Vlkodav z kmene Šedých psů

• Česko Vlkodav z rodu Šedých psů (více)
všechny plakáty

Vesnice Šedých psů byla pobita temným přisluhovačem Zhadobou, jenž se snažil vzkřísit bohyni Morannu. Ten den měli všichni Šedí psi zemřít, jeden však přežil - syn statného kováře Mezhamira. Ten je prodán do otroctví, aby nadosmrti pracoval v diamantových dolech. Osudem otroka je v dolech zemřít. Chlapec vyroste, přijme jméno Vlkodav a vymaní se z područí otrokářů vybojováním své svobody. Vlkodav započne svou pouť, při které jako první otrok hodlá změnit svůj osud a pomstít vyhlazení své rodiny. (oficiální text distributora)

Miloško

Veľmi dobrá výprava,exteriéry a famózna hudba,a takisto aj triky.Len ten príbeh bol dosť nudný,a zdĺhavý.Ale naozaj rusi začínajú točiť zaujímavé filmy,a za nie veľké rozpočty vedia ponúknuť mnohé lepšie filmy,ako v Hoolywode. ()

sirrgulo

Poté co jsem viděl trailer sem byl zvědav, jestli tvůrci nevyplincali všechny nápady na něj, naštěstí mě nezklamali a dočkal jsem se nadprůměrného fantasy s opravdu nepříjemnou ponurou atmosférou. Právě pak absence teplých barev a všudy přítomná mlha na mě opravdu dokázaly zapůsobit. Příběh je solidní a hlavní hrdinové vypadají dobře. Trošku mi vadil dabing Zhadoby, ale rusky jeho hlas nezní o moc jinak. Dalším velkým plusem pro mě byla hudba, opravdu se povedla. Několika scénám, jako třeba vzpomínce na otroctví pak přídala na působivosti. Trošku mě zklamalo posledních pár minut. Původně jsem to viděl na 4 *, ale zajímavých fantasy je bohužel po čertech málo takže klidně jednu přidám. ()

Galenius

Velmi příjemný film, který se odkazuje na mytologii bez anglosasských kořenů. Profesionálně natočený film, který ale postrádá... něco, co by ho pošouplo o kousek výš. ()

Achab

Milé překvapení, některé scény byly zbytečně natahovány, v samotném úvodu jsem si mysle, že jde o inspiraci howardova Conana ve slovanském hávu, nicméně pozdější zápas s Moranou a mlhovým přízrakem jsem si užíval výtečně. ()

Harrick

Slušný film... pokud přihlédneme k tomu, že není z Ameriky, je to prakticky zázrak...Strašně mi vadil českej dabing, bohužel v původním znění sem neviděl, hloupé dialogy a místama to bylo zítit lacinem...Na druhou stranu některé scény (resp. scénérie apod.) byli na vynikající úrovni...Pokud by se tento film rozdělil na tří dílný seriál mohl by mít mnohem vyšší hodnocení, bohužel... ()

Yambo

Jako fanda žánru jsem nedávno obracel levné dvd s tímto filmem na stánku a nakonec jsem usoudil že za to nestojí. Nicméně i tak přiznávám že jsem se po zhlédnutí v televizi poměrně bavil. Ano je tam splácané z žánru páté přes deváté a vytknout by se toho mohlo hodně, od vykrádaček, klíšé až k "modernímu střihu". Ale přesto to naplňuje Rimmerovu teorii "každá jednotlivá část stojí za houby, ale pohromadě to funguje" Je to pořád lepší než ta druhá část teorie "každý jednotlivý díl je dokonalý, ale jako celek to k ničemu" což se dá použít u mnoha US vysokorozpočtových popcornů. Ruský původ filmu byl příjemně znát ale ne tolik aby oprašovalo špatné vzpomínky. Fandům žánru doporučuji, ostatní se vyhněte. ()

CrazymanM

Solidní film,který byl chvílemi stupidní,chvílemi perfektní,ale celkem příjemné pokoukání.Kvituju i krásné scenérie šíré matičky Rusi,to prostředí v závěru mi tak nějak připadalo jako mix Mordoru a Morie. ()

m.xFuck

Zbytečná snaha ruských filmařů podobat se Holywoodu. Bohužel, čekal jsem něco mnohem víc ruského a dostal jsem průměrný holywoodský canc. Příště se držte svého kopyta a výsledek bude lepší!!! ()

Domas88 odpad!

Příběh o ničem, neoriginální, trapné, a to jsem teprve začal.. Radši i rychle budu končit, jelikž o tomhle filmu nejde říct nic pozitivního, dodíval jsem se až do konce, jen jsem se tak nudil... ()

david666

Navnazen hodnocením na CSFD jsem se těšil na solidní dobrodružný film - leč nestalo se. Naopak jsem po celou dobu sledoval tuctový fantasy příběh s blbými dialogy a zdlouhavým dějem. Ale kulisy dřevěného městečka se tvůrcům povedly. ()

Khare

Povedená (a podle přítele legračně málomluvná "To je ten film, kde se nemluví?") fantasy s podmanivou slovanskou atmosférou, která snadno navodí dojem, že takhle to možná vážně mohlo být... Rozhodně stojí za shlédnutí, protože je to něco úplně jiného a přitom dost možná mnohem lepšího, než co se divákovi z tohoho žánru běžně dostává do rukou... ()

Groower

To co jsem čekal, to jsem dostal. Bohužel jsem toho nečekal moc. Začátek je totálně vykradenej Conan, zbytek nic zvláštního. Na to, že je to z Ruska a s celkem nízkým rozpočtem to docela slušně vypadá, ale mě to nestačilo. ()

brasek

Prepáčte, ale toto je biedna fantasy! Ako sa niekomu môže niečo páčiť ak sú akčné a bojové scény podpriemerné a ochotníci na hradných slávnostiach to vedia zahrať lepšie? ()

pcarogers

Chm, tak u tohodle se prostě rozkecat musím. Už několik let toužím po kvalitním fantazy filmu ze slovanskou mystikou. Kdo se aspoň trošku o to zajímal, ví, že by to mohlo být hodně zajímavé. Nu, amíci nám to nenatočí a v Evropě na to většinou nejsou peníze. I když jen o penězích to není - asi jako v tomto případě. Zatímco u seveřanů začínám mít pocit, že pokud chtějí natočit něco ve stylu Hollywoodu, tak si svou nezaměnitelnou a zajímavou cestu našli, u slovanů to co bych chtěl, stále nenacházím. Zkrátka taková skoro klasika. Z filmu jsem měl pocit, že se chce vyhnout způsobu Hollywoodské kamery, hudby atd. , někde to však bylo tak rušivé a kontraproduktivní, že až trapné nebo, a to je horší, nudné. Přiznám se, že po půl hodině filmu jsem měl silné nutkání vše vypnout a jít spát, vydržel jsem jen kvůli slušnému hodnocení tady. Film jak se blíží ke konci, je stále lepší a lepší, ale mě to fakt neohromilo. Vyprávění příběhů, vtáhnutí do děje, práce s hudbou, drama... To vše jako by si nechali až na poslední půlhodinu. To je taky jediná část filmu, která ve mě vyvolala nějakou emoci - nebavím se o očekávaném, potom i trošku trapném. ale aspoň jsem na chvilku zapomněl, že sedím na gauči a chce se mi spát. Pozitiva - film měl opravdu odlišnou atmosféru než běžná hollywodská produkce, slovanská mystika ukázala své kouzlo pro film, herci v hlavních rolích mě zaujali. ()

veverysiak

Keď sa vydarí, vedia Rusi natočiť vydarenú rozprávku, ono treba povedať, že tie, ktoré čerpajú z ich originálneho staro a stredovekého prostredia, majú aj vyššiu kvalitu a úspešnosť, tu sa molodci vybrali na pôdu dákejsi staroslovanskej hrudy, ktorá s ich bylinami akosi neštymuje, čože o to, nápad bol zaujímavý, ale na takéto eposy je treba podstatne viac rublíkov, utpel hlavne vizuál a keď sa k tomu pridali dosť rozvláčne scény a širokovrstevný dej, pri ktorom scenár až príliš často strácal niť a súvislosti, bolo dielo dokonané, a to ani nemusím zaratávať dosť toporného hlavného Iváňušku, ktorého výraz mi furt pripomínal niekdajšieho člena hokejovej zbornej komandy, ktorý si celý zápas premietal v hlave, že keď prehrá aktuálny matč, pôjde kopať rašelinu na Sibír, na druhej strane hlavná Nastenka bola celkom vydarená, takže 55%. ()

HennessyVSOP

U tohoto filmu jsem očekával že půjde o pitomost. V úvodu patrná kopie Barbara Conana mě málem donutila se přestat koukat. A pak se z toho vyklubal celkem solidní, dobře zpracovaný sword and sorcry film který tady od dob Arnolda nebyl. To taky bohužel znamená, že se film nemůže vyškrábat nijak vysoko, tolik prostoru totiž žánr sword and sorcery nenabízí - děj je plný klišé, scny jsme již stokrát viděli, postavy ploché atd. atd. A narozdíl od Conana se nejedná o kult, ať už kult Arnolda a nebo Howarda. I tak ale solidní zábava pokud vám chyby tohoto žánru nevadí. Objektivně sice jen 3 hvězdy, ale pro mě 4. ()