Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
Z natáčení  - Jean-Paul Belmondo, Georges Lautner

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

Jermann

Úžasně ukecaná a svižná komediální zběsilost, vhodná nejen na svátky. Ovšem bez Krampolova dabingu nemá cenu se na to dívat. ''Jak sou tři dny volna, každej chce rodit.'' ... ''A vzpomínáš na ten malý krámek s hračkami na rohu?'' - ''Ano ano, dvou ulic.'' ()

Šimpy

Škoda, začátek je fakt parádní, ale závěr jsem očekával jiný....hodně by se mi líbilo, kdyby se z Julie skutečně vyklubala jeho dcera. (Ale vím, že obdobná záležitost už proběhla v Oskarovi) Nebo kdyby film skončil happyendem, kde Julie Stefanovi u toho premiéra zajistí aspoň tu zakázku. ()

MJMilan

"Ten jede, co?" .... "To byl skok, co? " .... bohovská komedie s Bebelem, který tu překonává krizi, kterou prožívá muž po padesátce. Sám herec tu předvedl jedny z posledních kaskadérských kousků, kde nechyběl ani všudypřítomný vrtulník. ()

vesper001

Na tyhle Velikonoce záletník Stéphane rozhodně nezapomene. Mít v patách nekompromisní manželku, falešnou dcerou, hysterickou (falešnou) bývalou manželku, (pravého) čokoládového kohouta v náručí, rodící ženu na krku, a ještě vypadat jako frajer, to se vážně může stát jen v Belmondových filmech. A jen Belmondo z toho všeho dokáže vybruslit. ()

dr.fish

Excelentní konverzačka, ukázka špičkového starého dobrého českého dabingu. Záleží hodně na náladě v jaké to člověka chytí. Zažil jsem projekce, kdy jsem se válel smíchy, ale i takové kdy jsem to nějak moc neprožíval. V každém případě velmi povedená záležistost. Miluju tu snídani u bazénu, jak si roztržitý Jean Paul matlá toust namočený v džusu na čelo....90% ()

Courtemanche

Je to Belmondův kardiotrenink a nedá se ho zastavit. Občas byli akční záběry i opakované, ti se mi nelíbily, a někdy to přehnali s prsy. Až moc bylo cítit to ,, -Sophie, teď šoupneme do toho zase prsa ano?,, ... ,,-Ano, pane režisére.,, ........Marie Laforêt ale pořád kočka. Vedle ní Sophie vypadala na dítě. Celkový dojem z filmu mám hodně dobrý, překvapil, já totiž od Belmonda z roku 1984 rozhodně jsem nečekal šestou rychlost. 4/5 ()

SeanLSD

Či chcem alebo nie, aj po rokoch ma to bavilo rovnako, čo sa rozhodne nedá povedať o väčšine starých, a dokonca ani Belmondových filmov. Brilantná konverzačka plná zabijáckych hlášok, výborného Belmondovho herectva, ktorému zdatne sekundujú elegantná manželka a rozkošná Sophie na zožratie. Film má síce slabší záver, ale to je u belmondoviek celkom časté, tá bitka je vlastne úplne zbytočná a hlavne nefunkčná v deji. Inak lahôdkové vytrestanie namachrovaného zvodcu, ktorého nechajú ženské krútiť sa ako červa. Je to skoro až také zosmiešnenie tej jeho mýtickej podoby z iných filmov. A on aj v takejto dekonštrukcií svojho vlastného mýtu ide bomby, vo chvíli keď nabehne na tú neuroticko-cholericko-hysterickú polohu, kde improvizačne chrlí klamstvá, zostáva vo mne aj po skončení filmu energie ako po litri kávy. Tak otec alebo milenec ? Ani jedno! ()

mr.kliky

docela vtipná píčovinka na nedělní odpo s klasicky bezvadným belmondem, ale přemrštěný konec to neskutečně moc sráží dolů. vratká třetí hvězda za místy opravdu nekompromisní předkládání absurdních hlášek. ()

andrii

Ta "jeho rodinka" se mu ale pěkně rozrostla. :-) Už zase válí. Má to ty správné belmondovské grády. S ním se člověk nenudí. Při každé příležitosti mlsně svádí něžné pohlaví. Je k pomilováníhodný, kocour jeden záletný. Nápadité historky se mu neustále valí z pusy, až se v jeho nadupané rezidenci třesou lustry. Baron Prášil nejprášilovější. Jeho pravdy v třeskutě všemožných, burácivě mužných situacích. ()

filmmovier

Ničeho nelituju víc, než toho, že mi tahle geniální komedie 23 let utíkala. Je to správně francouzské, má to švih, film je nabušený hláškami a fantastickými situacemi, dialogy jsou zde naprosto neuvěřitelné, 90 minut uteče jako pět, Jean-Paul Belmondo tady má naprosto nejlepší roli své kariéry (je to fakt borec, v komediích je podle mě naprosto nejlepší a tohle je naprostý strop) a Sophie Marceau je neskutečně nádherná. Francie, uzavřený prostor, pár postav a dialogová smršť, která až do konce nepoleví, navrch pár akčních scén... Radost sledovat, radost poslouchat. 100%. ()

Tyny

Utahaný film od kterého jsem očekávala mnohem víc, než jen občas povedené vtipy a těžko uvěřitelné scénky. Smíšené pocity, Belmondo sice válí a je opět ve svém živlu, ale na tuto roli to asi prostě nestačilo. ()

viperDavid

Naprosto ojedinělý Belmodno může něco takového zahrát. Role mu perfektně sedla a z veselých velikonoc se tak pro mě stala srdcová záležitost. Vždy se směju od začátku do konce. Navíc Sophie Marceau ? mňau 5* ()

LadyPupu

"Tichá noc...hvězdy...v dálce šakal..." Bebel je tady fakt ve formě. Romantika v noci, hvězdičky atd., to je takový normálně nudný lákadlo na holky, ale šakal v dálce... Hmmm... :-) ()

anli

Jedna z mych nejoblibenejsich komedii s Belmondem.Jasne,neni uplne bez chyby-prvni polovina je napsana a slape skvele,druhe pulce trochu dochazi dech a reziser Lautner nevytahne zadny trumf.Ale i presto pusobi i po letech stale velmi prijemne,Belmondo je skvele saramantni,no a hlavne uzasne mlada a uzasne krasna Sophie Marceau.Coz je spolu s Belmondem hlavni trumf filmu.A diky nim to maji u me za krasnych 80%. ()

lennyd

Stephane Margelle (Jean-Paul Belmondo), majitel stavební firmy, šťastně ženatý má ale jednu drobnou vadu. Je nenapravitelný proutník - jak potká nějakou mladou a hezkou ženu, nedá si pokoje dokud ji nedostane. Když jednou takto potká mladou Julii (Sophii Marceauvou), která se právě rozešla se svým přítelem, a už se schyluje k nejlepšímu, náhle vchází do bytu jeho manželka. Aby situaci zachránil, Stephane začne tvrdit, že Julie je jeho dcerou z prvního manželství. A Julie se k této hře ochotně přidá... Ze všech stran jsem slyšel tvrzení, že tento film je nejlepším Belmondovým filmem, a ať určitě neváhám a podívám se na něj. A tak se stalo, že jsem z filmu trochu rozpačitý. Že bych se nebavil vůbec nelze říct, hlavně první hodinka je hodně dobrá - trojice Belmondo, Marceau a Marie Laforêt - je úžasná, a jejich hádky jsou prostě skvělý. Jenže pak si někdo řekl, že co by byl film s Belmondem bez nějaké větší akce, a tak je závěrečná půhodinka jen hloupou akcí, která kazí celý můj dojem z předchozí části filmu - nemá na předchozí děj žádné hlubší navázání, prostě tam tak je. Když budu chtít vidět akční film s Belmondem, tak si pustím ten, který si nehraje na nic jiného - tohle měla být komorní komedie (věřím tomu, že Jean Poiret ve své divadelní hře o honičce autem a rozbíjení oken a rvačce všech se všemi nic nepsal)... ()

Mytologie

Přátelé většinou na komedii Veselé Velikonoce reagují dost rozporuplně. Někteří film zatracují jako "slátaninu dialogů", druzí ho naopak oceňují především pro množství vtipných momentů. Mě se film líbí. Situační komika s nádhernou mladičkou Sophií Marceau a nápaditým Belmondem, který se dokáže vyvléct z každé nepříjemnosti. Tady mu role svůdníka mu fakt sedla. ()