně zajímavé téma z oddělení "sociálních pracovníků" ;-) ()

liuk

Letos už třetí film spojený s brutálními únosy žen. Zatímco konkurenti byly buď roztomile neohrabaní (Captivity) nebo výsměšně špatný (I Know Who Killed Me), tak The Flock je špatný přímo jalově. Film se v podstatě skládá jen z ježdění Gerea a Danes od jednoho hlídaného devianta k druhému. Občas proloženo návštěvou jakési budovy uprostřed města vypadající jak márnice, s igelity visících na zdech a dominami v každém koutě. A když už je únosce skoro chycen, tak vyběhne jeho magický nezranitelný pes, který pak skočí k únosci na pickup s neprůstřelným štítem. Fakt nechápu, proč po něm Gere nikdy nevystřelil. Ono kdyby se scénář zaměřil kontroverzně na společností utlačované devianty trpící úchylkami, za které oni sami nemůžou, tak by tohlo být moc zajímavé. Ta jedna pedofilova scénka se povedla. Ovšem se tak nestalo, a tak aspoň budou rochnit CSI fanoušci v režii, která je přesně to filtrově blikavé "cvak-vzum". A úplný závěr očekávaný ve vrácení se na začátek v podobě nějaké moudré hlášky, která byla vybrána dadaisticky hozeným kružítkem na lexikon moudrostí, to jen dodělá. To je tak vykonstruovaný nesmysl, že tam úplně stejně mohlo být "Myslím, tedy jsem." ()

davidek

Film mě velmi zaujal, ale postupem času se kupilo příliš mnoho náhod a to se mi fakt moc nelíbilo.Navíc si myslím, že pokud některé věci znal a věděl, mohl je použít jinak a dřív. Trochu víc logiky a film by byl super. ()

Blackberry

Je to príliš kostrbaté vo viacerých rovinách - a nedostatočne vykreslené. Či už samotný dej alebo aj osudy postáv. Možno o to nešlo, ale na čo sa máme potom chytiť? ()