Hlavním hrdinou tohoto komediálního příběhu je soukromý psycholog Jakub. Snaží se pomáhat druhým, ale svoji vlastní situaci tak úplně nezvládá. Zadlužil se, splácí hypotéku, platí alimenty a přestavuje ordinaci. Je nekonečně nevyspalý a unavený. Do toho všeho mu bratr svěří do péče jejich starého otce, který je již delší dobu ponořen do světa stařecké nemohoucnosti a počínající demence. Jeho vnitřní rozpoložení hraničí s duší zlobivého dítěte, a tak péče o něj dostává mírně groteskní ráz. Ve chvíli, kdy je pro Jakuba situace už téměř neudržitelná zasáhne vyšší moc v podobě zvláštního léku s podivuhodnými účinky: BrainStorm! A tak všichni dostávají druhou šanci napravit to, co nestihli v čase původně k tomu vymezeném přírodou... (oficiální text distributora)

Dartdevil

Vynikajicí film. V porovnání s tím, co se z české produkce dostane do kin, je to až absurdní. Funguje tady všechno - scénář, technické zpracování, casting (potěší Kříž, Taclík, Navrátil), režie a hlavně výborní herci (bez vyjímky - Trojan, Voříšková, Chýlková, Brzobohatý, Liška). Pan Strach by měl dostat volnější ruku a natočit něco většího do kina. ()

dessa

Trocha matematiky: Pan herec Radek Brzobohatý + nejosobitěší anděl s tváří Pavla Lišky + citlivá režie Jiřího Stracha + roztomilá Tereza Voříšková = 5 hvězdiček ()

Lorge

Jiří Strach, Radoslav Brzobohatý a Ivan Trojan je překvapivě kvalitní kombinace, která diváka zaujme a nepustí :-) ()

whisker

Naprosto zasloužené plné hodnocení. Skvělý film, ne moc dlouhý a ani ne tak ubohý jak jsou některé české komedie, které jdou směle do kin a jsou naprosto o ničem. Tento snímek jsem měl tu možnost vidět už dvakrát a myslím, že u tohoto čísla rozhodně nezůstanu. Výborný scénář Marka Epsteina a taktéž režie Jirky Stracha. ()

salinka

Krásný. Pravdivý. Dojemný... Už jsem ho viděla tak 3x a mohla bych zas, dokonale zahraná role pana Brzobohatého. ()

Oonika

Na naše české poměry zase jednou vkusný film se zajímavou zápletkou. Ale nepřišlo mi to moc jako komedie. Trochu mi vadilo, jak už tu bylo zmíněno, že v každé, i té sebemenší roli, je nějaká známá osobnost, trochu mi to pomotává důležitost jednotlivých postav. ()

Karp

Nemohu hodnotit tak dobře jako ostatní, protože ono až andělské nadpřirozeno se mi do celkového konceptu nehodí. A popravdě ani děj mi tolik zajímavý nepřišel. O problematickém vztahu dětí a dospělých toho bylo už napsáno a natočeno mnoho a BrainStorm z této řady nijak nevybočuje. R. Brzobohatý a I. Trojan dělají co mohou a hrají ze všech sil, ale že by tím dokázali samotný příběh zvednout z výšin klasického a v zásadě průměrného televizního filmu? To ne... ()

Likan7

BrainStorm má skvělé obsazení. Vždy se rád dívám na pány Trojana a Brzobohatého. Jsou to Herci. Jenže film samotný se snaží vzbudit v divákovi lítost, dojetí a i když se mu to v několika případech podaří, nemůžu se zbavit dojmu, že to mohlo dopadnout ještě o kousek lépe. Postavy jsou dobře napsané ale scénář samotný není tak dotáhlý, aby se mohlo jednat o něco lepšího než jen lehce nadprůměrný televizní film. ()

rivah

Scénář slabší, jediný trik (zázračný přípravek a anděl), byť je využit dvakrát, nemůže unést celý dlouhovečerní film.50%. ()

mira.l

80%, jo?? No já nevím, přísně vzato po stránce děje je to zcela postavený na hlavu. Snad jen ten herecký ansábl to trochu zachraňuje, ale i tak žádná sláva. ()

xenopus

Režisér Strach natočil film, který sice do kin nešel, ale směle by tam mohl jít (a popravdě viděl bych ho tam i radši než třeba Venkovského učitele), ale chápu, že tohle prostě není masovka pro všechny. Milý film a jak Trojanův xicht nemusím vidět ani z TGV, tady mi tolik nevadil (zřejmě proto, že konečně na jeho výkonu není postaven celý film - viz Václav, brrr). A trochu filozofická otázka: Co byste ještě udělali a co byste se snažili udělat lépe vy, kdyby se vám dostal do ruky tak zázračný preparát jako se dostal do rukou R. Brzobohatého? Naštěstí jste mladí, takže máte fůru času a navíc to zvládnete i bez něj! Tak na tom, hergot, makejte! Jinak přijede Liška a pak víte, že za měsíc šlus! ()

wOOzIe

No myslím si, že jsem dlouho neviděl azse tak ´normální´ český film který má hlavu a patu, a není to vymaštěná komediální blbost... nedávno sem v cinemě četl, že česká kinematografie s odpuštěním směřuje do sraček, ale tohle je jeden z mála světlých momentů, kde moo opravdu říct jen pozivtivní věci, jedinné co bych vytkl je, že to nešlo do kin, což dost dobře nechápu, ale možná jo.. není to trapná dvouhodinová skeč uboheho humoru, na což dnešní diváci letí... Ale tenhle film prostě , je uplně něco jiného, a mě se to moc líbilo, herci byli uplně užasní, Trojan jako jeden z nejoblíbenějších čes. herců Brzobohaty, Chylkova Vořísková.. no prostě vyborné herecké výkony, skvěle natočené a skvvělý epsteinuv scenář:-) moc fajn ()

Smerfetka88

BrainStorm měl světlé chvilky, objevily se vtipné momenty a měl štěstí na herecké obsazení...ALE! Zjeví se anděl Liška a děda se na pár dní zázračně probere, aby dal do pořádku celou rodinu, vyřešil všechny problémy - to mi přijde prostě přitažené za vlasy. Paradoxně mi celá ta vsuvka, kdy se uzdravil a pak zas onemocněl a která tvořila základ filmu, kazila celkový dojem. ()